Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

problemy

Zaczęty przez bartsob5, 01 Październik 2005, 10:48

AL

---------- 03:28 24.01.2006 ----------

Fakt :!:  Dobrze, że przynajmniej creditki za nie dają i to jakie  :D

---------- 05:48 ----------

Tak z innej beczki. Właśnie dostałem nową jednostkę z deadlinem za 7dni :!:  To coś nowego - bo wcześniej deadline dla jednostek z rosetty wynosił chyba niecały m-c. Przyznam szczerze, że wolę ten dłuższy deadline...

gaciu

Nie zmieniałeś preferencji na stronie rossety ??

bartsob5

raczej zmiana preferencji nie wplywa na dlugosc deadline'a...

gaciu

... racja, nie za bardzo w tym momencie potrafię powiedzieć dlaczego tak mi sie wydawalo :/

AL

---------- 22:18 24.01.2006 ----------

Cytat: "gaciu"Nie zmieniałeś preferencji na stronie rossety ??
Nie, nic nie zmieniałem. To chyba oni coś taktykę zmieniają - bo mam już takich jednostek kilkanaście, no i w dodatku zadziałało : Using earliest-deadline-first scheduling because computer is overcommitted.
Co prawda te jednostki z krótkim deadlinem są krótkie (do 1,5 godziny), ale stwarza to dla mnie pewne problemy. W związku z niestabilnym łączem pobieram jednostki partiami raz na kilka dni (tak średnio po 100), no i teraz będę musiał ograniczyć tę liczbę - żeby zdążyć ze wszystkimi przed deadlinem :(

---------- 22:21 ----------

I tu ciekawostka, właśnie zaktualizowałem projekt i...pobrało mi znowu próbki z długim deadlinem. I bądź tu teraz mądry jak zaplanować pobieranie i pracę komputera...

Nietoperek

jak uzywasz trux'a x31 wzwyz to dopisz opcje "<delete_overdue>1</delete_overdue>" do pliku "truxoft_prefs.xml" - ma ona na celu usuwanie (pomijanie) jednostek ktore przekroczyly czas zwrotu - coprawda nie zapobiegnie to odrzutom i sciaganiu wielkeij ilosci jednostek:|

AL

Dobre i to, choć chciałbym doprowadzić do sytuacji, że żadna ściągnięta jednostka się nie zmarnuje.

Nietoperek

wersja tx38 wprowadza nowa opcje gdzie mozna ustalic na ile dni ma klient pobrac jednostek - moze to byloby lepsze - chociaz mi osobiscie dziwnie sie zachowuje poniewaz przy odpaleniu jednostki automatycznie uruchamia mi sie wygaszacz - nie wiem czy tylko u mnie sie tak dzieje - klient jest do pobrania na stronie trux'a w sekcji BETA

Simek

2006-01-29 13:06:20|rosetta@home|Message from server: Server can't open database
2006-01-29 13:06:20|rosetta@home|Project is down

Czy u was tak jest też?? A na stronie Rosetty w Server Status wszystko jest ok :(

AL

---------- 22:14 29.01.2006 ----------

Cytat: "Simek"2006-01-29 13:06:20|rosetta@home|Message from server: Server can't open database
2006-01-29 13:06:20|rosetta@home|Project is down

Czy u was tak jest też?? A na stronie Rosetty w Server Status wszystko jest ok :(

U mnie chwilowo tak samo, ale nie martw się, zwykle to nie trwa dłużej niż 2 godziny.

---------- 22:47 ----------

Spróbuj teraz, u mnie już śmiga bez problemów.

Simek

---------- 14:14 29.01.2006 ----------

U mnie też jet juz oki ;)

---------- 15:53 13.02.2006 ----------

Mma taki probelm:
2006-02-13 15:34:42||Couldn't connect to hostname [boinc.bakerlab.org]
2006-02-13 15:34:45|rosetta@home|Scheduler request to http://boinc.bakerlab.org/rosetta_cgi/cgi failed with a return value of -106
2006-02-13 15:34:45|rosetta@home|No schedulers responded

U was też tak jest??

Starszyna

Dostałem ostatnio dużą probke z rosetty. Mianowicie czas jej przetwarzania skoczył nagle z 4 do 8 h 8O (proc na 100%) . Jest to dosyć dziwne, pozatym bo kazdym skoku procentowym zeruje mi CPU time. Czy nie podejrzewacie co to moze być. Poza rosettą mam jeszcze 3 inne programy, w ktorych uczestniczę.
PS. W czasie analizy zaktualizowałem dane z rosetty.

AL

---------- 03:45 21.02.2006 ----------

Co do dużych jednostek to miałem i ponad 20 godzinne na A64 3500 kręconym na 3800, a zdarzają się i większe. Mi czasem zeruje CPU time, np. po ręcznym uruchomieniu benchmarków (na szczęście nie zeruje się postęp %). Natomiast przy przełańczaniu między projektami się nie zeruje (o ile dzieje się to autmatycznie - jak sam czasem coś mieszam/zawiszam/uruchamiam inn projekty - to jednak coś się od czasu do czasu wykrzacza).

---------- 03:54 ----------

Dodatkowo po ostatniej aktualizacji aplikacji pojawiła się możliwość ręcznego wybierania długości jednostki. Otuż w preferencjach pojawiła się zakładka "Target CPU run time
(not selected defaults to 8 hours)", a więc jak łatwo zauważyć, jeśli użytkownik nie ustawi inaczej to nie powinien dostawać jednostek "dłuższych" niż 8 godzin. Można także samemu ustalić jak "długie" jednostki chcemy dostawać, i tak do wyboru mamy: 2, 4, 6, 10, 16 godzin i 1, 2, 4 dni 8O  :!:

Starszyna

Aha, czyli po prostu rosetta daje takie molochy;]. Uff, juz zaczynałem się martwić, że to jakiś bug :lol:

Nietoperek

Target CPU run time dzieki Ci za to info :D - bo az sie przerazilem tymi kosmicznie dluuuuugimi jednostkami ufff

AL

---------- 07:17 21.02.2006 ----------

Cytat: "Nietoperek"Target CPU run time dzieki Ci za to info :D - bo az sie przerazilem tymi kosmicznie dluuuuugimi jednostkami ufff
No ja się niestety zorientowałem za późno o takiej opcji, jak mi niechcący pobrało 17.02.2006 100 próbek o dedlinie do 23.02 (a każda liczy się mi min 4h-czyli wiadomo, że się ze wszystkimi nie wyrobię na czas :( ), to zacząłem się interesować, czy coś nie da się z tym zrobić. No bo raz pobiera mi jednostki o dedlinie za m-c, raz za tydzień, raz za dwa tyg, czasem z dedlinem za 3tyg. i bądź tu mądry co ci się akurat pobierze i jak sobie robotę zaplanować. Ale widocznie takich dylematów jak ja miało więcej ludzi - no i twórcy aplikacji poszli po rozum do głowy i umożliwili użytkownikom wybór - i chwała im za to.

---------- 07:20 ----------

A po 23 mam zamiar spróbować jednostki 4 dniowej - toż to taki mini climacik chyba będzie - no i ciekaw jestem ile kredytków wpadnie za taką jednosteczkę :wink:

---------- 21:33 03.03.2006 ----------

Cytat: "AL"---------- 03:54 ----------

Dodatkowo po ostatniej aktualizacji aplikacji pojawiła się możliwość ręcznego wybierania długości jednostki. Otuż w preferencjach pojawiła się zakładka "Target CPU run time
(not selected defaults to 8 hours)", a więc jak łatwo zauważyć, jeśli użytkownik nie ustawi inaczej to nie powinien dostawać jednostek "dłuższych" niż 8 godzin. Można także samemu ustalić jak "długie" jednostki chcemy dostawać, i tak do wyboru mamy: 2, 4, 6, 10, 16 godzin i 1, 2, 4 dni 8O  :!:
Właśnie poinformowano na stronie projektu o zmianie domyślnego czasu dla jednostek z 8 do 2 godzin. A więc teraz wygląda to tak :
Target CPU run time
(not selected defaults to 2 hours)
Zmiana zaczynie obowiązywać po pobraniu nowych jednostek i nie wpływa na czas pracy już pobranych jednostek.

---------- 21:37 ----------

A tak przy okazji - to za tą 4 dniową jednostkę dostałem 1533 pkt :D  :!:

Juras23

przełączam się na 4 dniowe. :))

AL

Chciałem tylko jeszcze ostrzec, że przynajmniej mi przysłali próbkę "czterodniową" z takim samym deadlinem jak i dwie pozostałe próbki (6 i 8 godzinna), które mi się ściągły tego samego dnia - czyli około 2 tygodni. Myślałem, że jak zaciągnę taką dłuższą próbkę to i deadline będzie odpowiednio dłuższy - a tu lipa...

gaciu

Sorry za takie odświeżąnie tematu, ale poczytałem o tym troche na forum rosetty i sami twórcy przyznają, że dłuższe jednostki dużo częsciej się wykładają. I szczególnie dla kompów z małą ilością RAM (mniej niż 512MB) zalecają jednostki dwugodzinne.

Co do błędów to panowie z Microsoftu dali rade i rozwiązali praktycznie wszystkie odnalezione błędy i bugi (szczególnie te związane z pamięcią). Teraz pracują nad ostatnią przeszkodą - błędem 1%. Wykłada on mnóstwo jednostek. Problem jednak został już praktycznie wyeliminowany. W najbliższym czasie należy się spodziewać nowej aplikacji rosetty. Chyba z numerkiem 4.94. Wszystko dzięki RALPH...

m2marek

mam problem z czasem
Rosetta przysłała mi 67 jednostek do przeliczenia, każda długości ok 1godziny (67x1<3dni). Niestety po przeliczeniu pierwszej wszystkie zostały przwartościowane na ok 8godzin (o takie prosiłem, ale w rozsądnych ilościach), przeliczyłem już z 4 takie jednostki i czas się potwierdza. Jednostek z serii t287__CONTACTEIGHT_SHORTRELAX_SAVE_ALL_OUT_homxxx__xxx_xxxx_x
mam jeszcze 47 (47x8h<15,5dnia), do tego jednostki, których okresu przeliczenia nie jestem pewien.
Najważniejsze zaraportować to musze do 4.06. Polecieli sobie.

AL

No to chyba faktycznie bardzo im zależy na tej nagrodzie za najlepszą proteinkę :lol:  :lol:  :lol:
A tak przy okazji nie zmieniałeś nic w ustawieniach łączenia się z projektem
Connect to network about every?

Nietoperek

zawsze mozesz zmienic czas liczenia jednostki na 1h i zaktualizowac projekt - jak sie przeczysci lista jednostek wtedy zwiekszasz czas na jednostke i kolejna aktualizacja - oczywiscie przed aktualizacja stworz i ustaw sobie jakis inny profil "resource share" np. home i ustaw powiezmy ze z 10 GB na 0,1 GB i czas zwrotyu 10 dni - wtedy powinien pobierac bardzo malo jednosek - poki co lepszego wyjscia chyba nie masz;)

m2marek

Ustawienia chyba ok.
Connect to network about every
(determines size of work cache; maximum 10 days)    2 days

Target CPU run time    8 hours

Nie wiem jak mi to policzą. Parę razy odsyłałem przeterminowane próbki w różnych projektach (zapomniane projekty na tymczasowych komputerkach)- raz przyznawano punkty innym razem nie. Zawsze staram się odesłać próbki, choćby po czasie :wink: , choć niektórych nie mogę znaleźć :oops:

MJ19

Ostatni post był dawno temu ale temat otwarty więc piszę :) Mój problem jest mianowicie taki,że ostatnimi czasy strasznie dużo próbek mi się marnuje poprzez errory(dotyczy to głownie komputera mojej kobiety ale nie tylko).Dzieje się tak od czasu wprowadzenia poprzedniego klienta i trwa do teraz.Czy wy też tak macie??Bo to chyba nienormalne(dołączam linka)

http://boinc.bakerlab.org/rosetta/results.php?hostid=376569&offset=0

AL

Rosetta jest bardzo czuła na OC komputerka! Jeśli masz podkręcone kompki - to mamy winnego.

Bober

I na wygaszacz. Ma tam włączony tryb wygaszacza?

MJ19

Hmmm no to może faktycznie jest przyczyną problemu.Mój nie podkręcony i tracę powiedzmy jedną na 20(ze względu na brak prądu albo cuś).Drugi jest dość mocno i może lepiej go odkręcić to paradoksalnie będzie zysk w RAC :roll:

CytatI na wygaszacz. Ma tam włączony tryb wygaszacza?
Wyłączyłem zaraz przy instalacji BOINCA także zabiorę się teraz za problem z podkręceniem.

PBT_Slawek

A co jest grane przeliczam próbkę odsyłam i jak program aktualizuje to mam mniej kredytów niż miałem.Czemu tak jest ??
img]http://www.boincstats.com/signature/user_197849.gif[/img]

Gwynbleidd

Ostatnio mam problemy z Roseta, jak kończy przeliczać próbkę to się zawiesza, trzeba BOINC'a wyłączyć z managera zadań żeby uniknąć resetu kompa, a przeliczaana próbka idzie wtedy z dymem :( Zaobserwował ktoś może u siebie podobny problem i wie jak sobie z nim radzić?
img]http://www.boincstats.com/signature/user_1077937.gif[/img]

D_T_G

Napisz może jakiej używasz wersji BOINCa, jakiej aplikacji Rosetty i komunikaty.


emik

dziś wyszła nowa wersja aplikacji Rosetty 5.62 - może ona pomoże


Gwynbleidd

Klient to BOINC 5.8.15, komunikatów nie pamiętam, bo ostatni pojawił sie jakis tydzień temu i od tego czasu miałem zawieszone liczenie Rosety. Dziś skoro pojawiła sie nowa wersja to wznowiłem i jak na razie wszystko jest cacy.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_1077937.gif[/img]