DIGITAL RECON - prezentacja i propozycja współpracy

Zaczęty przez X X X, 08 Listopad 2009, 20:05

Mchl

Cytat: OxyOne w 20 Listopad 2009, 01:44
Mchl... zawiodłem sie na Tobie... ze w ogole sie wdajesz w taka bezproduktywna dyskusje.

Pewnie nie mam nic lepszego do roboty.

Chyba nie rozumiem o co Ci chodzi.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org


Kryniek


Waldek1989

#43
Miło się czyta  XD
btw, ja zawiodłem się na OxyOne ,że odszedł.

Troll81

A ja zaczynam mieć już dośc jojczenia pod tytułem "jak strasznie źle że odeszli....."

Święte prawo każdego liczydłowego do wyboru drużyny czy bandery. NIe musi nam się to podobać ale nie mamy prawa do krytyki.

Przestańmy więc wreszcie szlochać.....

Poglądy Roberta są nam znane. Digital Recon jako drużyna została nam przedstawiona i miło będzie z nimi rywalizować. Każdy z nas powiedział to co ma do powiedzenia ze trzy albo i więcej razy. Zamknijmy ten rozdział i róbmy swoje.

OxyOne

Lolek, solo1979 zawiodłem Was? to bardzo szczerze przepraszam, lecz ja zawiodłem sie na Was wszystkich nie dziekujac ICEowi. Chociaz głupia notke mozna bylo zostawic na naszym czy tez ICH forum. Co korony by pospadały?...

Tu sa sami wodzowie nie ma indian...

Taki sam skłon podziekowania robie teraz w strone DR. Nikt z was nie miał jaj aby cokolwiek zrobic w tym kierunku tylko były zachwyty ile RAC zespolu poszedl do gory.
Mam ekstra w dupie te wasze kłótnie z 7NBI i robie swoje bo nic innego madrego nie wymyslicie. 7NBI głosno i wyraznie mowi "Jestem w Digital Recon!!"
Czy ja cos takiego powiedziałem? Ludzie kochani opamietajcie sie.

Mnie interesuje jedno w jaki sposób Wy podziekujecie Sesefowi za AP26 ATI/GPU.
Ci co mowia ze nie licza dla pkt. beda pierwsi w kolejce po app, wszyscy jestescie tacy sami...



Mchl - uwazam Cie za mentora w sprawch Boinc i reprezentantem dot. B@P. Myslałem ze takie bzdurne i bezpłciowe kłótnie omijasz...
I nie chce byc bezszczelny bo bym odpowiedział cos na temat jak nie masz pracy, ale nie chce nikomu robic przykrosci...

Mam nadzieje ze zrozumieliscie...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Mchl

OxyOne: może w tekście tego nie widać, ale ja do tej dyskusji nie podchodzę jak do kłótni. Jedyny zarzut względem Roberta mam taki, że trochę nieładnie było z jego strony rozsyłanie PM z zaproszeniami.

Co do sprway dziękowania ICE, może i rzecywiście by wypadało. Szczerze mówiąc ja sam przeoczyłem tę akcję.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Kryniek

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert [Digital_Recon] w 19 Listopad 2009, 23:55
@Kryniek
Spokojnie, bez obaw. Nie było Milki, nie było Colla, był tylko wyścig CPU/PG i co? No i daliśmy radę, w swoim debiucie, bez uruchomienia pełnej mocy, zdobyliśmy 4. miejsce drużynowo i 4. indywidualnie. A Boinc@Poland? 7 i 14. Nawet dostaliśmy specjalne słowa uznania.

Jakoś mi się nie chce wierzyć:

Digital Recon - statystyki z BOINCstats

20.11.2009
Collatz Conjecture - 6,070,005
Statystyki sumaryczne - 6,282,321

Ale i tak życzę Ci powodzenia. Tobie i Twojej drużynie :parrrty:

Peciak

Cytat: OxyOne w 20 Listopad 2009, 11:27
Lolek, solo1979 zawiodłem Was? to bardzo szczerze przepraszam, lecz ja zawiodłem sie na Was wszystkich nie dziekujac ICEowi. Chociaz głupia notke mozna bylo zostawic na naszym czy tez ICH forum. Co korony by pospadały?...

