Optymalki GPU, CPU pod milke

Zaczęty przez OxyOne, 08 Luty 2009, 14:52

OxyOne

#320
Cytat: AiDec w 25 Lipiec 2009, 13:10
PS. A poza tym, to jest ATI - tutaj nic nigdy nie dziala jak nalezy  XP.

Co maja Xeony do ATI? Jakbys nie zauwazył to przez jakies 3 tyg jechałem z 1 CPU (4core) na standardowych ustawieniach. Nikt tego nie zauwazył nawet Sesef. Jakos nie zauwazyłem spadku wydajnosci...

PS. A poza tym, to jest AiDec - u niego nic nigdy nie działa jak nalezy XP XD
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

3Rni

#321
Cytat: OxyOne w 24 Lipiec 2009, 10:48
....
hehe a jak robiłes testy? chcesz byc dokładny? zrób 24h testy albo kilku godzinne wymiarodajne niejednostkowe.
Testy jakie przeprowadzasz sa moim zdaniem niekompletne i mało wiarygodne.
Testy takie juz przeprowadziłem z Sesefem na Herr UL1 gosc tracił i traci nadal ok 23K. Teraz zmienił na n2 ale bedzie mu ciezko odrobic...

TESTY 12-godzinne - karta Gigabyte Radeon HD 4850 Multi-Core Cooling 1GB core 640mhz memory 480mhz, system winXP, sterowniki cat.8.12 i  procesor QX9650

n4 w0.0    26.07  21.00 - 9.00   -- 37.714 pkt.
n2 w0.0   27.07     9.00 - 21.00 -- 37.121 pkt.

różnica 593 pkt.

komputer nieużywany, tylko od czasu do czasu spr czy all się kula, test powtórzę niebawem... na ten moment dla mojej maszyny n4 daje ponad 1k pkt dziennie więcej.....

TEST 12-godzinny nr 2

n2 w0.0   -- 38.160 pkt
n4 w0.0   -- 39.274 pkt

tym razem różnica 1.114 pkt na korzyść n4

jak unormuje druga maszyne z radkiem 4850 i z win7 x64 to zrobie tam testy bo moze wyzej testowana maszyna własnie lubi n4 a inne nie... czuwaj  P-)

stn

A da sie odpalić 2 próbki na nVidii i 1 CPU?; d

lolek

Cytat: stn w 27 Lipiec 2009, 23:58
A da sie odpalić 2 próbki na nVidii i 1 CPU?; d
może ja oczymś niewiem ale od kiedy można liczyć milkę na zielonych ?

satanetv

Co się dzieje z naszą dojną krówką. Albo nie ma zadań, albo dostaje po 3-4 i znowu brak.

X X X

To i tak lepiej ode mnie - dostaję jedną po drugiej, średnio co 2 minuty. Status serwerów mówi, że ciągle mają <1000 próbek na cały świat, więc pewnie wysyłają ostatki. A później... pojadą na wakacje. Jak to zrobił wacek od Collatza. W efekcie popyta na karty ATI gwałtownie spadnie.
:wth:

satanetv

Przez noc było prawie dobrze a teraz mamy pad. Nawet przeliczonych WU nie można odesłać. No i karta się nudzi. Collatz też stoi. Na NVIDII musiałem przełączyć się na SETI bo z GPUGRID mam problemy. Coś za bardzo wszystko na raz poleciało.

AiDec

Cytat: satanetv w 11 Sierpień 2009, 11:34
Przez noc było prawie dobrze a teraz mamy pad. Nawet przeliczonych WU nie można odesłać. No i karta się nudzi. Collatz też stoi. Na NVIDII musiałem przełączyć się na SETI bo z GPUGRID mam problemy. Coś za bardzo wszystko na raz poleciało.

U mnie bez zadnych problemow z GPUGrid. WU nonstop full (7), brak jakichkolwiek problemow przez ostatnie 7 dni.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

[PBT] Horpah


tito

Jest, ale są tylko 2 zmiany - jedna z nich to zwiększanie priorytetu aplikacji. Ludzie raportują lekki SPADEK wydajności na maszynach liczących tylko milky, albo gdzie jedno jajko jest zarezerwowane dla GPU. Podobno dopiero aplikacja 0,20 będzie miała sporo zmian.

kerio

ciut off topic ale,
nie można założyć nowego konta na gpu milkyway@home ,jakaś awaria czy zamierzone ? coś wiecie ?
http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway_gpu/create_account_form.php

ksysju

Hi

milky_gpu jeszcze nie ruszyło.

