Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

S5RI ukończone

Zaczęty przez Thomas, 21 Kwiecień 2007, 18:28

Thomas

My tu gadu gadu, a tu się pojawia okazja do świętowania, część danych (około 7 mln próbek) znanych pod nazwą S5RI w projekcie Einstein@Home zostało ukończonych – czekają tylko na jednostki z naszych komputerów (między innymi mojego) i zaczynają rozsyłać S5R2 (do ściągnięcia nowy ,,ciężki" klient i 4-5 razy dłuższe jednostki). Dokładne info tutaj: http://einstein.phys.uwm.edu/forum_thread.php?id=5590 . S5R2 - będzie krótkie i eksperymentalne, a potem zaczynamy S5R3

Juras23

właśnie zauwazyłem rano że dostałem jednostkę na EIN która na moim celku 2,4 ma przewidziane 52 godziny LOL !!!

Thomas

To w takim razie normalka, jak czytalem te jednostki liczą się 8 – 12 godzin na podkręconym do 3 GHz C2D :P

bartsob5

zaciagnalem jedna probek w celu sprawdzenia... 3h => 9%

jestem tylko ciekawy czy dostane przyzwoita ilosc punktow..

Borsook

mi ja przeliczyl w 25h i dostalem 250pkt czyli w sumie slabiutko bo tylko 10/h przy sredniej ok 15 w innych projektach

Bodzio

Mi przeliczyło 1 "długą" próbke i narazie od 3 dni cisza.

Chyba że trzeba pobrać jakaś aktualizacje programu?
Jak to wygląda na linuxie?

uszychaha

Cytat: "Bodzio"Jak to wygląda na linuxie?
ja licze na ubuntu breezy
klienta mam boinc 5.4.9. Robi swoje, nie ociąga się   :)  Zauważyłem większą ilość błędów, ale tak jest w dużej grupie wyników (niezależnie od platformy)

bartsob5

skonczylo mi po 32,5h...

slabo sie oplaca... dostalem niecale 10pkt/h... czyli 324pkt (a powinienem dostawac 11pkt/h w obecnym stanie...)

Czerwek

u mnie 31 godzin i dopiero 86% :\

tragicznie idzie

Yoshi

Wczoraj złapałem próbkę h1_0335.80_S5R2__103_S5R2c_2 . W ciągu godziny godziny przeliczył prawie 6%, a do końca zostało, według menadżera, 16 godzin. Skrócili próbki, czy później czas jej obliczania się wydłuży? :)
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

Borsook

Cytat: "Yoshi"czas jej obliczania się wydłuży

to jest odpowiedz. Jeszcze menagery nie potrafia konkretnie podac czasu zakonczenia, zwykle jest z tym problem wiec na to mozna patrzec orientacyjnie z tolerancja 50% :wink:

AdNet

h1_0231.80_S5R2__39_S5R2c_1 using einstein_S5R2 version 413

Stan: 83,3% - 29,5h i dalej liczy :/


Jednocześnie mam pytanie:
chciałem się pobawić trochę w 'beznetowce' (2x Intel PIV 2,4GHz stoi bez roboty) i zrobiłęm tak:
*zainstalowałem BOINC na czystym kompie i ściągnąłem na niego 2 próbki Einsteina
*Skopiowałem na PENa cały katalog BOINC
*Wgrałem do beznetowca katalog BOINC, odpaliłem, hulało...

... aż do dziś kiedy próbka niby miała "Running" ale czas i % przez 5h się nie zmieniły.
potem w komunikatach przeczytałem (bez żadnych prędzej błędów) , że projekt trzeba zresetować. I co dalej ?! :/
Mam w sumie na PENdrive dalej te nowo pobrane próbki i powtórzyłem krok 3, ale już nie hulało, bo znów wywaliło komunikat 'że projekt trzeba zresetować. I co dalej ?! :/'    - powtarzam się :D

Ktoś ma jakiś pomysł ?

kempler

Może wklej więcej z Wiadomości

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Yoshi

Cytat: "Borsook"
Cytat: "Yoshi"czas jej obliczania się wydłuży

to jest odpowiedz. Jeszcze menagery nie potrafia konkretnie podac czasu zakonczenia, zwykle jest z tym problem wiec na to mozna patrzec orientacyjnie z tolerancja 50% :wink:

Było trochę ponad 16 godzin. http://einstein.phys.uwm.edu/result.php?resultid=83691407
-
Pozdrawiam
Yoshi
[align=center]

[/align]

czajmen

no i są nowe próbki -> S5R3 w ilości ponad 7,3 miliona, szacowany czas do ich przerobienia to około 2,5 roku, więc będzie co robić. Ciekawe czy czas przerabiania / ilość punktów się zmienia. Ma ktoś już jedną z 9k nowych próbek??
er Wille zur Macht


Thomas

Zmieni się, zmieni, ja jeszcze mam 2 próbki S5R2 do odesłania, ale nie miałęm ich jak przeliczyć, bo bronię burty w Enigma@home, może jutro je skończę i pobiorę nowe dane.

PS Jakoś mało newsów było ostatnio, chyba warto napisać o tym na stronie głównej.

PS2 Wymażcie ten tekst o projekcie prawa prasowego, bo to już nieaktualne - przez to myślałem, że od ostatnich 3 tygodni nie było żadnych newsów :D.

sourcerer

Mnie pobralo w sobote 1 WU i wczoraj 1 WU jeszcze na S5R2.

hipo5

mam problem nie wiem czy to normalne:
przy wysyłaniu do mojego komputera próbek kilka nazywało się S5R2 a kilka S5R3
proszę o pomoc
tar Wars Miniatures rządzi!