Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Propozycje zmian

Zaczęty przez X X X, 05 Październik 2009, 11:25

Czy podoba Ci się propozycja nowej klasyfikacji użytkowników B@P?

Tak
10 (47.6%)
Nie
11 (52.4%)

Głosów w sumie: 21

X X X

Propozycje zostały odrzucone.

Niekumaty Burak

Uważam że to dobry pomysł. Należy go przedyskutować w kierunku uściślenia i wzbogacenia. Można by już teraz pokazać jak wygląda klasyfikacja kamratów i potraktować jako wersję alfa i punkt zaczepienia do dyskusji.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

[PNT] Obix007

Także popieram tą propozycję zmian, głownie w kwestii wyścigów gdzie naprawdę powinniśmy się pokazać światu. Proponuję aby dołożyć do tego ankietę - tak, nie, bez różnicy.


Sebastian M. Bobrecki

Także popieram. :)

Ale mam kilka pytań:
1. Czy te punktacje które tu przedstawiłeś są jedynie orientacyjnie czy jakoś je wyważyłeś?
2. Czy nie uważasz że 200 punktów, czyli dużo patrząc na inne punkty, za pomoc finansową nie wytworzy sytuacji aspołecznej znanej ze świata w którym żyjemy, tzn. bogatszy kamrat = lepszy kamrat?
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

X X X

1. Starałem się wyważyć i docenić różnorodność - na ile to się udało poddaję Wam do oceny.

2. Kategoria sponsorska jest tylko jedną z 6 kategorii, więc o kupieniu sobie dobrego miejsca nie może być mowy. Ponadto zwróćcie uwagę, że to nie jest 200 pkt dla najhojniejszego, ale 200pkt do podziału. Czyli załóżmy, że były takie wpłaty:
A- 100zł
B- 100zł
C-  60zł
D-  50zł
E-  40zł
F-  30zł
G-  20zł

To podział punktów będzie wynosił:
50 pkt
50 pkt
30 pkt
25 pkt
20 pkt
15 pkt
10 pkt

To konstrukcja samoregulująca - jeśli wpłaty będą malały, to punktacja za nie będzie rosła (jak na rynku), więc będzie to zachętą do ich dokonywania i na odwrót - taki był zamysł. Nie martwiłbym się tym od razu - jeśli będzie więcej środków, to po prostu kupimy dla teamu komputer, który będzie uczestniczył w projektach promowanych i w wyścigach. Weźmy też pod uwagę, że wciąż są osoby, których nie stać na dobry własny komputer, a tak mogą ufundować np. 10% komputera i mieć też swój udział w całej tej "zabawie". Nie wszystkie pieniądze są "złe". Ale to tylko mój punkt widzenia jestem otwarty na inne.

Troll81

100pkt za umieszczenie informacji o teamie w nieniszowym medium.... trochę mało :D jak ktoś zrobi arta w wybiórczej albo der dzienniku to sporo kamratów mogłoby do nas dotrzeć.

Niektóre propozycje ciekawe, inne według mnie mogą nie chwycić. A jak będziesz oceniał aktywność tych liczydłowych którzy zajmują się rekrutacją poprzez system PW w projektach (akcja już kilkakrotnie się odbyła), Albo rozdawanie ulotek? albo jak ocenisz aktywność tcyh którzy uzupełniają wiki. albo suppportują innych userów (AiDec, OxyOne)

Propozycja opiekunów projektów(nasłuchujących) już była i się nie przyjęła..... Więc nasłuchuję na Boincstats i publikuję jako wiadomości.

X X X

Cytat: Troll81 w 05 Październik 2009, 13:08100pkt za umieszczenie informacji o teamie w nieniszowym medium.... trochę mało jak ktoś zrobi arta w wybiórczej albo der dzienniku to sporo kamratów mogłoby do nas dotrzeć
Mało? Mam inne zdanie. To tyle punktów ile zdobędzie Kamrat, który przez miesiąc zrobi najwięcej obliczeń w projektach promowanych, czyli zaangażuje kilkadziesiąt hostów. Ale promocja jest kategorią uznaniową, więc niech wypowie się więcej osób.

