Kupowanie gier przez internet

Zaczęty przez goofyx, 07 Listopad 2012, 09:59

goofyx

Jaka jest najlepsza platforma do kupowania gier w postaci cyfrowej <- i dlaczego jest tego aż tyle :(
Ja osobiście jestem zmuszony do korzystania z :
1. GoG <- tu kupuje starsze gry
2. Origin <- gry od EA itp
3. Steam <- dużo gier ale nie zawsze jest to co chce

A wy czego używacie?
Nie ma jednej platformy na której jest w miarę wszystko? <- nie pytam o pirateBay.se itp ;)

Tomasz R. Gwiazda

a przypadkiem
https://cdp.pl/

niedawno nie wystartowal ?

PoznanskaPyra

Ja zawsze Steam, Origin lub klucze na allegro.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

goofyx

Cytat: PoznanskaPyra w 07 Listopad 2012, 10:13
Ja zawsze Steam, Origin lub klucze na allegro.
Ja mam same problemy z kluczami z allegro :(
co 2-3 miesiące klucze są blokowane i muszę zgłaszać się po nowe klucze do sprzedawcy <- dostaje nowe klucze, ale to jest wkórw*****

PoznanskaPyra

Cytat: goofyx w 07 Listopad 2012, 10:50
Cytat: PoznanskaPyra w 07 Listopad 2012, 10:13
Ja zawsze Steam, Origin lub klucze na allegro.
Ja mam same problemy z kluczami z allegro :(
co 2-3 miesiące klucze są blokowane i muszę zgłaszać się po nowe klucze do sprzedawcy <- dostaje nowe klucze, ale to jest wkórw*****
Hmm
Nigdy nie miałem problemu z allegro, ale zawsze kupuje te droższe klucze.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

goofyx

Cytat: PoznanskaPyra w 07 Listopad 2012, 10:52
Cytat: goofyx w 07 Listopad 2012, 10:50
Cytat: PoznanskaPyra w 07 Listopad 2012, 10:13
Ja zawsze Steam, Origin lub klucze na allegro.
Ja mam same problemy z kluczami z allegro :(
co 2-3 miesiące klucze są blokowane i muszę zgłaszać się po nowe klucze do sprzedawcy <- dostaje nowe klucze, ale to jest wkórw*****
Hmm
Nigdy nie miałem problemu z allegro, ale zawsze kupuje te droższe klucze.
Ja najwięcej problemów mam z kluczem do Settlers 7 <- zresztą z HAWX i HAWX 2 też nie jest lepiej. W sumie to się tak wkór*** że gram teraz na singlu na piratach :(

d_worms

A ja na Amazon wersje Download, tylko musiałem podać wymyślony adres w stanach bo inaczej nie sprzedają do innych krajów.

emik

Origin - tylko dla Mass Effect + dodatki

reszta gier na Steam


Fobos

Cytat: emik w 07 Listopad 2012, 17:47
Origin - tylko dla Mass Effect + dodatki

reszta gier na Steam
Z tym że z  orgina jeszcze crysis, battlefield i czekam na nowego dead space :D

AiDec

Steam. Generalnie maja 90% tego co sie ukazuje, a 98% tego co mnie interesuje. To czego nie ma w Steam, kupuje bezposrednio u producenta (np. Blizzard). Steam ma ogromna zalete - dziala tak jak powinien. W przeciwienstwie do Origina, z ktorym co chwila sa jakies klopoty.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

goofyx

A jak w steam wyglada dostep do gier w polskiej wersji jezykoej ?
Chcialem kupic sobie call of duty ale nie ma polskich wersji:(

krzyszp

Cytat: AiDec w 11 Listopad 2012, 10:30
Steam. Generalnie maja 90% tego co sie ukazuje, a 98% tego co mnie interesuje. To czego nie ma w Steam, kupuje bezposrednio u producenta (np. Blizzard). Steam ma ogromna zalete - dziala tak jak powinien. W przeciwienstwie do Origina, z ktorym co chwila sa jakies klopoty.
Na Originie mam:
BF1942 - nie działa (ale darmowy, więc nie narzekam)
BF3 - chodzi tylko w oknie, przyciśniecię klawisza myszki skutkuje akcją 3cm wyżej niż kursor
Medal of Honour Airborne - nie działa..
BF2 - nie działa..., na Steamie zresztą też (gra crashuje zaraz po starcie)
Sam origin raportuje listę zainstalowanych programów do serwerów EA co mim zdaniem jest bezprawne...

Tak więc Electronic Arts jest u mnie SPALONE!!!

Co do Steama, to sprawa jest inna.
Wszystko było by ok, gdyby nie fakt, że po zmianie licencji tylko wypożyczasz od nich grę za cenę pełnego produktu (często nawet wyższą, niż np. na gog.com) i nie użyjesz jej, jeśli z nich zrezygnujesz, uniemożliwiają również odsprzedaż gier (dlatego ta zmiana licencji) co jest niezgodne z prawem UE w przypadku, jak byś grę kupił...

Najbardziej wkurza mnie, że w momencie zmiany regulaminu miałem u nich kilka gier, których już nie mogłem "wynieść" z konta w momencie gdy zmieniali licencję...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

goofyx

Bf1942 dziala swietnie. Swietna gierka
Bf 2 i 3 tez sa niezle, sle wporownaniu z call of duty to sa nudne:(

AiDec

Cytat: goofyx w 11 Listopad 2012, 11:44
A jak w steam wyglada dostep do gier w polskiej wersji jezykoej ?

Po prostu swietnie. Jesli gra ma w ogole istniejaca wersje polska, to szansa jedna na 100 ze Steam jej nie bedzie mial. Ma to miejsce jedynie w sytuacji, kiedy lokalny wydawca sam sobie tlumaczy i wydaje gre (co nie przeszkadza aby Steam tydzien pozniej zrobil swoje wlasne tlumaczenie).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

goofyx

Cytat: AiDec w 12 Listopad 2012, 12:27
Cytat: goofyx w 11 Listopad 2012, 11:44
A jak w steam wyglada dostep do gier w polskiej wersji jezykoej ?

Po prostu swietnie. Jesli gra ma w ogole istniejaca wersje polska, to szansa jedna na 100 ze Steam jej nie bedzie mial. Ma to miejsce jedynie w sytuacji, kiedy lokalny wydawca sam sobie tlumaczy i wydaje gre (co nie przeszkadza aby Steam tydzien pozniej zrobil swoje wlasne tlumaczenie).
czyli jeśli gra ma wersję polską to Steam będzie ją miał <- ale dlaczego przy np.: call of duty nie piszą że jest wersja językowa polska.
Ze strzelankami to kaszanie polskie teksty (choć przy Bad Company 2 to dubbing to 80% sukcesu tej gry jak dla mnie ) o tyle RPG itp to wole polskie wersji.