DIGITAL RECON - prezentacja i propozycja współpracy

Zaczęty przez X X X, 08 Listopad 2009, 20:05

X X X

DIGITAL RECON   For Mega Crunchers

Jesteśmy bardzo młodym, kilkuosobowym teamem międzynarodowym, który ma ambicję stać się najmocniejszym teamem w całej społeczności BOINC - zapraszamy na naszą stronę: http://dantmorris.com/simplem/

Członkowie założyciele:
Dan T. Morris (USA) - rank 20, moc 24
Kevint (USA) - rank 02, moc 1!
SpeedMax (Italy) - rank 35, moc  6, nr 1 we Włoszech
Ice (UK) - rank 99, moc 57, prowadzi www z optymalizacjami MW
JeffT (USA) - rank 749, moc 172
Od dziś również ja jestem członkiem tego teamu - rank 402, moc 86.

Oprócz pracy na rzecz własnego teamu podejmujemy działania wspierające inne akcje, teamy i kraje. I tak - oddając hołd niedawno zmarłej matce, ICE i inni członkowie naszego teamu pracują przez tydzień na rzecz teamu B@P i/lub Polski. W efekcie np. dziś Polska uzyskała więcej punktów niż UK (wczoraj była na 2. miejscu w świecie!). Również w poprzednich dniach team B@P otrzymał od teamu Digital Recon istotne wsparcie - choćby dziś ICE był dostarczycielem największej liczby punktów.

Ta pomoc kończy się, ale bardzo jesteśmy zainteresowani dalszą współpracą! Jeżeli będziecie mieć dobry pomysł dla społeczności BOINC, to chętnie go wesprzemy. Szczególnie jesteśmy zainteresowani wspomożeniem powstania efektywnej aplikacji GPU dla AP26. Kevint, dysponujący największą mocą w całym BOINC, osobiście zapewnił mnie dziś, że jeśli dacie radę stworzyć taką aplikację przed 18 grudnia, to udostępnimy Wam przynajmniej część naszej mocy, aby w ten sposób uhonorować polską myśl naukową i jednocześnie zapewnić B@P czołowe miejsce w wyścigu AP26.

Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje, życzymy sukcesów!
:parrrty:

Troll81

współpraca jest w szeregach B@P zawsze mile widziana.  :parrrty: ku chwale BOINC

Szopler

18.12 zaczyna się 3 dniowy wyścig AP26 w primegridzie

Bober

7NBI_Zarecki Robert [Digital_Recon] - życzę samych sukcesów w nowym towarzystwie - pozdrów kolegów - niech się Wam wiedzie.  :parrrty:

Niekumaty Burak

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert [Digital_Recon] w 08 Listopad 2009, 20:05
Jesteśmy bardzo młodym, kilkuosobowym teamem międzynarodowym, który ma ambicję stać się najmocniejszym teamem w całej społeczności BOINC  ...
Przyłączcie się do nas, pomożemy.  :)
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

X X X

Bardzo dziękuję za propozycję dołączenia!  ;D

Spójrz na statystyki na dziś: http://pl.boincstats.com/stats/boinc_team_stats.php?pr=bo&st=0&co=0&or=12

Digital Recon ma 5. miejsce na świecie, a Boinc@Poland... 17.
Zatem dołączcie do lepszych, dołączcie do Digital Recon!
:parrrty:

PanStaszek

Ja też dziękuję ... zostaję w POLSCE, pomimo oficjalnej zachęty i nieoficjalnej próby zwerbowania przez PM.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Bober


Mchl

Robercie, nie mamy nic przeciwko, żebyś zachęcał do udziału w swoim zespole na otwartym forum, ale rozsyłanie PM zakrawa już na spam.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Filavandrel


I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

X X X

Cytat: stachu @ fiddex w 19 Listopad 2009, 21:43zostaję w POLSCE
A`propos Polski - spójrz na flagę przy moim nicku i pomyśl na konto jakiego kraju idą moje punkty.

Myślałem, że po upadku komuny prywatna korespondencja pozostaje prywatną... no cóż... aby nie zaogniać nie skomentuję tego. Boleję jedynie nad tym, że choć rozmawiam na forach paru polskich zespołów, to nikt nie ma tak negatywnego nastawienia do współpracy jak Wy. Dajcie z tym spokój, bo to niczego nie zbuduje. Albo dajcie tego bana, jeśli Was to uszczęśliwi w jakikolwiek sposób.