CytatA jak będziesz oceniał aktywność tych liczydłowych którzy zajmują się rekrutacją poprzez system PW w projektach (akcja już kilkakrotnie się odbyła), Albo rozdawanie ulotek? albo jak ocenisz aktywność tcyh którzy uzupełniają wiki. albo suppportują innych userów (AiDec, OxyOne)
Jak napisałem wcześniej - w tym zakresie oczekuję propozycji od osób bardziej doświadczonych. Nie pretenduję do roli omnibusa.

CytatPropozycja opiekunów projektów (nasłuchujących) już była i się nie przyjęła..... Więc nasłuchuję na Boincstats i publikuję jako wiadomości.
I wielkie dzięki Ci za to. Oczywiście należą Ci się punkty za aktywność. Ile Kamraci proponujecie naczelnemu newsmenowi? Z jednej strony chłopak bardzo się stara, a z drugiej każdy może sobie zamówić newsy z Boincstats. Trudno to wyważyć, niech więcej osób się wypowie. Prowadzenie strony i forum to też są przecież rodzaje aktywności jak najbardziej wartej doceniania. Tylko jaką miarą to przeliczyć na wyniki w liczeniu?

Troll81

Mnie tam punkty wiszą i dlatego raczej nie będę za nimi gonił. Po prostu robię swoje, liczę co chcę. Siła teamu raczej tkwi w czym innym. W tym żeby ludzie BOINCem się interesowali. Mamy ponad 5000 liczydłowych a na PM głosuje ok 60 osób. To nam daje jakieś 1-2% aktywnych, i tu tkwi problem. Jakbyśmy dotarli fo 5% aktywnych to już inna bajka by była.

Pantarhei

Ciekawa inicjatywa. Mam jednak poważne wątpliwości, co do kategorii sponsorskiej. Do tej pory wkład finansowy członków drożyny był absolutnie dobrowolny, niby się to nie zmienia, a jednak trochę tak.
Poprzestańmy na nagradzaniu za wkład punktowy.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

a ja po prostu uważam że tworzenie kolejnych możliwości rywalizacji tylko zagmatwa obraz w teami. Mamy już wyscig PM i rywalizację pomiędzy województwami. NIe przyjął się pomysł rywalizacji pomiędzy szkołami. A teraz jeszcze zbieranie punktów za aktywność, sponsorowanie itp. A na co niby miałyby iść te pieniądze?? i kto miałby je zbierać?? Na razie uzbieralim kasę na zakup graficznej a jeszcze jej nie kupiliśmy (już w końcu czas to zrobić) a na co pojdzie następna kasa??

X X X

Cytat: Troll81 w 05 Październik 2009, 14:36a ja po prostu uważam że tworzenie kolejnych możliwości rywalizacji tylko zagmatwa obraz w teami
Rzecz w tym, że moja propozycja zmierza ku temu, aby właśnie nie mnożyć kolejnych klasyfikacji, a stworzyć jedną wspólną, obejmującą różne formy działalności. Jedna klasyfikacja - jedne wyróżnienia, dla 9 najaktywniejszych.

CytatA na co niby miałyby iść te pieniądze?? i kto miałby je zbierać?? Na razie uzbieralim kasę na zakup graficznej a jeszcze jej nie kupiliśmy (już w końcu czas to zrobić) a na co pojdzie następna kasa?
Przekazywanie środków jest oczywiście całkowicie dobrowolne. Jeśli uważasz, że są niepotrzebne, to ich nie wpłacaj. Nie wydaje mi się jednak, żeby utrzymywanie strony informacyjnej i forum było zupełnie darmowe? Wyprodukowanie jakichś gadżetów promujących team i Boinc też nie jest bezpłatnie. Znam parę osób skłonnych przeznaczyć trochę zł na wsparcie idei przetwarzania rozproszonego, ale nie mających ochoty na bawienie się w projekty i liczenie.

Omówmy w dyskusji propozycje. Te, które będą budzić kontrowersje poddajmy pod głosowanie. Ważne jest, żeby te 98-99% członków naszego teamu jakoś zaktywizować, a są to różne osoby, o różnych motywacjach, różnych możliwościach i predyspozycjach, dlatego różnorodność kategorii. Poza tym, Trollu, nie bądź Smerfem Marudą!
XD

OxyOne

Ja chce stopien generala przy nicku. Pierwsze 3 miejsca w druzynie to trzy generaly. Reszta mnie... grzeje...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81

NIe jestem marudą :D po prostu jeśli chcesz wydać kasę to najpierw znajdź cel. Myślenie odwrotne (najpierw kasa a potem cel się znajdzie) raczej nie da wiele. Podobnie z kwestią punktowania. Zobacz jakby punktacja wyglądała na dzień dzisiejszy i zobacz czy wszystko blanga :D

X X X

Cytat: OxyOne w 05 Październik 2009, 15:46Ja chce stopien generala przy nicku. Pierwsze 3 miejsca w druzynie to trzy generaly. Reszta mnie... grzeje...
To tak jak mnie. Jeden z największych menedżerów uważał, że jak w jakiejś branży nie możesz być w trójce, to... odejdź!

X X X

Cytat: Troll81 w 05 Październik 2009, 15:47jeśli chcesz wydać kasę to najpierw znajdź cel. Myślenie odwrotne (najpierw kasa a potem cel się znajdzie) raczej nie da wiele
I do tego właśnie prowadzi likwidacja w szkołach SKO, czyli do zmierzchu idei systematycznego oszczędzania. Wielu woli wpłacić 2 czy 5zł na miesiąc, niż jednorazowo ponieść wysoki wydatek. Dajmy wszystkim szanse, nie każdy jest krezusem.

CytatZobacz jakby punktacja wyglądała na dzień dzisiejszy i zobacz czy wszystko blanga
Na wszystko przyjdzie pora - jak wcześniej napisałem - na pilotaż też. Gubisz jednak najważniejszą sprawę - nowa klasyfikacja ma promować pewne działania, czyli zachęcać do nich, bez tej promocji pewne działania nie nastąpią lub nie nastąpią w takim wymiarze. Możemy jedynie je antycypować.

Troll81

zeby nie byc posądzony o marudzenie, Życzę powodzenia w realizacji pomysłów :D po prostu jakoś tego nie widzę....

kempler

Mi pomysł jest obojętny. Nie chcę żadnych punktów. Zastanawia mnie tylko jedno jeśli dojdzie do jego realizacji. Kto to ogarnie....

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

emik

pierwszy post w tym temacie dla mnie przynajmniej zbyt długi (nie cierpię wypracowań) a po waszych komentarzach stwierdzam, że nie mam czego żałować - i dołączę się do powyższego stwierdzenia - im więcej klasyfikacji to większe zamieszanie


lolek

współczuje  tym którzy będą się tym zajmować. Mnie to ani ziębi, ani parzy i tak mam gdzieś te wszystkie statystyki. Tylko żebyście nie zagmatwali za mocno bo możecie zamiast przyciągać nowych to ich odstraszyć. Wizja walki o każdy punkcik, a już zdobywanie ich za kasę jest dla mnie nieporozumieniem. I tak spora część  liczydłowych ma w nosie te punkty. To by było na tyle jeśli chodzi o moje zdanie.

Cytat: emik w 05 Październik 2009, 18:52
pierwszy post w tym temacie dla mnie przynajmniej zbyt długi (nie cierpię wypracowań) a po waszych komentarzach stwierdzam, że nie mam czego żałować - i dołączę się do powyższego stwierdzenia - im więcej klasyfikacji to większe zamieszanie

ja nawet całego nieprzeczytałem  :P

emik



Bober

Bez urazy, ale troszkę przerost formy nad treścią.

Zacznę od pytania kto ma ten ranking prowadzić? 7NBI_Zarecki Robert  zgłaszasz się na ochotnika?

Bo jeśli nie będzie osoby, która się podejmie to nawet nie ma się nad czym zastanawiać.


Troll81

No i o to się właśnie wszystko rozbija.... Pomysłów kupę a nie ma kto robić. Już i tak jest sporo roboty z tym co mamy teraz....

