Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

A może by tak jakiś wyścig ?

Zaczęty przez TJM, 23 Październik 2008, 14:52

TJM

Co byście powiedzieli na to, żeby jakoś w niedalekiej przyszłości zorganizować  krótki wyścig (max parodniowy coby mi sprzęt to wytrzymał)? Myślę, że jestem w stanie przygotować statsy podobne do tych które można zobaczyć na primegridzie (osobny ranking dla wyścigu), z zaliczaniem tylko zadań pobranych i odesłanych w okresie trwania wyścigu. To dobra okazja, żeby przetestować szybkość i obciążalność sprzętu a także całego backendu serwerowego, bo bugi wyjdą w ekspresowym tempie  :D
Orientuje się ktoś jak ewentualnie wygląda przygotowanie czegoś takiego od zaplecza ?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

maxim


Szopler

Proponuję Wyścig Enigma@Home z okazji Święta Niepodległości (11 listopada) ;)
tak 10-11-12 ;)

Troll81


3Rni

oki doki i nazwa wyścigu Independence Day  ::)

TJM

#5
Nie wiem czy zdążyłbym wszystko przygotować i przetestować do tego czasu. W planach miałbym coś takiego:
Tabele z rankiniem aktywnych uczestników i teamów aktualizowane w czasie rzeczywistym, w momencie przejścia odsyłanego rezultatu przez wszystkie stopnie validatora (w praktyce trwa to 2-5 minut po odesłaniu wyniku)
Śledzenie wszystkich wyników, tak żeby w razie potrzeby można było zrobić jakąś tabelkę np. top10 wszystkich wyników uzyskanych w czasie wyścigu
+ kolekcja danych umożliwiająca ewentualne narysowanie wykresu aktywności teamów w czasie wyścigu (dość trudne do zrobienia).

Na pewno priorytet nad tym mają poprawki kosmetyczne w wyglądzie strony (dodanie logo które trzeba jeszcze wybrać, zmiana kolorystyki, poprawienie display bugów na forum).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

RAD-Poland

proponowałbym stworzenie nowego pliku ze statystykami typu "race.xml" z aktualizacją co 1 godzinę w celu udostępnienia wyników  np: na boincstats.com (nie wiem jakiego formatu wymaga Willy by udostępniać wyniki wyścigów),

prawdopodobnie mało kto będzie analizował html'a w celu stworzenia własnych statystyk
z doświadczenia z PrimeGridem jest z tym sporo problemów: typu powtarzające się nazwy użytkowników, częste zmiany formatu zapisu (zmieniali 4 razy w ciągu ostatniego miesiąca)

ogłosić wyścig na forum Enigny i boincstats, zależy jakiego oczekujesz zainteresowania/zaangażowania liczydłowych ;)

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

TJM

Stworzenie XMLa to nie problem, można spokojnie generować prosto z php żeby był tak samo dynamiczny jak tabela ze statsami.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AiDec

#8
Ja, ja, ja, ja, ja - jak mawial znajomy niemiec, gdy Go pytalem czy chce polskiego wursta  XD



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

Enigma@Home - Independence Day Race 2008

Pigu


Troll81

taaaaaa

dajcie jeszcze lepsze punktowanie w projekcie i będzie mnóstwo chętnych do wyścigu  :attack:

TJM

Teoretycznie mam wszystkie skrypty 'wyścigowe' gotowe, wszystko odświeżane w czasie rzeczywistym. Nie wiem jednak, czy takie częste aktualizowanie wyszłoby na zdrowie serwerowi, ponieważ dane do obliczeń pobierane są bezpośrednio z tabeli results serwera; nawet z maksymalnym jak tylko się da zachowywaniem poprzednich wyników trzeba przynajmniej raz przy każdym update zrobić skan tabeli żeby znaleźć nowe rezultaty z odpowiednim sent_time i received_time, a że jest to największa tabela ze wszystkich (przy kasowaniu starych rezultatów ustawionym na 2 tygodnie, jej wielkość sięga 1,2-1,5GB) musi być skanowana bezpośrednio z dysku, bo w pamięci niestety się nie mieści. Bez zmian w hardware (konieczne dorzucenie RAMu do max opcji dla tej płyty - 4GB, z czego zapewne zobaczy tylko 3 z hakiem bo sys jest 32bit bez PAE) bałbym się robić updejty nawet co godzinę.
Do pełnego kompletu oskryptowania brakuje jedynie eksportu danych do jakiegoś .xmla, nie wiadomo jaki ma być format tych danych, ale obojętnie jaki by nie był, napisanie skryptu do eksportu tabeli z bazy do XMLa to kwestia kilkunastu minut.
Jeśli jednak chodzi o organizację jakiegoś wyścigu, to ja wymiękam - już i tak wszystko zaczyna mnie czasowo przerastać.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

i tak wielki szacun dla ciebi TJM. jestes dla mnie bogiem :)