Jak chcesz liczyć poid gpu to sie podłączasz pod "stare" milkyway.
ksysju

3Rni

0.19g u mnie wyraźny spadek szybkosci - 1 wu = ok. od 1m30s do 1m44s

a na 0.19f było 1min 08 sek.... wiec na ta chwile mowie NIE nowej optymalce

Tomasz R. Gwiazda

ale i wu sie wydluzyly, tzn. tych krotszych nie ma tylko te dluzsze co punktuja za 74pkt

satanetv

Te dłuższe już lecą od ładnych kilku dni. Przez pewien czas leciały takie testowe co się liczyły ok 60-70 sekund ale wtedy jakoś czasami brakowało WU

Raptor77

Cytat: 3Rni w 07 Wrzesień 2009, 21:52
0.19g u mnie wyraźny spadek szybkosci - 1 wu = ok. od 1m30s do 1m44s

a na 0.19f było 1min 08 sek.... wiec na ta chwile mowie NIE nowej optymalce
u mnie też wolniej - może dlatego że oobciąznie GPU tylko 80% :|
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Pigu

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 07 Wrzesień 2009, 22:16
ale i wu sie wydluzyly, tzn. tych krotszych nie ma tylko te dluzsze co punktuja za 74pkt

coś przegapiłem? bo ja dalej liczę 1:08 za 74,24  %)

Raptor77

Cytat: Pigu w 08 Wrzesień 2009, 07:16
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 07 Wrzesień 2009, 22:16
ale i wu sie wydluzyly, tzn. tych krotszych nie ma tylko te dluzsze co punktuja za 74pkt

coś przegapiłem? bo ja dalej liczę 1:08 za 74,24  %)
krótsze próbki po 21 i 27pkt o ile dobrze pamietam :)
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Pigu

skoro został tylko 1 typ to lepiej - łatwiej badać np wpływ oc na czasy

kerio

Jestem po zakupie 4850 podłączony do milk,y wgrany optymalizator 0.19g i niestety kłopocik grafa raz na jakiś czas się zawiesza i potem komunikat że nastąpił restart grafy ,wyczytałem że to może być wina jkiś programików uruchomionych do podkręcania czy nawet GPU-Z,oki wyłączyłem ale nadal raz na jakiś czas zwis,grzebanie w pliku app_info.xml raczej nie daje rezultatu
pomocy kamraci  ???

Windows 7
core 2 duo
4850 asusa
CCC 9.8 , na 9.5 wcale nie idzie a na 8.3 z asusa to samo

satanetv

Zrobiłeś wszystko tak jak jest w poradniku ??

Tomasz R. Gwiazda

to co mi sie rzucilo na oczy to ze zainstalowales CCC a jesli dobrze pamietam to tego nie nalezy instalowac

poza tym, czy na tym kompie w Boinc bedzie tylko MIlka ? jesli cos jeszcze to wywal pozostale.

kerio

aa Windows 7 64 bit , no tak tylko milka ,jak zobaczyłem na forum milky, to właśnie takie objawy mają niektórzy przy Win 7 ,tylko jakoś nie znalazłem rozwiązania :shame: , bez catalyst też jakoś mimochodem po restarcie sprawdziłem i niby dużo lepiej bo zwisł dopiero po otwarciu jakiegoś pdf-a

AiDec

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 10 Wrzesień 2009, 22:33
to co mi sie rzucilo na oczy to ze zainstalowales CCC a jesli dobrze pamietam to tego nie nalezy instalowac

Zainstalowane moze byc, tylko nie wlaczone. Po uruchomieniu kompa wywalic ccc.exe z managera zadan.


@kerio: zalecam przesiadke na zVista x64 - Wzjeben jest jeszcze masakrycznie podziurawiony.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

A mnie po początkowych trudnościach od paru tygodni chodzi bezobsługowo. Pracuję pod Win7 i żadnych problemów nie napotykam, więc nie system jest przyczyną. Wywal z programów rezydentnych co się da i upewnij się czy pliki sterownika są tam gdzie trzeba i z nazwami jak trzeba. No i pamiętaj, że Win7 ma wkurzającą cechę - chroni przed złymi programami. Przykładowo, instalujesz dobry sterownik, a następnie masz zwiechę z jakiegoś powodu, to Win po resecie może wywalić ten sterownik uznawszy go za niedobry. Użyj miksowanego sterownika 958.

Tomasz R. Gwiazda

na ktorej wersji jedziesz ?
Bo ja zamierzam sie przesiadac wlasnie :) 8Gb RAM on board  wiec napewno bedzie to x64
a do wyboru Enterprise albo Professional

X X X

Używam Win7/64 Ultimate 7.1000 + poprawki, bo... jest darmowy!

kerio

no tak i naprawdę szybki przynajmniej u mnie w powrównaniu do xp i visty , a jeżeli chodzi o mój problemik to jak zostawiłem kompa spokojnie w domciu to widze że liczy i liczy czyli tak jak by mu przeszkadzałą moja skromna osoba w pobliżu  :wth: , więc to może karta taka niestabilna ???

X X X

Sterusie pochrzanione!  XD

Szczegóły masz na privie.;)

satanetv

Pojawiła się nowa seria WU. Wydaje mi się, że stosunek ilości punktów do czasu liczenia się nieco pogorszył. :(

Tomasz R. Gwiazda

dobrze dla tych ktorzy licza glownie NIE milke :)

X X X

Spodziewałem się tego... jest oficjalna informacja o obniżeniu punktacji. Mówią o 20-30%, ale wstępny rzut oka mówi, że to jakieś 33%. Strasznie od północy miąchają, więc trzeba dać im czasu na stabilizację. Obiecują nowe aplikacje, współpracę z 6.10. Jednak chwilowo jest tylko gorzej...

WU Errors
September 11, 2009
There were some other errors in the WU parameter files, but I think everything should be cleaned up now. Newly generated workunits should have the correct size and credit.

Credit Reduction
September 11, 2009
Milkyway's credit awarded has been a bit too high for awhile now, and we're bringing it down to be in line more with other projects. We've been using a credit multiplier of 7.5 per double precision FLOP and other projects are using around 5.4 per double precision FLOP. We're reducing our multipler to this, so credit should be down around 20-30%. I know everyone hates credit reductions, but it was really needed. We also have some performance improvements for CUDA and ATI applications on the way out, so hopefully it won't be too bad. As usual, try to keep the forum flaming about the credit changes somewhat civil.

ATI Application
September 11, 2009
On 9/12/2009 from about noon until 2 pm EDT the ATI application will be available through BOINC in order to assist the BOINC developers with any issues relating to the new 6.10 client that will have ATI support. Please see this thread for more information.

X X X

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 12 Wrzesień 2009, 11:25
dobrze dla tych ktorzy licza glownie NIE milke :)
Ale gorzej dla teamu, bo RAC spadnie. %)

Tomasz R. Gwiazda

ano ano, ale admini pewnie sie przygotowuja na pojawienie nowych kart Ati wiec z tego powodu pewnie redukcja

AiDec

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 12 Wrzesień 2009, 11:32
ano ano, ale admini pewnie sie przygotowuja na pojawienie nowych kart Ati wiec z tego powodu pewnie redukcja

Nie. Nie z tego powodu. Admini Milky sa szeroko znani z glupoty i obnizania punktacji :P. Jedynym powodem jest ich ograniczenie umyslowe :P. Bylo od dawna wiadomo ze predzej czy pozniej obniza punktacje, a teraz bedzie wiadomo ze niedlugo znow to zrobia  XD. Standard u Milky.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

Do tego zawsze prowadzi brak konkurencji. Projekt, który uruchomi stabilną aplikację dla ATI zrobi furorę. Zupełnie nie rozumiem dlaczego Collatz to olewa.

Tomasz R. Gwiazda

najlepiej dla wszystkich byloby zeby WCG wkoncu poprawilo punktacje i dodalo obliczenia na GPU

satanetv

Przez to obniżenie punktacji odpłynęło mi TOP25 b B@P. Naprawdę przydałyby sięjeszcze ze 3-4 stabilne projekty na ATI bo tak to mogą robić co chcą. :wth:

X X X

Słuchajcie, ostatnio poszukiwałem nowych projektów i widzę, że ludzie uruchamiają dziwaczne rzeczy na typowych strukturach, bez wielkich przedsięwzięć, a później zgłaszają to do Boincstat i fabryka punktów jedzie...

Może jako team zasponsorujemy napisanie jakiejś małej aplikacji pod ATI, która będzie robić "cokolwiek" i będziemy tłuc punkciki? Co Wy na to?

Tomasz R. Gwiazda

aa konkrety? (projekty) bo w boincstats to ja od dawna nie widzialem nowego projektu, poza boincstatsem a i owszem tylko w nich jakos nie chce brac udzialu :)