Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Extremalne wyciszanie kompa

Zaczęty przez Troll81, 16 Kwiecień 2009, 13:30

Cyfron

szczerze to nie myślę podkręcać kompa, żeby tak wysoka temperatura była. Jak będzie za duża, to dołożę chłodnicę z auta jakiegoś :)
a olej parafinowy jest fajny, bo bezbarwny :)

Troll81

#41
Ale łatwo sie ulatnia i łatwo pali. Przemyśl to....

http://www.standard.pl/pl-surowce_chemiczne-5130-parafina,ciekla,lekka.html

Cyfron

150st C to jednak trochę.
Nie wydaje mi się, abym ja wyszedł z temperaturą ponad 80-100 stopni. Zresztą cały komp docelowo (jeśli będzie ;) ) to będzie zamknięty w szczelnej obudowie plexi :)

Troll81

Twój komp - Twoje małpki

Ale ja bym jednak zakupił coś mniej łatwopalnego. pamiętaj że temperatura wrzenia nie oznacza że nie będzie oparów juz przy 60 stopniach c. I że nie tylko procek grzeje ale również sekcja zasilania a ta może grzac się bardziej od proca....

apohawk

"Podpalił kamienicę licząć BOINC"  XD
No good deed goes unpunished.

Cyfron

teee... uważaj, bo olejowy komp na uczelni będzie stał  XP

apohawk

"Podpalił uczelnię licząc BOINC" ?
No good deed goes unpunished.

pszyklejony

#47
Grzanie się to pół biedy, na zasilaczu jest kilka tysięcy v, jak przeskoczy jakaś iskra? No może nie takie wysokie :) ale na kondensatorach się zbiera.

Cyfron

Cytat: Cyfron w 08 Lipiec 2010, 15:41
http://www.pugetsystems.com/submerged.php

^ na stronie jest "blog" kompa, który chodził podobno rok i dawał radę - z zasilaczem w środku i zalane olejem parafinowym.

Troll81

Widzisz że działa to kopiuj pomysł. My tylko marudzimy i cię wstrzymujemy. Ale jak shajcujesz uczelnie to będziemy mówić "a nie mówiłem"  XD

A tak na serio to bierz się za to jak ci się chce. Jak dla mnie możesz nawet zalewać olejem z biedronki. O ile ci smród nie przeszkadza.

Cyfron

na razie czytam, oglądam i planuje eksperyment z palnościa podgrzanego oleju parafinowego i oparów tego oleju  :arrr:

ale to może z tym trochę zejść - muszę się przeprowadzić ;p

Peciak

Mnie w tym wszystkim odpycha tylko jedno
jak pomyśle jak bardzo trzeba się upier..czyć w tym całym oleju aby coś potem poprawić to ...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

Ano. trochę babrania jest. Ale cisza zupełna i temperatury niskie...

Filavandrel

mnie moje WC wystarczy :) fakt zainwestowałem sporo ale jest cisza i niskie tem nawet po oc

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

Cyfron

Dziś przyszła mi beczułka 25kg (ok. 30l) oleju wazelinowego (to samo co parafinowy, tylko różni się lepkością) - mina ludzi w lab, jak się dowiedzieli co to za typ - bezcenna :)

Płyta główna i grafika też już są. Czekam na pamięć, procek muszę jeszcze kupić.
Zasilacz jakiś znajdę, tylko muszę policzyć pobór prądu, aby wystarczyło mi go.

Jak bebechy komputera będą, to trzeba będzie kupić akwarium.
No i tutaj mam problem - kupić normalne "kanciaste" czy "panoramiczne" czyli z wypukłą przednią szybą ?
Co poradzicie?

Pigu

ja poradzę robić szczegółowego fotobloga

imo akwarium zwykły sześcianik - najbardziej ustawne a i cena najmilsza

Cyfron

różnica pomiędzy tymi akwariami to z tego co pamiętam - 25 a 35 zł :)

Pigu

tak czy siak do prostokąta będzie łatwiej cokolwiek dorobić

Troll81

KOniecznie zrób fotobloga i wstaw filmik z zalewania i pierwszego startu.... Wentyle pozdejmuj z wszystkiego. Jak będziesz topił w oleju zasiłkę to też wywal wiatraka...

Cyfron

Fotoblog będzie - myślę zrobić nawet artykuł na naszej wiki (potem będę się chwalił tym w CV  %) ) Filmiki też będą - spooko :)

Z tymi wentylatorami to się zastanawiam czy np z grafiki/procka zdejmować. Na procku jestem mocno zdecydowany go zostawić, ale może mi się to jeszcze zmienić :) Z zasiłki na pewno wywalę, a będzie w akwarium bez obudowy :)
Spodobał mi się też ten pomysł na żwirek w akwarium, ale muszę zobaczyć jak to wyjdzie wszystko z miejscem.

Troll81

Wiatraki w oleju będą pracować wolniej i zaczną się sypać. Zasyfisz sobie olej...

Cyfron

ale co z lansem na wiosce, jak by się tak wolno kręciły ?  %)

pszyklejony

Dla lansu dać neonki, zamiast wiatraków pompke z napowietrzaczem.

Cyfron

a przy procku to się trochę boję, że niestety, ze względu na dużą lepkość oleju, będzie się on nagrzewał miejscowo - wentylator na pewno by temu pomógł...
Bąbelki - nie wiem - nie widzę tego tak ;p

apohawk

Wrzuć na CPU jakiś pasywny z dużą ilością heatpipe'ów. Na GPU może też. Wiatraka nie będzie, a odbiór ciepła z procesorów będzie.
No good deed goes unpunished.

Troll81

Jak ci ścierające się wiatraczki zasyfią olej to dopiero będzie....


Troll81


kotfryc

Cytat: Cyfron w 08 Lipiec 2010, 11:20
no dobra - a jak z tym systemem wstającym z pendrive? ???

Kiedyś na próbę instalowałem Ubuntu, śmigał aż miło :)