W demokracji też ktoś musi rządzić

Zaczęty przez Peciak, 21 Styczeń 2010, 10:40

Peciak

Do kandydowania do zespołu zgłosiło się w sumie siedem osób są to:

Kandydat Decyzja
TJM TAK
Aidec TAK
Pigu TAK
5z0pl3r TAK
PBT_marian_boss     TAK
Lolek TAK
Krzyszp TAK
Wstępnie ustalaliśmy że zespół będzie liczył 5 osób z czego do zatwierdzenia potrzebne bedą 3 głosy, ale może zgódźmy się że zespół będzie liczył 7 osób a do zatwierdzenia potrzebne będą 4 głosy. Proponuję zastosować prawo veta o ile nikt nie zaprotestuje do poniedziałku do godziny 8.00 to zespół jest powołany, o ile ktos zaprotestuje to ogłaszamy wybory pięciu z siedmiu.
Pamiętajmy tylko że czas nas goni a poza tym siedem to liczba szczęśliwa,  może coś nam się odmieni na lepsze ...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

siedem to liczba grzechów głównych....

jestem przeciwny prawu veta w jakiejkolwiek formie gdyż jest ono zaprzeczeniem idei demokracji i pozwala jednostce blokować większość......

Peciak

#42
Troll pisałem wyraźnie jeśli jest ktoś przeciw siedmiu osobom to niech się jasno wypowie w tej kwestii na "nie" i wrócimy do idei początkowej pięciu osób jeśli nikt nie zaprotestuje to pozostanie osób siedem. A może życzysz sobie kolejnych ankiet. wyglądać to będzie tak
1. Ankieta pięć osób czy siedem osób ma być w naszym "senacie" - tydzień z bańki
2. Ewentualna następna ankieta wybory pięciu z siedmiu - kolejny tydzień z bańki.

Taki z Ciebie inteligentny facet a czasami mam wrażenie że nic nie rozumiesz, nie chcesz rozumieć, lub zwyczajnie bawi Cię trolowanie  :wth:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Akira

Cytat: Piotr R. w 30 Styczeń 2010, 17:08
Taki z Ciebie inteligentny facet a czasami mam wrażenie że nic nie rozumiesz, nie chcesz rozumieć, lub zwyczajnie bawi Cię trolowanie  :wth:
Trollowi z tym vetem chodziło chyba o same głosowanie w konkretnych sprawach już, a nie przy wyborze członków.

Troll81

co do siedmiu grzechów to była ironia

Jestem przeciwny prawu veta w jakiejkolwiek postaci i na którymkolwiek etapie....

Peciak

No cóż Rejtan nie mógł skorzystać z prawa Veta bo było ono juz nie obowiązujące ...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Pantarhei

Niech bedzie siedem grze... osób w radzie rejsu a decyzje beda podejmowane przy min. quorum pięciu, czyli. W przypadku decyzji w obecności  sześciu osób i głosach rozłożonych po połowie wygrywa decyzja tych trzech, ktorzy sa wyżej w klasyfi. PM :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Mchl

Cytat: Winston ChurchillNo one pretends that democracy is perfect or all-wise. Indeed, it has been said that democracy is the worst form of government except all those other forms that have been tried from time to time.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Peciak

Cytat: Pantarhei w 31 Styczeń 2010, 21:32
Niech bedzie siedem grze... osób w radzie rejsu a decyzje beda podejmowane przy min. quorum pięciu, czyli. W przypadku decyzji w obecności  sześciu osób i głosach rozłożonych po połowie wygrywa decyzja tych trzech, ktorzy sa wyżej w klasyfi. PM :)


O w mordę już nic nie rozumiem niech juz może oni sami ustalą kiedy ta decyzja będzie wiążąca i przedstawia ją jasno na forum

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

jak bedzie 3 do 3 w głosach to widzę tylko opcję dyskusji i ponownego głosowania...

krzyszp

No cóż - czas zabrać głos :-)

7 osób.
Do podjęcia decyzji wystarczą głosy 5 osób.

Proponuję ustanowić czas na podejmowanie decyzji jako 48h od czasu rozpoczęcia (utworzenia wątku - Mchl, będzie do tego odpowiedni dział na forum?)...

Przy głosujących 6 osobach (3 za i 3 przeciw) - decyzję podejmuje arbitralnie Mchl jako founder zespołu.

Ten, kto nie zdecyduje się oddać swojego głosu w ciągu 48h, traci go. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy w ciągu tego czasu nie zbierze się kworum, wtedy głosowanie jest przedłużane aż do uzyskania 5 głosów.

Kluczowym elementem jest czas głosowania, tak aby każdy miał szanse oddać głos, a nie tylko pierwsze trzy osoby (jeśli będą zgodne).

Co o tym sądzicie?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Peciak

Cytat: krzyszp w 31 Styczeń 2010, 22:03
Przy głosujących 6 osobach (3 za i 3 przeciw) - decyzję podejmuje arbitralnie Mchl jako founder zespołu.

Co o tym sądzicie?
Moje zdanie jest takie przy głosujących 3 za do 3 przeciw propozycja nie uzyskała wymaganej ilości głosów i decyzja jest negatywna. Chodzi o wydanie naszej kasy ... 

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Mchl

Cytat: krzyszp w 31 Styczeń 2010, 22:03
Proponuję ustanowić czas na podejmowanie decyzji jako 48h od czasu rozpoczęcia (utworzenia wątku - Mchl, będzie do tego odpowiedni dział na forum?)...

Jak będzie trzeba to będzie

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Peciak

Czyli
7 osób.
Do podjęcia decyzji musi być minimum 5 głosów na tak- jako absolutna większość kamracka.
Nowy wątek na forum.
Czas na podjęcie decyzji  48  godzin. - to już niech "senat" sam uchwali
Czy tak jest ktoś przeciw ?

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Pigu

siejecie panikę z tymi zasadami - to nie polski parlament - my wszyscy pochodzimy z jednej partii i gramy do jednej bramki, poza tym znamy się od lat  :parrrty: z dogadaniem się nie będzie problemu

czy dostaniemy jakąś intymną strefę na forum?

lolek

Grupa szybkiego reagowania podjęła decyzję o zakupie karty od Gigi2000  :attack:

Kryniek

Cytat: lolek w 09 Luty 2010, 17:05
Grupa szybkiego reagowania podjęła decyzję o zakupie karty od Gigi2000  :attack:

A może by tak jakieś szczegóły.... kiedy, za ile itd. bo wprowadzim komisje rewizyjną XD

Szopler

Kiedy? - Nie dawno...
Za ile? - Tanio tzn. 250 plnów.
Kredyt nieoprocentowany ;)

Troll81

Ja pamiętam że było pisane o kredycie kupieckim....

Pigu

hehe faktycznie - grupa jest tak szybka, że nie poinformowała  :shame:

6 lutego podjęto jednogłośnie decyzję o zakupie od gigiego radka 4850 w cenie 250 zł w nieoprocentowanym kredycie kupieckim - postarajmy się go spłacić tak szybko jak się da kamraci - liczymy na waszą pomoc

przypominam, iż w naszych skb@p jest w sumie 6x pcie, ten zakup obsadza dopiero trzecie

z moich informacji wynika, iż karta powinna być już w drodze do Mariana

ku chwale racu, ku chwale teamu  :parrrty:

Pantarhei

#61
To bardzo dobrzy pomysl. Zwłaszcza, ze oficjalnie i nieoficjalnie nikt nie poinformowałczy i kiedy nowe karty zostały zainstalowane. Chyba, ze coś przegapiłem. :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Tomasz R. Gwiazda

dobra wiadomosc.

Podziekowania dla Gigi2000.

gigi2000

Hejka, potwierdzam, karta wyslana wczoraj do Mariana pocztą, przesyłka ubezpieczona.
Jak będzie kaska to drużynka spłaci, bez terminu kiedy, ku chwale teamu :)

Aegis Maelstrom

Gigi, you are my hero.  :)  :respect:

gigi2000

Cytat: Aegis Maelstrom w 09 Luty 2010, 21:07
Gigi, you are my hero.  :)  :respect:
:shame: ee no co Ty ;) Ja taki skromny chlopczyna jestem, poprostu tak jak nam wszystkim, zalezy mi na dobru naszej kochanej druzyny :D

Kryniek

Dzięki gigi :parrrty:

Teraz nasz RAC powinien się zauważalnie zwiększyć  :)

gigi2000

Przed chwilą dostałem PMke od Mariana, że karta doszła, jutro będzie wkładał ją do kompa :)  :attack:

gigi2000

Cytat: Kryniek w 10 Luty 2010, 09:50
Teraz nasz RAC powinien się zauważalnie zwiększyć  :)
Hmm po samej karcie 4850 wielkich kokosów punktowych się nie spodziewajcie, w najlepszym przypadku Marian wyciągnie z niej ok 100k/dobe. Zauważalna różnica będzie jak wsadzimy te dwie karciochy z serii 5x. Można za to śledzić RAC skb :)