Polacy nic sie nie stało......

Zaczęty przez pawzdy, 16 Czerwiec 2014, 16:36

pawzdy

Czy tylko ja mam wrażenie że Donaldinio dziś na konferencji prasowej zwracał się do NAS jak do inteligentnych inaczej?  :wth: (taśmy Wprost)
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Martin Fox


Krzysiak

A najgorsze jest to że jak przyjdą nowi to przez 4 lata nic nie będą robić tylko rozliczać przez 4 lata poprzedników  :sick:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

apohawk

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 16 Czerwiec 2014, 21:59
A najgorsze jest to że jak przyjdą nowi to przez 4 lata nic nie będą robić tylko rozliczać przez 4 lata poprzedników  :sick:
Dokładnie. O ile nie jestem zwolennikiem PO, to razi mnie takie "ujawnianie" taśm. To przecież nie są nagrania z wczoraj. Raz, że ktoś nagrał i czekał na odpowiedni moment do ataku. Dwa, że popełnił w tym celu przestępstwo podsłuchując. Jestem przeciwny dymisjom ministrów, gdy osoby trzecie popełniają przestępstwo.
Inna kwestia, to to jakimi durniami trzeba być, by o poważnych sprawach rozmawiać na zapleczu jakiejś meliny. Co za problem, aby minister spraw wewnętrznych spotkał się z prezesem NBP w ministerstwie spraw wewnętrznych? Sądzę, że mają tam jakieś pomieszczenia do pracy z informacją niejawną/tajną, które regularnie są czyszczone z podsłuchów, itp. Tam by pogadali i byłby spokój.
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Ja mam mieszane uczucia. Z jednej strony, ktoś faktycznie czekał z ujawnieniem tych taśm (szantaż?), z drugiej - zakulisowe ustawianie polityki po knajpach... Smród po obu stronach i dowód na to, że w tym kraju nic nie działa normalnie. O czym zresztą wie każdy normalny człowiek...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Pilman

Cytat: pawzdy w 16 Czerwiec 2014, 16:36
Czy tylko ja mam wrażenie że Donaldinio dziś na konferencji prasowej zwracał się do NAS jak do inteligentnych inaczej?  :wth: (taśmy Wprost)

Nie, nie tylko Ty masz takie wrażenie. A żeby to się nic nie stało - trzeba przyznać, że się mleko wylało.

Martin Fox

Wychodzi że JKM miał rację mówiąc że to jedna wielka mafia rządzi :P

AiDec

Cytat: apohawk w 17 Czerwiec 2014, 11:33Raz, że ktoś nagrał i czekał na odpowiedni moment do ataku.

Czasami jest to jedyny sposob aby Dawid wygral z Goliatem. Cel i intencje w tej kwestii sa moim zdaniem wazniejsze niz srodki. Gdyby zostalo to ujwanione np. 10 lat wczesniej, to przeszloby bez echa.


Cytat: apohawk w 17 Czerwiec 2014, 11:33Dwa, że popełnił w tym celu przestępstwo podsłuchując.

IMHO na takich g.....%$()^%$&^ (stek epitetow pod adresem wladzy), potrzebne sa `specjalne` srodki. Takie przestepstwo to pikus w porownaniu z tym co te gnidy u koryta wyprawiaja.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

Cytat: AiDec w 18 Czerwiec 2014, 11:26
Cytat: apohawk w 17 Czerwiec 2014, 11:33Raz, że ktoś nagrał i czekał na odpowiedni moment do ataku.
Czasami jest to jedyny sposob aby Dawid wygral z Goliatem. Cel i intencje w tej kwestii sa moim zdaniem wazniejsze niz srodki. Gdyby zostalo to ujwanione np. 10 lat wczesniej, to przeszloby bez echa.
No właśnie cel ujawnienia tych nagrań jest dla mnie niejasny.
Gdyby wyciekły tydzień po nagraniu, to bym nic nie powiedział, ale obecnie tyle się dzieje, że nie wykluczam celowej destabilizacji rządu.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pawzdy

