Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

O wyższości świąt...

Zaczęty przez 3Rni, 28 Wrzesień 2011, 20:19

3Rni

Cytat: Nawiedzony w 26 Wrzesień 2011, 20:03

A i te 2,2k to solidna punktacja  :) ciekawe czy ktoś z punktołowców liczył ten projekt jak dawał niecałe 200pkt. (GPU) -  ja liczyłem, bo bez tego nie było by frajdy ze znajdowania liczb pierwszych w LLR. Jak ktoś chce dalej sobie trzepać bezwartościowe punkty, to jest od tego cała masa równie mało wartościowych projektów, które specjalizują się w s...ypaniu punktami  :P nikt nikomu nie każe liczyć akurat tego

"gratulacje za umiejętność" wartościowania projektów i ludzi liczących te projekty... co na to 1/2 B@P licząca na gpu takie projekty, nazwane na tym forum gdzieś wcześniej "śmieciowymi"?
Chyba nic....demagogia nawiedzonych i hipokryzja innych będzie górę, tak czuje..  ;)
3majcie się koledzy z B@P liczący śmieciowe projekty - jestem z Wami

krzyszp

Wiesz, jakoś członków B@P nie razi to, że niektórzy dzielą projekty na lepsze i gorsze, nie razi ich też to, że są osoby mające swoje własne zdanie na temat "wartościowości" projektów... To się nazywa... demokracja ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka


lolek

Cytat: krzyszp w 28 Wrzesień 2011, 20:26
To się nazywa... demokracja ;)

Nic dodać, nic ująć  :)

Zresztą sam liczyłem projekty które uważam za mało pożyteczne bo miałem akurat taki kaprys  :D

Tomasz R. Gwiazda

dla mnie w rankingu smiesznych i malo wartosciowych projektow to wlasnie liderem jest PG potem Collatz :)
na nic sie te liczby pierwsze nie przydadza

za to wartosciowy virtual prerie np od dawna jednostek nie ma
a wcg leci w kulki z punktacja i ma wsparcie ibm wiec go zlewam :)

zdanie jak dupa, kazdy ma swoje. i liczy co mu pasi i jak sobie wartosciuje

Nawiedzony

#5
Cytat: 3Rni w 28 Wrzesień 2011, 20:19
Chyba nic....demagogia nawiedzonych i hipokryzja innych będzie górę, tak czuje..  ;)
3majcie się koledzy z B@P liczący śmieciowe projekty - jestem z Wami

A PrimeGrid to mój ulubiony mało wartościowy projekt  :D

Liczyłem go jak dawał 200pkt na gpu, później 2k, 5k, 4k ,3k i będę liczył dalej jak znów będzie dawał 2k  Naukowo praktycznie bezwartościowy ale dla mnie szansa znalezienia liczby pierwszej w PPS/SGS jest bardziej kusząca niż liczenie leku na jakieś dziwne choroby - choć liczę i takie i takie
Leku jak nie było tak nie ma i prędko nie będzie, za to własne liczby pierwsze już mam  :P


Jedyne co mnie wkurza to użalanie się nad zmniejszeniem i tak bardzo wygórowanej punktacji - jak nie pasuje już liczyć, to zawsze można liczyć coś innego, skoro liczy się dla punktów - napisałem to już wcześniej i takie oto jest moje zdanie  ;)

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 28 Wrzesień 2011, 21:18
a wcg leci w kulki z punktacja i ma wsparcie ibm wiec go zlewam :)

Dlatego liczę WCG dla idei, na wszystkich kompach jakie mi wpadną w ręce :)
Oprócz tego Enigmę (bo ciekawy), kilka białkowych (bo IMHO są wartościowe), trochę non-cpu i GPUGRID'a na jednej karcie (ale to tylko GF9600GT)... Czasami jakiś projekt mi się spodoba, albo mam dzień na zabawy, to włączam inne projekty...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

ogolnie dyskusja na poziomie wyzszosci swiat bozego narodzenia nad wielkanoca

nikt nikogo do niczego nie zmusza, kazdy liczy sobie to co mu pasi, i nikt nikomu tego wypominac nie bedzie
a jak nawet bedzie to jest to pole do dyskusji

no chyba ze ktos jest na poziomie Kaczynskiego i polskiej polityki  i stwierdza od gornie ze "ja z tym panem rozmawiac nie bede"

X X X

#8
Treść usunięta - wobec usuwania postów jakakolwiek rozmowa w tym gronie jest niemożliwa, wobec czego pozostaje mi kibicowanie PNT.

lolek

Jak znów się zacznie bezsensowna przepychanka to znów posty wylecą.

Pantarhei

A jak to właściwie jest bo zdawało mi się że niektóre projekty po prostu ze swojej natury nigdy nie dadzą się liczyć na GPU.
Czy nie jest tak, że GPU potrafią liczyć bardzo szybko szybko proste zadania, a CPU umie liczyć bardziej złożone algorytmy, więc np Rozetki nigdy nie da się przerobić na liczenie na karcie graficznej?

Coś się zmieniło?
:book:

ps.
Chyba kiedyś TJM pisał coś w tym duchu.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

3Rni

Cytat: krzyszp w 28 Wrzesień 2011, 20:26
Wiesz, jakoś członków B@P nie razi to, że niektórzy dzielą projekty na lepsze i gorsze, nie razi ich też to, że są osoby mające swoje własne zdanie na temat "wartościowości" projektów... To się nazywa... demokracja ;)
"...to się nazwa demokracja" - gratuluje, jeden może pisać i obrażać liczących a drugiego usera nawet postu nie zobaczyłem tylko cięcie "cenzury"

zabierając głos chciałem Wam zwrócić uwagę na formę wypowiedzi - formułowanie zdań o śmieciowych projektach, bezwartościowych punktach, śmiesznych i bezwartościowych etc. nie stawia ludzi wspierających liczeniem takie projekty w dobrym świetle /pisząc delikatnie/ i to jest moim zdaniem dzielenie/wartościowanie na tych lepszych i gorszych - co nijak ma się do tak szacownego forum

Żaden z projektów nic szczególnego nie odkrył, więc na jakiej podstawie można określić wartość projektu - wydaje się ze kierujecie się opisem projektu albo zwykłym przeczuciem a to chyba za mało. Wystarczy sięgnąć do historii aby przekonać się ze większość odkryć czy wynalazków powstawała nie ze świadomej drogi badawczej lecz z czystego przypadku badania całkiem czegoś innego.

Tomasz R. Gwiazda

moje posty tez zostaly wyciete :)


krzyszp

Cytat: 3Rni w 29 Wrzesień 2011, 13:46
...zabierając głos chciałem Wam zwrócić uwagę na formę wypowiedzi - formułowanie zdań o śmieciowych projektach, bezwartościowych punktach, śmiesznych i bezwartościowych etc. nie stawia ludzi wspierających liczeniem takie projekty w dobrym świetle /pisząc delikatnie/ i to jest moim zdaniem dzielenie/wartościowanie na tych lepszych i gorszych - co nijak ma się do tak szacownego forum...

Zwróć uwagę, że takie opinie jak "śmieciowe projekty" pojawiają się w pewnym kontekście (np. "moim zdaniem") i na tym forum nikt jeszcze się za to nie obraził. Sam dzielę projekty na bardziej i mniej wartościowe (moim zdaniem) i nie widzę żadnego powodu, aby ktoś mógł się na to obrazić.

Zauważyłem natomiast, że Wam się to bardzo nie spodobało i mimo usilnych prób nie znalazłem powodu, który byłby dla mnie sensowny (o bezsensownych pisać nie muszę).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Peciak

Wiele można było zarzucić temu forum i części osób z tej drużyny ale jedno było jasne od samego początku.
TU ZAWSZE PANOWAŁA WOLNOŚĆ SŁOWA.
Każdy mógł wyrazić swoje poglądy niezależnie z jakiej drużyny był i o czym mówił.
Tymczasem ktoś dorwał się do nożyczek i wycina jak mu się podoba - podejrzewam że chyba władza mu się spodobała (a może miał zły dzień).
Przemyślcie swoje postępowanie bo utracicie jeden z ostatnich atutów swojej drużyny i to za co zawsze byliście wszędzie szanowani. Nie bez powodu wszakże większość dyskusji odbywa się na tym forum i przy tym stole. Chcecie to zmienić?
Przypominam że w sprawach kontrowersyjnych wątek zamykano i dawano ochłonąć Userom, nigdy go nie cięto, czasem wznawiano...
Czyżby nastała NOWA ERA

PS.
Osobiście przypominam sobie tylko jeden fakt wycinania postów a dotyczyło to sprawy "Pana Syjonu" i tam zadziałał Mchl słusznie.

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Tomasz R. Gwiazda

no jak jeszcze podlansujesz klimat to normalnie ludzie zaczna masowo uciekac :D

litosci, tanie zagrywki.


macie zdrowie zeby co jakis czas zawsze jakas wrzutke dac na forum i ferment siac :)

krzyszp

Zauważ jeszcze w jakim wątku toczyła się ta dyskusja (wolałbym użyć słowa "napaść") - już to był dobry powód do cięcia.

Zresztą, za naszym forum przemawia znaaaacznie więcej niż tylko wolność wypowiedzi. Masz o tym ochotę podyskutować? Proszę bardzo, po to go tutaj przeniosłem, ale mam prośbę - niech ta dyskusja będzie rozmową a nie rzucaniem inwektyw...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Peciak

Trzeba być ślepcem aby pewnych rzeczy nie widzieć...
Cytat: [GPU Force] Robert 7NBI w 29 Wrzesień 2011, 12:11
Treść usunięta - wobec usuwania postów jakakolwiek rozmowa w tym gronie jest niemożliwa...
żegnam...

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

krzyszp

Na dobre? ;)
No, to  :parrrty:

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

X X X

Tomaszu, nie sądzę, aby masowo uciekali, ale jeśli komuś, choćby w chwili słabości, zaświtała myśl o wsparciu B@P, to po tej akcji "grupy cenzorskiej", niewątpliwie został wyleczony z takich niedorzeczności. Na resztę szkoda klawiatury...

Tradycyjnie, pozdrawiam wszystkich zaangażowanych w obliczenia
:parrrty:

a forumowym smutasom zwyczajowy... ^

krzyszp

Cytat: [GPU Force] Robert 7NBI w 29 Wrzesień 2011, 16:45
... to po tej akcji "grupy cenzorskiej", niewątpliwie został wyleczony z takich niedorzeczności. Na resztę szkoda klawiatury...

Rzeczywiście, akcja cenzorska niesamowita...
Wycięcie postów agresywnych w stosunku do naszej drużyny, napisanych w nieprawidłowym temacie...

Jestem jednym z adminów i czasami naprawdę mam ochotę robić większe cięcia, zresztą jestem pewien, że na forum PNT nie byłbym tak mile przyjmowany jak wszyscy goście tutaj ;)

Natomiast  :parrrty: dla każdego, kto potrafi powstrzymać swoje negatywne emocjie :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

cenzura a moderacja to inna sprawa :)
przyzwyczailiscie sie ze nie bylo kiedys moderacji i byly flame wary :)
teraz jest porzadek

a jak ktos mowi ze jest cenzura... no coz, Kaczynski mowi ze mamy standardy Bialoruskie w Polsce, wiec jak widac kazdy moze mowic co chce, nawet jak to sa glupoty

Troll81

Moderacja nie jest cenzurą. Jak ktoś puszcza bluzgi to niech się nie dziwi że mu je wytną. Sorry ale kultura to nie cenzura.