Wojsko Polskie stanie ramię w ramię z banderowcami??

Zaczęty przez Martin Fox, 15 Lipiec 2014, 10:47

Martin Fox

http://www.prawy.pl/z-zagranicy2/6349-wojsko-polskie-stanie-ramie-w-ramie-z-banderowcami

CytatPrezydent Ukrainy Petro Poroszenko zdradził rezultaty konsultacji telefonicznych przeprowadzonych w poniedziałek z premierem Polski Donaldem Tuskiem – otóż omawiali oni szczegóły powstania polsko-ukraińsko-litewskiej brygady. Tym samym jest już przesądzone, iż polscy żołnierze staną ramię w ramię ze spadkobiercami ideologii Stepana Bandery.
UkrPolLitBrig – tak ma się nazywać wspomniana formacja wojskowa, przy czym nie wiadomo jeszcze, żołnierze jakich jednostek zostaną w niej zmobilizowani. W zamian za zaangażowanie Polski w konflikt na Ukrainie prezydent Poroszenko obiecał stronie polskiej dołączenie do programu kreowania nowych miejsc pracy na terytoriach zagarniętych przez separatystów.

Czy to jeszcze wojsko czy już brygady najemne? Może po prostu zaczniemy wynajmować naszą armię, będzie łatwiej, przepływy gotówki będą poprawiały budżet i wszyscy (prawie) będą szczęśliwi?  :bad:

krzyszp

Cytatstaną ramię w ramię ze spadkobiercami ideologii Stepana Bandery
Znowu ten bełkot...
Ja jakoś nie widzę na sztandarach armii Ukraiińskiej tego gościa, nie widzę także, żeby ich rząd był złożony z członków bojówek nacjonalistycznych...

Foxik, proszę, filtruj informacje...  %)

Edit:
Tak w ogóle, to tworzenie takich oddziałów ma bardzo duży sens - zaatakowanie go przez np. Rosjan jest jednoznaczne z wypowiedzeniem wojny tym, którzy w skład takiego oddziału wchodzą, a na to nawet Rosja się nie odważy...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Szopler

Jakby w tej brygadzie byli Niemcy i to tak 50% to może wtedy by się nie odważyli. Przy takim składzie to Rosji "to-loto".

pawzdy

Cytat: krzyszp w 15 Lipiec 2014, 10:58
Cytatstaną ramię w ramię ze spadkobiercami ideologii Stepana Bandery
Znowu ten bełkot...
Ja jakoś nie widzę na sztandarach armii Ukraiińskiej tego gościa, nie widzę także, żeby ich rząd był złożony z członków bojówek nacjonalistycznych...

Foxik, proszę, filtruj informacje...  %)

Edit:
Tak w ogóle, to tworzenie takich oddziałów ma bardzo duży sens - zaatakowanie go przez np. Rosjan jest jednoznaczne z wypowiedzeniem wojny tym, którzy w skład takiego oddziału wchodzą, a na to nawet Rosja się nie odważy...
Jesteś bardzo pretensjonalny i mało rzeczy widzisz z tego swojego Norvay/England. Pewnie 100.000 ofiar bandery to też zapewne bełkot..... Gratuluję samopoczucia i proponuje trochę poczytać kto dziś dochodzi do władzy na Ukrainie. Np. tu : http://tojuzbylo.pl/wiadomosc/ukrainscy-sojusznicy-hitlera-o-tym-kto-dzisiaj-rzadzi-w-kijowie
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

krzyszp

Cytat: pawzdy w 15 Lipiec 2014, 11:31
Jesteś bardzo pretensjonalny i mało rzeczy widzisz z tego swojego Norvay/England. Pewnie 100.000 ofiar bandery to też zapewne bełkot..... Gratuluję samopoczucia i proponuje trochę poczytać kto dziś dochodzi do władzy na Ukrainie. Np. tu : http://tojuzbylo.pl/wiadomosc/ukrainscy-sojusznicy-hitlera-o-tym-kto-dzisiaj-rzadzi-w-kijowie
Panowie, proszę:
Artykuł jest z marca i mówi o rządzie tymczasowym - nie obecnym!
CytatWśród niebiesko żółtych flag narodowych Ukrainy, zaobserwować można było wiele złowieszczych czarno czerwonych flag ukraińskich nacjonalistów.
Co to znaczy "wiele"? Jedna na 2, jedna na 10, jedna na 1000? Typowa manipulacja. Na byle marszu ONR masz "wiele" symboli 3 Rzeszy, a przecież nikt nie nazywa naszego rządu "faszystowskim"!
CytatW wyniku zbrojnego przewrotu! Bo trzeba nazywać sprawy po imieniu. Władzę w Kijowie przechwyciły skrajnie prawicowe ugrupowania z zachodniej Ukrainy.
To jest po prostu kłamstwo!
CytatW tymczasowym rządzie umiarkowanego nacjonalisty z partii Batkiwszczyna Arsenija Jaceniuka zasiadło aż sześciu ministrów z otwarcie faszystowskiej partii  Swoboda Olega Tiahnyboka.
Ale już nazwisk nie wymienimy, żeby ktoś czasami nie zweryfikował? Poza tym, jak wyżej - to rząd tymczasowy, już nie istniejący...

W całym "artykule" jest "oni", "tamci"... Skąd ja znam tę retorykę... Jedyne nazwiska (poza historycznymi) dotyczą ludzi, którzy są obecnie na marginesie polityki - ot, takie zjawiska jak Żyrynowski czy też ś.p.Lepper - "gwiazdy jednego sezonu".

A jeżeli Ci tak bardzo przeszkadzają "Ukraińscy sojusznicy Hitlera", to może po prostu zamknijmy granicę z Niemcami? Tam takich "sojuszników" jest kilkadziesiąt milionów... Dlaczego prawica ich nie atakuje?

Nie chcę popierać teorii spiskowych, ale Rosja ma dłuuuugą tradycję w finansowaniu takich "inicjatyw" - vide akcje na FB popierające Putina podczas aneksji Krymu tworzone przez profile utworzone w trakcie wydarzeń i prezentujące rzekomo poglądy "prawdziwych patriotów Polskich"...

Nie wiem, co się dzieje z tym narodem, że nie potrafi odsiewać propagandy (czy to lewicowej, czy prawicowej) z czytanych treści...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Artykuł do bólu zmanipulowany. Wszędzie rzucają tym "Banderą"

nie zamierzam tu wygładzać zbrodni UPA, Ale UPA było ponad pół wieku temu. Polscy żołnierze ćwiczą tez na wspólnych manewrach z Niemcami, czy czytasz w polskiej prasie że stają ramie w ramię ze zwolennikami Hitlera? To co się tak ograniczamy. Stajemy tez ramię w ramię ze zwolennikami Niewolnictwa (USA jakieś 200 lat temu) i masowego ludobójstwa ludności etnicznej (USA w walkach z plemionami Indian), oraz z mordercami Kurdów (Polskie misje w Iraku).

pawzdy

Cytat: Troll81 w 15 Lipiec 2014, 21:10
Artykuł do bólu zmanipulowany. Wszędzie rzucają tym "Banderą"

nie zamierzam tu wygładzać zbrodni UPA, Ale UPA było ponad pół wieku temu. Polscy żołnierze ćwiczą tez na wspólnych manewrach z Niemcami, czy czytasz w polskiej prasie że stają ramie w ramię ze zwolennikami Hitlera? To co się tak ograniczamy. Stajemy tez ramię w ramię ze zwolennikami Niewolnictwa (USA jakieś 200 lat temu) i masowego ludobójstwa ludności etnicznej (USA w walkach z plemionami Indian), oraz z mordercami Kurdów (Polskie misje w Iraku).
Oj narodzie. Wbili Wam do głowy że to nie Niemcy rozpętali wojnę tylko faszyści a obozy zagłady były Polskie. Tak działa propaganda i jako dorośli powinniście to wiedzieć. Dzięki Wam za 20 lat przeczytam że bandera największym przyjacielem Polaków był i kropka bo dla Was wszystko co nie po Waszej myśli jest zmanipulowane a im rodak dalej od ojczyzny tym manipulacja większa.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Troll81

pawzdy.... nie wiem co Tobie wbijano do głowy, ale nie mów mi co wbijano mnie. Wiem kto rozpętał 2WŚ i czyje były obozy. Nie zamierzam tez mówić, że nie było Jedwabnem w Polsce, ani, że nie było pogromów UPA na Ukrainie.

Wkurza mnie że inputuje się ludziom brak patriotyzmu i jakieś banialuki tylko dlatego że nie dają sobie wciskać kitu. A kitem jest mówienie o banderowcach w kontekście dzisiejszej sytuacji na Ukrainie. Tak jak kitem jest mówienie o hitlerowcach w kontekście wspólnych manewrów wojska polskiego i niemieckiego.