win 7 + i5

Zaczęty przez 3891mike, 08 Grudzień 2009, 17:21

3891mike

Niestety nie pisałem szmat czasu bo komp mi wyparował po awarii prądu. Aktualnie odpaliłem nowy zestaw i od 7 grudnia działa. Przykre że funduszy zabrakło na jakąś lepszą grafę no ale nie wszystko na raz. Mogłem pomacać nieco zestawy z i5 i i7 wynik prosty padło na i5 a z tego względu że był sporo tańszy, nie miał gównianego HT które w przypadku liczenia na boincu i tak sie nie sprawdza i co najważniejsze żarł o 100W mniej niż i7. Win7 narazie działa szkoda że mam wersje 30 dniową ale jak się sprawdzi to może coś się kupi:) Sam boinc działa dość stabilnie chociaż wygaszacz się krzaczy jakieś dziwne artefakty wyskakują, na xp nie wiem jak było bo po prostu nie miałem wygaszacza.


Can-D

CytatCytat: Chew-Z  Listopad 15, 2009, 13:23:27
Xeon X3440 @ 2.53 GHz -- 0.976 V
DDR3 4GB 1333MHz -- 1.47 V
Radeon HD5770 @ 850 MHz -- 1.00 V
Dysk 500 GB
Zasiłka 350 Wat
Windows Server 2008 x64
-----------------------------------
Liczone:PrimeGrid
           Collatz Conjecture
-----------------------------------
Razem pobór: 165 Wat
-----------------------------------

konfig jak wyżej tyle,że:
Radeon HD5770 @ 850 MHz -- 1.00 V x 2 szt.
-----------------------------------
Razem pobór: 223 Waty
-----------------------------------

   
oczywiście z włączonym HT

hmmm, 100 wat w tę czy w tę stronę.....

...jak już piszemy starajmy się podawać realne dane,tak aby innym nie sugerować jakiś dziwnych rzeczy

pozdrawiam

PS; jak zawsze sprzęt wymaga lekkiego dopieszczenia,względem napięć,nieużywanych kontrolerów,etc

Raptor77

i5 i i7 na 1156 mają zbliżone TDP - i7 na 1366 ma wiekszy pobór energii ale nie przesadzajmy że jest to 100W - realnie dałbym z 60W róznicy.

Co do HT to akurat w Boinc się sprawdza o ile odpowiednio napisane są aplikacje (Aqua b.dobrze liczy na 8rdzeniach)

btw. Chew-Z widze że mamy bliżnacze procki - teraz siedze na x3450 ;)
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Filavandrel

mój i7 920 (nie kręcony bo boxowy wentylator nie pozwala) zjada w stresie przy 100% CPU z włączonym HT 147W (według Core Temp
i5 na pewno ma sporo mniej ale nie więcej jak 50% :)

I7 920@4GHz, HD5970, 6 Gb RAM, Microsoft Windows 7 Professional x64 Edition

Hani

Cytat: 3891mike w 08 Grudzień 2009, 17:21
... co najważniejsze żarł o 100W mniej niż i7....

Bardzo ciekawe. Watomierz sie komus popsul.
Tu masz ladnie narysowane pobory calych platform i5 i i7.

http://www.frazpc.pl/artykuly/747/INTEL/CORE/I5/750/I/CORE/I7/870/Pierwsze/kroki/lga1156

Troche pojechales po tym i7, argumenty twoje zostaly obalone oprucz jednego - cena :)
hmm... czyby porownanie ala Athlon/Sempron Pentium/Celeron ?

PS. Sorka za brak polskich znakow. Sidux na i7 mi je zjadl. :) -ale walcze :P


Tomasz R. Gwiazda

"Sidux na i7 mi je zjadl."

pewnie wina procka :P

Hani

Pewnie ze wina procka. Oszczedzanie energii sie wlaczylo. ;)


Arthusp

Cytat: 3891mike w 08 Grudzień 2009, 17:21(...)
Mogłem pomacać nieco zestawy z i5 i i7 wynik prosty padło na i5 a z tego względu że był sporo tańszy, nie miał gównianego HT które w przypadku liczenia na boincu i tak sie nie sprawdza
(...)

Dlaczemu?  |-?

Pigu

przy odpaleniu tak wielu wątków cache brakuje  %)

Tomasz R. Gwiazda

testowalem i nie zauwazylem :)

na i7 920 odpalalem Edges i PrimeGrid i jakos ladnie szlo

REPAIRMAN

Ja sprawilem sobie laptopa Dell Studio 1558 z Windows 7 64bit w takim zestawieniu:

INTEL® CORE™ i5-520M (2,4 GHZ, 4 THREADS, TURBO BOOST 2,93 GHZ, 3 MO DE MÉMOIRE CACHE)
Carte graphique ATI Mobility Radeon HD4570 de 512 Mo
4 096 Mo de mémoire bicanale SDRAM DDR3 à 1333 MHz [2 x 2 048]

Ladnie krecil, ale zrezygnowalem z liczenia na nim , bo jak wskoczy na 100%  to wentylator chce wyleciec z niego ;)

Milky na tej karcie graficznej nie policze bo trzeba do tego "dwuwatkowego procesora " czy jak to tam zwal (Double precision GPU required), jedynie pozostaje Collatz Conjecture, a rosset'y jakos nie maja checi przepisac pod karty graficzne.

sesef

Cytat: REPAIRMAN w 06 Marzec 2010, 14:50Ladnie krecil, ale zrezygnowalem z liczenia na nim , bo jak wskoczy na 100%  to wentylator chce wyleciec z niego ;)

To słabiutkie chłodzenie ma, mi 330M 2.13 Ghz bez problemów liczy nawet LLRy

REPAIRMAN

Nie no wlasnie chlodzenie ma dobre, bo procek byl "zimny", tylko ze wentylator glosno chodzi w porownaniu do stanu normalnego. No i nie zapominaj ze twoj to INTEL® CORE™ I3-330M 2,13 GHZ,  a u mnie odpala sie TURBO BOOST 2,93 GHZ , a zostawiajac go  w stanie normalnym czyli 2.4GHZ  to wentylator chodzi normalnie.


sesef

Cytat: REPAIRMAN w 06 Marzec 2010, 15:14
Nie no wlasnie chlodzenie ma dobre, bo procek byl "zimny", tylko ze wentylator glosno chodzi w porownaniu do stanu normalnego. No i nie zapominaj ze twoj to INTEL® CORE™ I3-330M 2,13 GHZ,  a u mnie odpala sie TURBO BOOST 2,93 GHZ , a zostawiajac go  w stanie normalnym czyli 2.4GHZ  to wentylator chodzi normalnie.



Turbo to się nie odpala :) Turbo uruchamia się tylko przy aplikacjach 1 wątkowych, pozostałe rdzenie są odłączane, a ten rdzeń gdzie wykonuje się 1 wątkowy app dostaje wtedy kopa.

Proponuje zainteresować się tym http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=18353 wtedy widać kiedy turbo jest włączone a kiedy nie.
Tak to w win7 wygląda

REPAIRMAN

Hmm  zaladowalem do liczenia rosette, i oblicza 4 probki na raz , wedle wskazan programu monitorujacego pokazuje czestotliwosc procesora 2.9GHZ

Arthusp

Cytat: 3891mike w 08 Grudzień 2009, 17:21(...)
Mogłem pomacać nieco zestawy z i5 i i7 wynik prosty padło na i5 a z tego względu że był sporo tańszy, nie miał gównianego HT które w przypadku liczenia na boincu i tak sie nie sprawdza
(...)

Cytat: Pigu w 05 Marzec 2010, 22:55
przy odpaleniu tak wielu wątków cache brakuje  %)


Dalej nie rozumiem, czemu HT się nie sprawdza przy liczeniu na i7.
Stąd pytanie: czy i jak można empirycznie sprawdzić, czy i7 nie traci wydajności na liczeniu ośmiu zadań, które policzył by szybciej w dwóch paczkach po cztery? (tzn. czy tylko obserwacja własna, czy jest jakiś mechanizm?)
I następne pytanie: jak w ogóle sprawdzić, że procesorowi brakuje pamięci cache przy obliczeniach BOINC?

Dodatkowo: przejrzałem statystyki1 i wychodzi z nich, że średnio2 i7 zdobywają więcej punktów niż i5, co jest zgodne z oczekiwaniem.

---
1 http://pl.boincstats.com/stats/host_cpu_stats.php?pr=bo&teamid=&st=0&or=
2 Tak, wiem, że średnio ja i pies mamy po trzy nogi, a w Watykanie przypada dwóch Papieży na kilometr kwadratowy.

Pigu

ogólnie jest tak, że zależy od projektu, niektóre lecą szybciej z HT, inne straszliwie się ślimaczą

REPAIRMAN

A wiec tak, przy ustawieniach optymalnych procesora czyli  z 2.40 na 2.67 i przy liczeniu 4 probek na raz mam temperature 32°C wentylatora nie slychac prawie, ale jak wlaczy sie tryb turbo 2.9 no to juz temperatura oscyluje w granicach 70°C a wentylator "leci" ;:)


Troll81

3,4 to wtedy poczujesz moc luke :D

REPAIRMAN

Podpowiedz mi jak to podkrecic w laptopie przy procku "M" :D

:parrrty: