Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Polacy nic sie nie stało......

Zaczęty przez pawzdy, 16 Czerwiec 2014, 16:36

krzyszp

Najlepsze jest to, że dyskutujemy nad czymś, co do czego jesteśmy zgodni.
Niestety, brak alternatywy, gdyż obalenie tego rządu przyniesie nam następny - wcale nie lepszy. Dostaniemy (w najlepszym przypadku) chwilę wytchnienia przed następną aferą...
Ordynacja wyborcza jest tak skonstruowana, że "betonuje" dzisiejsze układy - dlatego tak rzadko i z taką małą siłą pojawiają się nowe postacie na scenie, a i tak zwykle już związane ze starymi siłami.

A co do wyjścia na ulice... Dwa miliony Polaków wyszło - za granicę...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pawzdy

#41
Cytat
A co do wyjścia na ulice... Dwa miliony Polaków wyszło - za granicę...

Masz rację! A reszta, w tym ja codziennie oglądamy w lusterku swoją "murzyńskość"  :wth:

Ci poniżej przynajmniej mieli honor.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Troll81

Normalnie kurde załózcie partię :D

bo co i raz widzę jak znajdujecie proste rozwiązania skomplikowanych problemów. Najtęższe umysły szukają rozwiązań a powinny zapytać tu nas i od razu mieliby problem z głowy.....  %)

a tak serio. Ludziom nie powinno się pokazywać jak się robi pasztet z kurcząt i politykę. Bo prawda bywa okrutna. I albo ktoś to rozumie i akceptuje albo najzwyczajniej na świecie jest w szoku. Właśnie po powrocie z urlopu zauważam że szczerość polityków ludzi zabolała. A myśleli że co się dzieje za kulisami?

Martin Fox

Cytat: Troll81 w 30 Czerwiec 2014, 16:37
Normalnie kurde załózcie partię :D

bo co i raz widzę jak znajdujecie proste rozwiązania skomplikowanych problemów. Najtęższe umysły szukają rozwiązań a powinny zapytać tu nas i od razu mieliby problem z głowy.....  %)
Skomplikowane one są tylko dla polityków - dla ludzi to proste życiowe sprawy.
A dlaczego nie założe partii / nie będę w partii? Bo nie lubię się sprzedawać za pieniądze, a to właśnie robią politycy - to już kurwa przy trasie ma więcej honoru, bo sprzedaje się otwarcie, a nie jak polityk po kątach.

Troll81

Zaproponuj więc proste rozwiązanie problemu deficytu budżetowego.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 01 Lipiec 2014, 11:52
Zaproponuj więc proste rozwiązanie problemu deficytu budżetowego.
Trollu - rozwiązania proste jak najbardziej istnieją, niestety różne grupy interesów je skutecznie blokują. Przykład? - przetargi ZUS, emerytury górnicze, itd...

Ja cały czas twierdzę, że Polska jest bogatym krajem, tylko mamy niesamowity talent do "znikania" pieniędzy...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

przetargi zawsze były i będą kopalnia nadużyć. Ale jak skonstruować prawo by uniemożliwić wałowanie?

krzyszp

Cytat: Troll81 w 01 Lipiec 2014, 13:08
przetargi zawsze były i będą kopalnia nadużyć. Ale jak skonstruować prawo by uniemożliwić wałowanie?
To również było już wielokrotnie wałkowane - po prostu jak tylko pojawia się sensowny projekt, to jest zaraz uwalony - właśnie o tym pisałem.
Oczywiście, w 100% nigdy przekrętów nie unikniesz, ale zmniejszenie ich o 70% da już realne pieniądze. W każdej dziedzinie gospodarki znajdziesz takie sprawy, to nie tylko domena przetargów (vide: agencje rządowe, przez które przechodzi znaczna część budżetu).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Jak dla mnie jedynym sensownym rozwiązaniem będzie wprowadzenie odpowiedzialności urzędnika. Ale który rząd na to pójdzie jak w sektorze administracji publicznej pracuje spory procent wyborców?

Martin Fox


https://www.youtube.com/watch?v=ozyyM5rcOHs
Czy trzeba więcej komentować? Socjalizm pełną gębą...