Zmiany 04.03.2005

Zaczęty przez Mchl, 05 Marzec 2006, 03:12

Mchl

Ci bardziej spostregawczy z was z pewnością zauważyli szereg mniej lub bardziej subtelnych zmian na stronie. Jak zwykle, to co zostanie, zależy od was, więc komentujcie do woli.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

Dla mnie wreszcie wygląda wszystko prawie tak przejżyście jak na początku. hehe.....
nie no Mchl postarałeś się.  JEST OK!!

Ups no i znalazłem coś....pod moją ulubioną Operą, W Menu gdy rozwinę Główne, to tematy mają za dużą czcionkę. I nieco śmiesznie to wygląda....Można odrobinę dla Opery zmniejszyć czcionkę Tematów z GŁÓWNE?

Hmm...z resztą widzę że dotyczy to wszystkich Topików, ale tylko tam gdzie jest więcej niż jeden wyraz np: Polski Projekt Boinc lub Archiwum Newsów..

Gave

Kolorowe niepodkreślone odnośniki wyglądają lepiej niż poprzednie, całość też sprawia wrażenie bardziej przejrzyste.

Jest ok!  :wink:

Cytat: "Juras23"
Ups no i znalazłem coś....pod moją ulubioną Operą, W Menu gdy rozwinę Główne, to tematy mają za dużą czcionkę. I nieco śmiesznie to wygląda....

U mnie jest tak samo, ale zarówno pod Operą jak i IE - chyba można zmniejszyć tak jak było dotychczas.

Mchl

O menu wiem. Prawdopodobnie zmienię to z powrotem na mniejszą czcionkę.
A za zmiany możecie pochwalić SkyWalkera, bo tojego pomysły.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

hm... nie jestem pewien czy te zmieny wyszly na lepsze, ale moze sie przyzwyczaje...

m2marek

nie jestem pewien - czego dotyczą odnośniki błękitne, a czego różowe (ślicznie różowe ;) ). Myślałem, że to odwiedzane i nie, ale chyba to nie to, lub nie tak działa jak bym oczekiwał.
Co do kolorów wybrał bym może standardowe: niebieski i purpurowy (tak poważnie, to z różowych ten jest całkiem przyzwoity :lol: )

Mchl

Różowe są przypisane do klasy 'visited' więc teoretycznie odpowiadają linkom odwiedzonym...a jak działa tak działa... Każdy inny kolor działałby tak samo.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Strona główna wygląda coraz bardziej ciekawie! Zmiana układu tabelek i listy projektów - spowodowała moim zdaniem zdecydowanie ich lepszą czytelność. Jest lepiej :D

Juras23

Zgadzam się z Al-em - zmiana układu znacznie poprawiła widoczność :)

gaciu

Potwierdzam. Nowa czcionka menu bocznego wygląda na prwde dobrze.  A nowy układ środkowej części rozjaśnił sytuację.

AL

W domu na operze po wczytaniu strony głównej, najpierw pojawia mi się lista projektów i przy każdym projekcie ikonki skrutów (w poziomie), po czym po kilku sekundach te ikonki rozlatują się i zaczynają się wyświetlać w pionie -przez co długość strony znacznie się wydłuża... :(

gaciu

Czy mam tylko takie wrazenie czy Opera jest ciezka we wspolzyciu (szczegolnie dla webmastera) ? Osobiscie nie mam nic do tej przegladarki, wrecz przeciwnie, ale... w FF czy IE takich problemow nie ma. Moze Opera ma jakies nieodkryte opcje ktore trzeba ustawic co by sie zachowywala przyjaznie?

AL

Ja swojej Opery nie zamienię na nic innego. Ma tyle ułatwiających życie rozwiązań, że pozostałe przeglądarki razem połączone nie mają nawet połowy z nich. A że otwieram góra 10 zakładek to nie są mi znane problemy SkyWalkera. Opera is the BEST (for me of corse) :wink:

Mchl

Problem polega przede wszystkim na tym, że przeglądarki róznie interpretują kod html i style css. Stąd to, co wygląda ładnie w jednej z nich, w drugiej będzie wyglądało gorzej, a w trzeciej może być nieziemską kaszaną.
Robięco mogę, żeby wyglądało jak najlepiej, ale niestety nie wszystko się udaje :(

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

matti_tm

Z tego co mi wiadomo:
- Opera najlepiej obsługuje standardy
- IE jest pod tym względem najgorszy
- FF jest bliski Opery

- IE jest najpopularniejszy, i chyba najwięcej stron jest robionych "pod niego"
- z tych trzech przeglądarek Opera jest chyba najmniej popularny
- FF znów jest pośrodku :)

Posiadaczom komórek z Javą i GPRS lub G3 polecam operę mini. :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


m2marek

U mnie już bangla jak należy. Nowa organizacja strony jest zajefajna.

AL

Cytat: "AL"W domu na operze po wczytaniu strony głównej, najpierw pojawia mi się lista projektów i przy każdym projekcie ikonki skrutów (w poziomie), po czym po kilku sekundach te ikonki rozlatują się i zaczynają się wyświetlać w pionie -przez co długość strony znacznie się wydłuża... :(
U mnie niestety dalej poprawy nie widzę (wciąż rozłazi mi się wszystko w pionie). To chyba faktycznie przez tabelki, bo póki się niewładowują na stronę wszystko wygląda spoczko czyt. w poziomie. Chyba ściągnę tą nowszą próbną wersję Opery i spróbuje zobaczyć czy to coś da.

bartsob5

a zauwazyliscie ze ten skrypt od nieczytanych postow zaczal dzialac?? w koncu jest tak, jak nalezy!

Nietoperek

dziwne, z ciekawosci zainstalowalem operke 8.52 jaka zapewne uzywasz i mam wszystko cacy jak i na 9-ce - nic sie nie rozlazi jak bylo wczesniej

AL

---------- 05:50 08.03.2006 ----------

A wszystko przez...zakładki. Zainstalowałem tą nową Operę i nic nie uległo zmianie :cry:  i wtedy przypakiem bawiąc się opcjami i wyglądem strony zamkłem zakładki i nagle wszystko wróciło do normy :!:  Więc zakładki on - wszystko idzie w pion :cry:  , zakładki off - wszystko się poziomuje :)  Na szczęście można tak ukryć zakładki, że nie są widoczne cały czas tylko jak się najedzie na znacznik. :D

---------- 05:53 ----------

Cytat: "Nietoperek"dziwne, z ciekawosci zainstalowalem operke 8.52 jaka zapewne uzywasz i mam wszystko cacy jak i na 9-ce - nic sie nie rozlazi jak bylo wczesniej
W każdym bądź razie dzięki za szczere chęci i pomoc =D>

Mchl

Te zakładki to gdzieś z boku ekranu siedzą?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

Cytat: "Mchl"Te zakładki to gdzieś z boku ekranu siedzą?
Tak - ja przynajmniej mam je po lewej.

Mchl

To wiadomo już w czym rzecz.
Strona w tym moencie ma taką szerokość, że ledwie mieści się w 1024 pikselach (a twoja rozdzielczość to 1024x768). Tak więc cokolwiek, co zajmie kawałek ekranu z lewej lub z prawej strony, popsuje wygląd strony.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AL

---------- 06:22 08.03.2006 ----------

Śmieszna sprawa z tymi zakładkami. Teraz jak domyślnie są nie widoczne przy wejściu na stronę główną wszystko wygląda super, ale jak już wejdę na forum to...bez nich znowu wszystko rozjeżdża się w pionie. Wszystko wraca do normy po ich wyświetleniu. No i teraz jeszcze inna uwaga odnośnie menu - kiedyś chyba komuś coś w nim nie banglało (wyświetlało) - chciałem zakomunikować, że przynajmniej z menu jest u mnie wszystko w jak najlepszym pożądku. Jeszcze jedna sprawa - jeśli się nie mylę to w tej chwili na stronie głównej nie ma żadnego odnośnika do PPB. Myślę, że powinno to gdzieś być widoczne jeśli nie w głównym menu na wierzchu to w postaci jakiegoś linka albo loga na górze strony (chyba SkyWalker coś takiego sugerował - jestem za).

---------- 06:28 ----------

Cytat: "Mchl"To wiadomo już w czym rzecz.
Strona w tym moencie ma taką szerokość, że ledwie mieści się w 1024 pikselach (a twoja rozdzielczość to 1024x768). Tak więc cokolwiek, co zajmie kawałek ekranu z lewej lub z prawej strony, popsuje wygląd strony.
No i wszystko jasne. Właśnie sobie kupiłem nowego LCDeka - no i on oferuje nieco mniejsze rozdzielczości niż moja poprzednia kineskopowa 19. Ale trzeba gdzieś zacząć oszczędzać na prądzie - bo nowy mocniejszy ( i bardziej prądożerny procek ) już w drodze :wink:

---------- 06:47 ----------

Forum jakby wróciło do normy w obu ustawieniach zakładek. Ktoś coś z tego rozumie ](*,)

Nietoperek

a mi za to w operze menu ladnie jest poskladane i mozna je rozwinac czego nie moge powiedziec o FF gdzie na dziendobry jest rozwiniete i nie ma mozliwosci zwiniecia/rozwiniecia kategorii

Mchl

Cytat: "AL"Forum jakby wróciło do normy w obu ustawieniach zakładek. Ktoś coś z tego rozumie ](*,)

Forum się rozjeżdza przy szerokich postach (jak jest jakiś obrazek wklejony, albo kawałek kodu, tudzież zagnieżdzone i szerokie cytaty). To norma dla phpBB

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzyszp

Widzę, że galeria się pokazała ;-)

Na PPB też  :oops:

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

matti_tm

Hehehe... Tak żeby było śmieszniej: gdy wejdę na galerię, to zmienia mi się czcionka w menu. Nie wyświetla wtedy polskich znaków - zamiast nich są znaki zapytania :)
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


Nietoperek

a u mnie sa roznego typu kwadraciki :D

AL

Ciekawe, ale na mozilli menu wygląda jak dawniej - czyli jest rozjechane i długaśne, a wieczorkiem w domu na operze było takie króciótkie :wink:

Mchl

Galeria jeszcze nie działa niestety jak powinna... :cry:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org