Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

necavi wzmacnia flotę - doradzisz?

Zaczęty przez necavi, 08 Czerwiec 2014, 19:09

necavi

Zwracam się do forumowiczów z prośbą o poradę w kompletowaniu sprzętu.
Zwykle wymieniam swój sprzęt, jeżeli to na co mnie stać daje przynajmniej przyrost mocy o 100%. Obecnie mam zestaw na Q6600. I chociaż na co dzień mi wystarcza to wyścig Enigmy pokazał, że tym już nie powalczę  :-[
Zainteresowany jestem głównie procesorem i płytą główną (pamięć i chłodzenie też np. gdyby były częścią zestawu)
W grę jak najbardziej wchodzą używki np 1366, 1156

Moje oczekiwania:
- minimum 8 wątków (4C/8T) więcej też mile widziane - już się nakręcam
- intel
- płyta musi wspierać wirtualizację i powyżej 8 GB pamięci DDR3
- najchętniej w formacie mATX, ale to nie warunek

Z środkami nie jest najlepiej, ale do 700zł na procesor i płytę mogę wydać, inne propozycje (zestawy) też mile widziane. Allegro ma trochę propozycji, w których się już pogubiłem  :fright:
 

SzaMoT🍀

Cytat: necavi w 08 Czerwiec 2014, 19:09
Obecnie mam zestaw na Q6600. I chociaż na co dzień mi wystarcza to wyścig Enigmy pokazał, że tym już nie powalczę  :-[


Jeśli na co dzień Ci wystarcza obecny zestaw a chodzi głownie o projekty, domyślam się, że głownie CPU, to można z powodzeniem wynająć np. VPS'sy. Koszt z 1 rdzeń CPU, RAM 1 GB - niecałe 10 zł. m-c
Proponuję to rozwiązanie ponieważ nie wymaga wkładu na sprzed który nie należy do tanich ...


LQG

#2
Za 700 na procka 4C/8T i MB to zapomnij, chyba że będziesz miał niebywałego farta :)
Chociaż... hmm... dzisiaj zszedł procek http://allegro.pl/core-i7-xeon-w3520-i7-920-4x2-66ghz-2-93ghz-fv-gw-i4301600138.html a tutaj masz płytę pod niego http://allegro.pl/hp-z400-plyta-586968-001-586766-001-i-intel-w3505-i4304971541.html. Można się dogadać, sprzeda 1 szt. z prockiem W3505 (2 rdzenie, warto mieć w zapasie) za 200zł.

sknd

http://allegro.pl/asus-p8z68v-lx-xeon-e3-1220v2-ivy-bridge-i4313444416.html tu masz xeona 1220v2 z płytą za ~700

Krzysiak

A może
http://allegro.pl/xeon-5650-hexacore6x2-93ghz-slbv3-gwarancja-fv23-i4285565372.html
zawsze można coś jeszcze wycisnąć przez OC minimum te 3,5GHz

lub poszukać płyty serwerowej na 2 takie CPU  :)



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

necavi

Tomasz Kaczmarek dzięki, ale ja jestem gość starej daty i kompa muszę "pomacać"  :P
sknd - niby fajny zestaw (technologicznie dosyć współczesny), ale proc to tylko czyste 4C/4T  :-[
Krzysiak_PL_GDA - paskudo  XD po co mi pokazałeś 6C/12T? Teraz masz mi pomóc znaleźć jakąś ekonomiczną płytę pod to  |-?
Tak więc szukam jakiegoś mobo na 1366.
Czy lecąc "po kosztach" takie coś by się sprawdziło? U mnie mobo startuje po podaniu napięcia więc może tu dam rady pokombinować? A przerobić zasilacz na samostartujący to nie problem.
No chyba, że pójdę po bandzie (i budżecie  :fright:) i szarpnę się na niezły komplecik? Tylko trochę drogo, ale może... :-\

Krzysiak

#6
Z płyt sensownym zakupem wydaje się ten
ASUS P6T Deluxe V2 1366 I7 DDR3 X58
http://allegro.pl/asus-p6t-deluxe-v2-1366-i7-ddr3-x58-i4299259809.html

tu masz opis
http://pclab.pl/art34282-8.html

Kiedyś też się zastanawiałem nad tą płytą ( wybór padł na Gigabyte GA-EX58A-UD3R )

Co do
http://allegro.pl/msi-ms-7570-xeon-l5640-8gb-ddr3-fvat-gwarancja-i4301736874.html
też wydaje się sensowny przez pamięci w komplecie (potrzeba trzeciej kości żeby w pełni zadziałały)

PS - dopiero zauważyłem że
Jednak wolał bym wziąć wydajniejszy CPU (X5650) + mobo

L5640 max CO to 3,5GHz
X5650 po OC można dobić do 4GHz


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

necavi

Dzięki za pamięć. Sprzęt się kompletuje i testuje. Mobo - Asus P6T już jest. Xeon 5520 kupiony za nieco ponad 120 zł też działa. Pamięci 4*3GB w drodze - trochę się spóźniają. To co mam testowałem na pożyczonym 2*2GB i poszło. Nie jest to sprzęt marzeń, ale nie narzekam ;) Na ebay widziałem za nieco ponad 130$ (plus przesyłka) płyty serwerowe na 2 Xeony. Może następnym razem... Do pozytywów Asusa zaliczę kompatybilność z chłodzeniem na 775, które natychmiast tam umieściłem - Ninja  :attack:
Ten sprzęt ma zastąpić komputer Piwnica obecnie liczący tylko f@h na GTX 650 ti.

2 sprawy nad którymi się zastanawiam to:
Sprzętowa - obudowa w której obecnie jest zmontowany stary Piwnicznik to midi tower ATX leżący na boku i udający desktop (coś ostatnio wracam do poziomego ułożenia mobo w sprzęcie) Po zamontowaniu Ninja - zasilacz nie wejdzie. Trzeba będzie kupić na alle jakieś stare pudło za 10 zł i zasiłka będzie leżeć na boku a nie jak obecnie nad cpu. Cały czas mnie kusi aby zrobić z tej obudowy coś w rodzaju tyle, że odwrotnie zamontowanej. Szafkę RACK 19" wisząca 8U 400mm  podobną do tej mam i na plus tego rozwiązania można by dodać umieszczenie tam zabytku którego dla streamera tandberg scsi co pewien czas odpalam.
Minusem tego rozwiązania będą problemy z chłodzeniem w szafie.

Programowa a dokładniej system jaki tam wrzucić. Stary xp odpada (12 GB na zabawy w wirtualizację i inne Ramdyski) Zastanawiam się nad Linux Mint 17 "Qiana" MATE  - nawet się zainstalował na wirtualce i jakoś tam działa, tylko czy boinc i f@h będą na tym pracowały wydajnie jak na win7?

pawzdy

Krzysiak również i mnie zaraził tym X5650  :)
Tak więc jest już w drodze (410 z przesyłką), podobnie mobo Asus P6T (237zł) obie używki z allegro. Mam nadzieję że po złożeniu obejdzie się bez przykrych niespodzianek. Na razie mam pamięci w dualu 2*4GB, czy ta płyta odpali na jednej bądź 2 modułach pamięci? No i pytanie do Necavi - naprawdę można zastosować chłodzenie pod LGA 775? Też mam starą Ninje przerobioną na mocowanie z backplate. Czy ta płyta ma jakiś potencjał OC?
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Krzysiak

1. Ilość modułów pamięci nie powinno na 99% stanowić problemu - testowałem na 1,2,3 i 4
2. Inny jest rozstaw otworów dla 775 i dla 1366 !!!


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

pawzdy

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 25 Czerwiec 2014, 11:42
1. Ilość modułów pamięci nie powinno na 99% stanowić problemu - testowałem na 1,2,3 i 4
2. Inny jest rozstaw otworów dla 775 i dla 1366 !!!
Płyty jeszcze nie mam ale ze zdjęć wychodzi że ma dwa rozstawy otworów

PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

necavi

Dokładnie tak - P6T ma otwory również do starego, dobrego 775. Podobno jeszcze Asrock zachowuje stary układ jako dodatek.

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

pawzdy

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 03 Lipiec 2014, 21:38
I jak tam osiągi  :)

U mnie niestety zero osiągów  :( trafiłem na jakiegoś gnojka który od mojego przelewu już ponad tydzień ściemnia i nie raczy płyty wysłać  >:( W przyszłym tygodniu zgłoszę na Policji i zacznę szukać nowej. Przy okazji minęła mi 10 dniowa gwarancja na procesor który przyszedł praktycznie następnego dnia po przelewie. Allegro to coraz większa ruletka a ich regulamin wręcz zachęca do kantów i oszustw.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

necavi

No u mnie trochę lepiej niż u pawzdy.

Sprzęt jest i nawet działa.
Nie mam za dużo czasu i na szybko wrzuciłem P6T se, xeon E5520, 8+4 GB, jakiś dysk 250GB, chłodzenie ninja, GTX 650 ti, i zasiłka Tagan 430W. Na zabawę z obudową nie mam czasu. Postawiłem W7/64.

Co mnie nie cieszy - wydajność.
Z tego co widzę to zadania Enigmy, które na Q6600 liczą się 52 min. na E5520 liczą się 1h 20min  ???
Wiem, że w Q6600 jest 4c4t z 8MB a w E5520 mam 4c8t i też 8MB, ale spodziewałem się wydajności minimum 2*Q6600  :-[
W f@h też punktacja mi spadła - 1 wątek oddelegowany do obsługi gfx się kompletnie nudzi (1-2% zajętości) wydajność na poziomie 8-15k ppd, na Pentium E7200 miałem stabilne 22k ppd i zajmowało to cały wątek cpu. 

Krzysiak

wyłącz HT lub licz tylko 4 próbki


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

necavi


pawzdy

#18
Płyta doszła ( w końcu ), sprzęt przetestowany. Procek sprawny a płyta uwalona  >:( dokładnie uszkodzona karta sieciowa! Także od razu ostrzegam przed użytkownikiem  .................... (podam później jak nie uda się dogadać). Oczywiście reklamuję, zobaczymy co z tego wyjdzie.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Krzysiak

Cytat: necavi w 04 Lipiec 2014, 19:34
OK zobaczę czy to pomoże.

I jak tam wyłączyłeś HT w swoim CPU


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

LQG

Cytat: pawzdy w 08 Lipiec 2014, 21:54
Płyta doszła ( w końcu ), sprzęt przetestowany. Procek sprawny a płyta uwalona  >:( dokładnie uszkodzona karta sieciowa! Także od razu ostrzegam przed użytkownikiem  .................... (podam później jak nie uda się dogadać). Oczywiście reklamuję, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Teoretycznie nie wspierany przez P6T SE, X5650 działa bez problemów? Bo mam 2 platformy AMD do wymiany i myślę o zakupie P6TD Deluxe wraz z X5560 (4C/8T), ale nie wiem czy to razem ruszy :-\

Krzysiak

Wstrzymaj się trochę może na dniach będę sprzedawał
Intel(R) Core(TM) i7 CPU 950 @ 3.07GHz OC 4,1GHz
+ płyta GA-X58A-UD3R


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: