Kolejny POmysł lewackiego rządu.

Zaczęty przez pawzdy, 16 Maj 2014, 18:37

pawzdy

Panowie i Panie to niby odroczenie ale..... jak zwykle skończy się umorzeniem czyli łapmy się za kieszenie bo ktoś spłacić te długi będzie musiał. Ale za to tuskowi słupki poparcia wzrosną. Według mnie to dopiero początek kolejnych dopłat do górnictwa.

http://biznes.onet.pl/tusk-wkrotce-projekt-ws-odroczenia-platnosci-zus-p,18488,5637495,news-detal
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

krzyszp

Przyczepie się do tytułu wątku:

Po pierwsze - manierę pisania "POmysł" aby od razu wyrazić swoją wrogość do PO uznaję za głupią i dziecinną.
Po drugie - kto, gdzie i kiedy wymyślił, że PO jest lewicową partią??? Oni NIC wspólnego z lewicowością nie mają!!!

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pawzdy

Cytat: krzyszp w 16 Maj 2014, 20:48
Przyczepie się do tytułu wątku:

Po pierwsze - manierę pisania "POmysł" aby od razu wyrazić swoją wrogość do PO uznaję za głupią i dziecinną.
Po drugie - kto, gdzie i kiedy wymyślił, że PO jest lewicową partią??? Oni NIC wspólnego z lewicowością nie mają!!!
To ja też się przyczepię  XD Gdzie napisałem że PO jest partią lewicową? Czyli według Ciebie to liberałowie? A świadczyć ma o tym nacjonalizacja OFE, podniesienie podatków i zachowanie przywilejów pewnym grupom kosztem reszty społeczeństwa? Według mnie jest skrajnie lewicową i piszę to bo oceniam ich po czynach a nie hasłach wyborczych (ktoś pamięta jeszcze 3x15?) czy opisach w wikipedi. A wrogiem jestem i owszem ale całego aparatu partyjnego który swego czasu fajnie się dogadał w Magdalence. Pisanie POmyje, PIsdzielcy itp. może być dziecinne i głupie dla Ciebie a dla kogoś innego (jak ja chociażby) głupie nie jest bo w ten akurat sposób okazuję swoją pogardę dla tych środowisk.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

krzyszp

"Lewacki rząd" oznacza chyba lewicę?

Ja tego rządu nie określam jako lewica, prawica, czy też centrum - dla mnie to po prostu aferzyści i złodzieje nie postępujący zgodnie z żadną ideologią i kierujący się jedynie słupkami poparcia i kombinowaniem, jak zachować pozycję. Dotyczy to w zasadzie ugrupowań każdej strony obecnej obecnie w sejmie.
Więc ogólnie się z Tobą zgadzam (w sensie oceny ich poczynań), nie zgadzam się tylko z manierą takiego pisania i z ocenianiem ich jako lewicy pomimo, że część działań wygląda na lewicowe. Ale to raczej już kwestia semantyki.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pawzdy

Cytat: krzyszp w 17 Maj 2014, 14:45
"Lewacki rząd" oznacza chyba lewicę?

Ja tego rządu nie określam jako lewica, prawica, czy też centrum - dla mnie to po prostu aferzyści i złodzieje nie postępujący zgodnie z żadną ideologią i kierujący się jedynie słupkami poparcia i kombinowaniem, jak zachować pozycję. Dotyczy to w zasadzie ugrupowań każdej strony obecnej obecnie w sejmie.
Więc ogólnie się z Tobą zgadzam (w sensie oceny ich poczynań), nie zgadzam się tylko z manierą takiego pisania i z ocenianiem ich jako lewicy pomimo, że część działań wygląda na lewicowe. Ale to raczej już kwestia semantyki.
Tak wiec zdania o naszych wybrańcach mamy podobne lecz ja wyrażam swoje w sposób bardziej obcesowy a nawet chamski, do czego niniejszym się przyznaję. Nie obiecuję poprawy bo na to za późno  XD
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

flaku

#5
Ja tam żadnej ideologii w działaniach tej partii nie widzę. Takie "róbmy tyle, żeby nas na taczkach nie wywieźli, przy okazji ukręćmy trochę lodów, postraszmy PiSem, bo przecież jak nie my to PiS będzie przy władzy, no i jeszcze pokażmy jacy to jesteśmy europejscy(cokolwiek to znaczy), żebyśmy się czymś odróżniali od tych zaściankowych fanatyków z PiSu.". To nawet z lewicą nie ma nic wspólnego. Z lewakiem można pogadać, nawet czasem przekonać. Takiego typu środowiska nie przekonasz, bo żaden argument nie trafi.

Gowin coś próbował działać przeciwko grupom smarującym pieniędzmi i już wyleciał z PO.

W sumie to mi się skojarzyło działanie tej partii z działaniem górników. Chyba pasują do siebie. PO straszy PiSem, a górnicy straszą, że bez nich będziemy uzależnieni od innych państw i wymagają, abyśmy robili wszystko to, co musielibyśmy robić gdybyśmy byli uzależnieni od naszych górników.

pawzdy

PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Troll81

Ale oni mają prawo do tych emerytur? Więc już je dostają?

CytatSposób na restrukturyzację zatrudnienia w kopalniach ma polegać na wysłanie pracowników na emerytury wtedy, kiedy będą oni mogli uzyskać prawo do świadczenia z ZUS. I zwolnienie tych, którzy już mają status emerytów, ale nadal dorabiają.

pawzdy

#8
Cytat: Troll81 w 10 Lipiec 2014, 17:25
Ale oni mają prawo do tych emerytur? Więc już je dostają?

CytatSposób na restrukturyzację zatrudnienia w kopalniach ma polegać na wysłanie pracowników na emerytury wtedy, kiedy będą oni mogli uzyskać prawo do świadczenia z ZUS. I zwolnienie tych, którzy już mają status emerytów, ale nadal dorabiają.

Trollu jakiś Ty wybiórczy nie dorabiasz czasami w GW ??? Chodzi o to że trzeba ich zwolnić już teraz a nie gdy uzyskają prawa do świadczenia z ZUS bo po pierwsze już teraz nie są potrzebni i ich utrzymanie rujnuje finanse spółek węglowych a po drugie gdy dorobią do emerytury to będą przez najbliższe 40 lat na naszym garnuszku a mogliby popracować dłużej jak normalni ludzie. A to poniżej Ci "umkło" ?

Cytat- Problem polega na tym, że górnik pracuje krótko, a emeryturę bierze długo. To jest niesprawiedliwe wobec innych grup zawodowych - dodaje w rozmowie z gazetą.

Według ekspertów obecnie wynagrodzenia i inne świadczenia dla pracowników sięgają w górnictwie nawet 65 procent wszystkich kosztów.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

krzyszp

Przyznam, że Ciebie nie rozumiem...

Ja bym NA ZBITY RYJ wywalił wszystkich z nierentownych kopalni i je zamknął. A przy okazji w ogóle bym się nie przejmował, czy ktoś zdążył nabrać prawa do emerytury górniczej, czy nie...
Ciekawe, że nie było takiego oburzenia jak ok. roku 2000 masa kadry zawodowej w armii poszła na zieloną trawkę przed uzyskaniem uprawnień... No tak, ale im strajkować i palić opon nie wolno...

Natomiast jedno dobre, że stara się tych, co prawa nabyli, jak najszybciej wysyłać na emerytury, bo teraz jest tak, że pracują w dotowanej kopalni i JESZCZE biorą emerytury...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Szopler

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Twoj-Ruch-chce-zwiekszenia-kwoty-wolnej-od-podatku-dochodowego-3094053.html
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=2414

Troll81

Jak w łodzi w zakładach szwalniczych ponad 3000 kobiet poszło na bruk ktoś się tym zainteresował? Nawet dziennikarze nie pisnęli o tym słowa.
To skąd tyle płaczu o zwalnianie górników? Są równi i równiejsi?

pawzdy

Cytat: krzyszp w 11 Lipiec 2014, 18:04
Przyznam, że Ciebie nie rozumiem...
Nie wiem czy to do mnie? Bo ja też napisałem że powinni pracować tyle ile każdy inny pracownik bez przywilejów.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500