Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

7 tysięcy w szeregach B@P

Zaczęty przez 3891mike, 30 Maj 2011, 18:25

3891mike



Troll81

#1
7000 wg boincstats :D

Ilość członków   7,015
Ilość aktywnie liczących   1,625

wg allprojectstats 7732
http://allprojectstats.com/usergraph.php?mode=4&projekt=0&team=119693

[PNT] Obix007

nie chce nic mówić ale to jest tendencja spadkowa ... obrót duży, ale zyski się kurczą (liczba wszystkich do aktywnych)

http://www.boincatpoland.org/smf/zespol-boincpoland/sukces!/msg139653/#msg139653


emik

dokładnie - cieszmy się wzrostem aktywnych, a nie ogólną liczbą


3891mike



GRID

BOINC to również misja. Ta misja ma za zadanie propagowanie rozwoju i nauki w Polsce. Ta misja ma zadanie zwalczanie ciemniactwa. Każdy kto spotyka się z tematem przetwarzania rozproszonego może dostrzec że w Polsce może się coś dziać. Że ten kraj może się rozwijać. Na wakacje na ogól istnieje tendencja spadkowa.
Ja promuje BOINC żeby w Belgii mi nie zadawali pytań typu - a czy w Polsce są telefony ?

Super by było jakby Polska była w pierwszej piątce BOINC. Takie kraje jak Niemcy, Francja, Belgia zobaczyły by że w Polsce jest coś więcej niż telefony stacjonarne. A Polska to coś więcej niż kraj ciemniaków.

Tomasz R. Gwiazda

watek dla malkontentow :) bo zawsze znajda sie tacy co i w plusach znajda minusy

Troll81

Wakacje idą. Liczba krwiodawców spada w BOINC też zawsze co roku były spadki w tym okresie. Studenci mają sesje...... taki life. ale dołożymy starań by trend odwrócić :D

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 30 Maj 2011, 22:05
watek dla malkontentow :) bo zawsze znajda sie tacy co i w plusach znajda minusy

To ty nie wiesz, że "są plusy dodatnie i plusy ujemne"???

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pszyklejony

Wgórę jajca hopy, nawet Tacy malutcy jak ja, dają radę  :whip:

Grzes

A to wszystko przez punkty... ludzie liczący tylko i wyłącznie na CPU i to jeszcze po kilka godzin dziennie wyciągną powiedzmy jakieś 500pkt/dzień... przy gts450 pracujacym 24h/dobę i 160k pkt/dzień niektórzy się poddają. Nie wspominając jak ludzie tu liczą lata i mają po 30mln punktów to te 500 na dzień naprawdę robi się denerwujące.

Rozwiązaniem problemu było by znalezienie sposobu na zwiększenie satysfakcji osób z mniejszym dorobkiem punktów. Nie mam tylko pomysłu na zmobilizowanie tłumów... a Wy?
może by tak znaleźć sposób np. na... nie wiem, jakiś ranking w którym mogliby rywalizować wszyscy? Powiedzmy liczba godzin przeliczonych w miesiącu, nie punktów a godzin. Taki ranking byłby bardziej osiągalny dla większego grona. Tak rzuciłem pomysłem na ranking, może coś lepszego?

3891mike

grześ masz rację tylko to chyba nie chodzi o punkty tylko o wynik końcowy. W naszym przypadku raczej bardziej by mobilizowało przedstawienie graficzne tego ile nam jeszcze zostało do policzenia i mozolne dążenie do celu. Biorąc na przykład taki projekt SETI, żeby pokazało ile nam zostało do odkrycia nowej cywilizacji, problem w tym że się nie dowiemy w jakim jesteśmy punkcie dopóki jej nie odkryjemy. Powinniśmy dążyć do takiego momentu gdzie ilość a co za tym idzie i moc obliczeniowa BOINC będzie taka duża że zacznie brakować próbek do liczenia. No chyba mnie wyobraźnia poniosła troche...  :P


krzyszp

A może ranking najlepszych w klasyfikacji CPU i GPU osobno na stronie statystyk?
Trzeba by tylko w bazie odznaczyć, które projekty są GPU, a które CPU... Pozostaje jeszcze tylko taki szczegół, co np. z PrimeGrid, który jest i w jednaj i w drugiej kategorii...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

GRID

nieprzyszłościowe - CPU i GPU - to procesor - różnice z czasem się zacierają.

Intel zaczął nacierać na rynek procesorów graficznych a NVIDA na rynek CPU
W najnowszych superkomputerach 1/3-1/5 procesorów to GPU.

Nie zatrzymasz postępu. :)