Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Office Starter po zmianie dysku

Zaczęty przez Cyfron, 12 Sierpień 2013, 09:34

Cyfron

Kamraci, mam pytanie.
Kupiłem lapsa z Win 7 + Office Starter. Wszystko było na dysku i działa względnie ok.
Jednak chcę zmienić podstawowy dysk na inny i teraz mam pytanie czy da się tak zrobić, żeby office starter zachować.
Windowsa 7 to przeinstaluję z jakąś płytką OEM bo mam nalepkę na laptopie, więc powinno to bez problemu przejść (prawda?).
Natomiast nie wiem jak zrobić, żeby mieć tego office'a a nie kupować nowego. Wiem, że jest open/libra office, ale niestety jestem zmuszony używać microsoft, bo pozostałe nie są w pełni kompatybilne...

Dario666

Rozwiązanie jest jedno: kiedyś na Technet'cie Microsoft udostępniał link do aplikacji (loadera), która pozwalała ściągnąć i zainstalować z ich strony MsOffice Starter 2010. Jednak już od dłuższego czasu tego dojścia nie ma w sieci. Trzeba znaleźć kogoś kto ma ten loader.

Tak się składa, że mam go ściągniętego (1,5 MB) i niedawno mi się przydał :). Moge wrzucić na priva

Największy problem ze Starterem jest taki, że jak się zacznie sypać to nic nie pomaga prócz reinstalacji systemu, bo jest on uruchamiany na jakby wewnętrznej virtualnej maszynie (jakiś przerobiony Virtual PC) i można przywracać pliki i wpisy rejestru z backupu, ale nic go nie rusza.