Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

i to samo...

Zaczęty przez mariotti, 18 Sierpień 2013, 17:11

mariotti

Przekopiowałem lokalnie skompilowanego klienta do katalogu usr. Odpaliłem
manager i mam ten sam błąd:

nie, 18 sie 2013, 17:05:04 | perft | Message from server: PERFection Test - Counting Nodesn Chess needs 778.12MB more disk space.  You currently have 175.55 MB available and it needs 953.67 MB.

Miejsca na dysku jest dużo, a mój klient tego nie widzi. Sorry, ale definitywnie
rezygnuję z BOINCa. Napiszę 10 razy szybciej swoją platformę, niż odgadnę o
co chodziło autorom BOINCa.

Pozdrawiam

Szopler

#1
Ciekawe co klient ma wziąć z serwera skoro WU nie ma. Wygeneruj najpierw parę setek WU i dopiero testuj.
U mnie takiego komunikatu nie ma (ani na Win ani na Lin) do tego folder projektu pusty bo BOINC nie pobierze aplikacji skoro WU nie ma. Za to może wyrzucać różne głupie komunikaty...

mariotti

Cytat: Szopler w 18 Sierpień 2013, 19:35
Ciekawe co klient ma wziąć z serwera skoro WU nie ma. Wygeneruj najpierw parę setek WU i dopiero testuj.
U mnie takiego komunikatu nie ma (ani na Win ani na Lin) do tego folder projektu pusty bo BOINC nie pobierze aplikacji skoro WU nie ma. Za to może wyrzucać różne głupie komunikaty...
Cóż mam odpowiedzieć... Na pewno dziękuję za próbę pomocy, ale
tak łatwo nie da się rozwiązać problemu. Byś musiał śledzić moje
posty od początku i wczuć się w sytuację w jakiej jestem, albo ja
bym musiał opisać szczegółowo warunki w jakich występuje problem.
Wygląda na to, że musiałbym np. opisać wszystkie takie fakty to czy WU
były gdy błąd się pojawił, czy ich nie było, albo ile mam miejsca na
partycjach z których boinc nie korzysta... Zajęłoby mi to pewnie z 5
stron, albo więcej, a i tak o niektórych drobiazgach bym zapomniał.
Przepraszam, ale nie widzę sensu stawiania aplikacji na BOINC, bo i
tak się coś znowu nie uda. Nie można pracować na oprogramowaniu, które
zgłasza błąd, że nie ma nawet 1GB wolnego miejsca, jeśli jest wolnych 10GB.

Pozdrawiam

krzyszp

Sorry mariotti, ale kombinujesz cały czas bez sensu.
Stara wersja softu, kompilujesz ze starymi bibliotekami... Jak to ma działać dobrze???

Ochnaście nowych wersji managera do 6.12 nie powstało z powodu nowej ikonki... System też masz nieaktualny... Nigdy Ci tak nie będzie działać wszystko poprawnie...  :(

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

mariotti

Cytat: krzyszp w 19 Sierpień 2013, 00:19
Sorry mariotti, ale kombinujesz cały czas bez sensu.
Stara wersja softu, kompilujesz ze starymi bibliotekami... Jak to ma działać dobrze???
Ochnaście nowych wersji managera do 6.12 nie powstało z powodu nowej ikonki... System też masz nieaktualny... Nigdy Ci tak nie będzie działać wszystko poprawnie...  :(
Wszystko działa mi poprawnie, poza boinc. Te trzy programy mam nowe,
skompilowane ze źródeł: boinc boinc_client boinccmd i problem nie zniknął.
Pozdrawiam

Martin Fox

Cieżko jest jakoś obserwować twoje postępy lub ich brak, jak zamiast pisać to w jednym wątku tworzyć je hurtowo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mariotti

Cytat: Martin Fox w 19 Sierpień 2013, 17:13
Cieżko jest jakoś obserwować twoje postępy lub ich brak, jak zamiast pisać to w jednym wątku tworzyć je hurtowo.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Gdy pisałem w jednym wątku, to był problem, że wiele różnych tematów wrzuciłem do... właśnie
jednego wątku. Gdy tematy rozbiłem, to ciężko obserwować postępy. Nie wiem jak jest lepiej. Tak
czy inaczej, stoję w miejscu, bo coś, prawdopodobnie po stronie klienta, źle rozpoznaje
dostępne miejsce na dysku. Zresztą... przyczyna może być zupełnie inna, może wyświetlać
niewłaściwy komunikat o błędzie. Na dobrą sprawę wszystko jest możliwe, poprzednio problemy
same magicznie zniknęły, zupełnie bez mojej ingerencji - coś po prostu pracuje niestabilnie,
prawdopodobnie gdzieś jest undefined behaviour.