Tu sa sami wodzowie nie ma indian...
To że się nie podziękowało to fakt głupio wyszło ale sam wiesz co się działo u nas wtedy na naszym forum. Zaczęli odchodzić liczydłowi których bardzo szanowałem. Celowo prowokowałem Ciebie i 3RNI do wypowiedzi czy od nas odeszliście czy nie, bo w dalszym ciągu miałem nadzieje że jednak nie.
Nie palmy mostów za sobą bo zbudować je będzie trudno. Że sami wodzowie ... trudno jeden niedawno odpowiedział mi "żebym się nie rzucał" - mi to dynda widać taki ma sposób bycia.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

X X X

Cytat: Kryniek w 20 Listopad 2009, 11:43Jakoś mi się nie chce wierzyć
To spójrz na Giving Thanks Challenge Final Standings
http://www.primegrid.com/challenge/2009_givingthanks/top_teams.html
http://www.primegrid.com/challenge/2009_givingthanks/top_users.html
:parrrty:

Mchl

Coś krzywo Kryniek spojrzałeś, bo mają na dzisiaj 204,952,788 ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

eh.... skończmy tę bezcelową dyskusję.  Wątek miał być o propozycji współpracy a zamienia się w coś zupełnie przeciwnego.... Gdzie tu sens?

X X X

Czasem warto zdetonować wszystkie negatywne emocje, aby oczyścić przedpole do konstruktywnej współpracy. Zatem, niech wszelka żółć zostanie wylana, a później pozamiatać wątek.
;D

Mchl

Nie ma tak łatwo. Tutaj jak coś się rozleje, to o ile nie jest wyjątkowo ohydne, zostaje aż baza danych padnie. :P

BTW. Idę robić backup.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

btw przydałoby się niektóre wątki do archiwum dać.... bo od 2007 nikt w nich nie pisał.... albo i dłużej.....

Kryniek

Cytat: Mchl w 20 Listopad 2009, 11:52
Coś krzywo Kryniek spojrzałeś, bo mają na dzisiaj 204,952,788 ;)

Chodziło o punkty/dzień a nie wszystkie...ale nie ważne już.
Rzeczywiście żółć sie wylała i czas już skończyć przepychanki (w których sam zresztą wziąłem udział %)) i czas pogadać o współpracy. Ostatecznie i tak wszyscy liczymy dla idei BOINC  :)

3Rni

Cytat: Kryniek w 19 Listopad 2009, 23:13
Panowie dajcie spokój już Robertowi, nawet jeśli rozsyła te PM to skuszą się na jego propozycję tylko ci co się podjarają że będą mogli liczyć w wielkim zespole, gdzie liczą całymi flotami kompów. No albo Ci, którzy są jak uciekające gryzonie z tonącego...aczkolwiek statek wcale nie tonie.

Takich od razu poznać że nie podadzą sesownego powodu odejścia tylko jakiś bełkot XD

Ja nie zamierzam opuszczać zespołu nawet nie ze względów patriotycznych, ale takich że BOINC@Poland ma ogromny potencjał. Nie jesteśmy drużyną która cały swój pseudo sukces opiera tylko na milce i innych koktajlach. Nie sztuka liczyć tylko najlepiej punktujące projekty i honorować się najlepszym zespołem XD
Zobaczcie jak idzie nam wyścig w WCG, potrafimy się zmobilizować.

trochę mnie smucą takie słowa, bo nie tak myślałem o sobie przenosząc grafy do DR, nie wiem ale po przeczytaniu całych 2 stron tego wątku odnoszę wrażenie, że dopiero jak człowiek odejdzie to dowiaduje się o sobie "ciekawych rzeczy".
pozdrawiam wszystkich pkt-maniaków - bo ciężkie życie tu tacy mają  XD

X X X


Tomasz R. Gwiazda

taka refleksja dla tych wszystkich ktorzy sa rozczarowani czyimś "postępowaniem"

Miejcie mniejsze wymagania co do innych to się nie rozczarujecie. :)

lolek

Ale przynajmniej coś się dzieje na forum   XD

BOINC@POLAND[HA$]

ciekawe dlaczego na naszym a nie na innym....

