GPUForce & MilkyWay

Zaczęty przez Pantarhei, 09 Marzec 2010, 11:32

Pantarhei

To przy okazji zapytam.
Czemu koledzy pozmieniali swoją indywidualną narodowość? Rozumiem, że Team jest międzynarodowy i temu jego statusowi nie przeszkadzałoby gdyby członkowie zachowali narodowości (jak mi się zdaje).   :book:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

Ja tam tylko Nepal widze....

G

Nic by też nie przeszkadzało, gdyby tak 5-6 najlepszych polskich zespołów ruszyło pod wspólną banderą  XD.

Pantarhei

Cytat: G w 09 Marzec 2010, 14:32
Nic by też nie przeszkadzało, gdyby tak 5-6 najlepszych polskich zespołów ruszyło pod wspólną banderą  XD.
Ale wtedy każdy musiałby zrezygnować z własnych ambicji, a to w naszym narodzie jest  p r a w i e  niemożliwe, :)

Chłopaki z GF.
Czy to jest tak, że jak drużyna chce być międzynarodowa, to nie może być w niej wyraźnej przewagi członków jednej narodowości?  :book:
Jeśli tak jest i to było przyczyną zmiany narodowości przez kilku z Was, a dodatkowo nie ma znaczenia dorobek punktowy, to jestem gotów przyłączyć się do Waszej drużyny pod flagą jakiegoś egzotycznego państwa, pod warunkiem, że ktoś z waszej czołówki powróci do Polski.
Może to głupie ale mnie zawsze najbardziej zależało na statystykach państwowych i nie mogę patrzeć jak punkty Polski bokiem uciekają. No i jeszcze ci Czesi...
Punktów wam nie przyniosę dużo, moja drużyna nie straci wiele, a jak nałapiecie sobie userów z innych państw to powrócę na ojczyzny łono i na łono BOINC@Poland.

Jeśli bredzę to wybaczcie. Złapałem infekcje i mam temperaturę. :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Machloj

Pantarhei - tak naprawdę jeśli zamierzają wrócić to nie ma znaczenia pod jaką flagą teraz liczą - punkty przechodzą w klasyfikacji państwowej za użytkownikiem - czyli jeśli za pół roku zmienią narodowość to to co zdobędą na rzecz innego kraju przechodzi na Polskę

Pantarhei

Cytat: Machloj w 09 Marzec 2010, 15:48
Pantarhei - tak naprawdę jeśli zamierzają wrócić to nie ma znaczenia pod jaką flagą teraz liczą - punkty przechodzą w klasyfikacji państwowej za użytkownikiem - czyli jeśli za pół roku zmienią narodowość to to co zdobędą na rzecz innego kraju przechodzi na Polskę

No fakt.
A zamierzają wrócić?
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

BOINC@POLAND[HA$]

a nie?

rozwijają się, konsekwentnie działają, mają plan to widać.
Zatem wszystko się wyjaśni w przyszłości.

G

-Pantarhei- Twoje poświęcenie jest zbędną ofiarą XD - bardzo Cię prosimy zostań jeszcze trochę... Myślę, że chopaki z GF. wstydzą się trochę rozłamu, dlatego nie wywiesili narodowej flagi XD . Może wywieszą ją dopiero wtedy jak my przyłączymy się do nich? Może to jest ten ich plan Ha$-u?  XP.
No bo prawie wszyscy mamy tak: najpierw wybieramy sobie projekt myśląc o jakiejś idei  :book: . Później patrzymy na punkty kolegów :shame: i ... - zaczyna się rywalizacja :attack: . A więc, to co najpierw napędza drużynę i popycha nas do zwiększenia RAC-u, bywa również siłą odśrodkową, która w pewnych okolicznościach  :deadman: rozrywa zespół. Nie usprawiedliwiam nikogo, ale do jedności wszyscy musimy dojrzeć :respect:.  Szkoda , że na razie nie potrafimy :no: okiełznać i ukierunkować swojej ułańskiej fantazji tak jak to robią np. Czesi.
Reasumując - było by nam wszystkim miło  :parrrty: gdybyście pomachali do nas z GPU Force biało-czerwoną flagą ;D - co Wy na to? Chyba nie będzie bolało?

X X X

Cytat: Pantarhei w 09 Marzec 2010, 15:15jestem gotów przyłączyć się do Waszej drużyny pod flagą jakiegoś egzotycznego państwa
Nieważne skąd przybywasz, nieważne jaki masz potencjał, jeśli tylko czujesz ducha FORCE, to nasz zespół jest otwarty dla Ciebie. Zresztą Twój RAC wcale nie jest taki zły - u nas byłbyś w połowie stawki, wielu słabszych od Ciebie jest z nami.

Cytat: GMoże wywieszą ją dopiero wtedy jak my przyłączymy się do nich?
Tak, kiedy dołączyliście do nas w wyścigu PG, to zmieniliśmy flagę na polską. Międzynarodowa wróciła dopiero wtedy, kiedy oficjalnie zrezygnowaliście z dalszej współpracy.

Cytat: Ggdybyście pomachali do nas z GPU Force biało-czerwoną flagą
W sytuacji, gdy polskie zespoły nie są zainteresowane współpracą przy promocji Polski, a 3/4 członków naszego zespołu w odpowiedzi nie chce pracować pod polską flagą, to takie oczekiwanie jest sporo na wyrost.


Sprawa polskiej flagi jest nieco złożona, ale daleko bardziej zrozumiała niż koegzystencja Waszej oficjalnej odmowy współpracy i kolportowania newsów typu...
Cytat: Portal, NewsletterDla wszystkich może być zaskoczeniem informacja, że Polska zajęła w tym wyścigu 3 miejsce, wyprzedzając prawie cały świat!

Oby podobne akcje mobilizacji polskich drużyn miały miejsce także w przyszłości.

Również w tym wątku, czytając ledwie dwie strony, znajduję wpisy sprawiające, że wstydzę się przynależności do tego samego Narodu i wolałbym liczyć dla Burkina Faso niż dla Polski. Ale jednocześnie znajduję wpisy osób, z którymi współpracę powitalibyśmy z zadowoleniem i wiarą w możliwość wspólnego stworzenia nowej jakości.

Na chwilę obecną, po Waszej decyzji, sprawa jest prosta - zespół Boinc@Poland idzie do wyścigu, aby udowodnić nam, że jest dość mocny na samodzielne zdobycie 3. miejsca. Natomiast GPU Force idzie do wyścigu, aby tak zdobyć punkty, żeby udowodnić coś zgoła odmiennego. Wynik jest łatwy do przewidzenia, więc racjonalnie rzecz biorąc można byłoby sobie to darować i przejść do następnego kroku. Jednak w tej chwili wydaje się, że bez doznania szkody Polak swej mądrości nie użyje...

eclipse99

Robercie, można by odnieść wrażenie, iż hasło z Twojego avatara
CytatPOLAND FIRST TO FIGHT

w kontekście

Cytat: [GPU Force] Robert 7NBI w 10 Marzec 2010, 02:53
(...)
Również w tym wątku, czytając ledwie dwie strony, znajduję wpisy sprawiające, że wstydzę się przynależności do tego samego Narodu i wolałbym liczyć dla Burkina Faso niż dla Polski.
(...)

jest tylko nic nie znaczącym sloganem, a w najlepszym wypadku prowokacją.

Proszę wyjaśnij mnie oraz pozostałym zainteresowanym reprezentowaniem Polski na międzynarodowej arenie BOINC, jaką ewolucję myślową należy wykonać aby z czystym sumieniem móc w jednej wypowiedzi zawrzeć obydwa przekazy.

Proszę również abyś nie traktował mojego pytania jako ataku, dodam że aktywnie brałem udział (udostępniając praktycznie całą swoją skromną moc obliczeniową) w pomocy GPU Force w zdobyciu trzeciego miejsca w ostatnim wyścigu PG mając na uwadze znaczenie jaki ten gest może mieć dla ewentualnego połączenia sił pod jedną polską banderą.

Członków forum przepraszam za kontynuowanie jak się wydaje bezproduktywnej dyskusji i jednocześnie za kolejnego offtopa - długo się zastanawiałem, ciekawość zwyciężyła.


Może warto byłoby ją przenieść do odpowiedniego wątku?
(np. Humor?  ;))


Tomasz R. Gwiazda

my tez sie wstydzimy za was  za to ze oszukujecie w MilkyWay. Dobrze ze liczycie nie pod polska flaga



ludzie ile mozna te kotlety odgrzewac? zamknac forum to nie tworzyc watkow, nie karmic trola

Pantarhei

No tak i znowu zrobiła się rzeźnia.
Moja jakkolwiek naiwna propozycja, byla szczera i nie miala byc prowokacją.
Echhh.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

I co macie do trolla??

[PNT] Obix007

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 10 Marzec 2010, 08:32
my tez sie wstydzimy za was  za to ze oszukujecie w MilkyWay. Dobrze ze liczycie nie pod polska flaga



ludzie ile mozna te kotlety odgrzewac? zamknac forum to nie tworzyc watkow, nie karmic trola

Po pierwsze Tomku udowodnij, że któryś z nas oszukuje i zostało to potwierdzone przez adminów MW.


Machloj

no i jeszcze Tomek koniecznie udowodnij, że nie jesteś wielbłądem!  XD

kocham myślenie GPUF - chyba się do nich przyłącze  %)

OxyOne

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 10 Marzec 2010, 08:32
my tez sie wstydzimy za was  za to ze oszukujecie w MilkyWay. Dobrze ze liczycie nie pod polska flaga



ludzie ile mozna te kotlety odgrzewac? zamknac forum to nie tworzyc watkow, nie karmic trola

Widze ze inteligencja nie grzeszysz, zreszta nie pierwszy raz... Oszukujemy w milce? Na jakiej podstawie takie wnioski? zmienilismy cos w kliencie boinc jak B@P? /klienty halowe/. Narzedzie masz przed długim nosem, jest w zwykłym kliencie boinc, ale do tego trzeba miec mózg a nie styropian. Juz nie pamietasz kto oszukiwał, ze Mchl musiał sie tłumaczyc...

Bardziej rozgarniete projekty jak AQUA, PG ma wybór jednostek.
To mój wybór gdzie z kim i pod jaka flaga licze...
I w koncu zamknij tą gebe bo przez takie lamy jak ty w Polsce jest jak jest. A Czesi...

Ps. Machloj ty wiesz najlepiej.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Kryniek

Cytat: Pantarhei w 10 Marzec 2010, 08:54
No tak i znowu zrobiła się rzeźnia.
Moja jakkolwiek naiwna propozycja, byla szczera i nie miala byc prowokacją.
Echhh.

Nie ma naprawdę sensu. Bo cokolwiek byś nie powiedział to albo jesteś polaczkiem albo typowym członkiem Boinc@Poland. Choćbyś nie wiem jak najlepsze argumenty dawał. Zastanawia mnie skąd ta nienawiść do nas? i do wszystkiego co jest z zespołem związane. A przecież nie tak dawno sami brali w tym udział i było ok...
"Zapomniał wół jak cielęciem był"

Tomasz R. Gwiazda

Oxy, twoje chamstwo moze sie mierzyc tylko z twoja glupota i ego.

[PNT] Obix007

Cytat: Kryniek w 10 Marzec 2010, 09:52
Cytat: Pantarhei w 10 Marzec 2010, 08:54
No tak i znowu zrobiła się rzeźnia.
Moja jakkolwiek naiwna propozycja, byla szczera i nie miala byc prowokacją.
Echhh.

Nie ma naprawdę sensu. Bo cokolwiek byś nie powiedział to albo jesteś polaczkiem albo typowym członkiem Boinc@Poland. Choćbyś nie wiem jak najlepsze argumenty dawał. Zastanawia mnie skąd ta nienawiść do nas? i do wszystkiego co jest z zespołem związane. A przecież nie tak dawno sami brali w tym udział i było ok...
"Zapomniał wół jak cielęciem był"

CytatCytat: Tomasz R. Gwiazda  Dzisiaj o 08:32:22
my tez sie wstydzimy za was  za to ze oszukujecie w MilkyWay. Dobrze ze liczycie nie pod polska flaga



ludzie ile mozna te kotlety odgrzewac? zamknac forum to nie tworzyc watkow, nie karmic trola


Ok więcej się nie odzywam, bo chyba nie dostrzegacie kto kogo atakuje.


OxyOne

Kryniek jest u was kilkunastu naprawde chcacy cos zmienic i sobie te osoby cenie, ale jest tez kilka fusów, które robia zamet... zobacz kto dzis kogo zaatakował.

Ja juz nie bede milczał... nie jestem msciwy, ale pamietliwy... jestem chamski? niee prawda boli...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Kryniek

Cytat: OxyOne w 10 Marzec 2010, 10:03
Kryniek jest u was kilkunastu naprawde chcacy cos zmienic i sobie te osoby cenie, ale jest tez kilka fusów, które robia zamet... zobacz kto dzis kogo zaatakował.

Ja juz nie bede milczał... nie jestem msciwy, ale pamietliwy... jestem chamski? niee prawda boli...

Pamiętaj że mniejszość nie świadczy o większości...

I może darujcie sobie kolejne epitety? Bo robi się naprawdę jak w typowym polskim grajdołku  %) albo w sej....

Tomek masz jakieś dowody na poparcie swoich oskarżeń?

Niekumaty Burak

Na sali jest kilkanaście osób, wszyscy mówią jednocześnie, najgłośniej ci, którym nie zależy na porozumieniu (lub do niego nie dojrzeli).
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Mchl

Tomasz, trochę jednak za mocno uderzyłeś.

GPUF ma ostatni wyjątkowo dobre wyniki w Milce, ale samo to nie świadczy o tym że oszukują. Po pierwsze nie wiemy w jaki sposób ten wynik został wypracowany. Po drugie, nawet jeżeli został wypracowany tak jak niektórzy podejrzewają, czyli przez zautomatyzowane przerywanie określonych jednostek, to nie jest to nigdzie wprost zakazane (chociaż zykła przyzwoitość nakazuje zastanowić się nad tym, że w ten sposób projekt narażany jest na większe koszty).

podsumowując: masz podejrzenia, zgłoś gdzie trzeba, ale nie rzucaj oskarżeń. Trudno się dziwić, że potem znów emocje wychodzą.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Tomasz R. Gwiazda

oczywiscie przepraszam nie mam niezbitych dowodow
zglaszac nigdzie nie bede

apohawk

Te krótkie WU mają wkrótce zniknąć. Ciekaw jestem czy GF utrzyma obecny poziom. Jeśli nie, to wybaczcie jeśli pomyśle sobie o was coś bez niezbitych dowodów.
No good deed goes unpunished.

lolek

Bo parsknę śmiechem  XD  Ale żeby być poprawnym przyjmę, że użytkownicy GF potroili jednego dnia liczbę swoich kart  :fright:

X X X

Cytat: apohawk w 10 Marzec 2010, 12:21Te krótkie WU mają wkrótce zniknąć. Ciekaw jestem czy GF utrzyma obecny poziom. Jeśli nie, to wybaczcie jeśli pomyśle sobie o was coś bez niezbitych dowodów.
Po przeczytaniu Waszych odpowiedzi na mój nocny post jest mi zupełnie obojętne co tam sobie myślicie na nasz czy mój temat - Burkina Faso jest mi bliższe niż kiedykolwiek.

Jeśli obniżenie przychodów po zakończeniu liczenia bardziej płatnych zadań jest dowodem oszustwa, to może śledztwo zacznijcie od samych siebie?
Oto jeden z wielu przypadków...

Piramidalne oszustwo, prawda?

Peciak

E tam, userzy przychodzą i odchodzą ... a statystyka szaleje ...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

skok o 200k to nie to samo co skok o 10kk, tak jakby liczba zer inna.

NIe oskarżam was i serdecznie mało mnie interesuje czy kupiliście 100 graf, czy wynajęliście 1000 kompów czy po prostu masowo abortujecie mniej opłacalne zadanka milki. wisi mnie to i powiewa. Jak sie admin projektu wkurzy to może zareaguje. A może i nie. Kicham na to i licze swoje.

X X X

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 10 Marzec 2010, 14:30E tam, userzy przychodzą i odchodzą ... a statystyka szaleje ...
Przychodzą i odchodzą? A pewnie, tylko to akurat wygląda mi w takim razie na jakąś globalną ustawkę. No bo przecież winy admina projektu w tym nie może być, winni zawsze są użytkownicy, którzy na obliczenia poświęcają swój czas i pieniądze. Nie byłoby ich, to byłby spokój.




A tak to wygląda w Milce.
Przybyło jakieś 60kk, z tego 10kk trafiło do GPU Force, a kto wziął resztę? Święci Tureccy? Szkoda słów.

Troll81

W skali projektu taki szał się zdarza. Wystarczy ze był przestój i w ciągu kilku dni validator nadrabiał straty. Nie pojmuje twojej logiki odnośnie userów....

Peciak

Ja nikogo nie chce bronić ale tak sobie myślę że gdyby milka liczyła się na procku dajmy na to kilka godzin i trafiały by się zadania liczone w minutach za taka samą punktację to większość z nas ręcznie usuwała by te zadanka i liczyła tylko te tłuste. Tu Milka liczy się kilka chwil i usuwać próbek normalnych nie sposób więc wymyslono automat.

To że tak się dzieje jest wyłączna wina adminow projektu. W projekcie YOYO trafiaja się szczególnie tłuste dla AMD próbki ECMpm. Trafił sie taki wysyp kiedyś że szok  ale jak "zacząłem usuwać" inne a potem je zamrażać (coby potem przeliczyć) to przestałem pm dostawać. Natomiast jak zacząłem liczyć znowu jak popadnie próbki ECM to tłuste pulpeciki zaczęły wracać momentalnie.

Przypomina mi się powieść Jacka Londona Bellew Zawierucha i opowieść "Sny Krótkiego".
Sytuacja bardzo podobna spostrzegli wadę ruletki w kasynie i umiejętnie to wykorzystali.
Nikt nie miał o to do nich pretensji nawet właściciele ruletki.

Edit a cha Bellew z Krótkim po kilku dniach ujawnil gdzie lezy problem by nie naciągac kasyna przez calą wiecznosc

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

typowe odkrecanie kota ogonem

X X X

Cytat: Piotr R. (Peciak) w 10 Marzec 2010, 15:00Edit a cha Bellew z Krótkim po kilku dniach ujawnil gdzie lezy problem by nie naciągac kasyna przez calą wiecznosc
Sprawa został upubliczniona na forum MW do wiadomości wszystkich przez Speedimic już 4. marca rano. Ale jak wiemy, czytanie niektórych męczy, narzekanie zaś nie... Przez prawie tydzień nikt z administracji projektu nie uznał potrzeby zmiany tej sytuacji. Setki zespołów i tysiące użytkowników korzystało z dobrodziejstwa zwiększonej punktacji, w tym B@P. Tylko kilku osobom z zespołów PBT i B@P to przeszkadzało. Teraz punktacja zostanie obniżona, Czesi odjadą bardziej, ale za to będzie można sadzić puste frazesy o gonieniu ich.

Aegis Maelstrom

Robert jesteś trollem jakich mało. Masz czelność przychodzić na nasze forum i nas oczerniać.
Co do QMC, oto co się stało:



W ciągu trzech dni QMC przyrosło o 150 mln.

Wystarczy spojrzeć na aktywność projektu i poczytać jego forum, np. tu: koło 13 stycznia QMC zwariowało i rozesłało bardzo krótkie próbki. Łatwo zauważyć, że BOINC@Poland i tak bardzo mało na tym skorzystał.

Średni skok był taki  :fright: :


Jak widać, B@P to całe trzy promile tego wzrostu.


Trzeba mieć wyjątkowy tupet, by porównywać tę sytuację z Milką: GPU-Force jest, wg twoich słów, odpowiedzialne za 1/6 całego wzrostu RAC. To się ma nijak do waszego udziału w RAC projektu. Wasz RAC wzrósł trzyipółkrotnie:


Przestań więc wciskać ściemę. Korzystacie ze skryptu abortującego próbki i tyle.

Do tego masz czelność przychodzić tutaj i nas oczerniać. Nie masz koleś wstydu...

sesef

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 10 Marzec 2010, 08:32my tez sie wstydzimy za was  za to ze oszukujecie w MilkyWay. Dobrze ze liczycie nie pod polska flaga

To nie jest wstyd tylko zazdrość. Najbardziej płaczą Ci którzy by sobie chętnie nałapali punktów tylko nie umieją sklecić odpowiedniego programiku do tego.

Aegis Maelstrom

Cytat: sesef w 10 Marzec 2010, 15:32
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 10 Marzec 2010, 08:32my tez sie wstydzimy za was  za to ze oszukujecie w MilkyWay. Dobrze ze liczycie nie pod polska flaga

To nie jest wstyd tylko zazdrość. Najbardziej płaczą Ci którzy by sobie chętnie nałapali punktów tylko nie umieją sklecić odpowiedniego programiku do tego.

Widzę Sesef, że spróbowałeś się odgryźć, smutne.

Doskonale wiesz, że stać nas na wiele więcej niż na taki badziewny skrypt. I wiesz, że chodzi nam o coś więcej, a mimo to spróbowałeś chociaż kopnąć w kostkę. :(

X X X

Cytat: Aegis Maelstrom w 10 Marzec 2010, 15:35Doskonale wiesz, że stać nas na wiele więcej niż na taki badziewny skrypt
Sprawdzam!

To pokaż, że potrafisz i napisz! Czekam!
XD
PS: I przejrzyj statystyki zysków swojego zespołu podczas wykwitów typu Iqana/AQUA - też nie skorzystaliście?  :no:

Troll81

Jak dzieci.... i to dorośli ludzie....

Ile wy macie lat wszyscy?

Aegis Maelstrom

Robert: "jak byłem mały, to pokazywałem". :P

A poza tym: proszę moderatora o usunięcie śmieci z wątku i rozważenie banów. Dziękuję.