Przez tyle czasu miałbym ukończony swój framework i niekoniecznie byłby to framework podstawowy.
Myślę że byłby średnio zaawansowany, a pod niektórymi względem byłby lepszy od BOINCa. Chyba
pora sprawdzić, czy mi się tylko wydaje, czy naprawdę jestem w stanie napisać taki framework.

Nie zrozumcie mnie źle, ja nadal jestem zwolennikiem BOINCa, głównie z powodu popularności, ale
nie widzę możliwości użycia go. Najwyżej będę liczył sam jak nikt się nie przyłączy.

Pozdrawiam

sknd

ale nie sądzisz, że z tym własnym frameworkiem ludzie mogę mieć tak samo dużo problemow jak ty ze boincem? i prawdopodobnie mniej samozaparcia? przecież co człowiek to inny sprzet, inne wersje systemu, inne biblioteki...

mariotti

Cytat: sknd w 19 Sierpień 2013, 20:20
ale nie sądzisz, że z tym własnym frameworkiem ludzie mogę mieć tak samo dużo problemow jak ty ze boincem? i prawdopodobnie mniej samozaparcia? przecież co człowiek to inny sprzet, inne wersje systemu, inne biblioteki...
Do póki nie sprawdzę, to nie będę miał pewności. Zobaczymy. Programiści nie powinni mieć z
tym problemów. Natomiast ktoś kto jest typowym administratorem raczej sobie nie poradzi.

Na razie mam zrobione:
1) Założenia: głównie prostota i szybkość tworzenia aplikacji, ale też wydajność, niezawodność i inne.
2) Opracowaną ideę pracy w tym frameworkiem
3) GUI
4) Ustawienia, w tym prostego firewalla
5) Bazę danych
6) Transmisję klient-serwer na SSL

Pozdrawiam

sknd

ale ja nie mam na myśli programistów, tylko zwykłych cruncherów, którzy mieliby ci udzielać mocy przerobowych... chyba że czegoś nie zrozumiałem, w sumie możliwe, ani programistą ani adminem nie jestem ;)

Martin Fox

Cytat: mariotti w 19 Sierpień 2013, 18:48
Przez tyle czasu miałbym ukończony swój framework i niekoniecznie byłby to framework podstawowy.
Myślę że byłby średnio zaawansowany, a pod niektórymi względem byłby lepszy od BOINCa. Chyba
pora sprawdzić, czy mi się tylko wydaje, czy naprawdę jestem w stanie napisać taki framework.
Mam wrażenie, że gdybyś dał na jakiś czas dostęp do serwera komuś kto już to stawiał to poszłoby to szybciej. Czasami ciężko tak "zdalnie" zdiagnozować problem. Ale za dużo tych błędów u Ciebie - zwłaszcza, że w przypadku instalacji z paczki *.deb to ma działać i działa. I naprawdę trzeba się postarać żeby to zepsuć :P

mariotti

Cytat: Martin Fox w 19 Sierpień 2013, 21:10
Cytat: mariotti w 19 Sierpień 2013, 18:48
Przez tyle czasu miałbym ukończony swój framework i niekoniecznie byłby to framework podstawowy.
Myślę że byłby średnio zaawansowany, a pod niektórymi względem byłby lepszy od BOINCa. Chyba
pora sprawdzić, czy mi się tylko wydaje, czy naprawdę jestem w stanie napisać taki framework.
Mam wrażenie, że gdybyś dał na jakiś czas dostęp do serwera komuś kto już to stawiał to poszłoby to szybciej. Czasami ciężko tak "zdalnie" zdiagnozować problem. Ale za dużo tych błędów u Ciebie - zwłaszcza, że w przypadku instalacji z paczki *.deb to ma działać i działa. I naprawdę trzeba się postarać żeby to zepsuć :P
Serwer chyba działa. Za to menadżer nie chce uruchamiać klienta.

Cytat: sknd w 19 Sierpień 2013, 20:50
ale ja nie mam na myśli programistów, tylko zwykłych cruncherów, którzy mieliby ci udzielać mocy przerobowych... chyba że czegoś nie zrozumiałem, w sumie możliwe, ani programistą ani adminem nie jestem ;)
No cóż, nikogo nie zmuszę. Mogę napisać klika-kilkanaście programów do obliczeń
rozproszonych o charakterze wprowadzającym do tego frame-wroka, albo ludziom
się spodoba i stanie się popularny, albo nie.
Pozdrawiam