Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

A wiec przyszla kolej na mnie:\

Zaczęty przez bartsob5, 04 Luty 2006, 12:25

bartsob5

cos sie stalo z moja probka climate.. po 197 godzinach obliczen i 33,2%

zaczelo sie wczoraj... patrze na wykres uzycia CPU a tu jest na poziomie 10-20%, i wszystko z tego bylo zabierane przez firefoxa i system, hadsm bylo uruchomione, ale nie liczylo...
dzis, po wlaczeniu komputera, pasek postepu sie wyzerowal (zawsze tak robi przy rozpoczynaniu probki po przerwie, ale zwykle tylko na jakies 5 s., dzis nie chce wrocic spowrotem) hadsm zabiera 99% CPU, ale tylko przez pierwsze 15s. pozniej spada do zera... restart boinca nie pomaga...
jakies pomysly, co to moze byc? mam nadzieje ze jej nie utracilem calkowicie... mam boinc 5.3.15


_______edit______

o! wrocilo, ciekawe na jak dlugo:\

qbaspl

Umnie dzisiaj się zepsuła. 6 % miałem tylko ale zły byłem jak (tu możecie sobie wstawić odpowiednie słowo)  :(

MadMan

@qbaspl: dokładnie to samo miałem...
img]http://www.boincstats.com/signature/user_83293_banner.gif[/img]

Nietoperek

ja kiedys max uliczylem jakies 36% i jakims niewiadomym cudem cofnelo mi o kilka % wstecz - nastepne kilka godzin policzyl i sie wywalil :|

bartsob5


Juras23

Agrrr...epidemia....kapitanie !!! Wywiesić banderę z fioletowym kołem, zapalić beczki z tranem, dawkować rum i wszystkie kobiety pod pokład!!! Agrrr do stu tysięcy beczek zgniłego wielorybiego sadła....toż na tym okręcie nie było nigdy epidemii !!!
agrrrr #@$#%

Mchl

I nie będzie!
Chorych za burtę! :twisted:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

Cytat: "Mchl"I nie będzie!
Chorych za burtę! :twisted:

Grrrr!... Kapitanie! U mnie przestało liczyć, ale chory nie jestem!  :twisted:
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Juras23

Cytat: "matti_tm"

Grrrr!... Kapitanie! U mnie przestało liczyć, ale chory nie jestem!  :twisted:


Agrrr.....Kapitanie.....Bosmanowi trza wiare dać.....postawi antałek dobrego głogu to załoga się za nim wstawi...ha....jak nic wstawi się cała  :lol:


.....hik.....co zrobimy z pijanym żeglarzem.....hik... :D agrrr

Remwar

Wczoraj miałem w climateprediction ok. 0,5%. Ok. godziny 21 zobaczyłem, że liczy od początku.

Cytat2006-08-12 20:41:23|climateprediction.net|Unrecoverable error for result hadcm3lbm_9ylz_25234026_0 ( - exit code 1073807364 (0x40010004))

Zajrzałem więc na moje konto na climateprediction, doliczyło mi jakieś punkty kredytowe:

Cytat19) Lukasz Klonowski     226.80     20.96     Poland

W takim razie to co się stało, było błędem czy czymś normalnym? "Zaraportowanie dziennika przed" podaje tę samą datę, czyli mam mniej czasu na dokończenie. Jest sens liczyć to od nowa czy lepiej przerzucić się na inny projekt?

bartsob5

oczywiscie ze jest sens... rzeczywiscie, dziwny blad, ale poki nie zaraportowalo jako blad, to mozesz spokojnie liczyc. nawet jesli nie ukonczysz probki w terminie, to zawsze te kilkaset punktow dostaniesz za struzki, wiec nie widze powodu zebys mial sie przerzucac...

Rysiu

Strużki właśnie co do nich...

Znalazłem kiedyś post Mchl

Cytat: "Mchl"Jedna strużka na jeden rok czasu modelu. Model działa przez 160 lat, co daje strużkę co (1/160)*100%=0,625%

ale odwołuje się on chyba tylko do BBC... jak duże są tutaj strużki? Ja mam już 0,954% i nic...

bartsob5

a to zalezy... bo swego czasu climate rozsylal probki z bbc (niezle namieszali, co nie?) w kazdym badz razie aktualnie mam taka probke i ona punktuje co 0,625% nie wiem za to jak w seasonal attribution...

Rysiu

Już mam prawie 1%... może jeszcze będę musiał całą przeliczyć co mi się nie uśmiecha  :?

bartsob5

struzki napewno sa, kwestia tylko kiedy... jest tez kwestia, ze nie zawsze od razu podliczaja te punkty... czasami trzeba odczekac 1-2 dni (a bylo juz tak ze mieli cale serwery zapchane i trzeba bylo czekac tydzien) w kazdym badz razie co sie odwlecze to nie uciecze, rob kopie zapasowe boinca na wszelki wypadek.

i jeszcze jedno, ile godzin juz liczysz ta probke i na jakim sprzecie?

Rysiu

Athlon 2500+ i leci już 48:42:49 ;) a w procentach jest 1,104

symbiont

Jeśli to jeszcze kogoś interesuje to u mnie przykładowo Celeron 2.4gb wychodzi ok. 25h na srtruzke (czyli 0,625%) podobne sprawa się ma na Athlonie XP 2200+ ... no i jak do tej pory to max doliczyło mi do 10 - 15% i pozniej następuje bolesny błąd :/ cos te siarkowe próbki jakies niedorobione ciekawe czy wina leży w próbce czy gdzie indziej?? Czy ktoś wie??
Pozdro

bartsob5

no raczej w czulosci aplikacji... jeden nieostrozny ruch, i wiadomo co sie dzieje...:|

PMG

No włąsnie - ale pada pytanie - czy my powinniśmy sie starać i np. backupować dane obliczone czy lać na to i po prostu liczyc ? Bo z jednej strony doliczona paczka do końca to jednak coś -= a z drugiej możliwe ze one NIE miały sie doliczyc ( bo np. jakaś kichowata symulacja wyszła i cała ziemia zamarzła)

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

bartsob5

lepiej robic backupy... zwykle bledy wyskakuja z przyczyny bledu systemu/uzytkownika anizeli same z siebie...

PMG

Cytat: "symbiont"Jeśli to jeszcze kogoś interesuje to u mnie przykładowo Celeron 2.4gb

Hmm - tak czytam i coś nie kumam - ten Celeron to w giga czym jest znakowany ? :>

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

Cytat: "pmgpmg"
Cytat: "symbiont"Jeśli to jeszcze kogoś interesuje to u mnie przykładowo Celeron 2.4gb

Hmm - tak czytam i coś nie kumam - ten Celeron to w giga czym jest znakowany ? :>

Hertz Hertzowi nie rowny, a zwlaszcza w celeronach;)

symbiont

Jak zwykle wyszukaliscie temat kt warto poruszyć - popatrzcie na klawiature b znajduje się w sąsiedztwie h wiec mozna załozyc pomyłkę. Zdrugiej strony narzekacie czasem na zaśmiecanie forum ;)... Pewnie gdybyście opisali to zajscie w towarzystwie wszyscy kładliby sie ze śmiechu ;) - (jak jedna mała literka potrafi rozbawic).  Następne posty postaram sie pisać z większą uwagą aby nie stać sie ponownie bespośrednio przyczyną zaśmiecania forum. Juz ostanio pisałem ze jak chcecie rozwijac to forum to powstrzymajcie swoją tendencje do pokazowej nieomylności i wyższoci bo to jest takie ... polskie... i wcale nie przynędzie wam użytkowników od tego! Przez ostatni tydzien odkąd jesem zarejstrowany myslalaem ze forum to jest inne od pozostałych forów gdzie rozmawia się na temat powoli zaczynam mieć obawy ze wam sie poprostu podobają rozmowy prowadzone przez max 10 osób (ciągle tych samych) a jak ktos się pojawi nowy to poprostu tak jak wszędzie w polsce urządzacie soobie fale... wiem powinienem to wziąść z humorem bo pewnie bym tak zrobił w normalbych warunkach ale spałem tylko 4 godz. wiecmój humor dzis jeszcze się nie wybudził...  
Pozdrawiam

Mchl

Hmmm... Naprawdę nie uważam, żeby ktokolwiek tutaj zaśmiecał forum... Staram się tutaj utrzymać dość dużą swobodę wypowiedzi, a Wy całe szczęście jakoś tego nie nadużywacie. Nie mamy tutaj systemu punktowania postów, dawania osrtzeżeń. Nikomu jeszcze nie musiałem postawić bana, ani nawet tym grozić. Naprawdę spoko ekipa. A co do tych pomyłek i ich wytykania... nikt z nas nie jest nieomylny. Omyłek nie wytykamy złośliwie, tylko z przymrużeniem oka. Myślę, że takie same komentarze pojawiłyby się po poście kogoś nowego, jak i po poście któregoś ze "starych użytklowników" forum... Tak więc szturchnij swoje poczucie w bok. Jak się obudzi, będzie się żyło lepiej ;)

:idea: Do wszystkich forumowiczów: pamiętajmy, że czytający nie musi mieć takiego samego poczucia humoru jak piszący (i vice versa - niby na jedno wychodzi, ale mam na myśli punkt widzenia). Tak więc z jednej strony uważajmy, żeby głupio kogoś nie obrazić, a z drugiej strony, nie obrażajmy się o "byleco". Zresztą, po co ja wam to mówię... :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

symbiont

No faktycznie 3 dodatkowe godziny snu mi pomogły, i nie pozostaje mi nic innego jak przymruzc na to oko ale mimo to juz nie chodzi teraz o mnie - wy też czasem postarajcie się bez komentarza przejś obok nieznacznej pomyłki która się komus przytrafiła - nie mowie tu o duzych pomyłkach, które powinno sie a nawet trzeba komentowa - jednak w sposób stroniący od ironii.
Pozdrawiam jeszcze raz - w końcu żyw.




Mam jeszcze jeden problem z projektem CPDN mianowicie: wiem ze kiedys zmienaiłem cos w ustawieniach projektu na stronce i juz nie pamięta co wtedy zmieniłem ale od tamtej pory BOINC liczy tylko wtedy CDPN jak jest 'Activity' ustawiony na 'Zawsze uruchomiony', a nie jak to domyslnie ma miejsce 'zgodnie z preferencjami'. Jaśli ktos wie co powinienem zmieni proszę i tip.

bartsob5

hmm... ja tam z tym nie kombinuje i mam zawsze ustawione "zawsze uruchomione" bo pozniej jest za duzo dziwnych problemow...