Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

nowa kart i problem

Zaczęty przez Troll81, 03 Luty 2010, 10:59

Troll81

#80
czy ktos ma doświadczenia z http://www.proline.pl/sklep.php?p=MSI-P35+NEO2-FIR tą płytą ?? jak wygląda na niej OC??

Znalazłem jeszcze takie cudo :D http://www.allegro.pl/item915968459_dfi_dk_x48_t2rs_jak_nowa_gwarancja_poznan.html

S6X

Cytat: Troll81 w 08 Luty 2010, 16:29
czy ktos ma doświadczenia z http://www.proline.pl/sklep.php?p=MSI-P35+NEO2-FIR tą płytą ?? jak wygląda na niej OC??

Znalazłem jeszcze takie cudo :D http://www.allegro.pl/item915968459_dfi_dk_x48_t2rs_jak_nowa_gwarancja_poznan.html


Tu masz test MSI i innych płyt http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-18
X38,X48 bierz jak będziesz liczył na 2 gpu, na p35 drugie pcie ma prędkość x4 (pewnie się to odbije na wydajności w boinc)

pszyklejony

Próbowałeś z jedną kością ramu ?

Troll81

Z jedno kością i po kolei w każdym slocie :D a potem wymieniłem kość i znów spacer po wszystkich 4 slotach....

Troll81

#84
znalazłem takie cuś
http://www.overclockers.com/forums/showthread.php?t=558347

:D co prawda ja mam model na p31 ale ponoć też działa :D

Trza zobaczyć czy to coś da :D

AiDec

Trollu, a nie ma u Was w firmie kompa z porzadnym zasilaczem? A nie masz jakiego kumpla co by Ci zasilke na 1 dzien pozyczyl? A nie zanioslbys do jakiego serwisu i sie ugadal? - juz wyjasniam... Co ja bym zrobil? Wlozyl zasilke 800W. Albo minimum 650, ale za zadne skarby OCZta.

Swoja droga prawda jest ze Asus smierdzi. Tak jak i OCZ. Gigabajtowskie mobo jeszcze mi nigdy nie zasmierdzialy.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Jak już wspomniałem ta karta chula na innej zasiłce u kumpla :D nie mam od kogo pożyczyć zasiłki. Zresztą juz się nawet w tym wątku pytałem i nic.

Uzywam Sprzętu OCZ od jakiegoś czasu i jak na razie reklamacji nie było.... :D A moja poprzednia zasiłka tez najprawdopodobniej jest sprawna, po prostu konflikt MOBO - Karta. Jeśli ktokolwiek we wrocku ma kartę 4770 i chciałby się wymienić na tydzień :D to chętnie.

A tak na serio to p31 nie było budowane dla entuzjastów..... ta płyta miała być pod duo a nie quad i nie do podkręcania, a jeśli już to łagodnego....

TJM

Ciekawe tylko czy ci kolesie malujący rezystory przewidzieli, że jest to bardzo nietrwałe. Lepiej już ołówkiem wyczaić jaka jest potrzebna wartość, po czym wbić z płytą na jakiś serwis gdzie naprawiają telefony komórkowe i poprosić, żeby wymienili rezystor. Dla gościa w serwisie to bułka z masłem i 2 minuty roboty, a śladów nie bedzie.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Na razie to chce zobaczyć czy to problem rozwiąże.... choc wątpię.... bo jak już wspomniałem 5750 hulała na moim kompie aż miło a też żre 80W

TJM

Spróbuj jeszcze jednego manewru - ustawienie proca na minimalnym mnożniku i nawet zmniejszenie FSB najniżej jak się da (u mnie na starym BIOSie dało się minimum 1,6GHz ustawić chyba dla Q6600, na nowym już chyba nie). Odpal tak kompa i zobacz, czy karta będzie działać kiedy proc nie jest obciążony.
Tak jak pisałem wcześniej - nowy zasilacz nie oznacza, że jest na pewno w 100% sprawny. Teraz mamy czasy masówki i sprzęt pewnie wyjeżdża z fabryk bez żadnej dokładnej kontroli.
Ja na twoim miejscu przed zakupem czegokolwiek nowego spróbowałbym dwóch rzeczy: pożyczyć od kogoś zasilacz sprawdzony z grafami w boju i przetestować, oraz w miarę możliwości pożyczyć podobną kartę innego producenta.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

ani jednego ani drugiego nie udało się pożyczyć....

TJM

Ano niestety, nie są to rzeczy które rosną na drzewach.
Pewnym wyjściem byłby zakup zasilacza w sklepie internetowym, masz wtedy 7 dni żeby go oddać %) No ale w plecy koszty transportu.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

nie ma co wydziwiać.... na dniach dojdzie płyta na x48 :D z 4 cyfrowymi fazami zasilania :D

Troll81

No i problem rozwiązany..... nowa plyta i wszystko jak na razie hula aż miło..... o dziwo nawet windowsa nie trza było przeinstalowywać.....

krzyszp

Cytat: Troll81 w 15 Luty 2010, 22:11
... o dziwo nawet windowsa nie trza było przeinstalowywać.....

To tak się da?

Ja planuję wkrótce przesiadkę z AMD64x2 4200 na coś mocniejszego, na 4 rdzeniach... Kłopot w tym, że pewnie i zmiana płyty będzie koniecznością. Wstrzymywałem się właściwie z powodu konieczności reinstalki ale jeśli jest jakiś sposób, żeby tego nie robić... XP Prof na pokładzie (i nie może być żaden nowszy ze względu na VS6. Na siódemce nie daje się zainstalować, a Visty nie chcę...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

ja się przesiadałem z p31 na x48 jeśli chodzi o chipsety. Największa różnica pomiędzy mostkami. Ale jakoś to przeżył windows....

Jak masz procka na am2 to przesiadka na 4 jajka nie powinna być problemem

TJM

Z reinstalką windy przy zmianie płyty to czysta loteria - czasami system ruszy na nowej płycie, czasami nie.
Dobrym sposobem jest odinstalowanie wszystkich sterowników jeszcze na starej płycie - to drastycznie zwiększa szanse na uratowanie starego systemu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

krzyszp

Cytat: TJM w 15 Luty 2010, 23:22
Dobrym sposobem jest odinstalowanie wszystkich sterowników jeszcze na starej płycie - to drastycznie zwiększa szanse na uratowanie starego systemu.

Nie pomyślałem o tym...
Natomiast przewiduję duży problem, jeśli zdecyduję się na przesiadkę na intela - wtedy może być problem...

Tak, czy inaczej, na razie muszę się wstrzymać. Reinstalka systemu kosztowała by mnie teraz zbyt dużo. Zastanawiam się nawet, czy zamiast tego, nie postawić po prostu następnego kompa... Tylko szum wentylatorów mnie już doprowadza do nerwicy. Wiem, można wstawić coś cichego, ale każdy jeden po jakimś czasie już nie jest taki cichy, zwłaszcza jak chodzi 24h...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

TJM

Czas więc pomyśleć o WC - jeśli masz kasiwo na fabryczne dobrej jakości zestawy, będzie praktycznie bezobsługowe i co najważniejsze - bezgłośne.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Noctua z podwójnym łożyskowaniem..... cisza :D

krzyszp

Będę coś wybierał, ale jeszcze nie teraz, w najbliższym czasie czeka mnie dość poważna inwestycja, a na razie firma jeszcze nie stoi zbyt stabilnie. Niemniej, ok. końca marca będę robił przegląd i modernizację sprzętu.

Tak całkiem osobno - w firmie mamy jedną maszynę lenovo, która jest całkiem bezszmerowa, tylko grafa tam cieniutka...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

TJM

Takie firmowe złomki często są ciche, bo w środku przestrzeń zaprojektowana tak, żeby optymalnie wykorzystać przepływ powietrza i do tego czasami radiatory wielkości kowadeł.
Mam w domu jakiegoś starego Della - długi radiator na CPU w kształcie litery L, zagięty żeby nie wchodzić na karty poniżej CPU. Z jednej strony wiatrak wpychający powietrze, z drugiej strony wylot radiatora wpada prosto w paszczę wlotową zasilacza. Całość obudowana blachą, żeby powietrze się nigdzie nie gubiło.
Co więcej, wiatrak jest sterowany z BIOSu i przy niskim obciążeniu w ogóle się nie obraca - przepływ wywołany ciągnącym powietrze zasilaczem wystarcza.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

lolek

Ja ostatnio zmieniłem procek, grafę, ram, płytę główną i zasilacz, a win XP i tak się w tym wszystkim połapał  :D i nawet żadnych sterowników nie usuwałem, a wszystko działa aż miło :fright:

Peciak

#103
Ja ostatnio kupowałem do pracy HP nawet myślałem że wymienię w jednym na swój koszt zasilacza na mocniejszy i podłacze swoja starą grafę 4850. Jak zajrzałem do środka to mi przeszło radiator jako kowadło płyta maleństwo a miejsca na grafe brak mimo że przyłacze jest. I zostałem z grafą w nocniku lezy i kurz zbiera...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Pantarhei

Miałem kiedyś do pisania pracy kupionego z leasingu Compaqa Deskpro EN- taki leżący desktop. Po obudowie można by skakać (nie przesadzam), a jak w środku zaprojektowany - nic na wkręty wszystko na zatrzaski i zawiasy, dostęp do każdego miejsca bezproblemowy. Widać było, że trochę ktoś nad tym siedział. Tyle tylko, że o podkręcaniu nie mogło być mowy - wszystko zamrozone na fabrycznych ustawieniach. :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Szopler

Mam takiego compaq'a... kupiłem niedawno ;)
podziw dla projektanta... całego kompa rozebrałem praktycznie bez śrubokręta (tylko zasilacz trzyma się na 1 śrubce) do czyszczenia...

Pantarhei

Z mojego korzysta teraz moja mama i nie sadze żeby prędko się popsuł.

A drugiego podobnego kupiłem do sekretariatu "firmy" w której pracowałem, bo do tego czasu pani sekretarka pisma przepisywała na maszynie do pisania!!! Bynajmniej nie dlatego że nasi pracodawcy byli biedni i firma źle prosperowała - tak to jest jak wspólnicy się nie lubią i mają problem ze zrzuceniem się nawet na papier do ksero. Więc kupiłem go za własne pieniądze (80 zł) i zainstalowałem Ubuntu.

Pani Ela jest prze-szczęśliwa. :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

Firmowe kompy zazwyczaj są dobrze zaprojektowane :D w Compaqach nie lubiłem tego że GUI biosu jest na dysku twardym. Wymiana dysku i do biosu se już nie wejdziesz.... Nie wiem oczywi scie jak jest w nowszych maszynach.... tamto to było pentium 133 :D

Piotrku porób foty bo coś mi się nie widzi żeby ci grafa nie weszła do kompa.... MOze ociupine roboty pilniczkiem dla poszerzenia kompa??

Wczoraj tak moją Alpayę przerabiałem bo zatrzaski radiatora nie chciały wejść obok  heatpipe'ów :D

Tomasz R. Gwiazda

ja jestem fanem serii Dell Optiplex SFF  (mam stycznosc z modelami 745,755,760,780)

Peciak

To nawet nie to karta od biedy tam wejdzie ale zagotuje się z braku dostępu powietrza, a zasilacz musiałby byc z górnej półki z odpinanymi kabelkami i też nie jestem przekonany ze się tam zmieści. A zdjęcia zrobię. Kurde zamiast kupowac nowego mogłem wyremontować stary. Ale tak to jest jak kasa pojawia sie 30 grudnia.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Troll81

:D wszystko da się zrobić