[Pomysł] PROJEKT "SKB@P" Superkomputer B@P

Zaczęty przez Simek, 14 Styczeń 2007, 12:57

Czy jesteś skłonny poprzeć tą inicjatywę?

tak, jest to dość ciekawa propozycja, z pewnością się do niej dorzuce
21 (77.8%)
tak, ale raczej się nie dorzuce
2 (7.4%)
tak, ale to zależy, na jaki sprzęt się zdecydujemy
3 (11.1%)
nie, nie stać mnie na to
0 (0%)
nie, obawiam się ewentualnych negatywnych skutków ubocznych
1 (3.7%)
nie, to jest bezsensu
0 (0%)

Głosów w sumie: 27

Głosowanie skończone: 22 Styczeń 2007, 17:21

Mchl

Cytat: bartsob5 w 22 Styczeń 2008, 00:46
to czemu mnie nie zbanowales przed olimpiada? caly miesiac siedzialem na forum zamiast zakuwac :P

Olimpiada ma niższy priorytet :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

to nie ma być komp tyko do foldinga, a więc kupowanie gpu to na ten moment fikcja

Troll81

takiego radka już w okolicy 500 pln mozna kupic a przyspieszenie byłoby przecież dla drużyny. MOżna poczekać aż chłopcy z F@H dopracują aplikację a koszt graficznej spadnie. Po jakimś czasie można by się zastanowić nad pracą takich kart w trybie crossfire. MOże po jakimś czasie i inne projekty nauczą się z tego korzystać. Pozostałe projekty nadal będą mielić na CPU.

No ale najpierw newsletter i zbiranie kasy. Jak już zbierzemy to zobaczymy czy choc na proca uzbieralismy :D

bartsob5

mi sie wydaje, ze jesliby nam zbieranie kasy tak dobrze szlo, to predzej bysmy inwestowali w nowego komputera/procesora a nie w robienie zabaw z karta graficzna...

Pigu

aplikacje cuda dają teraz możliwość albo gpu, albo cpu

Troll81

W przypadku ATI nie mówimy o technologii CUDA, to jest zupełnie inna bajka i patent NVidii. Myślałem raczej żeby GPU męczyło się z F@H a innymi projektami mielił CPU. Boincowi wszystko jedno, to aplikacja danego projektu decyduje czy chce skorzystać z GPU czy CPU. Mielibyśmy wtedy 4 rdzenie na projekty plus GPU do foldinga.

bartsob5

ale moim zdaniem takie kombinowanie to poprostu CUDowanie, ktore narazie ma niewiele wspolnego z rzeczywistoscia...

Troll81

NO my tu sobie gadu gadu a ja już przelew zrobiłem (30 PLN)
Zbliża się koniec stycznia, newslettera nadal nie ma, nie wiem czy ktoś oprócz mnie się zrzucił. Jak tak dalej pójdzie to projekt umrze śmiercią naturalną. Musimy być bardziej zdecydowani bo znów nic z tego nie wyjdzie.

Najpierw newsletter i kasa
potem dyskusje o sprzęcie
Potem zakupy
potem instalacja systemu i wybór projektów oraz osób z uprawnieniami admina do kompa.

Pigu

spoko spoko - poczekajmy do wypłaty bo teraz na piwo nie mam

Troll81

Po prostu od 2 tygodni nad tym dyskutujemy a efekt jak na razie niewielki.
Wybraliśmy "kasjera" i zrobiliśmy ankiete. Ale według mnie najważniejszą rzeczą jest newsletter, gdyż tylko przy odpowiednio dużej mobilizacji mamy szansę projekt zrealizować.

lukaszde

heh juz zaczynacie zbierac a ja nadal o niczym nie wiem :/
Faktycznie, napiszcie i rozeslijcie jakis newsleter, z haslem marketingowo-reklamowym zachecajacym nas do wplaty na szczytny cel.
Najlepiej jakbyscie w tym newsleterze podali nr konta, bo malo komu bedzie sie chcialo pisac do kogos, zeby ten odpisal, zebysmy my mieli nr konta.

AL

#211
Cytat: lukassszzz w 23 Styczeń 2008, 12:34
Najlepiej jakbyscie w tym newsleterze podali nr konta, bo malo komu bedzie sie chcialo pisac do kogos, zeby ten odpisal, zebysmy my mieli nr konta.

Słuszna uwaga! Przy czym w obecnej chwili - gdy konto to należy do prywatnej osoby, choćby tylko ze względu ochrony danych osobowych wydaje mi się to niemożliwe do spełnienia. No i tu mam pytanie do Mchl'a - kiedyś na głównej był link do wsparcia B@P. Link ten prowadził do numeru konta bodajże w m-banku. Czy to było jakieś moje przywidzenie - czy rzeczywiście coś takiego kiedyś istniało? Gdyby takie drużynowe konto istniało  - wtedy nie widzę problemu aby podać jego numer w newstlerze. Przy okazji zyskalibyśmy przejrzystość oraz zlikwidowalibyśmy potencjalne obawy niektórych członków o wpłaty na czyjeś prywatne konto.

Z dobrze poinformowanego źródła wiem, że prace nad newstlerem są już dość zaawansowane.
Ja osobiście kaskę będę mógł dopiero przelać po 10 lutego - także cierpliwości.

Troll81

no to osoby które sie nie boja wpłacać mogą słać przelewy do mariana, wcześniej zdobywszy numer konta na PW. Każdy wpłaca kiedy może (chce) i ile może (chce).

lukaszde

ja to widze tak:
1 tworzymy konto B@P
2 powstaje newsletter m.in z informacja o takiej akcji SKB@P
3 ruszamy ostro ze zbieraniem funduszy, byc moze angazem sposnorow (komputronik? tvn24, onet, pcworld (moge do nich uderzyc z propozycja)

Troll81

żeby założyć konto trzeba mieć osobowość prawną, czyli założyć organizację. Musisz mieć status władze itp pierdoły. A od składek czy innych takich musisz odprowadzić podatek. Sorka ale to trochę za dużo bajerzenia.

Jeśli chodzi o sponsoring to chodzi mi o nieformalne dogadanie się ze sklepami komputerowymi itp. Bo na przekazywanie kasy już właśnie potrzebujesz konta, statutu, nipu, regonu, itp

Mchl

Nigdy nie miałem konta w M-Banku i nie przypominam sobie takiej akcji... Jedyne co chyba oferowałem, to płatne aliasy mailowe w domenie boincatpoland.org.
Natomiast mamy już w Polsce działającego PayPala z możliwością przyjmowania wpłat. Są też inne systemy płatności elektronicznej. Ułatwiłoby to wpłaty, bez konieczności podawania do publicznej wiadomości danych konta. Minus taki, że jakąś tam prowizję za to zbierają.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

Tylko czy można wpłacać na PayPal bez karty kredytowej?

TJM

Chyba nie, poza tym paypal dość zdziera za wszystkie transfery, w praktyce (zwłaszcza przy małych kwotach) wyszłoby tak, że z 10-15% by zabierali.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

ludzie jak tak dalej będziemy dyskutować to do niczego nie dojdziemy.
Kto ma założyć konto?
w jakim banku?
jaka osoba prawna??
kto zarejestruje organizacje?
kto spisze jej status?
wiecie ile te formalności potrwają???
nie mówiąc o tym że nasza zrzutka będzie opodatkowana.

Wybraliśmy kasjera i na PW poda konto.
Niech się chociaż 30 ludzi zrzuci po 30 zł i mamy już praktycznie kompa zbudowanego.

Pigu

jaką organizację? komu się będzie chciało rozliczać z działalności zarejestrowanej organizacji? ile było zachodu przy PPB  ::)

Mchl

Cytat: Bober w 25 Styczeń 2008, 17:14
Tylko czy można wpłacać na PayPal bez karty kredytowej?

Można płatniczą. Nie musi być kredytowa ;)
Tak czy inaczej, zdaje się, że "zrzuta do Mariana" jest na chwilę obecną najlepszą opcją.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

NO to może w końcu zaczniemy się zrzucać??? Bo ciągłe dyskusje znów utopią ten projekt. Założyłem nawet osobny watek by utrzymac przejrzystość finansów i ułatwić kwestię rozliczenia, ale na razię widzę zerowe zainteresowanie.

emik

parę osób (np Pigu, ja) zadeklarowało wpłatę po wypłacie, czyli po 1 (ewentualnie 10)


Bober

To że nie przybyło wpisów w tamtym temacie, nie oznacza jeszcze, że nikt nie wpłacił. Może są osoby, które nie chcą się ujawniać.

stasieks

Jestem na forum nowy wiec przegladam tematy i posty i co widze - fajny pomysl SKB@P.

Wg mnie fajnie ze "gryziecie" temat, ale sposob pozyskania srodkow nie jest najlepszy.

Uwazam ze najlatwiej (nie w sensie poswieconej pracy) pozyskac pieniadze od firm. Jest w PL duzo firm ktore przerabiaja miliony liczb kazdego miesiaca np TP SA, KGHM i inne. Gdyby zapewnic im calkowita anonimowosc przerabianych danych pewnie by sie skusili na obliczenia statystyczne wspomagajac BOINC@Poland. Problemem jest pozyskanie firmy ;) i napisanie jakiegos programiku dla Boinc. Dla takiej inicjatywy z pewnoscia duzo czlonkow teamu by liczylo.

Pierwszym etapem takiego projektu musi byc informacja na stronie glownej i pisma wyslane do kilkuset firm w PL - mozna to zrobic tanio i ..... czekac. Jak nie wyjdzie to trudno .... lepiej robic cos niz liczyc na wplaty.

Pomysl dobry ale ..... moze byc trudno.

PBT_marian_boss

No wybacz kolego ale wątpię i to mocno żeby TPSA lub inna duża spółka udostępniła swoje maszynki do liczenia czegokolwiek. Jeżeli już to jakiś znajomy informatyk w takiej firmie i liczenie zupełnie na "lewo".

stasieks

Cytat: PBT_marian_boss w 28 Styczeń 2008, 10:24
No wybacz kolego ale wątpię i to mocno żeby TPSA lub inna duża spółka udostępniła swoje maszynki do liczenia czegokolwiek. Jeżeli już to jakiś znajomy informatyk w takiej firmie i liczenie zupełnie na "lewo".

A czytaj ze zrozumieniem !!

Troll81

Fajny pomysł z firmami już był w wątku sponsoring. Jest tylko jeden problem, firmy zechcą wpłacać na konto organizacji. Czyli trzeba się zarejestrować spisać statut dostać nip regon powołać władze organizacji i płacić podatki od dochodu organizacji. No i tu właśnie jest problem bo nasza grupa jest niesformalizowana.

Co sie zaś tyczy anonimowych dawców to nie muszą wpisywać przecież swojego loginu. Można i anonimowo ale chodzi o to byśmy wiedzieli ile kasy dostał nasz kasjer. żeby potem nie było niedomówień. Wyznaję zasadę "kochajmy się jak bracia ale liczmy się jak żydzi" (bez obrazy dla narodowości).
Powtarzam że chodzi bardziej o przejrzystość finansów niż o chwalenie się kto ile przelał.


Mchl

#228
Liczenie w celach komercyjnych (a takim celem jest obróbka danych dla firmy) generalnie nie znajduje uznania w społeczności BOINC.
A zapewnienie poufności danych to nie jest byle jaki problem, zwłaszcza biorąc pod uwagę naturę BOINC.

Zakładanie organizacji już przerabialiśmy. Stowarzyszenie rejestrowane wyszło z tego co pamiętam trochę za drogie w utrzymaniu.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

stasieks

Cytat: Mchl w 28 Styczeń 2008, 11:28
Liczenie w celach komercyjnych (a takim celem jest obróbka danych dla firmy) generalnie nie znajduje uznania w społeczności BOINC.
A zapewnienie poufności danych to nie jest byle jaki problem, zwłaszcza biorąc pod uwagę naturę BOINC.

Zakładanie organizacji już przerabialiśmy. Stowarzyszenie rejestrowane wyszło z tego co pamiętam trochę za drogie w utrzymaniu.

Jasne, bez faktury caly pomysl jest do bani.

Pozostaje skladkowanie :(

Troll81

NO to teraz pozostaje kwestia newslettera i składek.

Sponsoring firm i zakładanie teamowego konta lądują w koszu.

Gave

Przyszło mi do głowy kilka kwestii związanych z tym projektem.

Nad wątkiem Lista dawców B@P powinien przede wszystkim mieć pieczę PBT_marian_boss jako jedyny, który będzie znał stan kasy. Proponuję by po otrzymaniu wpłaty, w przypadku gdy dawca w ciągu kilku dni (3,5?) się nie ujawni w tamtym wątku wpisywał "wpłatę anonimową" i aktualny całkowity stan kasy, dla ogólnej wiedzy.

Dodatkowo w związku z tym, że gdzie są pieniądze tam różnie bywa, jak to trafnie ujął Troll81, niech każda ze stron na wszelki wypadek kolekcjonuje dowody wpłat. Dodatkowo Marian, w późniejszym etapie (zakupy) powinien prowadzić rzetelną małą księgowość.

Sądzę, że dzięki powyższym krokom sprawa będzie przejrzysta i unikniemy ewentualnych nieprzyjemności.  ;)

Troll81

Brawo Gave z pomysłem na dopisywanie przez mariana anonimowych dawców. oczywiście zakładamy ze marian będzie uczciwy i że dopisze :D

Mchl

Nawet w żartach nie sugeruj,że mogłoby być inaczej >:(

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Gave

Nawet nie rozważajmy tu nieuczciwości, bo cały projekt opiera się na wzajemnym zaufaniu. Jeżeli ktoś nie jest w stanie sobie z tym poradzić to niech nie miesza się do projektu bo to może tylko niepotrzebnie popsuć atmosferę.

Tak naprawdę Marian zgodził się wziąć na siebie sporą odpowiedzialność, bowiem na jego głowie będzie chociażby doglądanie sprzętu, który wielu będzie traktować jak swój (przynajmniej po części). W trakcie pracy będą patrzeć jak liczy, punktuje i "dlaczego tak mało?".  ;) Wiele działań da się załatwić na tym wirtualnym forum wszystkich mających w projekcie jakiś swój (materialny) wkład. Da się w ten sposób nawet wybrać sklep i konkretne części za konkretną cenę - jeżeli będzie internetowy, będzie zupełna jasność aż do konkretnego artykułu. Tak samo co do (w pewnym stopniu) systemu, konfiguracji, klienta Boinc, optymalizacji no i już zupełnie co do doboru liczonych projektów. Ale we wszystkich tych działaniach Marian będzie miał zdecydowanie bardziej znaczący (jeśli nawet nie decydujący) głos. Bo to on przykładowo może nie mieć czasu zrestartować padniętego kompa, dostępu do lub znajomości jakiegoś systemu czy też możliwości zakupu tak a nie inaczej. Tak naprawdę to wszyscy pozostali będą mieli najłatwiejszą rolę - wpłacić kasę, a potem 'wymagać'.
Z powyższych powodów Marian będzie miał prawo rozstrzygać spory według własnego uznania. I dlatego też należy mu się szacun i wszelka pomoc oraz wyrozumiałość.  ;) Wierzymy bowiem, że przede wszystkim zależy mu na dobru zespołu.

Jeżeli nie, to mamy Jego email (nr konta, dane teleadresowe pewnie też) - długo Go znajdziemy?  :P

Co do spraw finansowych wspomniane przeze mnie dowody będą narzędziem wzajemnego nadzoru (w razie konieczności). Jak ktoś taki dowód przedstawi (w razie konieczności) to chyba wątpliwości nie będzie?

remix85

Dawno mnie tu nie było, ale rozumiem że projekt jednak ruszył :)
Tak jak wcześniej deklarowałem, możecie na mnie liczyć - też się dorzucę.

emik

Ciekawe jaką wydajność będą miały Phenom'y?


Gave

Cytat: emik w 28 Styczeń 2008, 23:28
Ciekawe jaką wydajność będą miały Phenom'y?
Już mają. Ale póki co mają błąd konstrukcyjny, który może powodować błędy obliczeń i pady systemu a z kolei łatka powoduje spadek wydajności o ok 10-15%. M. in. dzięki temu dostają od Core2. Pod koniec roku ma wyjść rewizja B3 z naprawionym błędem. Ale (mimo iż zawsze dopingowałem AMD) wątpię by pobiła Core2.
Dla projektu optymalny chyba będzie Core2Quad Q6600 - wydajny, cztery jajka, możliwość podkręcenia i nic lepszego w rozsądnym zasięgu.

Troll81

Mchl jako pierwszy kase przesłałem. To chyba wystarczający dowód tego że ufam marianowi. Niestety z braku pracy nie może być to większa kwota.
Jeśli ktoś nie ufa marianowi to niech nie wpłaca. Składka jest dobrowolna i w dobrowolnej wysokości.

Uważam też że osoby zrzucające się dostaną prawo wypowiedzi odnośnie kupowanego sprzętu. System jest, przynajmniej dla mnie, obojętny. Ale uważam że nie warto wydawac kasy na jedynie słuszny, skoro tą kasę można spożytkować na zakup kompa, a kicha zupełną byłoby liczenie na grupowej maszynce ze spiraconym systemem.

Kwestia udziału w projektach również powinna być rozpatrzona na forum przez składkowiczów. Osobiście uważam ze należałoby ominąć projekty w fazie alpha i beta ze względu na stabilność maszynki.

Co do proca to jestem 4 łapami za intelem 4jajowym CQ6600. Z przykrością i wielkim smutkiem stwierdzam że moja ukochana firma AMD daje ciała ostatnio i że wypuszcza niedopracowane proce. Zaś najnowsze proce intela mają niewspółmierną cene do mocy.

PBT_marian_boss

#239
Witam, długo nie wypowiadałem się na forum ze względu na brak czasu (ale to już przeszłość). W odpowiedzi na pojawiające się w tej dyskusji głosy pragnę Was zapewnić, że z mojej strony będę starał się prowadzić projekt do końca w sposób uczciwy. Wpłaty jak jaj najbardziej trzeba rejestrować na forum w celu uniknięcia nieporozumień. To samo dotyczy zakupów. Jeżeli chodzi o opiekę nad komputerem to czas reakcji na awarię wynosi 24h :) oprócz sobót i niedziel niestety. Będę go traktował jak moje własne dziecko :) i opiekował się nim najlepiej jak tylko potrafię.
Dzięki za zaufanie i mam nadzieje, że nie będzie żadnych kłopotów związanych z projektem.

PS
W razie czego podaje namiary na komunikatory:
JabberID: marianboss * chrome.pl
Gadu-Gadu: 1282276
ICQ: 232432977
Tlen: marian_boss