8GB ram

Zaczęty przez Pigu, 04 Październik 2009, 16:50

Pigu

kamraci - mam kłopota - postanowiłem dołożyć kolejne 4GB ramu - dokupiłem takie same jak mam czyli OCZ titanium 4,4,4,15 800 i jest kłopot mianowicie po dołożeniu wydajność systemu leci na łeb na szyję (vista64) czuć to już przy samym ładowaniu systemu - dłużyzna straszna, w 3dmarku 06 spadek z 12,5k bez oc na niecałe 9k

przy 4GB wszystko ok - na starej parce, na nowej parce, niezależnie w których gniazdach siedzą, jak tylko załaduję 4 kości od razu po ryju  %)
płyta    Gigabyte GA-P35C-DS3R wg producenta obsługuje 8GBramu

o czym zapomniałem kamraci?

[PBT] Horpah

zrób płycie aktualizację biosu może pomoże

OxyOne

#2
Nic nie pomoze chyba ze cos usprawnili. Problem jest z chipem intela. /wywnioskowalem po tym problemie/. Kiedys Sesef o tym wspomniał wiec poczytalem o chipach P, Q, X i rzeczywiscie Intel ma problem z obsluga 4 bankow!. Najlepsze rozwiazanie to 2x4GB albo 2x8GB. Natomisat 4x2GB to czyste "zuo". Wydajnosc spada drastycznie. Trzeba było sie wczesniej spytac bym Ci odpowiedział. Sam chciałem byc mądrzejszy od mądrego i takie glupstwo popelniłem. Inaczej ma sie rzecz jasna z Xeonami tam mam obsluge quatro wiec 4 ranki pelne.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

tito

A 3 banki? To by było 6GB.

[PBT] Horpah

Cytat: tito w 04 Październik 2009, 19:30
A 3 banki? To by było 6GB.
ale wtedy nie byłoby dual ch. więc wydajność też by spadła

szuu

O to mnie zaskoczyliście.
Planuje zakup Q9550 (mobo jeszcze nie wybrałem) i w planie mam używać paru virtualnych systemow przez co planowałem właśnie 8GB ramu.
Wiadomo wam coś więcej czy tylko Intel sie boryka z takimi problemami czy inni dostawcy chipsetów mają podobne problemy?

PZDR
BoincatPoland :

eRepublik:        


Rejestracja z tego linka powoduje ze ePolska w eRepublica staje sie silniejsza !  http://www.erepublik.com/en/referrer/szuuPL Dzieki !!!

Pigu

siejecie panikę - po upgr biosu do najnowszej wersji nie dość, że poszło, to jeszcze system lata zwiewniej niż dotychczas i w 3dmarku ciut lepszy rezultat %)

dzięks

OxyOne

Cytat: Pigu w 05 Październik 2009, 01:17
siejecie panikę - po upgr biosu do najnowszej wersji nie dość, że poszło, to jeszcze system lata zwiewniej niż dotychczas i w 3dmarku ciut lepszy rezultat %)

dzięks

Ciesze sie ze wystarczył upgrade biosu. W moim przypadku a dokładnie mowiac w deluxe zmiana biosu pogorszyła sprawe, juz dwu krotnie czekam na kolejny release.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]