Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Czy żyjemy jeszcze w Polsce?

Zaczęty przez pawzdy, 11 Czerwiec 2014, 11:44

pawzdy

PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

krzyszp

Ma ktoś link do tej nowelizacji?
Artykuł tak ocieka jadem na Żydów, że lekko powątpiewam w istnienie tego prawa...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

cp

Po przekopaniu internetów wychodzi na to, że
i) artykuł, od którego wszystko się zaczęło, to zestaw przeinaczeń i nadinterpretacji
ii) coś może być na rzeczy, a wypłynęło przypadkiem, przy okazji
Inne źródła:
http://natemat.pl/105567,times-of-israel-polska-wyplaci-zapomogi-50-tys-ocalalych-z-holokaustu-wipler-chce-wyjasnien-msz-to-przeszacowane-liczby
http://histmag.org/Polscy-urzednicy-dementuja-odszkodowania-za-Holokaust-9593
Cytując siebie: "w razie wątpliwości - obserwuj i zbierz więcej danych"

IMHO, kluczowe w tej sprawie jest to:
"Warto jednak dla ścisłości zauważyć, że nowe prawo nie zmieniło w żaden sposób tego, jak i komu przyznawany jest status kombatanta i osoby represjonowanej – w tym sensie cały raban, który wybuchł wokół artykułu z izraelskiego dziennika jest spóźniony: ostatnia nowelizacja uprościła tylko samą procedurę przekazywania transferów. "

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pawzdy

Cytat: krzyszp w 11 Czerwiec 2014, 12:30
Ma ktoś link do tej nowelizacji?
Artykuł tak ocieka jadem na Żydów, że lekko powątpiewam w istnienie tego prawa...
No bez jaj. Jeżeli tamten artykuł ocieka jadem to proszę, poniżej masz ulubiony TVN 24
http://tvn24bis.pl/informacje,187/polska-sfinansuje-emerytury-ocalalych-z-holokaustu-maja-obowiazek-dbac-o-tych-ktorzy-cierpieli-w-ich-kraju,437599.html
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Troll81

No ale skoro w momencie dokonania szkody byli obywatelami Polskimi, a polska przyznała poszkodowanym świadczenie to dlaczego nie mieliby go dostać?

krzyszp

Cytat: pawzdy w 11 Czerwiec 2014, 15:59
No bez jaj. Jeżeli tamten artykuł ocieka jadem to proszę, poniżej masz ulubiony TVN 24
Widzisz, autor tekstu, który podałeś na początku wydaje się mocno prawicowy, a niestety prasa prawicowa najczęściej posługuje się demagogią półprawd, niedomówień, itd ("otrzymujemy wiele sygnałów...", "wszystko wskazuje na to..."). To powoduje, że jestem bardzo nieufny, co zresztą w tym przypadku znalazło swoje potwierdzenie w faktach - zresztą, rzucając takie oskarżenia jak w tych artykułach padają, wypadało by chociaż podać link do rzeczonej nowelizacji, a takowego brakuje.

Zresztą, to jest ogólny problem naszego dziennikarstwa - nikomu nie chce się przejrzeć źródeł, a nawet zamieścić linka do informacji źródłowej, która zresztą nie jest z PAP - to też tylko pośrednik...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pawzdy

Ktoś tu powątpiewał w istnienie takowej uchwały sejmu więc proszę, dodam tylko że przeciw było aż 2 posłów :
Wyśmiewany Pan Przemysław Wipler oraz Pan Wojciech Szarama z PIS. Reszta żydokomuny głosowała ZA.

http://orka.sejm.gov.pl/Glos7.nsf/nazwa/59_79/$file/glos_59_79.pdf
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

krzyszp

Cytat: pawzdy w 25 Czerwiec 2014, 18:01
Ktoś tu powątpiewał w istnienie takowej uchwały sejmu więc proszę, dodam tylko że przeciw było aż 2 posłów :
Wyśmiewany Pan Przemysław Wipler oraz Pan Wojciech Szarama z PIS. Reszta żydokomuny głosowała ZA.

http://orka.sejm.gov.pl/Glos7.nsf/nazwa/59_79/$file/glos_59_79.pdf
No bez jaj, przecież ta ustawa zmieniła tylko tyle, że POLACY (w chwili, kiedy stali się kombatantami) teraz mający obce obywatelstwo, mogą swoje świadczenia otrzymywać na konto zagraniczne (a dotąd tylko na polskie). NIC nie zmieniło się w kwestii samego przyznawania świadczeń - właśnie O TYM piszę, jak wspominam o MANIPULACJACH mediów prawicowych
Przypominam - kombatantami zostali jako POLACY. To, że później zmienili obywatelstwo (m.in.) na izraelskie, nie zmienia faktu, że tak samo im się dodatki kombatanckie należą. Zresztą zapominasz, że wielu z nich emigrowało z powodu nagonki na Żydów za czasów właśnie ciężkiej komuny...

