5xxx nadchodza i ownuja

Zaczęty przez AiDec, 15 Wrzesień 2009, 03:10

AiDec

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Testy_wydajnosciowe_i_nowe_zdjecia_Radeona_HD_5870_juz_w_sieci.-23454.html



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

tito

Potrzeba oficjalnych testów (i oczywiście pokaz możliwości w milce :) ). Ale z całego tego tekstu najlepsze są komentarze. PS pamięta ktoś jeszcze wojenkę pt atari/commodore to syf ?

Aegis Maelstrom

Ładny czołg, pytanie jaki będzie koszt całkowity (zakup + cena prądu).

Czekam na pełne recenzje (wg Anandtech juz niedługo). Na razie jest tylko info o 2,15 mld tranzystorów i podawanej przez ATi mocy obliczeniowej 2,5 TFLOPS. :ph34r: Potęga.

Na demonstracjach jedna karta potrafi obsłużyć taki World of Warcraft w rozdzielczości 7680 x 3200, 80 fps, detale na maksa. Jest to możliwe, bo karta ma obsługiwać do 6 monitorów jednocześnie.  :ph34r: Co ciekawe, chłopcy popracowali nad tym, by pokazywać je OSowi jako jeden megamonitor. Gdyby więc ktoś marzył o zrobieniu sobie w domu ściany z ekranów LCD przy (nareszcie) stosunkowo niewielkim wysiłku (poza ceną  %) ), droga wolna. Podobnie jak zestawienie na biurku dwóch-trzech ekranów (byle tylko miały minimalne ramki :) ).

Na razie z powodu ramek to nie wygląda idealnie  %) ale podejrzewam, że ta technika się upowszechni i producenci monitorów się dostosują.

X X X

Jak patrzę na tę kartę, to jakoś nie budzi ona mojego zaufania w zakresie chłodzenia przy naszej pracy 100% x 24h.

Mam nadzieję, że do lutego jej cena spadnie do 600zł i wtedy spojrzę na nią łaskawiej. Póki co, 2-3 miejsce w przychodach Milki zupełnie mnie zadowala.

S6X

Kilka fotek



Próbka teselacji w grach:




filmik Cry-Engine 3 for PC:
http://www.youtube.com/watch?v=04dMyeMKHp4

bardziej szczegółowe testy:






emik

Cytat: tito w 15 Wrzesień 2009, 06:05
PS pamięta ktoś jeszcze wojenkę pt atari/commodore to syf ?

ja byłem wierny mojemu Atari STE i prawdę mówiąc był to najlepszy komp jaki miałem do tej pory, aż żałuję wciąż że go odsprzedałem  :(


gielo

Niezbyt ufam testom przeprowadzanym przez producenta w stosunku do konkurencji  %) Jak karta sie pokaże na rynku i jacys userzy zrobią swoje testy wtedy będzie wiadomo na ile ona jest wydajniejsza od nvidii.
Profesjonalne statystyki stron  - także dla pozycjonerów



Pigu

szkoda, że waty nie chcą choć symbolicznie iść w dół  :fright:

sesef

Cytat: Pigu w 15 Wrzesień 2009, 18:37
szkoda, że waty nie chcą choć symbolicznie iść w dół  :fright:

Waty idą w dół jeśli podzielisz wydajność/wat bo jakby karta miala 2,5 tf i brała mniej niż 4890 to wtedy lepiej nie myśleć co by się działo.

Raptor77

Ja już jednego radzia sprzedaje, 2gi jak tylko 5870 się pojawią poleci do ludzi :)

zapuścić takiego 5870 @935 i mamy 3tf wydajności czyli tyle co 2x 4890@ 930 ;)

Cytat: tito w 15 Wrzesień 2009, 06:05
pamięta ktoś jeszcze wojenkę pt atari/commodore to syf ?
65xe vs c64 :P
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

AiDec

Cytat: gielo w 15 Wrzesień 2009, 16:57
Niezbyt ufam testom przeprowadzanym przez producenta w stosunku do konkurencji  %)

A ja nie ufam zupelnie. Nie `niezbyt`, a `ZUPELNIE` :).


Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 15 Wrzesień 2009, 11:23
Jak patrzę na tę kartę, to jakoś nie budzi ona mojego zaufania w zakresie chłodzenia przy naszej pracy 100% x 24h.

Mojego rowniez. Ale to jeszcze pikus, najgorsze obawy budzi u mnie glosnosc tej grafy  :(. Jak do tej pory w tym wzgledzie ATI `sux like hell`.


Mam w zwiazku z tym wszystkim ciezki klopot. 5870 da kopa w Milce. I w grach tez da, ale akurat najmniejszego w tych ktore mnie interesuja - Crysis i L4D. Jesli wezmiemy pod uwage ze coraz wiecej gier jest robionych na CryEngine, a zwlaszcza te w ktore gram (Aion, Project Entropia, a beda kolejne...), to troszke wtopa w tym temacie. Rozwiazaniem byloby 5870x2, albo najlepiej dwie takie, ale mobo Kosmosa nie obsluguje CrossFire wiec i mobo musialbym zmienic... Kolejne dwa kawalki w plecy. A jak zmieniac mobo, to i proca chyba by wrzucic i7/i9...

Dodajmy do tego ze bardzo obawiam sie halasu widzac otwory wentylacyjne. Jak znam ATI to bedzie cholernie glosno i cholernie goraco. Zatem i tak musialbym czekac na wersje WC. I kolejny klopot zeby takie do Norwegii sprowadzic (clo). Wielka szkoda ze ATI tak daje ciala w tym temacie. Ja naprawde wolalbym dac im 100 czy 200 baksow wiecej, ale kupic cos dopracowanego.

Jeszcze daje im (ATI) jakas niewielka szanse. Jeszcze calkiem nie spisalem ich na straty, wierzac ze znajdziesz sie tam w firmie jakis bardziej inteligentny od reszty typ, ktory opracuje cichsza wersje (badz WC ready). Jeszcze jest drobna szansa ze Kosmos i Kosmos 2 pojda w ATI. Pod warunkiem ze zrobia `porzadna` wersje naprawde szybko, bo pierwsze nowe grafy bede lada moment kupowal.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

No tak, to dylematy pionierów. ;)

Póki co, moje krówki mają dawać mleko stabilnie i stosunkowo niedrogo, tak z pół roku. Później zobaczymy, gdzie jesteśmy i ocenimy ile trzeba wydać, aby zaatakować wyżej. W Milce dla mnie 3 miejsce to max.

Przy tej wydajności 5xxx coraz większym problemem będzie zasysanie próbek. Jak nic trzeba minimum quada postawić na potrzeby jednej karty.

TJM

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 16 Wrzesień 2009, 00:10
Jak nic trzeba minimum quada postawić na potrzeby jednej karty.

Albo odpalić odpowiednią wersję klienta z odpowiednim parametrem %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Raptor77

Cytat: TJM w 16 Wrzesień 2009, 11:09
Albo odpalić odpowiednią wersję klienta z odpowiednim parametrem %)
może coś wiecej na ten temat ??
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Pigu

Cytat: sesef w 15 Wrzesień 2009, 18:46
Cytat: Pigu w 15 Wrzesień 2009, 18:37
szkoda, że waty nie chcą choć symbolicznie iść w dół  :fright:

Waty idą w dół jeśli podzielisz wydajność/wat bo jakby karta miala 2,5 tf i brała mniej niż 4890 to wtedy lepiej nie myśleć co by się działo.

jeśli jeśli  XP wiadomo wiadomo, ale prawda jest taka, że rachunek za utrzymanie rośnie  :(

sesef



Bardzo fajne porównanie, szkoda że brakuje GT300

Tomasz R. Gwiazda

http://www.in4.pl/komentarze_ATI_Radeon_HD_5800_wed%C5%82ug_HIS%27a,19414.htm

Według strony ZipZoomFly.com, karty w wersji 1GB będą kosztowały w USA 399 i 299 USD. U nas w przedsprzedaży (Komputronik), cena HIS'a HD 5870 wynosi 1519 PLN, podobnie jak i modele w wykonaniu Asusa i Gigabyte.

Raptor77

ABC miało po 1350 - ale już nie ma i nastepna dostawa dopiero 23.X
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

X X X


Raptor77

brutto ale juz zarezerwowane/sprzedane - ja chyba z niemiec sciągne pod warunkiem ze bedą w dobrej cenie ;)
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

X X X

No to ja poczekam i popatrzę jak Ci będzie szło, bo ostatnio to raczej "ogony" robisz.
XD

S6X

Pojawiły się pierwsze testy http://pclab.pl/art38674.html , niestety nigdzie nie widziałem informacji na temat wydajności jakichkolwiek obliczeń na nowych radkach. Mam nadzieje że jak ktoś znajdzie jakieś informacje to wrzuci tu linka. Najlepiej jak znajdzie sie przynajmniej 1 osoba która kupi radka i zda sprawozdanie na temat jego wydajności na platformie boinc  :D

Raptor77

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert w 22 Wrzesień 2009, 18:44
.. bo ostatnio to raczej "ogony" robisz.
XD
jeden radek sprzedany, drugi nie miał co liczyć (collatz walił błędami), aqua też stoi więc komp ogólnie się nudzi, na razie 4ry dni urlopu z dala od cywilizacji, jak wróce mam nadzieje ze znajde jakies info o 5870@MW
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

X X X

Cytat: Raptor77 w 23 Wrzesień 2009, 13:05nie miał co liczyć (collatz walił błędami)
O nowej aplikacji Collatza złego słowa nie dam powiedzieć. Udało mi się nawet ustawić równoległą pracę MW i Colla. Na R4770 jedno WU robiło się równo 17:30, teraz czas jest zmienny i trochę się wydłużył od 17:30 do 18:15, co daje teoretyczną wydajność dobową na poziomie około 44k. Przy czterech kartach uzyskuję dzienny urobek na poziomie ok. 170k. To jest tylko 61% Milki, ale i tak bardzo dużo.

Raptor, przenieś się do naszego teamu, to pomogę Ci ustawić Collatza na taką wydajność!
XD


X X X

Na tym to już tylko Colla będzie można kręcić. Przy częstości podawania Milki stosunek przerywany wyda się wiecznością...
XD

Tomasz R. Gwiazda

przy zamawianiu obudowy trzeba prosic o taka co zmiesci karte ati z tej serii :D

[PBT] Horpah

długość 28 cm, więc odstęp między tylną ścianką a przednią powinien być min. 30 cm by jakoś manewrować kartą przy montażu.

Tomasz R. Gwiazda

raczej miedzy tylna scianka a saneczkami na hdd
w mojej NZXT gdzie mam gtx260 to akurat jest 1-2cm luzu, wiec jakbym mial brac tamta to dyski bym musial przemontowac wyzej :)

hmm tak mniej wiecej to chyba ten gtx260 ma okolo 30cm

TJM

Dziwne coś teraz te obudowy robią, ja mam taką z 99 roku (stara i brzydka), karty długości 30cm pewnie dwie by weszły jedna za drugą %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

Aż z ciekawości zmierzę czy by do mnie weszła... (oby) ;)

Tomasz R. Gwiazda

TJM: tia :P z tego roku to ja tez mialem Chieftec Big Tower, to tam wiele rzeczy sie miescilo
Ta jest w miare mala i zgrabna, inna filozofia (i waga :P )


TJM

Ja mam jakąś starą obudowę Codegena. Na szczęście jest z czasów kiedy to na rynku pojawiło się kilka pełnowymiarowych płyt ATX (głównie badziewiarskie wynalazki ECSa), w krótszych obudowach często dłuższe napędy CD 'właziły' na taką płytę, która sięgała pod same koszyki 5,25. Dlatego chyba pojawiły się takie dłuższe obudowy nawet wśród masowej taniochy %)


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Tomasz R. Gwiazda

odpowiedz NV?

http://pclab.pl/news38796.html

AiDec

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Asus_HD5870_w_4-way_CrossFire_-...-23897.html



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

#35
Obserwuję, że druga karta w Cross Fire ma jednak niewielki spadek mocy. Jest to około 3%, ale jednak jest. Jadąc na dwie karty zawsze druga próbka robiona jest trochę dłużej.


PS: http://allegro.pl/item758214103_sapphire_radeonhd_5850_1024mbultraextreme.html
Na aukcji 5850 poszły po 959 zł. Ponoć w poniedziałek ma ruszyć kolejna.

sesef

http://galaxy.u-aizu.ac.jp/trac/note/wiki/Tests_With_RV870

BTW. Karty już są w esc.pl

X X X

5850 mają interesującą cenę. Ale i tak większość wybierze sporo droższe 5870. Chłopcy z TPT zamówili już 3 sztuki. A ja poczekam sobie do wiosny.

Troll81

Pytanie kiedy Oxy się przesiądzie na nowe radki :D

A tak na serio to czas by pomyśleć o zakupach......

X X X

Cytat: Troll81 w 07 Październik 2009, 10:04A tak na serio to czas by pomyśleć o zakupach......
Wprost nie mogę doczekać się chwili, kiedy kupisz sobie ze dwa 5xxx i zaczniesz mnie gonić.
XD