Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Propozycje zmian

Zaczęty przez X X X, 05 Październik 2009, 11:25

Czy podoba Ci się propozycja nowej klasyfikacji użytkowników B@P?

Tak
10 (47.6%)
Nie
11 (52.4%)

Głosów w sumie: 21

Peciak

Pomysł fajny zwłaszcza jeśli chodzi o wyścigi i projekt miesiąca (odnoszę wrażenie że projekt miesiąca sobie wybieramy i na tym kończymy liczą go tylko ci którym on leży inni już nie, a tu była by dodatkowa mobilizacja). Co mi się nie podoba i to już od dłuższego czasu (bo to nie jest pierwszy pomysł) to przyznawanie sobie medali, odznaczeń, punktów za miejsca w liczonych projektach. Zwykły szaraczek z jednym czy nawet z dwoma kompami nigdy nic nie uzyska co prowadzi do ,,lekkiej frustracji" zaś dodatkowe zbieranie punktów w tej kategorii będzie po kilku miesiącach wyglądać bardzo śmiesznie. Parę osób po kilkaset a reszta wielkie nic lub jakieś małe punkciki. Każdy młody który tu przyjdzie i zobaczy co się dzieje stwierdzi że to TEAM nie dla niego i pójdzie w diabły.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Pantarhei

Cytat: Piotr Rakowski w 06 Październik 2009, 13:20
Co mi się nie podoba i to już od dłuższego czasu (bo to nie jest pierwszy pomysł) to przyznawanie sobie medali, odznaczeń, punktów za miejsca w liczonych projektach. Zwykły szaraczek z jednym czy nawet z dwoma kompami nigdy nic nie uzyska co prowadzi do ,,lekkiej frustracji" zaś dodatkowe zbieranie punktów w tej kategorii będzie po kilku miesiącach wyglądać bardzo śmiesznie. Parę osób po kilkaset a reszta wielkie nic lub jakieś małe punkciki. Każdy młody który tu przyjdzie i zobaczy co się dzieje stwierdzi że to TEAM nie dla niego i pójdzie w diabły.

Masz racje, choć to trochę kwestia podejścia. Ja nie liczę 24/7, mam słabego kompa, ale cieszy mnie nawet jak przeskoczę jakiegoś Czecha na 400 001 miejscu.
A jak wygram w totolotka (muszę zacząć grać) to wszyscy będziecie mieli przerąbane.  :attack:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

X X X

Teoretycznie można skonstruować klasyfikację, w której słabsi liczydłowi byliby lepsi od mocniejszych, ale chyba nie do końca o to chodzi. Mocniejsi zawsze będą mocniejsi - rzecz w tym, aby zachęcić tych mocniejszych do działania w sferach uznanych przez team za godne promowania.

I dlatego, żeby dać również szansę tym bez mocniejszego sprzętu, przewidziałem kategorię sponsorską i przede wszystkim promocyjną:
1200 pkt za uruchomienie polskiego projektu naukowego w ramach BOINC (do podziału).
_600 pkt za zorganizowanie wyścigu międzynarodowego pod banderą naszego teamu (do podziału).
_200 pkt za zorganizowanie wyścigu krajowego (do podziału).
_100 pkt za umieszczenie informacji o teamie w nie niszowym medium informacyjnym o zasięgu krajowym (TV, radio, prasa).

Stawki są moim zdaniem wysokie i powinny zachęcić - jak to napisałeś - "szaraczków" do działania. Ktoś, kto zdecyduje się podjąć trud zorganizowania wyścigu albo napisania pracy licencjackiej czy magisterskiej w postaci projektu BOINC zyska wielką przewagę w klasyfikacji najaktywniejszych.

Troll81

CytatZrzędzisz jak stara baba, więc jesteś w stanie pogrzebać każdą inicjatywę.
Bez wycieczek osobistych.... zaniżasz poziom dyskusji w ten sposób

Poza tym sam napisałeś
CytatBober, dane są dostępne. Wprawdzie zapisane w obcym mi formacie, ale jeśli ktoś mi zapoda konwertałkę do jednego z formatów odczytywanych przez Excela, to mogę raz na miesiąc takie zestawionko przygotować.

Czyli ktoś musi ci pomóc

A nikomu się nie chce.

Czy ja krytykuję jakoś nadmiernie twój pomysł. Wyraziłem swoją opinię (uważam że się nie przyjmie) i to wsio
Chcesz - rób.... proszę bardzo
tyle że twój pomysł angażuje sporo osób i to według mnie go grzebie. Potrzeba sporo ludzi by to wyglądało tak jak chcesz. A jakoś nie widzę tłumu chętnych do pomocy.

KrzychuP

sorrki za offtopa, ale muszę...

Robert, nie obraź się, najpierw pytasz o zdanie, a jak się ktoś z Tobą nie zgadza, to pada zarzut marudzenia.
Potem wybierasz pojedyncze zdania z wypowiedzi delikwenta i komentujesz w sposób nie odnoszący się często do tematu, który założyłeś, i do tego jeszcze w sposób podgrzewający niepotrzebnie atmosferę.
Już taki jeden zagląda na nasze forum, co niepotrzebnie dokłada do pieca i wystarczy.

X X X

Cytat: KrzychuP w 06 Październik 2009, 14:48Robert, nie obraź się, najpierw pytasz o zdanie, a jak się ktoś z Tobą nie zgadza, to pada zarzut marudzenia
Krzychu, nie mam zwyczaju obrażania się. Zarzut marudzenia kieruję jedynie w stosunku do Trolla, który intensywnie stara się torpedować wszelkie nowe inicjatywy. I nie jestem w swoim poglądzie odosobniony.

Troll81

Całkiem sporo z nowych idei poparłem :D Z erepem ostatnio na czele

A w jaki sposób niby torpeduję?? Wyrażając swoją opinię??

OxyOne

Robert aby było jasne i czytelnie.

Jestes kolejnym LICZYDŁOWYM /to słowo mnie piesci/,który przychodzi do B@P i chce cos zmieniac. Jestem juz tutaj 2 lata i jak zauwazyłem wiele osob sie przetoczylo prze te forum a zostało aktywnych moze z 2-3. Reszta jak np. Sergant /przepraszam jak pomylilem/ wpadł jak bomba narobił zamieszania /zrobił statystyki wojewodztw/ i teraz go szukaj w programie TVP1 "Kto kolwiek widział, kto kolwiek wie" - wyparował. Była kobieta, tez amba po niej została i jeszcze wielu o ktorych nie bede wspominał.
Takze zrozum, ze wiele osob jest zmeczona. Był LICZYDŁOWY ktory kolokwialnie mowiac zadymy narobił, jakies promowanie B@P wymyslał itp. etc. Kiedy deway był ostatnio?
Troll81 nie marudzi tylko trzezwym okiem na to patrzy. Twoj pomysł ma sens wtedy i tylko wtedy jak sam sie złapiesz za niego - masz czas? działaj! Znajdziesz chetnych do pomocy - czyn cuda na tym forum /tylko nie takie jak NV/.

Co do punktacji wymysl tak, aby była niekrzywdzaca liczydłowych /szydełkowych/.

Mnie nie musisz liczyc ja mam dosc pkt. a za jakis czas bedzie ich jeszcze wiecej.

Co do stopni oficerskich to ja sobie jaja robie a wy tak na serio.

Aby sie dalej nie pograzac w tej głupocie słow ktore z moim synkiem skleciłem - zostaje SPECTATORem
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

tito

Cytat: KrzychuP w 06 Październik 2009, 14:48
...
Już taki jeden zagląda na nasze forum, co niepotrzebnie dokłada do pieca i wystarczy.

O tym samym myślałem.
Ktoś tu napisał, że team może jest zbyt duży...Sam przeszedłem ze znacznie mniejszego teamu, gdzie pisałem newsy....tutaj faktycznie już mi się nie chce - powodu nie potrafię podać, takie jakieś zniechęcenie?
Ale dzięki temu, że team jest taki duży zawsze znajdzie się parę osób, które się udzielają i coś wnoszą. Aby mały team tak mógł musi tam być kilku zapaleńców. Niestety, zapaleńcy też się kończą, z tego, czy innego powodu muszą przestać się interesować BOINCiem, wyjeżdżają, bądź nie mają czasu. U nas na ich miejsce pojawi się ktoś nowy.

@ 7NBI_Zarecki Robert
Po przeczytaniu kilku Twoich postów odnoszę wrażenie, że chciałbyś teamu, gdzie każdy jest super aktywnym członkiem z wielkim RAC. Skoryguj mnie jeśli się mylę.

Ogólnie dołączę się do opinii - zacznij ten pomysł samemu rozwijać - może z biegiem czasu ktoś się jeszcze zapali.

3Rni

Polska rzeczywistość

Był sobie Robert co miał pomysła
* znalazło się paru co bez czytania /bo chyba boli  :book:/ stwierdziło gdzie ma takie zmiany
* następnych kilku wylało na "pomysłowego Dobromira" kubeł zimnej wody żeby ochłonął, a zmiany to w sygnaturce i to swojej może zrobić
* dowiedział się ze nikt mu nie pomoże czyli zostaje "Adam Słodowy i zrób to sam" albo zapomnij
* parę innych osób zrobiło sobie przy okazji jaja co działa budująco na ew. przyszłego kamikadze zmian
* nijaki 3Rni podsumował lekturę 2 stron wątku o zmianach i zrobił nijaki OT

lubię staty w każdej postaci, stad stworzono dla mnie boincstats & wszelkie klony,
stąd chylę czoła przez RADem  :respect: i jego super tabelami na naszym forum
i
chyba racje maja Ci co piszą ZRÓB TO SAM i POKAŻ
......a wtedy dopiero będzie się działo  :P


Troll81

#50
Brawo 3rni :D popieram cię w całej rozciągłości :D

Był sobie Robert co miał pomysła tylko nie wiedział jak go zrealizować - więc zaproponował by inni go zrealizowali

- Znalazło się paru co przeczytało posta i kilku takich co nie przeczytało do końca ale odnieśli się do pomysłu sceptycznie
- Kilku podało realne wątpliwości co do możliwości realizacji pomysłu ale stwierdzili że jak robertowi się chce to proszę bardzo a nawet mu przyklasną
- Robert dowiedział się że musi sam popracowac nad swoim pomysłem co jest czasochłonne a mu się nie za bardzo chce samemu babrać
- Robert powkurzał się na tych co odnieśli się sceptycznie i nazwał ich marudami oraz ogólnie wkurzył się że jego pomysł nie został przyjęty oklaskami

Mój pomysł zrobienia wyścigu międzynarodowego urządzanego przez nasz team tez nie zdobył poklasku i też sopro osób odniosło się do niego sceptycznie - ale nie czyniłem wycieczek osobistych i wymówek tym którzy stwierdzili że się to nieuda.......

X X X

OxyOne, ale w ten sposób powstaje syndrom "domku z kart". Nic nie ruszajmy, bo jeszcze się rozpierdzieli. Mnie to z grubsza grzeje, czy będą czy też nie jakieś klasyfikacje tudzież odznaki. Wszystko co chcę wiedzieć na swój temat znajdę w Boincstats. I każdy, kogo wyniki interesują, znajdzie mnie tam dużo łatwiej niż w zakamarkach forum.

Chodzi bardziej o dwie inne sprawy. Ogólna liczba użytkowników to >5k jak podają jedni lub 4697 jako podaje Boincstats. Z tej liczby w ostatnim miesiącu choćby jeden punkt zdobyło 1559. Z tej liczby, mimo "łapanki", zdaje się, że nie udało się zebrać 20 reprezentantów do rywalizacji w Seti. W PG, gdyby nie Twoje wsparcie, znów pokonałby nas team liczący... 20 członków! Pewnie "weterani" się obruszą, ale patrząc na to wciąż nieco z boku, postrzegam to jako obumieranie teamu. Liczyć można z powodzeniem i w pojedynkę. Team powinien jednoczyć liczących wokół pewnych zadań i wychodzi to niewspółmiernie słabo w stosunku to potencjału.

Wiem, że jesteś przeciw zwiększaniu liczebności teamu i propagowaniu masowości. Rozumiem Twoje racje, ale nie do końca je podzielam, bowiem wystarczy wyodrębnić elitarny dział ekspercki i wtedy, i wilk będzie syty, i owieczki będą mogły sobie pohasać.

Boinc może być i jest fajną zabawą. Jednak niejako przy okazji warto się pokusić o realizację innych celów - propagowaniu idei przetwarzania rozproszonego wśród naszego zaściankowego społeczeństwa, promowaniu i wspieraniu polskiej nauki. Tej przez małe i duże N. Dobra, znów za dużo napisałem...

PS: W ocenie działania Trolla pozostaniemy przy odrębnych zdaniach.

Troll81

:D to zobacz jak inne zespoły "jednoczą" członków :D na przykład czesi :D

Zmobilizowanie 100 osób by w konkretnym terminie liczyli jakiś konkretny projekt nie jest łatwe :D sam spróbuj. To naprawdę nie jest takie proste jak się wydaje :D a Team według twojej definicji umiera już ładnych parę lat :D z tym że rośnie mu ilość członków i rośnie, acz pomału, liczba aktywnych na forum.

Propagowanie idei boin może się odbywać na wiele sposobów ale akurat medale i odznaki niewiele tu dają..... więcej dało by zorganizowanie konferencji naukowej i artykuły w gazetach. Ale to jest naprawdę cholernie trudne. Jak uda ci się chćby jeden artykuł o BOINC i Naszym teamie zamieścić w ogólnopolskiej gazecie to będę bił czołem przed twą wielkością.

Ja wciąż nie mogę się zebrać ani nakłonić innych do zrobienia filmiku promującego nasz team na YouTube :D

X X X

Cytat: Troll81 w 06 Październik 2009, 16:49Był sobie Robert co miał pomysła tylko nie wiedział jak go zrealizować - więc zaproponował by inni go zrealizowali
Proszę, wskaż miejsce, gdzie napisałem, że inni mają zrealizować mój pomysł.

Aegis Maelstrom

Robercie, sporo juz tu znaków postawiono, dlatego na wstępie proszę Cię, abyś jeszcze raz przeczytał mail od OxyOne. On Ci bardzo dobrze radzi i pisze o bardzo ważnych sprawach:
1. wypalaniu się projektem
2. konieczności postawy zrób-to-sam, czyli: jeśli masz na projekcie woluntatywnym pomysł, to go po prostu wykonaj, albo przynajmniej dobrze przygotuj. Ani Ty nie masz na co czekać, ani nie możesz do niczego zagonić innych.

Acha, i reformy zawsze są trudne, chyba zwłaszcza dla reformatora.

Tak to już jest, czego świetną lekcją była Wikipedia, co pewnie przyzna MChl. :)

Natomiast co do samego pomysłu - dla mnie wstępnie wygląda nieźle, takie rozszerzenie statystyk RADa.

Moje wątpliwości budzi:
1) A2 - już pisałem w odpowiednim wątku, dlaczego te 4 projekty IMO odpadają (Cels jest martwe, BOINC Alpha jest mocno epizodyczne, BURP właściwie też, a DrugDiscovery nie dość że raczkuje, to jeszcze jego wiarygodność jest znikoma - nie wiadomo co jest liczone, jak i przez kogo, wiadomo za to, że nikt poważny za tym nie stoi).

2) A5 - tu mam niejakie wątpliwości co do realizacji (zwłaszcza, że mogą chcieć zawalczyć inni liczydłowi).

3) E - no nie wiem, musiałbym to przemyśleć.

Co się właściwie tyczy całości. Irytuje mnie, że taki system będzie promował np. kolejne BelgianBeer@Home, jeśli się tylko pojawi. Do tej pory nasz system PM i wyścigów balansował potrzebę punktów z potrzebą naukowości.
Teraz mamy się rzucać na _wszystko_ - ale to jest już ukłon tylko w stronę punktomaniaków-kolekcjonerów.

Miało być konstruktywnie i chyba jest.

Pozdrawiam.

X X X


Pigu

kiedyś zrobiłem odznaki dla przodowników pracy - zostały już przyznane, czy wciąż dupa?

Bober

#57
Zgodzę się z Aegis Maelstrom co do A2 - IMO nie ma większego "marketingowego" znaczenia, czy są na pierwszych miejscach w projektach nasi ludzie czy nie.

Natomiast dodałbym punkty za pisanie newsów i artów na wiki, tudzież newsletterów - jakże zaszczytna działalność w ramach naszej drużyny  :D

A co do B, to nie rozumiem co to znaczy, że uwzględniamy wszystkich z Polski? Przecież w wyścigach startujemy jako B@P i trudno uwzględniać kogoś, kto dla nas nie liczy. Tzn. promując aktywność w drużynie, chcemy nagradzać osoby, które w ogóle do niej nie należą, czy coś źle zrozumiałem?

Troll81

A co do trudności namawiania ludzi :D polecam przyjrzeć się ile zajęło skrzyknięcie 6 ludzi z jednego miasta na piwo :D

OxyOne

Cytat: Troll81 w 06 Październik 2009, 18:44
A co do trudności namawiania ludzi :D polecam przyjrzeć się ile zajęło skrzyknięcie 6 ludzi z jednego miasta na piwo :D


Mowisz i jestem...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Troll81


X X X

#61
Cytat: Bober w 06 Październik 2009, 18:39Zgodzę się z Aegis Maelstrom co do A2 - IMO nie ma większego "marketingowego" znaczenia, czy są na pierwszych miejscach w projektach nasi ludzie czy nie.
Skoro nie chcemy być najlepsi, to odpada jeden z argumentów zachęcających innych do wstępowania w nasze szeregi.

CytatNatomiast dodałbym punkty za pisanie newsów i artów na wiki, tudzież newsletterów - jakże zaszczytna działalność w ramach naszej drużyny
Jestem jak najbardziej za, wstępnie proponuję 200 pkt do rozdzielenia między wszystkich zajmujących się www i forum (tak w uproszczeniu).

CytatA co do B, to nie rozumiem co to znaczy, że uwzględniamy wszystkich z Polski? Przecież w wyścigach startujemy jako B@P i trudno uwzględniać kogoś, kto dla nas nie liczy. Tzn. promując aktywność w drużynie, chcemy nagradzać osoby, które w ogóle do niej nie należą, czy coś źle zrozumiałem?
To znaczy tylko tyle, że jak nie masz pierwszego miejsca w kraju a drugie, to nie masz złotego medalu, tylko srebrny. I podobnie, w teamie jesteś najlepszy w Seti, ale w kraju masz dopiero miejsce 7, więc "medalu" nie zdobywasz.

PS: Co do Belgiancośtam trudno mi się odnieść, bo nie ma o tym info na Boincstats.
A co do A5 - jestem otwarty na propozycje. Jeśli ktoś z pierwszej trójki nie będzie wykazywał aktywności, to może zostać wyprzedzony przez następnych zawodników i wtedy będą oni promowani.

Bober

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 06 Październik 2009, 19:37
Cytat: Bober w 06 Październik 2009, 18:39Zgodzę się z Aegis Maelstrom co do A2 - IMO nie ma większego "marketingowego" znaczenia, czy są na pierwszych miejscach w projektach nasi ludzie czy nie.
Skoro nie chcemy być najlepsi, to odpada jeden z argumentów zachęcających innych do wstępowania w nasze szeregi.

Nie tyle nie chcemy, co nie róbmy tego na ślepo. Takie mam podejście, że są projekty w których IMO warto walczyć o pierwsze miejsce a są takie, które można olać. Nie każde pierwsze miejsce jest cenne. Uważam wręcz, że parę tego typu błędów już w historii popełniliśmy - liczenie XtremLab było jedną wielką pomyłką - i co z tego, że mamy tam 3 miejsce - bardziej powód do wstydu niż do chwały.

Co do wyścigów - RAD prowadzi staty naszych użytkowników w wyścigach. Są gotowe. Czy jest sens sprawdzać jak w tych samych wyścigach wypadli inni Polacy? - dodam, że wcale nie będzie to proste.

X X X

Bober, widzisz, jestem przeciwnikiem wartościowania projektów, bowiem jak zaczniemy je wartościować, to nigdy się nie zgodzimy i wyjdzie z tego kompletna rozpierducha, przy której moje spory z Aegisem to pryszcz. Zwłaszcza, że w praktyce wiemy o tych projektach tylko tyle, ile nam w ulotkach reklamowych napiszą. Pierwszym filtrem jest dopuszczenie do statystyk Boincstats. Drugim filtrem niech będzie np. milion punktów zgromadzonych przez projekt. Trzecim filtrem mogłoby być tylko powołanie zespołu pseudonaukowego, który przyznawałby projektom "świadectwa moralności". Nie trzeba być jasnowidzem, żeby się domyślić, iż prym będą wieść wielbiciele białek. Jestem za dwoma progami.

Korzystam ze statystyk Boincstats i tam są do wyboru rankingi w ramach teamu i kraju. Korzystam z nich stale, nie postuluję tworzenia czegokolwiek nowego. Wszystkie potrzebne informacje do stworzenia nowej klasyfikacji są dla każdego dostępne w Boincstats. Nie robimy żadnych nowych statystyk - jak to usiłuje nam wmówić Smerf Maruda - a jedynie korzystamy z już istniejących i powszechnie dostępnych.

Troll81

CytatPierwszym filtrem jest dopuszczenie do statystyk Boincstats. Drugim filtrem niech będzie np. milion punktów zgromadzonych przez projekt. Trzecim filtrem mogłoby być tylko powołanie zespołu pseudonaukowego, który przyznawałby projektom "świadectwa moralności". Nie trzeba być jasnowidzem, żeby się domyślić, iż prym będą wieść wielbiciele białek. Jestem za dwoma progami.
Filtry??? Po co nam to? To tylko komplikuje sprawę....
CytatKorzystam ze statystyk Boincstats i tam są do wyboru rankingi w ramach teamu i kraju. Korzystam z nich stale, nie postuluję tworzenia czegokolwiek nowego. Wszystkie potrzebne informacje do stworzenia nowej klasyfikacji są dla każdego dostępne w Boincstats. Nie robimy żadnych nowych statystyk - jak to usiłuje nam wmówić Smerf Maruda - a jedynie korzystamy z już istniejących i powszechnie dostępnych.
To po co twoje propozycje skoro Boincstats już to robi za nas.....

I daruj sobie tego smerfa marudę....

Mchl

Automatyczne zbieranie statystyk z BS jest niemile widziane. Można by porozmawiać z Willy'm w celu udostępnienia jakiegoś XMLa specjalnie dla nas przygotowanego, ale musiałbym wiedzieć co dokladnie nam potrzebam, żeby mieć o czym rozmawiać. No i nie wiadomo czy się zgodzi.

Jak staty będą w XMLu dostępne to spokojnie już je obrobię do jadalnego formatu.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Bober

A to może lepiej zrobić tę klasyfikację na tyle zwięzłą, żeby prowadzić te staty ręcznie?

Troll81

Na razie w ankiecie wypowiedziało się 14 osób z czego 8 za a 6 przeciw (nie ma opcji wstrzymania sie od glosu)

Pytanie czy dla 14 osób jest sens się bawić?? Zawracać głowę williemu? prowadzić staty ręcznie....?

Bober

No ale niech to nie kłopocze już Twojej głowy, skoro nie Ty masz się tym zajmować  XP

Doszedłem do wniosku, że opcja "nie mam zdania" nic dla mnie, jako autora ankiety, nie wnosi.

Natomiast Trollu, jakim cudem nie ma opcji "wstrzymuję się od głosu"? Czy ktoś zamierza zmuszać wszystkich do głosowania?

Troll81

opcja wsrzymaj poazałaby ile spośród tych kilkudziesięciu aktywnych ma całą sprawę w nosie :D czyli nie są na tak ani na nie bo im to zwisa :D

Bober

Ale mnie to nie interesuje. Skoro jest chętny do zrobienia nowych stat (a rozumiem, że jest) to tylko chciałem wiedzieć, czy ma dla kogo to robić.

lolek

o co w ogóle jest ta całe gadka, jeśli jest ktoś chętny to niech to zrobi. Troll, Aegis ja też nie widzę w tym sensu, ale jak ktoś się chce pobawić to co wam szkodzi. Jak ktoś będzie chciał to będzie zaglądał do tych statów, jak nie to nie. W moim odczuciu nic to nie zmieni.

X X X

Od pewnego czasu nikt już nie wypowiada się ani nie głosuje, więc czas na podsumowanie:
10 : 11
Zatem moja propozycja idzie do kosza i nie zamierzam wracać do tego tematu.

Bardzo dziękuję wszystkim Kamratom, którzy zechcieli zapoznać się z moją propozycją i poparli ją. Dziękuję również tym, którzy wprawdzie byli przeciw, ale zadali sobie chociaż trud zapoznania się z propozycją i podjęcia merytorycznej rozmowy.
:respect:

PS: temat do zamknięcia.

3Rni

no szkoda bo jednak prawie 50% chce ale decyzja należy do autora

Mchl

Temat zamknięty na prośbę autora.

Gdyby ktoś chciał kiedyś wrócić do tych pomysłów, proszę skontaktować się z moderatorami w celu otworzenia wątku.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org