4ry monitory

Zaczęty przez Pigu, 28 Czerwiec 2009, 14:25

Pigu

szukam konfiguracji która pozwoli możliwie niski kosztem na podłączenie 4 monitorów (w kwadracie 2x2) - nie klony - każdy niezależny - na jednym office, na drugim cad, na trzecim stacja monitorująca, na 4tym baza danych - istne siedzisko dla boga systemu %)

czy konfiguracje kart sli/cross fire pozwalają na takie bajery?

Troll81

dwie karty matroks dual head na zwyklym łączy PCI

ewentualnie jak masz 4 PCI na plycie to 4 zwykle PCIowe karty kraficzne. Do każdej podłączasz monitor i już masz z głowy :D

Mchl

A jedna na AGP dualhead plus dwie na PCI nie ruszą?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

nie ruszą :( agp i pci nie pracują razem. Czyli karty muszą być na pci albo na pci-ex bo plyty z dwoma agp jeszcze nie widziałem (specyfikacja agp chyba to wyklucza)

Pigu

hehe wtyczki wtyczkami, ale czy będzie to działać jako 4ry monitory w jednym sys?

TJM

Dziwne, bo ja miałem kiedyś w kompie Radeona 8500 (tego pierwszego, z dual RAMDACem - 2 niezależne obrazy), Voodoo3 PCI i 2x Voodoo2 (SLI, można też było rozpiąć 1 kliknięciem) i wszystkie karty działały elegancko niezależnie od siebie.
Voodoo2 dawały najlepszy bajer, bo te karty teoretycznie nie pracują w ogóle w trybie 2d (teoretycznie, bo jest sterownik który na to pozwala, chociaż wyświetla obraz 2d filtrowany więc jest trochę rozmyty) i 2x V2 automatycznie dodawało obsługę dwóch monitorów do systemu, na dodatek nie było ich nawet widać nigdzie w konfiguracji bo karty nie są przewidziane do samodzielnej pracy - po prostu puszczało się obraz na kartę i włączał się podłączony do niej monitor.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

w alternatywie masz karty z 4 wyjściami (nvidia takie produkuje ale i ati też ma cos w dziale kart specjalnych)

Pigu

hehe szef mnie zatłucze jak zobaczy ceny kart specjalnych

dotychczas myślałem o 2 w sli i myślałem, czy stery to obsłużą, (czy w opcjach podziału ekranu będzie na 4ry), wcale nie pomyślałem, o 2 grafach niezależnych - powiadacie, że to zadziała jak chcę (2x 8600) ?

Troll81

dwie karty na PCIex i każda ma 2 wyjścia to w sumie powinieneś móc obsłużyć 4 monitory. BTW to nie jest zależne od sterowników tylko od samego windowsa. Karta 1 zgłasza 2 wyjścia aktywne. Karta 2 zgłasza 2 wyjścia aktywne. i teraz jeszcze trzeba wytłumaczyć windowsowi że są 4 monitory i że ma rozciągnąć pulpit lub stworzyć pulpity wirtualne.

Pigu

xp styknie? ktoś ma 2 grafy i może obadać?  :book:

Mchl

A może w tą stronę (MaxiVista)?
http://www.microsoft.com/windowsxp/using/setup/learnmore/northrup_multimon.mspx

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

chm... niezłe :D ale używane lcd można teraz kupić za grosze :D