6.6.20 - jak przenieść katalog BOINC na inną partycje?

Zaczęty przez deway, 04 Maj 2009, 11:55

deway

Używam BOINC Manager 6.6.20

Chciałbym przenieść katalog:
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\BOINC
na inną partycje. Czy to jest możliwe? Jak to zrobić?
"Szaleństwo: robić wciąż to samo, a oczekiwać różnych rezultatów" Albert Einstein

TJM

Lokalizacja tych katalogów jest w rejestrze, wystarczy przenieść a potem zmienić wpisy (przeszukaj rejestr pod kątem 'BOINC' bo nie pamiętam jak się klucze zwały).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

deway

Cytat: TJM w 04 Maj 2009, 12:40
Lokalizacja tych katalogów jest w rejestrze, wystarczy przenieść a potem zmienić wpisy (przeszukaj rejestr pod kątem 'BOINC' bo nie pamiętam jak się klucze zwały).
Znalazłem 11 wpisów z tekstem "Dane aplikacji\BOINC". Intuicyjnie wygląda na to, że musze zmienić tylko ten wpis który jest pogrubiony?
Nie ma żadnego alternatywnego rozwiązania? Boje się, że ta aplikacja się "posypie" albo zacznie generować błędy, jeżeli zmienie ten wpis "ręcznie".

Cytat[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Space Sciences Laboratory, U.C. Berkeley\BOINC Setup]
MIGRATIONVERSION=""
MIGRATION="TRUE"
MIGRATIONDIR="F:\\Programs\\BOINC\\"
LAUNCHPROGRAM="1"
RETURN_REBOOTREQUESTED="0"
REBOOTPROMPT=""
RETURN_VALIDATEINSTALL="1"
INSTALLDIR="F:\\Programs\\BOINC\\"
DATADIR="C:\\Documents and Settings\\All Users\\Dane aplikacji\\BOINC\\"
ENABLELAUNCHATLOGON=""
ENABLESCREENSAVER="1"
ENABLEPROTECTEDAPPLICATIONEXECUTION2=""
ENABLEUSEBYALLUSERS="1"
SETUPSTATESTORED="TRUE"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer\Folders]
C:\\Documents and Settings\\All Users\\Dane aplikacji\\BOINC\\="1"
C:\\Documents and Settings\\All Users\\Dane aplikacji\\BOINC\\projects\\="1"
C:\\Documents and Settings\\All Users\\Dane aplikacji\\BOINC\\slots\\="1"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Distributed Computing Technologies, Inc.]
MRUClient="C:\\Documents and Settings\\All Users\\Dane aplikacji\\BOINC\\slots\\3\\dnetc.exe"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer\UserData\S-1-5-18\Components\828397E4864A663498F2CFF263CE999D]
00000000000000000000000000000000="C:\\Documents and Settings\\All Users\\Dane aplikacji\\BOINC\\"
C93DC1DBBF2DB714280A9271CF2853CF="C:\\Documents and Settings\\All Users\\Dane aplikacji\\BOINC\\"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer\UserData\S-1-5-18\Components\834027C98E5377341A50FA6357660449]
00000000000000000000000000000000="C:\\Documents and Settings\\All Users\\Dane aplikacji\\BOINC\\projects\\"
C93DC1DBBF2DB714280A9271CF2853CF="C:\\Documents and Settings\\All Users\\Dane aplikacji\\BOINC\\projects\\"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer\UserData\S-1-5-18\Components\E6A7EF9C0742666449B9D42BBB39E6F5]
00000000000000000000000000000000="C:\\Documents and Settings\\All Users\\Dane aplikacji\\BOINC\\slots\\"
C93DC1DBBF2DB714280A9271CF2853CF="C:\\Documents and Settings\\All Users\\Dane aplikacji\\BOINC\\slots\\"
"Szaleństwo: robić wciąż to samo, a oczekiwać różnych rezultatów" Albert Einstein

Tomasz R. Gwiazda

a po co tak kombinowac ?
zrobic backup katalogu z danymi z projektow

odinstalowac boinc, przeczyscic rejestry
zainstalowac ponownie w nowej lokalizacji (przy instalacji sie ja wskazuje)
przekopiowac dane projektow

KrzychuP

Cytat: Thomas_waw w 04 Maj 2009, 14:36
a po co tak kombinowac ?
zrobic backup katalogu z danymi z projektow

odinstalowac boinc, przeczyscic rejestry
zainstalowac ponownie w nowej lokalizacji (przy instalacji sie ja wskazuje)
przekopiowac dane projektow
Sugerowałbym jednak zamianę dwóch ostatnich punktów.

Czyli:
1. Wyłączyć Boinc.
2. Zrobić backup całego katalogu (na wszelki przypadek).
3. Odinstalować Boinca (wszystkie dane dot. projektów, próbki zostaną w katalogu).
4. Ewentualnie przeczyścić rejestry (aczkolwiek nigdy tego nie robiłem i działał poprawnie dalej :) )
5. Przenieść "odinstalowany" katalog do docelowej lokacji.
6. Zainstalować ponownie Boinc, podając nową lokalizację podczas instalacji.

Troll81

a moze tak po prostu doliczyć wszystkie WU do końca :D
odinstalowac boinca. zainstalować na nowo w juz odpowiedniej lokalizacji i podłączyć się na nowo do projektów :D

deway

Nie pamiętałem, że w instalce można wskazać zarówno:
Program directory
jak i
Data directory ;D

Zrobiłem według sugestii Thomas_waw, KrzychuP, bez czyszczenia rejestru.
Pewnie sama zmiana w rejestrze zasugerowana przez TJM byłaby równie skuteczna, ale bezpieczniej jednak chyba było to zrobić z instalki, bo to rozwiązanie raczej programiści testowali ;)
Troll81 to też dobre rozwiązanie, ale stwierdziłem że przetestuje "dla potomnych" ;) to kiedy liczy się właśnie jakieś próbki.

Wygląda, że działa i jest wszystko ok. Dzięki.
"Szaleństwo: robić wciąż to samo, a oczekiwać różnych rezultatów" Albert Einstein