Nie martwcie sie moje 5870 juz jedzie a planach zalup nastepnej....
i tak dojade do 3x


wiec punkty jak byly tak i beda.....
Dolaczylem do zespolu bo to Polski zespol a ja jestem Polakiem, licze w Polsce i chce byc w Polskim zespole, otwartym, ogolnym z fajnym supportem i ciekawym forum.
A wy to wsztystko zapewniacie, wejdzicie na formy DR co tam sienie dzieje......ogien....

Pozdro dla wszystkich tych co odeszli i tych co zostali... psy szczekaja karawana jedzie dalej

Bober

Ok. Trochę mieliśmy odstępstwa od wieloletniej reguły sympatycznej atmosfery na forum, wzajemnego zrozumienia i pomocy, a teraz wracamy  :P

Aegis Maelstrom

Na zakończenie powiem, że uważam MChla za człowieka o nadludzkiej cierpliwości i wyrozumiałości.

Facet pracuje nad forum i drużyną, stara się wszystko godzić, a jeszcze mu piszą "zawiodłem się na Tobie", reklamują konkurencyjną drużynę  ;D i zachęcają do sporów.

Znamy się z 'pedii i tam to ja kiedyś byłem takim, co to każdego przygarnie do serca - ale moja cierpliwość się chyba wyczerpała, a MChl stoi jak posąg.  :parrrty: naszego taty drużyny!  :respect:

A Oxy: poważnie, dzięki i szacun za Twój cały wkład w drużynę i w BOINC, oraz <szczególnie> pierwszy post w tym wątku. Obyśmy się często spotykali. :>

Panowie: do rrroboty!! Mam wolny kawałek soboty, to biorę się za niusy/wiki. :) I trzeba pchnąć do przodu SKB@P!

W tym kraju ponad 38 milionów ludzi nie liczy BOINC!  :deadman: XD :attack:

Troll81

:D a wiki warto poodkurzać i posprawdzać....

Mchl

Mam tylko prośbę. W ten weekend wstrzymajcie się z ładowaniem plików.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

AiDec

Cytat: 3Rni w 20 Listopad 2009, 19:29
pozdrawiam wszystkich pkt-maniaków - bo ciężkie życie tu tacy mają  XD

No, jako jeden z tych wiekszych pkt-maniakow B@P, pozwole sie z Toba nie zgodzic. IMHO mam tu wspaniale zycie. Moj wklad byl i jest doceniany, tak w ogolne punkciki, jak i w GPUGrid, jak i w Millky. Moj milkowy komp lezy z powodu powaznej awarii, a zlego slowa nie uslyszalem. Jak Kosmos padl i Alemere lezalo odlogiem to nawet wiecznie-nieobecny-z-powodow-osobistych Pigu rzucil sie pomagac co bysmy nie starcili pierwszego miejsca. Wszyscy pomagaja, cenia i chwala takich jak np. ja punktomaniakow. Nie czytalem zlych slow o sobie, OxyOne, Tobie, Stachu, wiecznie_wszystko_wygrywajacym ksysju :). Mam tutaj wspaniale zycie, doskonaly kontakt z wieloma osobami, sam pomagam jak moge i inni pomagaja jak moga. Wcale nie mamy tutaj ciezkiego zycia.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