X X X

Trudno o rzeczową dyskusję z Panami, którzy wypowiadają się na temat, z którym nie chciało im się zapoznać albo jedyne co mają do zakomunikowania to to, że jest im to obojętne.

Bober, dane są dostępne. Wprawdzie zapisane w obcym mi formacie, ale jeśli ktoś mi zapoda konwertałkę do jednego z formatów odczytywanych przez Excela, to mogę raz na miesiąc takie zestawionko przygotować. Oczywiście wyłącznie w przypadku, jeśli koncepcja uzyska poparcie większości naszego teamu i stanie się obowiązującą w roku 2010.

OxyOne

No dobra jak nie chcecie abym był generałem to moge byc Führerem.
Nazwa liczydłowy mnie dołuje...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

X X X

JAWOHL! Herr Führer!
:respect:

buninek

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 05 Październik 2009, 23:12
Trudno o rzeczową dyskusję z Panami, którzy wypowiadają się na temat, z którym nie chciało im się zapoznać albo jedyne co mają do zakomunikowania to to, że jest im to obojętne.
Jestem zaskoczony takim obrotem dyskusji. Tym bardziej, że w tak krótkim okresie ożywiłeś to skostniałe forum swoimi wypowiedziami, pomysłami, zdobytym doświadzczeniem boincowym, i...niebagatelnym dorobkiem punktowym...
a tu takie kwiatki...

Budujące.

Niekumaty Burak

Cytat: buninek w 06 Październik 2009, 00:37
Jestem zaskoczony takim obrotem dyskusji. ...
Ja nie jestem zaskoczony. Porównaj powyższą dyskusję z , porażające podobieństwo (styl, użytkownicy).
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

X X X

Faktycznie, Smerf Maruda w głównej roli. Tak czytam to i owo na tym naszym forum i czasem nachodzi mnie myśl, że może ten nasz team jest... za duży?


PS: Tamten wątek o rankingu szkół jest już zamknięty, więc dygresja tutaj. Żałuję, że ze współczesną wersją przetwarzania rozproszonego spotkałem się tak późno. Mój syn chodził do klasy informatycznej w liceum. Każdego roku brali udział w wieloetapowej olimpiadzie informatycznej i jakiś innych konkursach, stale żyli tą rywalizacją. Sądzę, że oferta rywalizacji szkół o profilu informatycznym, w ramach Boinc, mogłaby zainteresować wiele z tych szkół. Potrzeba chyba nieco innej formuły niż wirtualny team.

Bober

#28
Spokojnie, przecież jeszcze pomysłu nie odrzuciliśmy, nikt nie broni tworzyć nowych klasyfikacji.
Uważam pomysł za godny rozważenia. Na pewno kwestie za co ile punktów przyznajemy będzie do dopracowania, ale to później. Tymczasem 7NBI_Zarecki Robert   domaga się poznania zdania większości więc dołożyłem ankietę.

Drugie zasadnicze pytanie - do Mchl, czy jest opcja dodania odznak na forum w widocznym miejscu?

Troll81

Tysiące odznak kojarzy mi się z rosyjskim generałem. Ja już przeniosłem swoje sygnaturki do wizytówki.... I tak samo nagrody.... Tysiące nagród odznak tytułów rang.... jakoś mnie to nie ciągnie.....

A jeśli chodzi o ranking szkół to ja zachęcam. Tulko niech pomysłodawca prowadzi ten ranking. Ogłoś w odpowiednim wątku zbieranie zapisów (albo niech ci ludziska na PW przysyłają) i stwórz ranking.....

Niekumaty Burak

Cytat: Troll81 w 06 Październik 2009, 10:48A jeśli chodzi o ranking szkół to ja zachęcam. Tulko niech pomysłodawca prowadzi ten ranking. Ogłoś w odpowiednim wątku zbieranie zapisów (albo niech ci ludziska na PW przysyłają) i stwórz ranking.....
Nie umiem napisać skryptu który ściągałby staty, administrowaniem jak najbardziej mogę się zająć.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

KrzychuP

Uważam ten pomysł za warty przemyślenia, choć idea jest dość skomplikowana (z trudem przebrnąłem przez całość  :P), ale:

1. Kto tym się będzie zajmował? Kompletował wszystkie dane, obrabiał i publikował w przejrzystej formie?  ::)
2. Też mi się nasunęło pytanie odnośnie możliwości naszego forum do prezentowania tych odznak. Do tej pory próby w tym temacie spełzły na niczym.  :(
3.
Cytat: lolek w 05 Październik 2009, 19:00Mnie to ani ziębi, ani parzy
No właśnie, mam podobne odczucia.
Po pewnym czasie nudzą się już te wszystkie punkty, odznaki, wyróżnienia i boincuje się dla idei, choć wydaje mi się, że dla początkujących może to być jakiś impuls do działania, głębszego zapoznania się z tematem przetwarzania rozproszonego, zarażenia się tym hobby, żeby nie byli tylko członkami drużyny typu "zainstalowałem-zapomniałemOcoChodzi-wywaliłemBoinc"

Troll81

Bo problem jest jeden i prosty. Pomysłodawców masa a realizatorów nie widać.

A przyczyna jest prosta. Przychodzi nowy członek teamu i przez jakiś czas zapoznaje się z forum i drużyną. Po zapoznaniu się nachodzą go myśli wszelakie ne temat tego co mógłby zdziałać i co można poprawić (wszak jest działaczem i chce cos wnieść do teamu oprócz credits). NO i padają propozycje pomysłów. Sęk w tym że nikt z nas nie jest na etacie teamu i nie ma na to hobby całego dnia. Nie mówiąc o realizowaniu czyiś pomysłów (bo rzadko starcza nam czasu na realizację własnych). No i młody członek teamu z tysiącem pomysłów zaczyna odczuwać "opór masy", bo przecież pomysł ma wspaniały a nikt go nie chce realizować....

A tymczasem rozwiązanie jest proste :D Masz pomysł to go realizuj.... nikt cię hamować nie będzie :D

a jeśli brak ci umiejętnośći to postaraj się kogoś tym pomysłem zarazić (kogoś kto ma umiejętności), ale nie dziw się że może komuś zwyczajnie się nie chcieć. Tak po rpostu bywa. Wiele pomysłów przewinęło się przez ten team, niektóre zyskały ciało i formę, a inne upadły. Może niektóre uda się wskrzesić a może nie. Ale tak już w życiu bywa.

Ja zaproponowałem ranking wojewódzrw i pomysł chwycił (bo województwa duże i jest na forum opcja podania swej lokalizacji). Był pomysłu Niekumatego Buraka by zrobić to ze szkołami ale jakoś się nie przyjął (za mało chętnych, zbyt duże rozdrobnienie).

Miałem pomysł ze zjazdem członków teamu we wrocku i po kilku próbach chwyciło :D ale już pomysł ogólnopolskiego zlotu od dawna leży i kwiczy. Mój pomysł na zbiórkę chętnych na akcelerometry też upadł ale ostatnio znów wstaje (i to nie dzięki mnie).

Mój pomysł ze zorganizowaniem wyścigu przez naszą drużynę (na wzór Gauntlet), też na razie leży i kwiczy.....

nie zawsze wszystko się udaje i należy się z tym pogodzić. Ja wiem że "mój pomysł to moje dziecko", ale nie każdy musi pokochać nasze pomysły.....

Sebastian M. Bobrecki

Ja bym jeszcze mile widział żeby w punktacji trochę inaczej liczyć wyścigi np. jednodniowe od np. tygodniowych, bo to zupełnie inna para kaloszy.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

X X X

Cytat: Troll81 w 06 Październik 2009, 10:48Tysiące odznak kojarzy mi się z rosyjskim generałem
Myślałem, że jesteś wystarczająco gramotny, aby odróżnić 9 od tysięcy.

CytatJa już przeniosłem swoje sygnaturki do wizytówki
I rozumiem, że wszyscy inni muszą zrobić tak samo?

Cytatjakoś mnie to nie ciągnie
Zabawnie to kontrastuje z Twoim podpisem: Stworzony by wygrywać!
No to zacznij wygrywać. Będzie to dużo bardziej pożyteczne niż notoryczne wcielanie się w rolę Smerfa Marudy.
-------

Przed rozpoczęciem głosowania chciałem odbyć merytoryczną dyskusję. Jak widać jest to niemożliwe, bo paru osobom jest to wyraźnie nie w smak. Zatem może i dobrze, że została dodana ankieta. Jeśli jej wynik będzie pozytywny i Mchl zgodzi się na umieszczanie odznak, to pomysł wdrożymy. A jeśli nie, to wywalimy go do kosza, jak parę innych.

A przy okazji - czy ktoś jest zorientowany, czy Stowarzyszenie Polski Projekt Boinc jeszcze żyje i czy posiada formalną rejestrację? Nie da się tam wysłać zapytania.

PS: b0b3r, cenna uwaga, proponuję przyjąć klucz, który ma PG w naliczaniu punktów dla wyścigów o różnej długości.

Troll81

CytatMyślałem, że jesteś wystarczająco gramotny, aby odróżnić 9 od tysięcy.
proszę bez wycieczek osobistych....

CytatI rozumiem, że wszyscy inni muszą zrobić tak samo?
nie. nie muszą, ale staram się dawać przykład moją osobą :D

CytatZabawnie to kontrastuje z Twoim podpisem: Stworzony by wygrywać!
Historia mego podpisu jest dosyć długa :D ale nie chodzi w niej o odznaczenia :D a raczej u odzielaniu się w pewnym wątku o wygrywaniu :D

Nie odniosłeś się wcale do mich propozycji "chcesz coś zmienić to zacznij działać zamiast pisać co inni mają zrobić", ale to twoja sprawa. Zrób ankietę zobacz wyniki i sam podejmij decyzję :D jak będzie duże poparcie (a nawet gdyby go nie było wcale) to zacznij realizować swój pomysł. Stwórz odpowiedni wątek i prowadź w nim ranking :D jak się ludziom pomysł spodoba to fajnie a jak nie to tyż fajnie. Byleby ci zapału starczyło na prowadzenie wątku. Kwestia wyświetlania odznak to kwestia możliwości forum SMF (poczytaj i się dowiedz na stronie producenta czy tak się da :D)

Stowarzyszenie Polski Projekt Boinc Działa ale niemrawo. Jest zarejestrowane formalnie

X X X

Cytat: Troll81 w 06 Październik 2009, 11:51chcesz coś zmienić to zacznij działać zamiast pisać co inni mają zrobić
A czy ja chcę, abyś cokolwiek robił? Broń Boże! Zrzędzisz jak stara baba, więc jesteś w stanie pogrzebać każdą inicjatywę.

CytatKwestia wyświetlania odznak to kwestia możliwości forum SMF
Inne fora mają takie gadżety, więc możliwości techniczne istnieją. Czy w przypadku naszego forum jest to możliwe? Proszę o odpowiedź administratora. Jeśli nie ma takiej możliwości, to moja propozycja stanie się bezprzedmiotowa.

CytatStowarzyszenie Polski Projekt Boinc Działa ale niemrawo. Jest zarejestrowane formalnie
No to może warto w niego tchnąć nieco życia, zamiast tutaj uszczęśliwiać kogoś na siłę.

Mchl

Odznaki pewnie da się jakoś zorganizować.
Gorzej z jakimś automatem do ściągania statystyk, bo rzućcie okiem ile zajmują pliki statystyk z np S@H. Potrzeba duuuużo transferu.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pantarhei

Sprawa sprowadza się do jednego-
Zarecki, zrób to, a wszystkim będzie się podobało, (pod warunkiem, że nie będą musieli się tym osobiście zajmować).

Zagłosuję na tak, a ręki do realizacji nie przyłożę (z braku czasu i umiejętności)!
Ja tam lubię zagmatwane statystyki.,tylko wymyśl jakaś kategorię specjalnie dla mnie w której mógłbym być generałem ;)

Naprzód, przebojem, młody rycerzu!!!
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Pantarhei

Wiem!!!
Chcę zostać Generałem - honoris causa!

Od teraz macie się tak wszyscy do mnie zwracać!!! :attack:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.