Wszystkie moje zaproszenia do wspólnego działania mają jak najbardziej oficjalny charakter - od dziś należę do grona 5 osób zarządzających zespołem Digital Recon. Oczywiście możecie kontaktować się bezpośrednio z Danem, założycielem zespołu.

Niekumaty Burak

Cytat: stachu @ fiddex w 19 Listopad 2009, 21:43
Ja też dziękuję ... zostaję w POLSCE, pomimo oficjalnej zachęty i nieoficjalnej próby zwerbowania przez PM.
Dlaczego ja nie dostałem?  :parrrty:

Cytat: Filavandrel w 19 Listopad 2009, 21:59
dać mu banana  ;)
Wystarczy po łapkach.  :attack:
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Filavandrel

7NBI_Zarecki Robert zaczynasz mnie trochę denerwować, czytam to forum, czytam i inne fora na których są twoje wypowiedzi i wszędzie widzę jedno: no mróweczki jak tam na dole
może i masz dostęp do olbrzymiej mocy obliczeniowej (raczej niezbyt dostępnej dla 99% normalnych ludzi liczących w BOINC) ale twoje (powiem to po imieniu) "wywyższanie się" w stosunku do innych zaczyna być niesmaczne
licz sobie spokojnie i daj innym też spokojnie liczyć, jak ci w B@P nie pasowało to ok, licz sobie w swoim międzynarodowym teamie i daj innym spokój
wiemy że jest teraz "Digital Recon" dzięki twojej informacji i jak ktoś będzie miał ochotę się przyłączyć to to zrobi bez ciągłego przypominania że jesteś ty, że jest twój team

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

X X X

Cytat: Niekumaty Burak w 19 Listopad 2009, 22:06Dlaczego ja nie dostałem?
Mój zespół ma charakter otwarty, każdy może do niego dołączyć. Indywidualne zaproszenia wysłałem do kilku osób z krajowej czołówki. Jakie odpowiedzi uzyskałem - okaże się na przełomie roku. Mimo wszystko wszystkich pozdrawiam!
:parrrty:

Mchl

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert [Digital_Recon] w 19 Listopad 2009, 22:03
Myślałem, że po upadku komuny prywatna korespondencja pozostaje prywatną... no cóż... aby nie zaogniać nie skomentuję tego.

Pozostaje prywatną tak długo, jak długo jedna ze stron jej nie ujawni. stachu to zrobił w swoim poście, więc nie sugeruj nam tutaj, że Cię inwigilujemy.

Co do rozsyłania zachęt na PW. Rozsyłaliśmy kiedyś zaproszenia do liczydłowych niezrzeszonych w żadnym zespole przez PW w projektach. Szkoda że nie widziałeś afery jaka się rozpętała, jak jeden z nas się pomylił i posłał zaproszenie do osoby, która już w zespole była. Tutaj ładnie Cię prosimy, żebyś tego nie robił, tam było domaganie się publicznych przeprosin (i to bez przebierania w słowach).

I tak już całkiem na nawiasie, trudno nazwać zachęcanie do przejścia do swojego zespołu "pozytywnym nastawieniem do współpracy".

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

PanStaszek

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert [Digital_Recon] w 19 Listopad 2009, 22:03
Cytat: stachu @ fiddex w 19 Listopad 2009, 21:43zostaję w POLSCE
A`propos Polski - spójrz na flagę przy moim nicku i pomyśl na konto jakiego kraju idą moje punkty.
A dla mnie w Polsce znaczy dla polskiego Teamu. Ponadto jestem stały w uczuciach, od początku jedna drużyna (fuzja z PBT)


Cytat: 7NBI_Zarecki Robert [Digital_Recon] w 19 Listopad 2009, 22:03
Myślałem, że po upadku komuny prywatna korespondencja pozostaje prywatną... no cóż... aby nie zaogniać nie skomentuję tego. Boleję jedynie nad tym, że choć rozmawiam na forach paru polskich zespołów, to nikt nie ma tak negatywnego nastawienia do współpracy jak Wy. Dajcie z tym spokój, bo to niczego nie zbuduje. Albo dajcie tego bana, jeśli Was to uszczęśliwi w jakikolwiek sposób.
Nie zacytowałem treści wiadomości, dałem tylko sygnał że ktoś gra nie fair. A jak rozmawiasz na innych forach to może lepiej pozachęcaj by się zjednoczyć w jeden POLSKI team.





"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

X X X

Cytat: stachu @ fiddex w 19 Listopad 2009, 22:20A jak rozmawiasz na innych forach to może lepiej pozachęcaj by się zjednoczyć w jeden POLSKI team
Taką propozycję składałem wielokrotnie, ale ani w Boinc@Poland, ani w innych zespołach nie ma takiej realnej woli.

I była to jedna z głównych przesłanek mojego odejścia. Skoro nie ma możliwości zbudowania mocnego polskiego zespołu, który byłby w stanie choćby pokonać Czechów (na dziś o 2kk lepszych), to lepiej reprezentować Polskę w mocnym międzynarodowym teamie niż tkwić w marazmie. Celowo zmieniłem swój avatar i dodałem profil w każdym aktywnym projekcie, żeby wszędzie promować Polskę. Żeby pokazać, że Polak też potrafi i nie musi być zapchaj dziurą świata, najczęściej w wyniku własnej słabości.

Bober

Powyższym postem przyznałeś, że Twoja ankieta była tylko na pokaz, bo sam odszedłeś - to po pierwsze.

Po drugie ten team jest silnym polskim zespołem, nie prędko pojawi się jakikolwiek inny, który będzie mógł zagrozić Czechom. Szczerze mówiąc myślałem, że pokusisz się o zbudowanie takiego zespołu - bez dostrzeganych przez Ciebie wad B@P. Jednak wolałeś przyłączyć się  do właściwie jednoosobowej międzynarodowej drużyny, jak rzep psiego ogona. To ma być lepsza reprezentacja Polski?  XD


X X X

TAK! To jest lepsza reprezentacja Polski! Podobnie jak J.Dudek był lepszą reprezentacją Polski niż kopacze z drużyny PZPN.  :attack:

A nasz zespół nie jest jednoosobowy - mamy dwóch zawodników, z których każdy zrobił dziś więcej punktów niż cały team Boinc@Poland. Poza tym - nie obrażaj pozostałych maluczkich. 
XD

sesef

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert [Digital_Recon] w 19 Listopad 2009, 22:53mamy dwóch zawodników, z których każdy zrobił dziś więcej punktów niż cały team Boinc@Poland.

Nie każdy ma 2 szafy w domu pełne cpu/gpu.

Kryniek

Panowie dajcie spokój już Robertowi, nawet jeśli rozsyła te PM to skuszą się na jego propozycję tylko ci co się podjarają że będą mogli liczyć w wielkim zespole, gdzie liczą całymi flotami kompów. No albo Ci, którzy są jak uciekające gryzonie z tonącego...aczkolwiek statek wcale nie tonie.

Takich od razu poznać że nie podadzą sesownego powodu odejścia tylko jakiś bełkot XD

Ja nie zamierzam opuszczać zespołu nawet nie ze względów patriotycznych, ale takich że BOINC@Poland ma ogromny potencjał. Nie jesteśmy drużyną która cały swój pseudo sukces opiera tylko na milce i innych koktajlach. Nie sztuka liczyć tylko najlepiej punktujące projekty i honorować się najlepszym zespołem XD
Zobaczcie jak idzie nam wyścig w WCG, potrafimy się zmobilizować.

X X X

CytatNie każdy ma 2 szafy w domu pełne cpu/gpu.
Nie każdy. Dlatego czasem warto docenić tych, którzy mają choć szafki.

@Kryniek
No zmobilizujcie się wreszcie. Pokażcie, że jeszcze stać Was na to i owo, bo inaczej TPT rozjedzie Was za całkiem niedługi czas.

Kryniek

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert [Digital_Recon] w 19 Listopad 2009, 23:20
@Kryniek
No zmobilizujcie się wreszcie. Pokażcie, że jeszcze stać Was na to i owo, bo inaczej TPT rozjedzie Was za całkiem niedługi czas.

Zapewne. Gorzej jak zamkną milke i Collatza to co wy wtedy biedaki zrobicie. Nie będzie jak (i czym) rozjeżdżać konkurencji XD. Żeby coś stabilnie stało na nogach, musi mieć solidne podstawy a nie kilka belek ;)

Mchl

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert [Digital_Recon] w 19 Listopad 2009, 22:53
TAK! To jest lepsza reprezentacja Polski! Podobnie jak J.Dudek był lepszą reprezentacją Polski niż kopacze z drużyny PZPN.  :attack:

Krótko z nami byłeś, może nie zauważyłeś, że nasz wkład w BOINC to nie tylko przeliczone jednostki.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Filavandrel

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert [Digital_Recon] w 19 Listopad 2009, 23:20
Nie każdy. Dlatego czasem warto docenić tych, którzy mają choć szafki.

czym docenić??? zrzutką na prąd jaki pożeracie ???
ordery dokleić do koperty ???

to że masz dostęp do takich szaf to zwyczajny cufal życiowy, mogło trafić na każdego innego

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

Troll81

Za 3 lata wszyscy będą mili grafy które dziś są topowe i połowa projektów BOINC będzie liczyć na grafach. Wtedy przewaga graf już nie będzie tak duża. To co jednak wyróżnia nas spośród innych zespołów i czego nikt nam nie odbierze jest wkład w polską część BOINC. Zobacz kto tłumaczył polskie strony projektów. Zobacz ko dokonał sporej części wpisu w wiki na temat BOINC to właśnie to czyni nas ważnym w Polsce zespołem, a nie punkciki których natrzepać można w 3d we freehalu stawiając farmę pentiumów 2.....

Wybacz ale punkty to tylko kwiatek do kożucha... a niektórzy o tym zapominają. W BOINC liczy się troszkę coś innego.... poświęcenie dla innych i to nie tylko cykli proca czy grafy.

Nie zrozum mnie źle, nie wkurza mnie fakt że trzepiesz punkty, ale zobacz że sowim zachowaniem wielu przyjaciół w naszym teamie nie zyskałeś.....
Doceniam twój wkład. Gdyż robisz rzecz wielką, ale nie umniejszaj dokonań innych. Bo każdy choćby i , liczący na leciwym sprzęcie, liczydłowy. Ma swój ważny wkład. Nie każdego stać na 4 najnowsze grafy i super proca oraz rachunki co miesiąc. Mnie przyszło wyrównanie za prąd które mocno walnęło w kieszeń, i tracę robotę (a okres na to jest wyjątkowo paskudny) nie wykrzeszę z siebie więcej punktów, choć bardzo bym chciał. Staram się za to pisać arty na naszej wiki, promować zespół i BOINC i cieszę się że mam takich przyjaciół jak niektórzy członkowie B@P. Bo to właśnie dał mi BOINC.... przyjaźń niektórych ludzi. Kumpli mam dziesiątki ale przyjaźń to coś co naprawdę się liczy....

X X X

@Kryniek
Spokojnie, bez obaw. Nie było Milki, nie było Colla, był tylko wyścig CPU/PG i co? No i daliśmy radę, w swoim debiucie, bez uruchomienia pełnej mocy, zdobyliśmy 4. miejsce drużynowo i 4. indywidualnie. A Boinc@Poland? 7 i 14. Nawet dostaliśmy specjalne słowa uznania.
CytatFrom: John (ID 2449)
Subject: Challenge finish

Howdy Dan!

First off, thank you for participating in PrimeGrid. I've noticed your recent contributions and they are quite significant.

Secondly, please congratulate your team for an excellent finish in this last Challenge. It was also nice seeing y'alls presence in the forum.

Thank you again and good luck finding primes!

John

@Mchl
Dostrzegam i doceniam Waszą działalność misyjną. Ale nie masz wrażenia, że zdominowała ona pozostałe formy aktywności? Dlaczego jeden człowiek - Tomasz Paweł - potrafi skupić wokół siebie więcej mocniejszych graczy niż team B@P? Odpowiedzcie sobie wewnętrznie na to pytanie. Nie ma porządnej strony, nie ma własnego forum, a więcej mocnych graczy przychodzi właśnie do TPT, a nie do B@P. Gdzieś popełniacie błąd i dla dobra teamu na nim się skupcie a nie na powarkiwaniu na innych.
:parrrty:

X X X

#27
Cytat: Filavandrel w 19 Listopad 2009, 23:33to że masz dostęp do takich szaf to zwyczajny cufal życiowy, mogło trafić na każdego innego
Widzisz to nie o dostęp chodzi, w przeciwieństwie do niektórych okradających firmy, w których są zatrudnieni, ja cały swój sprzęt zakupiłem za swoje pieniądze i jego eksploatację opłacam również ze swojej kieszeni.

@Troll, w zasadzie odpowiedziałem Ci pisząc do Mchl. :)

@Bober, oby ten czas nastał jeszcze za mojego życia!

Troll81

Doceniamy wkład TPT :D B@P jest dużym zespołem i dawał sobie jak dotychczas radę, Myślę że do rozmowy będzie warto wrócić za jakiś czas jak głowy ochłoną. A i wtedy rankingi będą wyglądały troszkę inaczej......

Bober

TPT powstało na zgliszczach PurePC.pl i jak na forum o takim potencjale (60k użytkowników) to wybacz, ale 5 osób liczących na kartach to żenada jest. A że 5 osób wystarczy, żeby wykręcić 1mln punktów - to taki moment jest w historii. Z czasem u nas kilkadziesiąt osób przesiądzie się na karty...

Machloj

uwielbiam te wasze kłótnie ;) ale przypomnijcie sobie po co zaczęliście liczyć BOINCa - czy dla punkcików, czy dla nauki :) jestem pewny, że zaczęliście przez to drugie, tak więc czy u nas, czy w digital recon i tak gramy do jednej bramki ;)

pozdro!
Wyleczony (prawie) Punktomaniak!  :arrr:

X X X

Cytat: Machloj w 20 Listopad 2009, 00:09czy u nas, czy w digital recon i tak gramy do jednej bramki
Kocham Cię za te słowa!
:respect:

To jest najlepsze motto.
:parrrty:

Mchl

B@P jest "na rynku" od pięciu lat. Wyrósł na największy zespół w Polsce. Jak sam zauważyłeś nabrał przy tym pewnej inercji, co moim zdaniem jest właściwie nieuniknione.

Młode zespoły wnoszą powiew świeżości, który przyciąga użytkowników, zwłaszcza tych dla których liczy się indywidualizm. W mniejszej ilości członków, łatwiej zaistnieć, wykazać się. Młody zespół to więcej entuzjazmu, więcej pomysłów itd...

Jeśli mogę coś poradzić, uważajcie na słomiany zapał. Nie jesteście pierwszym zespołem, który ma bardzo obiecujący start. Trudniej niestety przetrwać. Nie życzę wam bynajmniej porażki, tylko dzielę się spostrzeżeniami.

Statystyki są o tyle fajne, że miejsca w nich starczy dla wszystkich. Od samego początku staraliśmy się zachowywać fair wobec innych zespołów, więc tego samego możecie od nas oczekiwać. Polecam takie podejście ;)

Idę spać.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

X X X


OxyOne

heh woda na młyn...

Dlaczego nie zabieracie sie tak doliczenia jak do tej burzliwej kłótni. śmieje sie z was, dolewa oliwy do ognia a wy... łapiecie jak mlode pelikany.
Mchl... zawiodłem sie na Tobie... ze w ogole sie wdajesz w taka bezproduktywna dyskusje.

A co do mnie... i pytan dlaczego licze dla DR - ICE zrobił ladny skłon w nasza strone chociaz nie musiał a czy ktos mu podziekował? Ja jakos nie słyszalem i nie wyczytałem teraz uzyjcie szarych komórek...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

X X X


lolek

Panowie skończcie tą dyskusje, bo jak pozostałe z Robertem nie mają większego sensu (bynajmniej w moich oczach, przypominają te z Arturem, on wie lepiej, Robert jest znów lepszy od innych). Swoją drogą nie dziwi mnie Robert, bo było widać, że z nami nie wytrzyma, natomiast co do Oxy, ciebie zawiódł Mchl, a ty zawiodłeś mnie i pewnie wiele innych osób z tego forum. A co do dolewania oliwy, myśl sobie co chcesz, guzik mnie to obchodzi.  Panowie po  :parrrty: i bawmy się dalej w liczenie pod polską banderą  :P

Niekumaty Burak

Cytat: lolek w 20 Listopad 2009, 09:41
... Panowie po  :parrrty: i bawmy się dalej w liczenie pod polską banderą  :P
Niedawno erep zaśmiecał forum, teraz robi to dyskusja z 7NBI_Zarecki Robert [Digital_Recon].
Navigare necesse est, vivere non est necesse.

Machloj


X X X

Na temat zaśmiecania... to jest wątek na temat Digital Recon, w różnych kontekstach. Jeśli kogoś to nie interesuje, to nie bardzo rozumiem dlaczego zabiera głos?