Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Zbiórka pieniędzy na promocję BOINC

Zaczęty przez GRID, 07 Kwiecień 2011, 10:44

GRID

Pozwalam sobie założyć ten wątek z myślą o promocji BOINC.

Od 1 września 2011 pieniądze idą na akcję Promocja BOINC w szkołach

W przyszłości jak uda się nazbierać więcej pieniędzy to rozkręcimy akcję plakatowania.

To dane do przelewu. Jeżeli ktoś potrzebuje adresu, to proszę o priva.

DANE do przelewu:


Numer rachunku : 08 1140 2004 0000 3302 4483 2340
Numer rachunku IBAN : PL08 1140 2004 0000 3302 4483 2340
Numer BIC : BREXPLPWMBK
Tytułem: Zbiórka pieniędzy na promocję BOINC oraz login używany na forum
Nazwa/imię i nazwisko odbiorcy: Rafal Marguzewicz



Składki na promocję BOINC zadeklarowane na chwilę obecną:
Svistak - 100zł :)
3891mike - 30zł :)
AiDec - 500zł :)
Anonim - 1000zł :)
Cyfron - 30zł :)
GRID - 375zl  :)
Troll81 - 20zl  :)
Aborek - 20zl  :)
Obecny stan konta na promocję :942zł



Troll81

a czy wiemy ile osób weszło do nas z kopalni wiedzy? czy warto inwestować akurat w ten portal?

GRID

#2
Ten portal ma dużą oglądalność. Target jest w sam raz. Do tego rabat 50%, cena jest bardzo niska, z porównaniu z innymi portalami. A ile osób wlazło - dowiemy się w tedy gdy forum będzie miało administratorów z dostępem do statystyk, czyli niebawem.

Jeżeli znajdziemy korzystniejsze medium promocji to przejdziemy dalej.

edit: Właśnie Mchl na przeczekanie wysłał mi statystyki z kwietnia (czyli 7 dni)
http://boinc.com.pl/hosting/pliki/kwiecien2011.png

Promowałem już różne strony i łączna ilość wejść z kopani jest duża. 15 weszło ze strony o polskim grafenie. CZyli bardzo dobry target. Tym bardziej ze ta postrona jest 2-3 dni. A ile wiary może być po roku.

Dla przykładu podam że tylko google.pl (700) wyprzedza teraz kopalniewiedzy.pl (180) pod względem wejść na boincatpoland.org. Po kopalniwiedzy.pl jest boinc.com.pl.

Troll81

280 zł miesięcznie. czyli na rok potrzeba 3360 złotych. Spora kasa.... nie wiem czy znajdziemy aż tylu chętnych. Ale goraco wierzę w duch naszego teamu.  :attack: :attack: :attack:

lolek

Przypominam wszystkim że kasa z reklam na B@P Tech i boinc.com.pl też idzie na reklamę w kopalniwiedzy

krzyszp

A jakieś realne pieniążki z tego są?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

GRID

Oczywiście B@P Tech i boinc.com.pl nie mają razem tyle odwiedzić co same forum lub wiki ale udało nam się już zarobić w przeciągu 1,5 tygodnia prawie 3zł. :)

Oczywiście oba serwisy są cały czas wspierane i pozycjonowane. Przyszłości będzie więcej.


Można pomyśleć również o takiej reklamie jak na boinc.com.pl na forum.

Pigu

pozostaje kwestia "a co na to InnerVision" - nie wiem na jakich zasadach nas goszczą

mpaweu

#8
pomysl ze zbiorka kasy na promocje boinc moze i dobry..
ale ja osobiscie wolalbym sie skoncentrowac na zbiorce kasy na superkomputer :)

poza tym, jezeli naprawde chcemy finansowac takie rzeczy jak "promocja" to
nalezy na stronie glownej umiescic banner"wesprzyj boinc poland" i numery kont..

A, i jeszcze jedno..
chcilabym zeby pieniadze wplacane na superkomputer byly na superkomputer przeznaczone, a niena promocje..
dla promocji sugeruje inne konto stwozyc albo inny tytul wplaty..
pro fide rege et lege / volenti non fit iniuria

GRID

Każdy ma wybór czy daje na promocje czy na SKBP.
W B@P są osoby które uważają że B@P brakuje ludzi a nie punktów. I ja do takich należę.

Co do baneru na stronie głównej to raczej nie możliwe - najwyżej link do podstrony o dotacjach.
Strona główna czeka na przebudowę - to tego też brakuje chętnych.

Tomasz R. Gwiazda

ja optuje za stworzeniem podstrony "Pomoz B@P" "Wspomoz nas" "Dotacje" czy jakkolwiek
i tam by mozna akcje na superkompyter i promocje przedstawic


poza tym, tez tam napisac zapotrzebowanie na pomoc w postaci ludzkiej pracy

Cyfron

Cytat: mpaweu w 08 Kwiecień 2011, 23:04
pomysl ze zbiorka kasy na promocje boinc moze i dobry..
ale ja osobiscie wolalbym sie skoncentrowac na zbiorce kasy na superkomputer :)

A, i jeszcze jedno..
chcilabym zeby pieniadze wplacane na superkomputer byly na superkomputer przeznaczone, a niena promocje..
dla promocji sugeruje inne konto stwozyc albo inny tytul wplaty..

Z wpłacaniem kasy jest właśnie tak jak mówisz - są 2 różne konta zarządzane przez 2 różne osoby - warto popatrzeć najpierw :)  :book:

Co do tego, że lepiej pchać kasę w SKB@P a nie w nowych liczydłowych  - moim zdaniem jest to wielki błąd. Każdy da rade sobie w domku coś tam policzyć na swoim komputerze. Robienie dedykowanych komputerów do liczenia to problem gdzie to trzymać, kto się tym będzie zajmował i na jakich warunkach.
Przypomnę, że SKB@P przez ok. pół roku był wyłączony, bo nie miał go kto przyjąć...
A nie wiadomo, kiedy się coś stanie i komputery nie będą mogły być u mnie.

Więc ja bym inwestował w nowych liczydłowych.
Takie SetiGermany pewnie nie ma jakiś super komputerów, tylko ma masę liczydłowych, którzy to powodują, że mają pozycję w rankingach jakie mają.

Przypomnę, że SKB@P to są raptem 3 komputery, które w cale nie są takie super patrząc na obecne możliwości - to jest 3ch zajawionych kamratów i będzie mniej więcej to samo!

3891mike

Może troszkę odbiegnę od tematu. Dobrze by było założyć konto w banku który dał by nam możliwość podglądu zgromadzonych środków w czasie rzeczywistym. Chodzi mi o taką sygnaturkę jaką mamy w boinc lub coś podobnego. Nic tak nie motywuje jak widać efekty swojej pracy a w tym wypadku zgromadzonych funduszy. :) Teraz pytanie do jakiegoś speca od bankowości internetowej, czy istnieje takowe rozwiązanie i czy mamy możliwość zaaplikowania tego w naszych warunkach.


GRID

#13
ten temat przerabiałem w innych kwestiach.

To robi się tak , ktoś zakłada konto i upoważnia kilka osób, do zaglądania , wydawania, używania kart itp.
można ustawić limity itp.
Na pewno tak zrobimy gdy powstanie już fundacja albo stowarzyszanie.

Cyfron

ale właśnie koledze chyba chodzi o coś takiego, aby każdy mógł widzieć stan konta gdzieś :)

Troll81

#15
przypomnę tylko jeden temat:
http://wykroczenia.wieszjak.pl/charakterystyka-wykroczen/212715,Publiczna-zbiorka-pieniedzy-bez-zezwolenia.html

póki są to dobrowolne składki małej grupy osób to pies z kulawa noga do tego nie klęknie. Ale jak już będziemy się z tym obnosić to zrobi się niewąsko.....

GRID

#16
Na razie niema się czym przejmować na razie nazbieraliśmy 280zł które od razu przeznaczyłem na promocję. I mam dostać za to rachunek

do tego nasze logo zaczyna wypływać dalej
www.wykop.pl/link/692211/kwantowe-anteny-w-kwantowym-komputerze/

GRID

Dzisiaj doszedł przelew od AiDec - 500 zł

Tomasz R. Gwiazda

szalony... :)

zdrowko AiDec  :parrrty:

mpaweu

#19
widac ze Aidec kocha boinc polska :) 
Aidec chyba za duzo zarabiasz :)
pozdrawiam
pro fide rege et lege / volenti non fit iniuria

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

lolek


AiDec

Cytat: mpaweu w 13 Kwiecień 2011, 23:28
Aidec chyba za duzo zarabiasz :)

Zachecam do zmiany miejsca zamieszkania - w wielu krajach (jak i u mnie w Norwegii) taka kasa to `klasyczna dniowka`.


Cytat: mpaweu w 13 Kwiecień 2011, 23:28
widac ze Aidec kocha boinc polska :) 

Po prostu uznalem ze warto  :ahoy:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

 :respect:

znajdź mi robote dla admina to wyjadę :D

Cyfron

Skromniutki przelew poszedł i ode mnie.
Ja w razie czego mogę podrukować co nieco jak by był jakieś ulotki i chętni do ich kolportażu :)

GRID

Po tym jak doszedł przelew od Aidec, skontaktowałem się z kopalniawiedzy.pl.
Mówiąc że chciałbym przedłużyć reklamę. Dostałem odpowiedź że mogę zapłacić za jeden miesiąc a drugi dostanę gratis. Czyli to już drugi prezent ze strony kopalniawiedzy.pl (pierwszy prezent - rabat 50%)



Cyfron

mi się podoba :)

Ale sądzę, że moglibyśmy zrobić sobie też jakieś ulotki formatu A4/A5 - coś niewielkiego, może nawet kolorowego (jedno czy dwu stronne), żeby można było to dawać wszędzie, a forma bardziej przystępna niż obecnej broszurki 8mio stronicowej A5.

zresztą co będę gadał, założyłem wątek: http://www.boincatpoland.org/smf/promocja-boincpoland/mala-ulotka-bp/

krzyszp

Cytat: GRID w 15 Kwiecień 2011, 21:18
Po tym jak doszedł przelew od Aidec, skontaktowałem się z kopalniawiedzy.pl.
Mówiąc że chciałbym przedłużyć reklamę. Dostałem odpowiedź że mogę zapłacić za jeden miesiąc a drugi dostanę gratis. Czyli to już drugi prezent ze strony kopalniawiedzy.pl (pierwszy prezent - rabat 50%)
Czy koniecznie trzeba więcej środków? Jak coś, to wyszperam parę groszy...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

lolek

ja po wypłacie też coś dorzucę  :)

GRID

 :book: Jeżeli chodzi o kopalniewiedzy mamy spokój na dwa miesiące, myślałem też żeby zrobić potem miesiąc przerwy. A po przerwie znowu wziąć dwa miesiące. Co o tym myślicie ?

Sam na pewno dołożę coś niebawem, ponieważ mam dwa kolejne cele:
kosmonauta.net
alterkino.org

Skontaktuje się z nimi dowiem się jakie warunki, może okażą się bardzo korzystne.

dla ciekawskich statystyki wyszukiwań google:
http://www.google.com/insights/search/#q=kopalniawiedzy%2Ckosmonauta%2Calterkino&geo=PL&cmpt=q

Cyfron

pomysł z kopalnią wiedzy dobry, ale ja bym z nimi dogadał warunki, że przerwa miesięczna jest specjalnie robiona, a nie, że odchodzimy od nich :) może to będzie powodem, dla którego dadzą jeszcze jakieś zniżki ?  %)

Co do pozostałych, to nie wiem, gdzie np na stronie alterkino może być nasz baner, ale zanim zaczniemy się zastanawiać o banerach, to się dowiedzmy, ile chcą za jakie reklamy :)

kotfryc

Cytat: GRID w 16 Kwiecień 2011, 10:14

dla ciekawskich statystyki wyszukiwań google:
http://www.google.com/insights/search/#q=kopalniawiedzy%2Ckosmonauta%2Calterkino&geo=PL&cmpt=q

Hmmm tylko że to są statystyki wyszukiwań fraz, a nie strony...

GRID

no tak, ale te strony są na pierwszym miejscu. Jaki będzie efekt zobaczymy najlepiej po miesiącu, ale warto mieć jakieś rozeznanie. Mam też pdfa ofertą reklamową kosmonauta.net i niby wiele wejść (google analytics). Wydaje mi się że to może być dobry temat na współpracę ponieważ w ofercie jest też możliwość zamieszczenia naszego logo na ich ulotkach, prezentacjach, wywiadach, animacjach itp

kotfryc

http://www.google.com/insights/search/#q=kopalniawiedzy%2Ckosmonauta%2Calterkino%2Cboinc%2C&geo=PL&cmpt=q

Hmm to my mamy tyle wejść co oni wszyscy razem, a nawet więcej... Biorąc pod uwagę wartości całkowite.  :)

lolek

Cytat: kotfryc w 16 Kwiecień 2011, 11:26
http://www.google.com/insights/search/#q=kopalniawiedzy%2Ckosmonauta%2Calterkino%2Cboinc%2C&geo=PL&cmpt=q

Hmm to my mamy tyle wejść co oni wszyscy razem, a nawet więcej... Biorąc pod uwagę wartości całkowite.  :)
Ale np na kopalniawiedzy.pl nie wchodzi się szukając frazy "kopalniawiedzy" tylko np polski grafen itp.

kotfryc

Cytat: lolek w 16 Kwiecień 2011, 11:42
Ale np na kopalniawiedzy.pl nie wchodzi się szukając frazy "kopalniawiedzy" tylko np polski grafen itp.
Hmmm a na  www.boincatpoland.org nie wchodzi się tylko z frazy boinc, ale również z innych fraz ...


lolek

Czyli porównanie tylko konkretnych fraz jest delikatnie mówiąc mało sensowne  :whistle:

kotfryc

Cytat: lolek w 16 Kwiecień 2011, 11:49
Czyli porównanie tylko konkretnych fraz jest delikatnie mówiąc mało sensowne  :whistle:

TAK !! prawidłowy wniosek  :p_arr:

Edit: przynajmniej wg teko narzędzia, bo są jeszcze inne sposoby szacowania wartości danej witryny... :)

GRID

#38
Porównanie fraz jest tylko informacyjne. Jak już pisałem wcześniej efekt kampanii widać najlepiej pod koniec, a z tego co widać obecnie mamy połowę miesiąca i dużo wejść z kopalniwiedzy.pl. Więc mam nadzieję ze np z kosmonauta.org będziemy mieli jeszcze więcej jeżeli się uda doprowadzić do to do końca i znajdzie się trochę chętnych na wsparcie promocji BOINC .  :)

Ewentualnie myślałem też o wykupienia płatnych linków. Co o tym myślicie ?

GRID

Z powodu masy obowiązków spóźniłem się trochę z tym postem - doszedł przelew od Cyfrona. (30zl)

Dziękujemy. :respect: