Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

xp home i domena

Zaczęty przez 3Rni, 27 Wrzesień 2008, 21:29

3Rni

muszę podłączyć jak najefektywniej xp home do domeny - może ktoś ma jakieś ciekawe rozwiązanie/doświadczenie z tym

czytałem o nlogon i Tweak UI XP ale jakoś z txt wynika ze to tylko pseudo logowanie i tyle....

Troll81

Czy mam rozumieć że chcesz się po prostu zalogować swoim kompem do domeny już istniejącej (do istniejącego kontrolera domeny) ? czy tez chcesz coś inego uzyskać?

3Rni

Cytat: Troll81 w 29 Wrzesień 2008, 09:39
Czy mam rozumieć że chcesz się po prostu zalogować swoim kompem do domeny już istniejącej (do istniejącego kontrolera domeny) ? czy tez chcesz coś inego uzyskać?

tak podpiąć się pod istniejącą domenę, chodzi oto czy można coś zamieszać w home aby jak w pro logował użytkownika, podpinał zasoby... im więcej tym lepiej.... moze jest jakis sofcik który emuluje zachowanie home do pracy w domenie?

czytałem o zmianie rejestru przed instalacja home aby zachowywał się jak pro... główna wada ze trzeba instalować OS od nowa
nie wspominając o wątpliwościach licencyjnych

Troll81

Home powinien dać się podpiąć do domeny bez bulu. Jak zresztą każdy system windowsa :D. Klikasz prawym przyciskiem na ikonie mój kompjuter i wybierasz właściwości. Przechodzisz do zakładki "nazwa komputera" (ja mam computer name).   no i tam wybierasz "przyłącz do domeny (albo siakoś tak bo ja mam angielskiego windowsa w pracy). Wązne że wtedy kontrolerek powinien cię zapytać o login i hasło (musisz mieć uprawnienia do dodawania komputerów do domeny). No i Voila. Witamy w domenie. Teraz musisz sobie jeszcze założyć użytkownika domenowego (to nie to samo cu użytkownik lokalny). Jak już będziesz miał usera domenowego to wtedy dopiero możesz się bawić z automatycznym przedziałem zasobów, mapowaniem dysków sieciowych i takie tam.

maxim

Niestety nie. Home'a nie mozna podpiac do domeny.


Troll81

hm.... może to ten problem że u nas jest używany windows dedykowany?? sprawdze w domciu na normalnym xp home. Bo na pewno było coś co pozwalało ominąć ograniczenia microshita. Albo coś się w rejestrze przestawiało albo coś trzeba było zainstalować. Tak na szybko to mam jednego kandydata Xteq X-Setup 6.1 sprawdź co z nim dasz rade zdziałać.

This can also be accomplished with the free and widely available Xteq X-Setup 6.1 by navigating to the "Network \ Auto Login \ Windows NT/2K/XP \ Settings" option within X-Setup. Simply enter the appropriate information and click "Apply Changes" - upon your next reboot, you can then join domains with WinXP Home Edition. Problem solved. X-Setup includes many other useful Windows XP tweaks / hacks / etc. for Windows XP as well, all free for personal use.


3Rni

czyt. to krótko przed końcem pracy, zainstalowałem i zrobiłem ale efektu żadnego  :(
jeszcze pogrzebie w sofcie może coś przeoczyłem

Troll81

robiłem to kiedyś i wiem że się dało. nie pamiętam tylko jak.... kojarze coś z edytowaniem rejestru.