Cytat
No właśnie cel ujawnienia tych nagrań jest dla mnie niejasny.
Gdyby wyciekły tydzień po nagraniu, to bym nic nie powiedział, ale obecnie tyle się dzieje, że nie wykluczam celowej destabilizacji rządu.
Gdybyśmy mieli Rząd przyznałbym Ci rację ale..... Niestety to banda neo komunistów która jest kierowana z drugiego rzędu przez prawdziwych SB-ków. Te taśmy to taka mała forma nacisku na płemierra aby nie podskakiwał bo pewnie jakiemuś towarzyszowi nadepnął na odcisk. (np. dopuścił (nie zamknął gęby Kamińskiemu) do ponownego wypłynięcia sprawy majątku kwaśniewskich). Choć mogę się mylić bo właśnie trąbią że do redakcji Wprost wparowało ABW by przejąć resztę nagrań, a to z kolei może sugerować że towarzyszom puszczają zwieracze. Cel ujawnienia takich nagrań jest oczywisty - destabilizacja tworu zwanego rządem. I jeżeli Cię to martwi i uważasz że dla dobra ogółu nikt nie powinien upublicznić tego co robi ta hołota gdy nikt nie patrzy to rozumiem że jesteś także za tym aby po ulicach chodzili zwykli złodzieje, pedofile, gwałciciele? Bo dlaczego w ich przypadku ma być inaczej? Jak nie będziemy o nich mówić i ich zamykać to sprawy też nie będzie.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

krzyszp

Odpowiem tak. Upadek rządu (a wg mnie wszystko wskazuje na to, że rząd upadnie) jest cholernie wygodny w tym momencie dla Putina. To wątek, na który nikt nie zwraca uwagi. Innym faktem, na który należy zwrócić uwagę są zmiany po wyborach do PE - Tusk dla wielu ludzi stał się obecnie niewygodny, łącznie z tymi, którzy wcześniej go hołubili...

Co gorsza, w wyniku tych wydarzeń władzę może objąć PiS - w takim wypadku będę się baaaaardzo cieszył, że mieszkam tak daleko...

Nie tłumaczę tutaj tych, którzy dali się podsłuchać, uważam te machinacje za skandaliczne. Chodzi mi tylko o to, że czas publikacji nagrań wg mnie nie jest przypadkowy....

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

upublicznić tak. Ale od razu. A tak jest smród. Jak nie popieram uprawiania polityki po knajpach i takich szemranych ustawek w celu ominięcia konstytucji tak ujawnienie tych taśm dziwnie zbiega się z innymi "przypadkami". Np tym że Tusk usilnie zabiega choćby o unię energetyczną.

Martin Fox

Cytat: krzyszp w 18 Czerwiec 2014, 23:22Co gorsza, w wyniku tych wydarzeń władzę może objąć PiS - w takim wypadku będę się baaaaardzo cieszył, że mieszkam tak daleko...
Co gorsza ja się zaczynam zastanawiać czy na nich nie zagłosować

krzyszp

Cytat: Martin Fox w 19 Czerwiec 2014, 01:05
Cytat: krzyszp w 18 Czerwiec 2014, 23:22Co gorsza, w wyniku tych wydarzeń władzę może objąć PiS - w takim wypadku będę się baaaaardzo cieszył, że mieszkam tak daleko...
Co gorsza ja się zaczynam zastanawiać czy na nich nie zagłosować
Nie rób tego, proszę  :fright:

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

Cytat: krzyszp w 19 Czerwiec 2014, 01:29
Cytat: Martin Fox w 19 Czerwiec 2014, 01:05
Cytat: krzyszp w 18 Czerwiec 2014, 23:22Co gorsza, w wyniku tych wydarzeń władzę może objąć PiS - w takim wypadku będę się baaaaardzo cieszył, że mieszkam tak daleko...
Co gorsza ja się zaczynam zastanawiać czy na nich nie zagłosować
Nie rób tego, proszę  :fright:
A co Tobie to zmienia? IMO osoby nie mieszkające w PL nie powinny mieć prawa głosu - żyjesz sobie w UK i nie dotyka Cię nic z tego co tu się dzieje, więc co za różnica dla Ciebie czy będzie rządził PiS czy PO czy JKM? Żadna. A dla mnie jednak jest to różnica, bo ja to odczuję.
A wracając do PiSu - nie jestem ich zwolennikiem, ale 4 lata jakby mieli władzę (pod warunkiem że samodzielnie) mogłyby trochę pozmieniać nazwisk na scenie politycznej :P

Troll81

I baaardzo ostatnio pozmieniali. komisje śledcze które nie umiały niczego wykazać. Wyssane z palca zarzuty. Nieudolna likwidacja WSI.

Sorry ale za takie rzeczy powinni się zabierać fachowcy a nie ideowcy w rodzaju Macierewicza.

Dario666

Jeżeli szef partii wierzy takiemu shizofrenikowi jak Macierewicz to ta partia nie ma dla mnie prawa bytu.

Po drugie i tak nie ważne kogo wybiorą ludzie, bo wszystko zależy od kolejności na liście, a po jakimś czasie jedni przejdą na druga stronę, a drudzy na trzecią.
Najważniejsze jest jednak to, że polityk to osoba, która patrzy jedynie na własne korzyści, a nie na korzyści wyborców, co przy takim systemie wyborczym jaki mamy , nie daje szans na jakiekolwiek zmiany.

pawzdy

No proszę. Wracam z długiego weekendu gdzie nie miałem dostępu do żadnych mediów informacyjnych i co widzę? Psy wraz z prokuratorem w biały dzień pacyfikują redakcję WPROST a redaktorowi naczelnemu wymierzają kary cielesne. Myślę sobie kur......a, Tusk podał rząd do dymisji, odbyły się przyspieszone wybory które wygrał PIS i dzieje się to przed czym straszy od 8 lat Tusk czyli chmary prokuratorów chodzą po ulicach i zamykają niewinnych ludzi przy okazji obijając im mordy. XD

A przy okazji praw wyborczych to moje zdanie jest identyczne jak Martina, emigranci nie powinni ich mieć, chyba że płacą podatki w Polsce.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

krzyszp

Cytat: pawzdy w 22 Czerwiec 2014, 10:27
A przy okazji praw wyborczych to moje zdanie jest identyczne jak Martina, emigranci nie powinni ich mieć, chyba że płacą podatki w Polsce.
Już kiedyś dyskutowaliśmy ten problem, ale podam tylko trzy argumenty pod przemyślenie:

1. Emigranci w stosunkowo dużym stopniu dokładają się do PKB (wysyłając pieniądze rodzinie w kraju).
2. Emigranci mają tendencję do powrotu do kraju (np. na emeryturę) i też chcieli by powrotu do normalności.
3. Jak ktoś wyjechał, to nie znaczy zaraz, że mu wszystko zwisa...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

Cytat: krzyszp w 22 Czerwiec 2014, 12:33
Już kiedyś dyskutowaliśmy ten problem, ale podam tylko trzy argumenty pod przemyślenie:

1. Emigranci w stosunkowo dużym stopniu dokładają się do PKB (wysyłając pieniądze rodzinie w kraju).
2. Emigranci mają tendencję do powrotu do kraju (np. na emeryturę) i też chcieli by powrotu do normalności.
3. Jak ktoś wyjechał, to nie znaczy zaraz, że mu wszystko zwisa...
Dyskutowaliśmy bo to niełatwy temat, ale...
1. Jak będą tu płacić podatki (mogą mieć firmę w PL) to nie widzę problemu
2. Niech wracają - zaczną tu płacić podatki, będą i głosować
3. Zwisa czy nie - nie jego to dotyka

Sorry Krzyszp, ale powiedz szczerze - bardziej teraz interesują Cię podatki w PL czy UK? A władze? Przepisy? No właśnie...

Dario666


krzyszp

Cytat: Martin Fox w 22 Czerwiec 2014, 17:03
Sorry Krzyszp, ale powiedz szczerze - bardziej teraz interesują Cię podatki w PL czy UK? A władze? Przepisy? No właśnie...
No widzisz, taki już ze mnie typ, że chyba bardziej w Polsce. Zauważ, zainteresowanie to nie to samo co wpływ (oczywiście, podatki w UK bardziej mnie dotykają).

Zauważ także, że w momencie, gdy Polska stanie się bardziej przyjazna przedsiębiorcom moja firma zmieni lokalizację - a wtedy i podatki będę płacić w Polsce (jednak nie wcześniej) ;)

Dlatego właśnie (m.in.) uważam, że emigranci powinni mieć wpływ. Zauważ także, że czasami z zewnątrz ma się lepszy ogląd sytuacji niż na miejscu. Ja np. nie wiedziałem wcześniej (przed wyjazdem), jak można wspierać małe firmy nie tracąc nic w budżecie - dopiero tutaj przekonałem się naocznie, że to po prostu działa. Teraz chętnie bym przeszczepił taki pomysł na grunt polski, ale jak miałbym to zrobić, skoro uniemożliwi mi się głosowanie za takim osobą/rozwiązaniem?
Zapominasz także o emigrantach czasowych (np. studenci), którzy wcale nie wiążą się z krajem, w którym akurat przebywają.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Szopler

Patrząc z ziemi Nazca to tylko "kamieni kupa", dopiero z góry widać co trzeba... ;)

Pilman


Dario666

To już totalne przegięcie.
PS: chociaż Sikorski miał rację.

Martin Fox

Cytat: krzyszp w 22 Czerwiec 2014, 19:05Zapominasz także o emigrantach czasowych (np. studenci), którzy wcale nie wiążą się z krajem, w którym akurat przebywają.
Ci podatki płacą w PL :P Zresztą, można zrobić okres 2-3 letni, dopiero po nim traciłoby się prawa wyborcze w PL  XD

dziubas

no i o co ci chodzi? że nie dotrzymał słowa? nie przypominam sobie żebym musiał płacić 7 pln za wachę  XD
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

AiDec

Co do osob placacych podatki w Polsce...
Ja uwazam ze Ci ktorzy placa podatki w PL sa antypatriotami. Placac podatki w PL karmisz hydre - dokarmiasz ten caly sztab zlodziei. IMHO wlasnie nalezy NIE placic podatkow, zadnych - praca na czarno i kupowanie od producentow/rolnikow itp (oczywiscie na tyle na ile to mozliwe). Zamiast placenia VATu daj rolnikowi - bardziej potrzebuje kasy niz panstwowa skarbowka. Zamiast placenia podatku dochodowego - podziel sie ta kasa z pracodawca.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

apohawk

AiDec, nie wiem co tu patriotyzm ma do tego. Mówisz, jakby podatki w Polsce były dobrowolne...
No good deed goes unpunished.

Martin Fox

CytatPięć okropnych rzeczy wyłania się z nagranych rozmów polityków PO, szefów spółek skarbu państwa i okołoplatformianych biznesmenów.
Po pierwsze, absolutna pogarda dla przeciętnych ludzi i ich spraw, totalne wyalienowanie władzy. Po drugie, idealne dwójmyślenie rodem z Orwella: co innego mówią oficjalnie, zupełnie co innego we własnym gronie. Po trzecie, bezczelne kłamstwo jest oczywistym i wartościowym narzędziem uprawiania polityki i jest to właściwie jedyne narzędzie. Po czwarte, niezwykłe jest poczucie bezkarności i funkcjonowania ponad prawem, czyli przeświadczenie, że są uebermenschami. Po piąte, obecnie rządzący są przekonani, że są właścicielami Polski i mogą jej dobrami swobodnie dysponować.
Cytat
http://wpolityce.pl/polityka/201811-stanislaw-janecki-podsluchy-dowodza-ze-wladza-gardzi-polakami-patologicznie-lze-jest-dr-jekyllem-i-mr-hydem-stoi-ponad-prawem-i-traktuje-polske-jak-swoja-wlasnosc
Szkoda tylko, że w wyborach wystartują te same twarze...

krzyszp

Cytat: Martin Fox w 23 Czerwiec 2014, 12:11
Cytat
Pięć okropnych rzeczy wyłania się z nagranych rozmów polityków PO, szefów spółek skarbu państwa i okołoplatformianych biznesmenów.
Po pierwsze, absolutna pogarda dla przeciętnych ludzi i ich spraw, totalne wyalienowanie władzy. Po drugie, idealne dwójmyślenie rodem z Orwella: co innego mówią oficjalnie, zupełnie co innego we własnym gronie. Po trzecie, bezczelne kłamstwo jest oczywistym i wartościowym narzędziem uprawiania polityki i jest to właściwie jedyne narzędzie. Po czwarte, niezwykłe jest poczucie bezkarności i funkcjonowania ponad prawem, czyli przeświadczenie, że są uebermenschami. Po piąte, obecnie rządzący są przekonani, że są właścicielami Polski i mogą jej dobrami swobodnie dysponować.
http://wpolityce.pl/polityka/201811-stanislaw-janecki-podsluchy-dowodza-ze-wladza-gardzi-polakami-patologicznie-lze-jest-dr-jekyllem-i-mr-hydem-stoi-ponad-prawem-i-traktuje-polske-jak-swoja-wlasnosc
Szkoda tylko, że w wyborach wystartują te same twarze...
Szkoda tylko, że zamiast 'PO' można w ten tekst wstawić dowolne obecne ugrupowanie.
Takie wypowiedzi dowodzą tylko tego, że autor jest bardzo młody (nie pamięta rządów innych opcji), jest naiwny (myśli, że każda zmiana będzie dobra) lub po prostu agituje za swoim ugrupowaniem...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

krzyszp - ja nie twierdzę że tylko jedna opcja tak robi - jak dla mnie to podsumowanie całej naszej "klasy politycznej"

Szopler

Ja pi... Urząd Skarbowy przysłał WEZWANIE do stawienia się (pod groźbą wszczęcia postępowania) bo w PIT-36 źle numer KRS przy przekazaniu 1% podatku wpisano...

Pilman

Cytat: krzyszp w 23 Czerwiec 2014, 12:54
Takie wypowiedzi dowodzą tylko tego, że autor jest bardzo młody (nie pamięta rządów innych opcji), jest naiwny (myśli, że każda zmiana będzie dobra) lub po prostu agituje za swoim ugrupowaniem...

Powiem tylko że nawet nie zadałeś sobie fatygi i nie odtworzyłeś linka. Człowiek ten - Pan w średnim wieku jak widzę ze zdjęcia nie jest młokosem -tak jak próbujesz nam tu wcisnąć kit. Po przeczytaniu nie mogę też stwierdzić by byl naiwny. A jego wypowiedz może zbyt realna, ale za to prawdziwa. Jak garstka popaprańców może myśleć, że ludki w PL należą do nich i będą chodzić jak im zagrają?
Tu nie chodzi o zmianę by było w 100% lepiej. Tu chodzi o konkretne zmiany by w...ć ty popaprańców a nie przyglądać się i mówić tak jak tuskaszczenko - Polacy nic się nie stało.

krzyszp

Cytat: Pilman w 23 Czerwiec 2014, 14:26
...tak jak próbujesz nam tu wcisnąć kit.
Ależ przepraszam - podałem 3 (słownie "trzy") opcje na ten temat...
W dodatku, odpowiadałem na cytat, nie na artykuł...

Zresztą, odchylenie prawicowe (z tendencją do paranoi) "wPolityce" jest na tyle oczywiste, że dla mnie nie wymaga komentarza.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pawzdy

Cytat
Zresztą, odchylenie prawicowe (z tendencją do paranoi) "wPolityce" jest na tyle oczywiste, że dla mnie nie wymaga komentarza.

Przecież niedawno pisałeś że PO to prawica czyli "wPolityce" jest paranoicznie POwskie? A może jednak ja mam rację pisząc że PO to lewacy z głębokimi kieszeniami.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

krzyszp

Cytat: pawzdy w 23 Czerwiec 2014, 20:26
Przecież niedawno pisałeś że PO to prawica czyli "wPolityce" jest paranoicznie POwskie? A może jednak ja mam rację pisząc że PO to lewacy z głębokimi kieszeniami.
No cóż, może pominąłem stopniowanie ;)
Natomiast, co do PO, to oni określają się sami jako centroprawica. Natomiast w Polsce terminy "prawica" i lewica" nie znaczą już tego samego, co 20 lat temu - SLD potrafi mieć postulaty całkiem konserwatywne, a PiS lewicowe - wszystko zależy od słupków w danym momencie.

Niemniej, odbiegliśmy od meritum.
Wg mnie te nagrania tylko ujawniają to, z czego każdy sobie zdaje sprawę - prawdziwa polityka dzieje się na nieformalnych, często zakrapianych imprezach, czasami w gabinetach bonzów świata finansów, czy na polach golfowych. Niezmiernie rzadko na sali sejmowej czy w gabinetach ministerialnych... Niezależnie od opcji politycznej, która akurat dorwała się do władzy.

Jeszcze jedno - pisząc "lewacy" stosujesz pejoratywną formę, a przecież posiadanie lewicowych poglądów nie jest zbrodnią i nie znaczy to samo, co komunistą. Sam zresztą zdaję sobie sprawę, że nawet własnej osoby nie potrafię zaszufladkować jako prawicowca, lewicowca czy centrystę - uznaję, że słuszne postulaty potrafią się znaleźć w każdej z tych opcji, podobnie jak błędne...
Przykład?
Gospodarka - jestem konserwatystą w tym względzie uznającym, że powinna panować jak największa swoboda gospodarcza, ale jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że "dziki kapitalizm", całkowicie nie regulowany, prowadzi do patologii (jak np. wpływ wielkich przedsiębiorstw na politykę). Czy mam lewicowe, czy prawicowe poglądy?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

CytatZa 30 lat będzie kompletnie rozjebany system emerytalny. Nie będzie istniał w takim sensie, jak dzisiaj istnieje. I wszyscy będziemy otrzymywać emeryturę 700 zł, 900, 1200, czyli taką żeby przeżyć, natomiast absolutnie umożliwiającą wegetację. (...) Bo to jest ten problem taki właśnie, który ja mam z tymi emeryturami. Że ja nie wierzę, że to dojedzie
Kto zgadnie kto to powiedział :)

lukaszja

Wawrzynowicz. Google wie wszystko  ;)
Co do taśm Wprost.
1. Treść nagrań jest skandaliczna, w części nadaje się na postępowania karne ale też i nie mam złudzeń, co do "jakości" klasy politycznej. Innymi słowy, pokazano to, co myślący ludzie i tak wiedzieli a przynajmniej podejrzewali. I barwy polityczne nie grają tu roli, moim zdaniem (za PIS/SLD/PSL itp nie będzie inaczej).
2. Skomasowane nagrania i ich powolne ujawnianie (sączenie trucizny?) to moim zdaniem pełzający zamach stanu. Nagrania pochodzą sprzed roku. Wtedy ich nie upubliczniono. Teraz co kilka dni wyciekają fragmenty. Gdyby intencje Wprost/informatorów/nagrywających były szczere (propaństwowe), to mielibyśmy je ujawnione rok temu i wszystkie na raz.

pawzdy

Cytat: lukaszja w 24 Czerwiec 2014, 10:31
Wawrzynowicz. Google wie wszystko  ;)
Co do taśm Wprost.
1. Treść nagrań jest skandaliczna, w części nadaje się na postępowania karne ale też i nie mam złudzeń, co do "jakości" klasy politycznej. Innymi słowy, pokazano to, co myślący ludzie i tak wiedzieli a przynajmniej podejrzewali. I barwy polityczne nie grają tu roli, moim zdaniem (za PIS/SLD/PSL itp nie będzie inaczej).
2. Skomasowane nagrania i ich powolne ujawnianie (sączenie trucizny?) to moim zdaniem pełzający zamach stanu. Nagrania pochodzą sprzed roku. Wtedy ich nie upubliczniono. Teraz co kilka dni wyciekają fragmenty. Gdyby intencje Wprost/informatorów/nagrywających były szczere (propaństwowe), to mielibyśmy je ujawnione rok temu i wszystkie na raz.
Wszystko się zgadza ale czy doskonale wiedząc że ktoś (stara UB'cka gwardia np.) gra tymi taśmami mamy udawać że nic się nie stało? Mamy mówić że deszcz pada jak RZĄD już nie pluje ale rzyga nam na twarz? Mamy dla dobra kraju szukać zleceniodawców nagrań i zapomnieć o ich treści jak sugeruje tuszczenko? Nawet wiedząc że inni robią to samo to jednak jestem za dymisją TEGO rządu bo to ON jest utopiony w tym bagnie. Brak dymisji powinien skutkować wyjściem obywateli na ulice, według mnie to jest ta granica po przekroczeniu której obywatele muszą pokazać politycznym gnojom że są tylko naszymi sługami i niczym więcej! Jeżeli to przełkniemy pozostaniemy dla nich tylko bydłem które trzeba coraz krócej strzyc.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500