Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Ciekawe zjawisko w Najmanovich Research Group

Zaczęty przez Dario666, 16 Maj 2013, 15:36

Dario666

Ostatnio kombinując z WU projektu NRG zauważyłem pewną prawidłowość, a mianowicie dostajemy tyle kredytów ile czasu zajęło działanie procesu w systemie (Run time). Uruchomiłem go specjalnie na jak najwolniejszych i obciążonych kompach i dostałem to (wszystkie poniższe WU były uruchomione na tym samym komputerze) :

[smg id=9937 type=full align=center caption="Schowek02"]

Każdy WU na tym kompie powinien się liczyć około 2000 sekund

Troll81


EDU Enthusiast

+- chyba sie oplaca
5k sec = 14pkt
14k sec = 40pkt

nie wiem tylko czy oplaca sie tak liczyc ;/ malo probek sie przeliczy.

Dario666

Zauważ, że tu WU jest jak na lekarstwo...

EDU Enthusiast

no chyba ze daloby sie wlozyc 200 wu's na raz.

Tobas

Koledzy nie ciągnijcie tego tematu. Jest to znany bug punktacji i niestety część liczydłowych go wykorzystuje, czasem nawet perfidnie.
Nie powinniśmy w żaden sposób oszukiwać - to nie o to chodzi. To jest wolontariat i część osób o tym zapomina.

Dario666

Tylko jest pytanie czy wolontariusze (nie boincowi) ze sobą rywalizują... już nie powiem o podejściu do drużyny PNT   :whistle:

Tobas

Cytat: Dario666 w 17 Maj 2013, 11:36
Tylko jest pytanie czy wolontariusze (nie boincowi) ze sobą rywalizują... już nie powiem o podejściu do drużyny PNT   :whistle:

Pewnie że rywalizują!
Popatrz na WOSP - tam latają  z puchami kto więcej uzbiera - uczciwie bo jak tu oszukać - no fakt - może dołożyć coś od siebie  ;D

Peciak

#8
To nie jest bug punktacji.
To jest celowa robota mająca na celu utrzymania ciepłych posadek i dotacji w projektach.
Nie chodzi o wykonanie roboty i zakończenie projektu jego wydłużenie.
Metoda na wydłużenie jest bardzo prosta.

NEW CREDIT - który sprowadza się do tego że ,,płacimy" za uczestnictwo w projekcie a nie za faktyczna pracę włożoną w projekt.
Dochodzi do paranoi takich, że niedługo zaczynie opłacać się liczyć na kiepskich maszynkach typu telefon. Guzik to to policzy ale punkty przyznane będą duże i statystycznie będzie ich więcej. Dzięki temu przybywa wolontariuszy, czas działania projektu się wydłuża, z zewnątrz wszystko wygląda rewelacyjnie (projekt się rozwija) poza jednym małym szczegółem, roboty nic a nic nie ubywa, bo konkretnych maszyn do liczenia tam nie ma. Wszystkie poważne projekty którym zależy na wykonaniu pracy i  realnym rozwiązaniu problemu jakim zajmuje się projekt od dawna stosują alternatywny rodzaj punktacji zaś pozostałe przechodzą na inny rodzaj punktacji – chociażby ostatnio FlightMalaria, Optima, BURP czy PrimeGrid. Tam teraz trzeba konkretnie liczyć na konkretnych maszynach a nie udawać że się liczy.
I nam taki układ pasuje... i chyba nie tylko nam...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

myślę że na zachodzie bardziej patrzą na to co finansują, i oczekują wyników. I na przykład prosząc o dofinansowanie projektu musisz podać ile to potrwa i jaki jest koszt docelowy. Jak przekroczysz czas albo budżet za bardzo to ci zabiorą finansowanie.

Cyfron

Peciak, a z ciekawości - skąd wiesz, że chodzi o przedłużanie projektu a nie jest to powodem niewiedzy/braku umiejętności twórców?

Peciak

Cytat: Cyfron w 17 Maj 2013, 14:34
a nie jest to powodem niewiedzy/braku umiejętności twórców?
Absolutnie dopuszczam i taką możliwość...
Tylko ktoś te nowe kredyty wymyślił, "kazał je wprowadzić"  i bardzo lansuje....
posądzacie Go o niewiedzę, o brak umiejętności ....    :facepalm2:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Cyfron

a to ja nie wiem o co chodzi z nowymi/starymi kredytami.
Jak najbardziej - nie można wykluczyć i tego, że ktoś kombinuje. Ja jednak jestem zdania, że ludzie raczej chcą być OK i nie robią wałów na każdym kroku :)
Co nie zmienia faktu, że takie błędy powinno się naprawiać jak jest taka możliwość.

EDU Enthusiast

jesli patrzymy w przyszlosc i naprawde zrobia w ten sposob ze ludzie beda liczyli na komorkach - to zapewne jeszcze wzuca reklamy ktore beda sie wyswietlac ... wiec jeszcze adsense od google... beda dodatkowo zarabiac na tym... Im dluzej tym lepiej...  :closedeyes:

Dario666

Cytat: Cyfron w 17 Maj 2013, 16:01
Ja jednak jestem zdania, że ludzie raczej chcą być OK i nie robią wałów na każdym kroku :)

No patrz, a nasz rząd i instytucje jemu podległe mają podejście dokładnie odwrotne  :fright: