8 rdzeni tuż, tuż

Zaczęty przez malpi, 03 Luty 2009, 07:27

malpi

Intel zamieża wprowadzić xeonki 8 rdzeniowe, drobny opis poniżej, co wg mnie zasługuje na uwage to niski pobór mocy no i 16 wątkowość :D
To coś dla naszych SKB@P  :D :D :D :D
http://www.purepc.pl/sprzet_pc/procesory/nowe_xeony_zapowiedziane_czyli_8_rdzeni_juz_w_drodze



Troll81

Przy naszych składkach raczej nie będzie nas stać.

OxyOne

i znowu czeka mnie wymiana sprzetu...
mam nadzieje ze nie wychodzi to teraz za dnia bo teraz toche sie wypstykałem z kasy no chyba ze z jakis zaskórniaków wyskrobie...
lecz teraz mam inne priorytety...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

sesef

Cytat: Troll81 w 03 Luty 2009, 10:13
Przy naszych składkach raczej nie będzie nas stać.

Pewnie 2 prockowa płyta z 2 dobrze pokręconymi Quadami będzie nie wiele gorsza od tego Xeona a na pewno będzie tańsza.

TJM

Bardzo w to wątpię, bo dodatkowe 8 wirtualnych rdzeni też zrobi swoje, nawet jeśli dorzucą ze 30% wydajności tylko.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

OxyOne

Cytat: sesef w 03 Luty 2009, 11:08
Cytat: Troll81 w 03 Luty 2009, 10:13
Przy naszych składkach raczej nie będzie nas stać.

Pewnie 2 prockowa płyta z 2 dobrze pokręconymi Quadami będzie nie wiele gorsza od tego Xeona a na pewno będzie tańsza.

a znasz taka? pod 775 nie istnieje tylko pod Xeony

powiem tylko tyle xeony nie sa wcale wydajniejsze od quadów, stabilniejsze napewno ale nie wydajniejsze. jakby były 2x quad juz bym miał ale ze nie ma wiec mam badziewne xeony ktore nie sa tanie np:
1 x E5430 kosztuje 1888zł a mam 2 szt = 3776zł
1 x D5400xs kosztuje 2570zł
1x ddr2fbdim kosztuje 600zł mam 4szt. 2400 (dobrze ze mam teraz quad ddr (nowosc) a nie dual czy tez triple)

do tego zasilacz silverstone 1200W, grafy, hdd i inne cudawianki i wiesz jaki bol miałem jak moj stary wysłuzony Q9450@3.6 robi szybciej rendery albo szybciej liczy w boinc niz moje E5430!! nawet Pigulca q6600 dymaja moje xeony załamka...

4 core dymaja 8 core załamka baa wiec ide dalej q9540@3.6 i E5430@3.6 i tu rowniez rozczarowanie
nie ma 1:2 tylko 1:1.5
wiec sie tak zastanawiam czy opłaca sie wywalac tyle kasy? na serwery moze tak chociaz stawiam na zwyklych procach pod debian/ubuntu i juz od 2 lat nikt nie podchodzi chyba ze odkuzyc kompa. wiec po grzyba one sa nie sa wydajne na tyle aby wywala taka kase chyba ze dla cyny to rozumiem...

albo zeby miec wiecej core to tez rozumiem chociaz jak teraz beda liczyły grafy...

szczerze jak intel nic nie zrobi w tym kierunku to na rynku zostanie za 3-4 lata AMD i NVidia
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

sesef

A to miła niespodzianka zawsze myślałem że Xeony to ulepszona (stabilniejsza, wymagająca mniejszego napięcia) wersja procesorów do PC-tów, a tutaj wychodzi na to, że Xeony na LGA771 to całkowicie inna para kaloszy.

Cytat: NetMonitoring w 03 Luty 2009, 12:11
Cytat: sesef w 03 Luty 2009, 11:08
Cytat: Troll81 w 03 Luty 2009, 10:13
Przy naszych składkach raczej nie będzie nas stać.

Pewnie 2 prockowa płyta z 2 dobrze pokręconymi Quadami będzie nie wiele gorsza od tego Xeona a na pewno będzie tańsza.

a znasz taka? pod 775 nie istnieje tylko pod Xeony

Pisząc o Quadzie miałem na myśli Xeona 4 rdzeniowego, mój błąd źle się wyraziłem.