3Rni

AiDec, nie taka była intencja pozdrowień, oczywiście nikt nie robi tu osobistych wycieczek, ale nie tylko ja mam wrażenie ze wszelkie inicjatywy, pomysły i idee zmierzjace do osiagania wysokich RAC, prędzej czy poźniej komentowane są " pkt to nie wszystko" znajdziesz to w każdej burzliwej rozmowie, w tym watku tez na pewno pare razy

wiec mimo wszystko pozdrawiam pkt-maniaków i nie bójmy się przyznać do tego, bo szczytne idee nie wystarczą. aVe staty  XD

Kryniek

Robert -->

21.11.2009 10:33
Digital Recon - statystyki z BOINCstats (Punkty/dzień)

Statystyki sumaryczne - 530,930
Collatz Conjecture - 325,102

dla porównania te same statystyki dla BOINC@Poland

Statystyki sumaryczne - 1,520,921

Collatz najwidoczniej ma mało próbek, milka wogóle nie daje. Ewidentnie pokazuje to że gdyby nie te dwa projekty to nie wiem czybyście tak wojowali ;) W BONIC@Poland też będą się pojawiać GPU więc to z biegiem czasu się wyrówna a na ten czas liczy się większa dywersyfikacja. Wy bez GPU macie ok 200k a my 1,5 mln.
Co ty na to?

Ps. tylko nie traktować mi tego jako atak tylko wymianę poglądów z Robertem.

Machloj

nie mogłeś się powstrzymać kryniek, co?  %)

X X X

Kryniek, nie mogę od paru dni odesłać żadnego wu, bo są problemy komunikacyjne. W tej chwili mam zrobione zadania o wartości 600k. W poniedziałek kończą się w USA wakacje, więc sprawy wrócą do normy, RAC wróci do normy. Jakby Twoje WCG przez tydzień nie działało, to też byś wielu punktów nie miał.
Natomiast wydaje mi się, że wciąż nie dostrzegasz pewnej sprawy - do Boinc używamy tylko tych CPU, które są na kompach z zamontowanymi grafami. Pozostałych posiadanych komputerów w normalnym trybie nie używamy, bo to się nie opłaca - prąd jest drogi, a punkty małe. Grafa zrobi w minutę tyle punktów, co słabiak w cały dzień, przy horrendalnym zużyciu prądu. Inaczej jest przy wyścigach i innych eventach na CPU - wtedy uruchamiana jest większość sprzętu. I tu tkwi tajemnica, dlaczego w statystykach CPU jesteśmy maluczcy a w wyścigu potrafimy Was pokonać.

3Rni, cały problem pewnie sprowadza się do tego, że byliśmy za młodzi, w znaczeniu, że nie było nas, kiedy budowano tutejszy Biskupin. I, o zgrozo, śmieliśmy mieć własne zdanie, odmienne spojrzenie. A won do ostatniej ławki! Oczywiście nie ma żadnego znaczenia, że obliczeniami Seti zajmowałem się już wtedy, kiedy nie było jeszcze Boinc. Tak, tak - stary już jestem. Ale jednak nie aż tak stary, aby pasować do tego tworu łudząco przypominającego mi PZPN.

OxyOne, nie masz racji, że to tylko polska specyfika. W całej społeczności Boinc są w tej chwili naprężenia, które prowadzą do pęknięć. Z jednej strony jest grupa "klasyczna", która "od zawsze" zajmuje się Seti i do końca swych dni pewnie będzie się tym zajmować, i uznająca WCG za jedynie słuszny naukowo projekt. A z drugiej strony mamy grupę osób o nowoczesnym i nie klaustrofobicznym spojrzeniu na naukę, zainteresowanych najnowszą techniką i wykorzystywaniem jej do zwiększenia mocy obliczeniowych oferowanych nauce. Tym grupom jest zwyczajnie nie po drodze i dlatego właśnie pęka najpotężniejszy team świata - Seti@USA, podobne ruchy występują nawet w LAF, choć na mniejszą skalę. Jak czytałem ostatnio spory w SUSA, to śmiałem się, bo niektóre dyskusje są jakby żywcem przetłumaczone z naszego forum.

All, nie ma w Polsce teamu, który by mi odpowiadał. Dlatego pozostanę w zespole międzynarodowym, póki będzie trwał, bo nic nie jest wieczne. Możecie do woli odmawiać mi bycia Polakiem, choć całe życie mieszkam w Polsce, pracuję dla Polski, daję pracę Polakom i płacę podatki dla Polski - nie jesteście w stanie mnie obrazić ani zdenerwować, już nie. Jedyne co osiągnęliście swoja pseudopatriotyczną gadką, to oddalenie możliwości współpracy o parę lat świetlnych. Na zdrowie!

Mchl

Widzę, że jesteś fanem piłkarskich analogii  :no:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Peciak

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert [Digital_Recon] w 21 Listopad 2009, 11:15
Pozostałych posiadanych komputerów w normalnym trybie nie używamy, bo to się nie opłaca - prąd jest drogi, a punkty małe. Grafa zrobi w minutę tyle punktów, co słabiak w cały dzień, przy horrendalnym zużyciu prądu. Inaczej jest przy wyścigach i innych eventach na CPU - wtedy uruchamiana jest większość sprzętu. I tu tkwi tajemnica, dlaczego w statystykach CPU jesteśmy maluczcy a w wyścigu potrafimy Was pokonać.

Widzisz Robert tu zasadniczo się różnimy dla Ciebie ważne są punkty z grafy bo jest ich dużo a CPU jest przy okazji. Dla mnie najważniejsze sa projekty i punkty z CPU bo trudniej je zdobyć, bo jest mnogość projektów bo jest w czym wybierać bo to jest BOINC, a liczenie na karcie to taki dodatek. Fajnie że jest i można sobie punktów natrzaskać ale to tylko taki dodatek. Chociaz prawda jest też taka że projekty wybieram też tłustsze  :D  bo fajnie mieć dużo punktów  ;D .

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

X X X

Piotr, to normalne, że się różnimy. Choć jestem przekonany, że akurat my dwaj dogadalibyśmy się bez problemu. Ja również odmiennie wartościuję punkty CPU i GPU, bo te pierwsze trudniej uzyskać. Z drugiej strony flops to flops, czy do zaorania pola użyjemy 300 koni czy 300 "konnego" traktora, to efekt pracy będzie ten sam. I dlatego na głównej stronie Boinc jest tylko jedna klasyfikacja - 100 woluntariuszy oferujących na potrzeby nauki największą moc. Właśnie jest aktualizacja - Kevint się trochę zmartwił, ale wyjdzie to nam na zdrowie, bo wkurzył się i poleciał zamawiać 6 nowych zasilaczy, w miejsce tych spalonych. Aha, i znów jestem jedynym Polakiem w Top100 - to dla tych, którzy mają czelność uczyć mnie patriotyzmu.
;D
No i jeszcze jedno - Boinc jest dla mnie zabawą. Lubię powalczyć i coś wygrać, to daje dodatkowe zadowolenie. Czasem ktoś mi w tym pomoże, a czasem ja pomogę komuś osiągnąć jakiś cel. W tej chwili pomagamy przyjacielowi teamu w osiągnięciu 1kk w durnym WCG. Ma taki cel, to od tego są przyjaciele, aby czasem pomóc coś zrobić - i to jest właśnie team! Do wtorku powinien już mieć te 1kk. Dlatego Kryniek statystyki nie wszystko Ci powiedzą, bo nie nadążają i gubią się - przykładowo, wg Boincstats Kevint nie jest członkiem naszego teamu, za to mamy 3x Incognito.
XD

AiDec

Cytat: 7NBI_Zarecki Robert [Digital_Recon] w 21 Listopad 2009, 12:46
to dla tych, którzy mają czelność uczyć mnie patriotyzmu.

Mielismy jedynie czelnosc uczyc Cie kultury, szacunku dla kazdego (nawet najmniejszego liczacego na starym sprzecie) i niewywyzszania sie tylko dlatego ze masz wyzszy RAC. Najwyrazniej nie udalo nam sie Ciebie tego nauczyc. Trudno, jakos przezyjemy, odszedles, trudno, przezyjemy... Ale jesli wciaz bedziesz sie wypowiadal w podobnym do dotychczasowego tonie, wkurzal ludzi i podjudzal jednego na drugiego, to bede pierwszym ktory poprosi Mchl o bana dla Ciebie.

Nawet Artur ktory ma zgola odmienne poglady od wiekszosci w B@P potrafil prowadzic kulturalniejsza dyskusje i nawet On nie gotowal we mnie krwi tak jak Ty. Jeszcze kilka Twoich zgryzliwych uwag, kilka postow przesyconych jadem, agresja, wywyzszaniem sie, ponizaniem pomniejszych liczydlowych, a tym razem to ja zrobie ankiete `Kto nie chce wiecej czytac postow 7NBI_Zarecki Robert`.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

A to czytanie wszystkich postów jest tu obowiązkowe?  :fright:

Reszty nie skomentuję - Twoje intencje są nader czytelne. Jesteś tu ważną szychą - BANUJ! I to czym szybciej, tym lepiej. A przynajmniej zanim akurat Ty zaczniesz mnie uczyć polskości...
XD

Mchl

#75
Wątek zamknięty na razie tymczasowo.

Wątek powtórnie otwarty, ale jeśli zobaczę znowu licytacje na to kto i z jakiego powodu jest lepszym Polakiem, to uznam, że nie ma szans na normalną dyskusję i zamyknę z powrotem i na stałe.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Sergeant

Moim zdaniem wina jest po obu stronach.

Starsi wyjadacze tego forum za szybko uziemiliście Roberta, że nie uda się, że nie ma sensu. Trzeba było go zachęcić do pracy, niech zrobi to co proponuje i będzie widać, czy coś z tego wyjdzie.

Robercie zachowałeś się jak niektórzy nasi politycy. Nie zastosowali się do moich jedynie słusznych postulatów, to zabieram zabawki i zakładam nową partię. Miałeś sporo postulatów jak zmienić coś w teamie. Nie posłuchali cię, więc się obraziłeś. A może za wiele na raz chciałeś zmienić. Większość ludzi woli stabilizację. Miałeś niezły pomysł na ciekawą klasyfikację. Pomysł nie chwycił, więc dalej jesteś obrażony. Trzeba było zrobić tę klasyfikację i ją upublicznić. Wtedy na konkretach najlepiej jest coś ocenić i poprawić.

Mi spodobał się pomysł z rankingiem województw podsuniętym przez Trolla i go zrobiłem. Nie wiem czy jest on przydatny czy nie. Mnie zmobilizował do większego liczenia i zakupu kilku sprzętów liczących, aby podgonić podlaskie. Gdyby totalnie zjechali, że nie potrzebny jest zupełnie ranking, to pewnie bym go już nie robił. Ale chyba nie jest tak źle, bo nadal go tworzę.

Podsumowując: wszystkim chyba chodzi po głowie zrobienie polskiego silnego teamu. To nie skaczcie sobie do gardeł, tylko porozmawiajcie (tylko bez mocnych słów). Wydaje mi się, że piszecie w tym samym języku (ja akurat rozumiem wszystkie posty przez was pisane). Paląc za sobą mosty na pewno nie stworzymy silnej drużyny, aby konkurować na przykład z Czechami.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Pantarhei

Nieźle. Dopiero się zorientowałem że Roberto nas opuścił.
Spieszmy się kochać zapaleńców. Tak szybko odchodzą.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

kempler

Czy ja dobrze widzę że Digital Recon przestał istnieć ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

ksysju

#79
hi

owszem, a jaki piękny nowy zespół :-)
ksysju