CUDA

Zaczęty przez lukaszde, 20 Grudzień 2007, 21:41

Szopler

Cytat: Pigu w 30 Październik 2008, 15:48
hmm cóż - szczerze - pod cuda karta wypadła beznadziejnie - g8600 liczy ok 40h  :(

Która wersja GF8600 ?

Troll81

nie mam zielonego. Być może odkupię od znajomych :D

Pigu

Cytat: Szopler w 30 Październik 2008, 16:40
Cytat: Pigu w 30 Październik 2008, 15:48
hmm cóż - szczerze - pod cuda karta wypadła beznadziejnie - g8600 liczy ok 40h  :(

Która wersja GF8600 ?

GT

Szopler

Mhmmm czyli to co ja bede miał w lapku... a liczyłem na trochę łatwych punkcików ;)

AiDec

Nie za bardzo siedze w cenach graf, ale 70 pln uwazam za niska cene. Gdyby to bylo np. dla mnie, to chetnie bym kupil taka 8600.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Pigu

o ile nie wydechnie od ciepła  :attack: jak nam starczy, to można by się skusić

Troll81

Ja mówię że moge odkupić od znajomych. Co zespół wybierze to już nie moja brocha.

Troll81

Kurcze.... chyba przeliczyło wreszcie jedną próbkę seti :D ale temp na gpu wzrosła do 68c

[PBT] Horpah

załóż jakiś mały wentylatorek na tę kartę

Troll81

myślę nad tym ale nie mam możliwości zamocowania wentyla. na razie doliczył do 16% a gpugrid czeka w kolejce.

Szopler

8600M GT w lapie... dziś parę minut po północy puściłem próbkę GPUGrida... Wróciłem z pracy po 16-tej i co widzę? CPU Time (Only) 7h47m. Czy on podaje czas tylko CPU? Przecież liczyło w sumie 2x dłużej... No i 25% policzyło - wyrobi w deadline, ale lap chodzi 24/7 z czego grid około 18-20.

Jarek Wróblewski

Wyczytałem w
http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=84440
10. What are the technical specifications of the NVIDIA Tesla C1060 Processor ?

że to coś ma 240 rdzeni jako 30 8-rdzeniowych multiprocesorów, każdy rdzeń ma jednostkę arytmetyczną do floatów pojedynczej precyzji, więc takich jednostek jest 240. Ale jednostek do floatów podwójnej precyzji jest tylko 30 (po 1 na multiprocesor).

Ja z tego rozumiem tyle, że to jest super-procesor, który ma 240 rdzeni i który może wykonywać obliczenia podwójnej precyzji. A drobnym druczkiem jest napisane, że albo albo. Albo 240 rdzeni, albo podwójna precyzja.
Znaleziono AP26:

http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=1246#22466

OxyOne

cuuuudaa cuuudaa cuuuudaa ogła sza ją...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

D_T_G

#93
boinc benchmarkuje kartę jak wykryje ją w systemie? Jak wygląda wyciąg z 'messages' z pracy na tych kartach?

Na wiki nie ma za dużo o tej technologii, co jakby przetłumaczyć to:
http://boincfaq.mundayweb.com/index.php?language=1&view=471 ?

W tym faqu sporo uwagi jest poświęcone przymulaniu systemu podczas pracy na karcie. Czytałem kiedyś o jakiejś technologii nvidii, że jak w kompie jest i zintegrowana grafika i monstrum w slocie pciexpress to jeśli do aktualnej pracy (przeglądanie sieci itd.) to ten drugi może być całkowicie wyłączony. A co gdyby tak dopasować to do boinca, że na monstrum by było liczone ale rendereowaniem pulpitu zajmowała by się zintegrowany chip graficzny. A może już tak boinc potrafi?


Tomasz R. Gwiazda

w massage takie info jest na temat karty

2009-06-07 23:01      CUDA device: GeForce GTX 260 (driver version 18585, compute capability 1.3, 896MB, est. 105GFLOPS)

satanetv

No to by było całkiem miłe. Pracuje sobie na zintegrowanej a cuda sobie liczą nie powodując przycinania.