CytatReszta żydokomuny głosowała ZA.
Zaniżasz poziom dyskusji takimi tekstami... Bo czyż ja jestem też ŻYDOKOMUNA? Bo właśnie też bym tak głosował, a ani ze mnie Żyd, ani komunista...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

cp

 :facepalm2:

A już myślałem, że do wszystkich dotarło, że cała sprawa to kaczka dziennikarska  :wth:

Samo głosowanie dotyczyło dokumentu: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20140000496

Poza tym, wyszukiwarka dokumentów sejmowych nie gryzie.  :book: Kilka minut szukania po numerach Dz U z powyższego dokumentu pokazuje, że wprowadzono zmiany w następujących ustawach:
- Ustawa z dnia 24 stycznia 1991 r. o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20120000400
- Ustawa z dnia 7 maja 2009 r. o zadośćuczynieniu rodzinom ofiar zbiorowych wystąpień wolnościowych w latach 1956—1989: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20090910741
- Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20120000400
- Ustawa z dnia 24 lipca 1999 r. o szczególnych zasadach, warunkach i trybie mianowania na wyższe stopnie wojskowe żołnierzy uczestniczących w walkach o wolność i niepodległość Polski podczas II wojny światowej i w okresie powojennym: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19990720804
- Ustawa z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20130001440
- Ustawa z dnia 4 września 1997 r. o działach administracji rządowej: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19971410943 (+ od metra aktów zmieniających)
- Ustawa z dnia 31 maja 1996 r. o świadczeniach pieniężnych przysługujących osobom deportowanym do pracy przymusowej oraz osadzonym w obozach pracy przez III Rzeszę i Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19960870395 (ten dokument szczególnie polecam przeczytać)
- Ustawa z dnia 2 września 1994 r. o świadczeniu pieniężnym i uprawnieniach przysługujących żołnierzom zastępczej służby wojskowej przymusowo zatrudnianym w kopalniach węgla, kamieniołomach, zakładach rud uranu i batalionach budowlanych http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20010600622

Powodzenia w szukaniu tam mitycznych zapisów o przyznaniu przez biednych polaczków obrzydliwie bogatym żydom pieniędzy za holokaust.

Nie napisałbym powyższego zdania, gdyby nie treść i forma poniższego posta:

Cytat: pawzdy w 25 Czerwiec 2014, 18:01
Ktoś tu powątpiewał w istnienie takowej uchwały sejmu więc proszę, dodam tylko że przeciw było aż 2 posłów :
Wyśmiewany Pan Przemysław Wipler oraz Pan Wojciech Szarama z PIS. Reszta żydokomuny głosowała ZA.

Mieszanie ludzi z błotem (na dodatek, stosując określenie przedstawicieli innego narodu jako epitet) (Niczym nie poparte!) to nie jest coś, co mi się podoba i co lubię. Tak samo nie lubię czytania selektywnego, czytania bez zrozumienia i manipulowania faktami >:(

pawzdy

Cytat
CytatReszta żydokomuny głosowała ZA.
Zaniżasz poziom dyskusji takimi tekstami... Bo czyż ja jestem też ŻYDOKOMUNA? Bo właśnie też bym tak głosował, a ani ze mnie Żyd, ani komunista...
Być może zaniżam ale nie lubię koloryzować, wolę nazywać rzeczy po imieniu choć może to być dla pewnych osób kontrowersyjne. Uogólniłem to co Ty piszesz w swoich postach że nie ma różnicy pomiędzy PO,PIS,PLS,SLD więc napisałem skrótowo żydokomuna bo wielu z tych ludzi którzy od 25 lat rujnują kraj ma takie właśnie korzenie. Nad tym że też tak byś zagłosował mogę tylko ubolewać.

PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

pawzdy


Cytat
Powodzenia w szukaniu tam mitycznych zapisów o przyznaniu przez biednych polaczków obrzydliwie bogatym żydom pieniędzy za holokaust.

Nie napisałbym powyższego zdania, gdyby nie treść i forma poniższego posta:

Cytat: pawzdy w 25 Czerwiec 2014, 18:01
Ktoś tu powątpiewał w istnienie takowej uchwały sejmu więc proszę, dodam tylko że przeciw było aż 2 posłów :
Wyśmiewany Pan Przemysław Wipler oraz Pan Wojciech Szarama z PIS. Reszta żydokomuny głosowała ZA.

Mieszanie ludzi z błotem (na dodatek, stosując określenie przedstawicieli innego narodu jako epitet) (Niczym nie poparte!) to nie jest coś, co mi się podoba i co lubię. Tak samo nie lubię czytania selektywnego, czytania bez zrozumienia i manipulowania faktami >:(

Kolego nie intersuje mnie co lubisz i co Ci się podoba. Jedno mogę Ci przyznać wujka googla masz opanowanego, gorzej właśnie z kojarzeniem i zrozumieniem faktów. A Twoja naiwność jest wręcz rozbrajająca. Specjalnie dla Ciebie fragment Komunikatu Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w sprawie informacji prasowych dotyczących transferu świadczeń kombatanckich za granicę. Źródła nie podam bo jesteś taki bystry że szybko znajdziesz.

CytatPrzepisy regulujące nowe zasady transferu uprawnień kombatanckich wejdą w życie w dwóch terminach:

    w dniu 18 października 2014 r. – odnośnie do kombatantów zamieszkałych za granicą w państwach Unii Europejskiej, państwach Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), tj. Liechtensteinie, Islandii, Norwegii oraz Szwajcarii oraz państwach, z którymi Rzeczpospolitą Polską łączy umowa międzynarodowa w dziedzinie ubezpieczeń społecznych, przewidująca transfer emerytur lub rent (Stany Zjednoczone Ameryki, Kanada, Australia, Korea Południowa, Macedonia, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Czarnogóra, Ukraina);
    w dniu 18 kwietnia 2015 r. – odnośnie do kombatantów zamieszkałych za granicą w państwach, z którymi Rzeczpospolitej Polskiej nie łączy umowa międzynarodowa w dziedzinie ubezpieczeń społecznych, przewidująca transfer emerytur lub rent (m.in. Izrael).

Zatem celem nowelizacji jest zrównanie praw polskich kombatantów i ofiar represji w dostępie do przysługujących Im świadczeń niezależnie od Ich miejsca zamieszkania.

W opinii Urzędu podawana przez media liczba 50 tys. nowych wniosków, które mogłyby wpłynąć od osób zamieszkałych w Izraelu, jest dalece zawyżona, gdyż jest oparta na przyjęciu nieprawdziwych przesłanek pozwalających na uzyskanie statusu kombatanta lub osoby represjonowanej.

Aż ciśnie się na język słowo na L.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

krzyszp

Cytat: pawzdy w 25 Czerwiec 2014, 19:19
Cytat
CytatReszta żydokomuny głosowała ZA.
Zaniżasz poziom dyskusji takimi tekstami... Bo czyż ja jestem też ŻYDOKOMUNA? Bo właśnie też bym tak głosował, a ani ze mnie Żyd, ani komunista...
Być może zaniżam ale nie lubię koloryzować, wolę nazywać rzeczy po imieniu choć może to być dla pewnych osób kontrowersyjne. Uogólniłem to co Ty piszesz w swoich postach że nie ma różnicy pomiędzy PO,PIS,PLS,SLD więc napisałem skrótowo żydokomuna bo wielu z tych ludzi którzy od 25 lat rujnują kraj ma takie właśnie korzenie. Nad tym że też tak byś zagłosował mogę tylko ubolewać.
A reszta to pedały i cykliści...

Sorry, ale takie "uogólnienia" nazywa się rasizmem.
Btw - Kaczyński to też żydokomuna, bo przecież swój tytuł naukowy dostał za komuny, co musiało się wiązać z "przymilaniem" jednie słusznej partii... Zauważ także, że spora część parlamentu to roczniki 1970+, których komunistami nazwać nie można, natomiast ilość żydów w parlamencie jest znikoma.

CytatZatem celem nowelizacji jest zrównanie praw polskich kombatantów i ofiar represji w dostępie do przysługujących Im świadczeń niezależnie od Ich miejsca zamieszkania.
I na tym koniec tematu spisku "żydokomuny"...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

cp

Cytat: pawzdy w 25 Czerwiec 2014, 19:48
Kolego nie intersuje mnie co lubisz i co Ci się podoba. Jedno mogę Ci przyznać wujka googla masz opanowanego, gorzej właśnie z kojarzeniem i zrozumieniem faktów. A Twoja naiwność jest wręcz rozbrajająca. Specjalnie dla Ciebie fragment Komunikatu Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w sprawie informacji prasowych dotyczących transferu świadczeń kombatanckich za granicę. Źródła nie podam bo jesteś taki bystry że szybko znajdziesz.
[...]
Aż ciśnie się na język słowo na L.

Z kojarzeniem faktów u mnie wszystko w porządku. Odstępstw od normy nie stwierdzono. Gorzej z cierpliwością do ludzi, którzy próbują udowodnić, że mają rację, obrażając innych.

Napisałbym więcej, ale widzę, że krzyszp opanował dużo lepiej sztukę wpychania z powrotem do gardła autorowi jego wypowiedzi. Nie muszę nic dodawać

Cytat: krzyszp w 25 Czerwiec 2014, 19:51
CytatZatem celem nowelizacji jest zrównanie praw polskich kombatantów i ofiar represji (podkreślenie moje: cp) w dostępie do przysługujących Im świadczeń niezależnie od Ich miejsca zamieszkania.
I na tym koniec tematu spisku "żydokomuny"...

pawzdy

Cytat: krzyszp w 25 Czerwiec 2014, 19:51
Cytat: pawzdy w 25 Czerwiec 2014, 19:19
Cytat
CytatReszta żydokomuny głosowała ZA.
Zaniżasz poziom dyskusji takimi tekstami... Bo czyż ja jestem też ŻYDOKOMUNA? Bo właśnie też bym tak głosował, a ani ze mnie Żyd, ani komunista...
Być może zaniżam ale nie lubię koloryzować, wolę nazywać rzeczy po imieniu choć może to być dla pewnych osób kontrowersyjne. Uogólniłem to co Ty piszesz w swoich postach że nie ma różnicy pomiędzy PO,PIS,PLS,SLD więc napisałem skrótowo żydokomuna bo wielu z tych ludzi którzy od 25 lat rujnują kraj ma takie właśnie korzenie. Nad tym że też tak byś zagłosował mogę tylko ubolewać.
A reszta to pedały i cykliści...

Sorry, ale takie "uogólnienia" nazywa się rasizmem.
Btw - Kaczyński to też żydokomuna, bo przecież swój tytuł naukowy dostał za komuny, co musiało się wiązać z "przymilaniem" jednie słusznej partii... Zauważ także, że spora część parlamentu to roczniki 1970+, których komunistami nazwać nie można, natomiast ilość żydów w parlamencie jest znikoma.

CytatZatem celem nowelizacji jest zrównanie praw polskich kombatantów i ofiar represji w dostępie do przysługujących Im świadczeń niezależnie od Ich miejsca zamieszkania.
I na tym koniec tematu spisku "żydokomuny"...

OK, zatem ZA głosowały głowy najwybitniejszych polskich rodów jakie kiedykolwiek ta ziemia na świat wydała, a sprawy nie było nie ma i nie będzie.
Amen.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Martin Fox

Cytat: pawzdy w 25 Czerwiec 2014, 20:04OK, zatem ZA głosowały głowy najwybitniejszych polskich rodów jakie kiedykolwiek ta ziemia na świat wydała, a sprawy nie było nie ma i nie będzie.
Widzę że jedynie dyskutujesz o formie Twojej wypowiedzi, czyli mam rozumieć że meritum już Cię nie interesuje i możemy rozumieć że uznałeś swój błąd i nie chcesz się do niego przyznać? Bo jakoś po tym jak koledzy podrzucili linki i wykazali co zostało zmienione w ustawie nic na ten temat nie powiedziałeś?

Troll81

Cytatwięc napisałem skrótowo żydokomuna bo wielu z tych ludzi którzy od 25 lat rujnują kraj ma takie właśnie korzenie

Proszę wskaż posłów będących narodowości/pochodzenia żydowskiego którzy przed rokiem 1990 mieli ukończone 18 lat.

sknd

Wszyyyyyyscyyyyy! A jeśli nie ma na to dowodów, dowodzi to jedynie tego, że je zniszczono. Wiadome siły to zrobiły znaczy się.  ;)

krzyszp

Cytat: sknd w 30 Czerwiec 2014, 20:52
Wszyyyyyyscyyyyy! A jeśli nie ma na to dowodów, dowodzi to jedynie tego, że je zniszczono. Wiadome siły to zrobiły znaczy się.  ;)
Nie martw się, "po wyborach ich rozliczymy(tm)*"



*Wszelkie prawa zastrzeżone jako znak firmowy p. J. Ptasińskiego ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka