Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

[Pomysł] PROJEKT "SKB@P" Superkomputer B@P

Zaczęty przez Simek, 14 Styczeń 2007, 12:57

Czy jesteś skłonny poprzeć tą inicjatywę?

tak, jest to dość ciekawa propozycja, z pewnością się do niej dorzuce
21 (77.8%)
tak, ale raczej się nie dorzuce
2 (7.4%)
tak, ale to zależy, na jaki sprzęt się zdecydujemy
3 (11.1%)
nie, nie stać mnie na to
0 (0%)
nie, obawiam się ewentualnych negatywnych skutków ubocznych
1 (3.7%)
nie, to jest bezsensu
0 (0%)

Głosów w sumie: 27

Głosowanie skończone: 22 Styczeń 2007, 17:21

Czerwek

Poki co tylko czytam ten watek. W miare swoich mozliwosci wspomoge ten projekt o czym poinformuje gdy to zrobie;)

Tomislaw

#241
Gdyby wygrała opcja zakupu sprzętu nie poprzez allegro tylko nowego w sklepie komputerowym, to mam dostęp do sklepu który sprzeda sprzęt na ten cel po cenie hurtowej (tzn z symboliczną marża, żeby US się nie czepiał). Faktura Vat lub paragon fiskalny, normalna gwarancja - nie ma żadnego problemu.
Może komuś się uda taniej w innym sklepie. (proszę o info na priva to porównamy ceny)

PS. Deklaruję 50 zł



Troll81

#242
No nareszcie się ruszyło. Oby tak dalej :D

Ceny proponuję podawać publicznie
żeby łatwo można było wybrać co i jak
proponuję płyte foxconna ze względu na niską cenę dobry chipset dobre opinie i niezłe możliwości OC
co do procka to chyba nie ma specjalnie innej opcji niż intel CQ6600
można by ew założyć osobny wątek do tej kwestii

intel core quad 6600 720,00 pln http://www.allegro.pl/item305066399_intel_core_2_quad_q6600_4x2_40_box_nowy_gw_.html
foxconn p35a-s        336,67 pln http://www.ulubiony.pl/?action=StoProd&&id_prod=179100&&u=10815    

PBT_marian_boss

Zasilacz jak już wcześniej pisałem daje ja, tak więc nie liczcie go w zestawie.

Tomislaw

#244
Cytat: PBT_marian_boss w 30 Styczeń 2008, 12:14
Zasilacz jak już wcześniej pisałem daje ja, tak więc nie liczcie go w zestawie.
Starą MIDI ATX budę bez zasilacza mogę dołożyć.Co do procka QuadCore E6600 - zgodzę się, że to najbardziej sensowna opcja na dzisiaj. Nie wiem ile dają gwary na Foxcona ale preferowałbym jakieś MoBo z 36 miesieczną gwarancją. Co do GF8800 jestem raczej na "Nie", poza tym nie wiem czy tyle kasy uda nam sie uzbierać.
Karta pewnie szybko by padła przy tak intensywnej eksploatacji i być może się mylę ale licząc CUDA na GF8800 procek C2D by wtedy sie nudził (?). poza tym większe koszty utrzymania (kasa za energię elektryczną)



PBT_marian_boss

#245
CytatStarą MIDI ATX budę bez zasilacza mogę dołożyć.
Nie może być za mała bo się maszynka ugotuje we własnym sosie :)

Cytatpoza tym większe koszty utrzymania (kasa za energię elektryczną)
Tym bym się na razie nie martwił :)

Chyba nie ma też sensu kupować HDD, ja mam jakiegoś segate na IDE to chyba starczy ?

Troll81

hdd musi miec co najmniej jakies 20 gb zeby boinc wraz z próbkami sie zmiescił i systemem płus plikiem wymiany

PBT_marian_boss

Cytat: Troll81 w 30 Styczeń 2008, 14:53
hdd musi miec co najmniej jakies 20 gb zeby boinc wraz z próbkami sie zmiescił i systemem płus plikiem wymiany

Mam takiego :)

Pigu

ktoś w innym wątku mówił, że ma grafy kalibru s3virge dx - myślę, że idealnie by się nadały - mały pobór mocy, wystarczające parametry, bezgłośne no i nie wygrzewają powietrza w obudowie

stasieks

Dla spawiedliwosci dziejowej proponuje fanty rzeczowe wycenic za pomoca allegro i dopisac ich wartosc z nikiem darczyncy do listy osob ktore wplacily pieniadze.

W przyszlosci uda sie uniknac ewentualnych niedomowien i problemow zwiazanych z "a moj dysk/obudowa/zasilacz .....".

Gave

Cytat: Pigu w 30 Styczeń 2008, 15:12
ktoś w innym wątku mówił, że ma grafy kalibru s3virge dx - myślę, że idealnie by się nadały - mały pobór mocy, wystarczające parametry, bezgłośne no i nie wygrzewają powietrza w obudowie
Najlepszym rozwiązaniem była by grafa zintegrowana - zawsze to jedna karta mniej w budzie. Ale nie wiem czy w interesujących nas płytach/chipsetach są takie rozwiązania.

Troll81

mam kilka "luźnych" kart na PCI i na AGP więc mogę oddać a ich wartość jest znikoma więc nie uważam za stosowne dopisywać wyceniać i inne takie rzeczy robić. AGP chyba odpada bo na płycie już go nie będzie ale PCI jest nieśmiertelne :D Mam też chyba jedną kartę na ISA :D

Aha. Karty PCI powinny mieć w miarę możliwości dużo ramu bo inaczej wyświetlanie pulpitu obciąży proca.

Pigu

640/480/256 i nie obciąży  :P


TJM

Od kiedy niby wyświetlanie pulpitu obciąża proca przy małej ilości RAMu na karcie ? Każda karta z 4MB RAM da radę wyświetlić kosmiczne rozdziałki, a zwykłe karty PCI w ogóle nie mogą korzystać z głównego RAMu w żaden sposób, więc albo coś wyświetla albo nie. Ważne żeby karta miała jakieś w miarę normalne sterowniki, na niektórych niestety z domyślnymi sterami windowsa wszystko wolno się 'kreśli'. Ja używałem do takiego celu S3 Virge DX i S3 Trio 375/385 i wszystko hulało.



W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

We współczesnych kartach akceleracja 2D jest pomijana, chyba że mówimy o kartach przeznaczonych dla grafików. Jednakże w czasach S3 virge akceleracja 2D miała znaczenie. Np windows wykorzystuje te mechanizmy na karcie do wyświetlania właśnie pulpitu i wyskakujących okien. Podobnie zresztą czynią serwery Xwindows w linuksie. Dlatego jeśli wogóle ma na tej maszynce być środowisko graficzne to S3 bym nie polecał gdyz operacje typu wyświetlanie czcionek tła pulpitu i całego badziewia obciążą w jakimś stopniu procesor. Jesli już coś to jakaś z późniejszych kart  np. ATI albo Nvidia na PCI, bo one mają juz całkiem niezły akcelerator 2D, a Akceleratory 2D pojawiły się właśnie w kartach posiadających 8mb ram.

Zawsze istnieje tez możliwość zakupu płyty z wbudowaną graficzną.

osobiście zakładam że ze względu na koszty na składkowym kompie stanie linux a środowisko Xwindows będzie wyłączone jeśli nie będzie potrzebne.
Dlatego karty graficzne PCI mogę podesłać gdzie trzeba :D

Mchl

Zarówno S3Trio jak i  ViRGE mają akceleratory 2D. Jak wydajne to inna sprawa, ale przy założeniu że pulpit będzie częściej wyłączony niż włączony to nie powinno mieć znaczenia.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

dvh6

Właśnie powróciłem z długich "wakacji", awaria dysku, kilkanaście dni bez kompa i netu, kilka utraconych próbek z SETI, Kilkadziesiąt złotych wydanych na nowy dysk, ale to nic w najbliższym czasie i ja swoją cegiełkę dołożę ;) ;D

Gave

Hmmm...gdzieś powinienem mieć Rivę TNT 16MB, która może by się nadała.

TJM

Moim zdaniem nie ma szans żeby karty typu Trio/Virge czy Ati Mach64 cokolwiek spowalniały. Ostatni raz wpływ karty graficznej na użycie proca w windzie widziałem w przypadku 1-Megowego Tridenta ISA.
Nie zdziwiłbym się nawet gdyby stare karty śmigały szybciej od nowych. Karta kartą, ale jeszcze jest sterownik - wystarczy popatrzeć na stare sterowniki które maja po 500kB i porównać z nowymi. Teraz wszyscy olewają optymalizacje, a kiedyś liczyła się każda instrukcja i jeden sterownik obsługuje dziesiątki kart.
Btw, chętnie dorzucę coś do projektu ale pierw musze określić jak będę stał z finansami przed samym wyjazdem.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

mam 4 karty PCI
2 virge jeden 4 drugi 2 megowy
jedna kartę na chipie tridenta chyba wygląda na 2 mb
i jednego winfasta chyba na chipie ATI, wygląda na 4 albo 8 mb.
Marian podaj co mam ci podesłać, bo szkoda żeby się kurzyło. No i jak możesz to podaj na PW adres na który to wysłać :D

buri

Tak na pokaz :P
Tutaj dobry sprzęt do liczenia .... http://pclab.pl/art31225.html ..... przetestowali, szkoda, że tylko cena zabija  :o

Troll81

Tylko na kiego nam taka grafa i tyle slotów PCIeX 16
no chyba że wykorzystamy możliwości GPU, ale na razie tylko Nvidia ma CUDA i jeden projekt wykorzystuje chipy ATI. Tylko ten proc byłby fajny w zestawie :D

Juras23

Witam Wszystkich Piratów tych znanych i tych dla mnie nowych - cieszę się, że projekt odżył !!! Ciekawy jestem bardzo co za maszynka powstanie i czy będzie dało się ją ciągle ulepszać poprzez uzyskiwanie nowych funduszy. Oczywiście swoją cegiełkę dołożę - proszę o przesłanie nr konta do wpłaty na PW.

Pigu

to działa odwrotnie  ;D wysyłasz pw do Mariana z pytaniem o numer  :P

Juras23

jakkolwiek :) istotne jest przecież aby dostał przelew.

OxyOne

Jestem zainteresowany wpłata. Prosze o nr konta na PW bo jestem dosc leniwy aby szukac Mariana, tym bardziej ze nie mam czasu. Jest dosc pozno i cos nie doczytałem wiec prosze poprawcie mnie. Do czego ma słuzyc ten super komputer? bo tyle co wyczytałem to A4200+ to nie jest super maszynka. chyba ze my wszystcy mamy byc połaczeni do niego i ma zliczac punkty dla B@P to juz lepiej, ale jak ma to byc nasz flagowiec to sorki ja tu widze q6600@4,2GHz albo Q9450
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

PBT_marian_boss

Cytat: OHMTech w 18 Luty 2008, 00:57
Jestem zainteresowany wpłata. Prosze o nr konta na PW bo jestem dosc leniwy aby szukac Mariana,

Nie no to już lekka przesada :(

PS
Znalazłeś

Mchl

Cytat: OHMTech w 18 Luty 2008, 00:57
Jestem zainteresowany wpłata. Prosze o nr konta na PW bo jestem dosc leniwy aby szukac Mariana, tym bardziej ze nie mam czasu. Jest dosc pozno i cos nie doczytałem wiec prosze poprawcie mnie. Do czego ma słuzyc ten super komputer? bo tyle co wyczytałem to A4200+ to nie jest super maszynka. chyba ze my wszystcy mamy byc połaczeni do niego i ma zliczac punkty dla B@P to juz lepiej, ale jak ma to byc nasz flagowiec to sorki ja tu widze q6600@4,2GHz albo Q9450

Leń... :P
Namiar na Mariana dodałem do pierwszej wiadomości w wątku. Podobnie jak link do tematu ze listą składek.
Po raz pierwszy rozmawialiśmy o takim komputerze, gdy Q6600 jeszcze nie było na rynku a A4200+ to była super maszynka... Od tego czasu trochę się zmieniło... Na przykład to, że zaczęliśmy zbierać kasę :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

no ja rozumiem zeby byc leniwym ale jak juz czytasz watek to zobacz kilka ostatnich postów. Mówimy o q6600 bo to jedyny dobry czterordzeniowiec w przystepnej cenie. A żeby wysłać PW do mariana to wystarczy kliknąć w jego nick na forum.

OxyOne

#269
Sorki Panowie nie linczujcie mnie juz. Ostatnimi czasy tyle pracuje ze zastanawim sie ile czasu zajmuje mi poranna toaleta i z checia chciałbym oddac to co rano sie oddaje - mailem. Co do Mariana nie zauwazyłem od przylaczenia sie do B@P ze PBT_marian_boss to nie PBT_mario_bross - bardzo przepraszam za pomyłke. Jakby było napisane ze PBT... a nie Marian to bym zajarzył... Ja ścigam PIGU i tak sie kieruje a na imie jak ma to nie wiem :). Ale bzdury pisze.
Co do A4200+ tez nie zauwazyłem ze to stary post.
Ten biuletyn co bedzie sie pokazywał cyklicznie to fajna rzecz moze cos sie ruszy bo duzy wkład został włozony w jego istnienie oraz całe B@P a ja doceniam to.

Jakies zawody by sie przydały w seti moze by cos sie stworzylo. Sam bym ten temat ruszył ale nie mam doswiadczenia ani wiedzy na ten temat a czas to zapominajka.

Aktualnie testuje Q6600 oraz QX9650 pierwszy moj drogi klienta stwierdzam ze roznica w wydajnosci jest ale nie drastyczna Q6600 musi byc ok 900Hz szybszy aby był porownywalny. Ale ja klepie głupoty.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Pigu

Cytat: OHMTech w 18 Luty 2008, 17:52
Ja ścigam PIGU i tak sie kieruje a na imie jak ma to nie wiem :)

Piotr  ;D

OxyOne

Cytat: Pigu w 18 Luty 2008, 19:33
Cytat: OHMTech w 18 Luty 2008, 17:52
Ja ścigam PIGU i tak sie kieruje a na imie jak ma to nie wiem :)

Piotr  ;D

hehe Piotr powiadasz miło mi.

Mam pytanie jest mozliwosc zmiany nicka w boincu?  mam teraz OHMTech a chciałbym na NetMonitoring jest to mozliwe?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Bober

Bez problemu możesz zmieniać.

Pigu

ale w każdym projekcie trza z osobna  ;D

Troll81

Ponieważ już trochę kasy uzbieraliśmy to proponuję na poważnie rozpocząć dyskusję nad sprzętem który zamierzamy kupić. Kwestia procka jak na razie wydaje się przesądzona, Ale pozostaje wybór płyty.

Osobiście uważam że ze względu na stosunek jakości do ceny najbardziej interesującymi kandydatami są płyty na chipsecie p35, a wśród nich płyta która zbiera wiele pochlebnych recenzji jeśli chodzi o kwestie OC czyli FOXCONN P35A-S.

Czy ktoś ma inną propozycję??

Pigu

po ile? zapodaj linkiem albo cytatem z katalogu najlepiej  :P

maro86

#276
Około 350 zł

Tutaj recka: www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-13

Tu topic na forum z dobrym FAQ
forum.purepc.pl/index.php?showtopic=241094&st=0

Allegro:
[link nie aktualny]

Sporo się o tej mobo naczytałem i będę go brał, głównie ze względu na dobry OC, 3xPCI, COMa i LPTa oraz fire-wire.. Na tej płytce z DC2160 chodzacego na 1,8 GHz bez podnoszenia napiec i na AC każdy proc daje się podkrecic do 2,6, a wiekszosc procow do 3.0... Rekord to 3.96

Polecam do niej wgrać bios P36..
Niestety problemem tej płyty jest to, że niemal każdy BIOS ma jakieś lekkie BUGI, ktore w roznych wydaniach pojawiaja sie iznikaja.. Ten P36 ponoc jest najlepszy..

Ciekawostka - chłopakom z PURE pc udalo sie wgrac do tej plyty BIOS od 2x drozszej plyty FOXCONN mars i plyta dziala... Narazie testuja to rozwiazanie...

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

OxyOne

Cytat: pbt_marlutowski w 26 Luty 2008, 19:58

Sporo się o tej mobo naczytałem i będę go brał, głównie ze względu na dobry OC, 3xPCI, COMa i LPTa oraz fire-wire.. Na tej płytce z DC2160 chodzacego na 1,8 GHz bez podnoszenia napiec i na AC każdy proc daje się podkrecic do 2,6, a wiekszosc procow do 3.0... Rekord to 3.96


Chyba mowisz tylko o tej płycie bo 3.96 to nie rekord.
na P5B Deluxe 3,6Ghz uderzam ci z paluszka ustawiajac tylko pamiatki i proc na 1:1 czyli 400 i juz masz 3.6Ghz na 1.45V na 1.510 chodzi na 4,2GHz ale czasami sie wykolibi tak bez przyczyny.
opisalem ci mojego flagowca jak jest ustawiony.

yyyy ale wtopa napisałes DC2160 sorki. Myslałem o Q6600. szacuneczek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

PBT_marian_boss

No mam nadzieje, że pomożecie podczas walk z tym sprzętem, jeżeli oczywiście sobie nie poradzę sam :)

Troll81