Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Problem z OpenOfficem

Zaczęty przez Krzysiak, 11 Sierpień 2013, 12:17

Krzysiak

Witam próbuje zainstalować na Win7 x64 OpenOfiica i po instalacji dostaje taki komunikat

[smg id=10223 type=full align=center caption="1"]

O co biega ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Nie wiem, co to za błąd, ale po pierwsze - to chyba jakaś stara wersja, po drugi - LibreOffice sprawuje się moim zdaniem znacznie lepiej.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Krzysiak

Najnowsza wersja
Zobaczę może się przesiądę


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

sknd

też polecam LibreOffice

Krzysiak

A jak z wykorzystywaniem w firmie ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Tzn? Od strony prawnej nie ma problemu zadnego.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

stiven

Używam libre office pod Win7 x64 i nie robi problemów.

Krzysiak

Nie bardziej chodziło mi czy bez żadnych opłat można go legalnie wykorzystywać w firmie


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

stiven

To odłam open office - ten rozwijany. Jest darmowy, licencja LGPL.

krzyszp

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 11 Sierpień 2013, 21:52
Nie bardziej chodziło mi czy bez żadnych opłat można go legalnie wykorzystywać w firmie
Jak najbardziej, można nawet sobie kod źródłowy zmienić :)
A tak naprawdę, to można nawet ściągnąć, wypalić i sprzedawać płytki :

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Dario666

W sumie LibreOffice to fork OpenOffice'a i powstał, bo OpenOffice zmienił licencję po przekazaniu go do fundacji Apache. Wersja 3.4.1 jest ostanią, ale to wersja sprzed jakichś 2 lat.

krzyszp

Cytat: Dario666 w 12 Sierpień 2013, 09:17
W sumie LibreOffice to fork OpenOffice'a i powstał, bo OpenOffice zmienił licencję po przekazaniu go do fundacji Apache. Wersja 3.4.1 jest ostanią, ale to wersja sprzed jakichś 2 lat.
Błád.
LibreOffice powstał w ramach protestu przeciw polityce (stopniowego zamykania kodu, nie uwzglédniania głosów społeczności) Oracle przed przekazaniem OO do fundacji Apache (które nastápiło właśnie z powodu zaprzestania pracy na rzecz OPO przez programistów społeczności).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Karlik

W zasadzie LibreOffice to główna linia pierwotnego OpenOffice'a. Z tego co wiem spora część głównych developerów OpenOffice'a przeszła do LO właśnie z powodu polityki Oracle'a. Tak więc LO jest bardziej OpenOffice'owy niż OpenOffice :)

Dario666

Ano tak, ale efekt jest ten sam  :whistle:

Troll81

ten fatal error był chyba spowodowany brakiem któryś redistributable w windozie. Poza tym OO już dawno jest za murzynami. Lepszy i aktualny jest libre office.

dziubas

Review: Apache OpenOffice 4 vs. LibreOffice 4.1
http://www.infoworld.com/d/applications/review-apache-openoffice-4-vs-libreoffice-41-224280
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *