Gdzie opłaca się założyć darmowy blog?

Zaczęty przez Cyfron, 10 Czerwiec 2012, 21:01

Cyfron

Kto doradzi jakiś serwis, gdzie łatwo można zakładać blog, żeby można było tam też trzymać jakieś pliki i jednocześnie móc zrobić tego kopie, żeby w razie czego można było to przenieść w inne miejsce?

Tobas



emik



Tomasz R. Gwiazda

albo samodzielnie postawić sobie na WordPress, najpopularniejszym systemie blogowym

z fajnych rzeczy sa juz aplikacje na Android ktore umozliwiaja pisanie notek na telefonie. calkiem wygodne dla kogos kto ma taka potrzebe


Cyfron

właśnie się tak zastanawiałem, czy nie najlepiej postawić sobie coś swojego na np domenie, którą trzymam pod ewentualną przyszłą działalność :)
Skomplikowane postawienie czegoś takiego samemu?

Tomasz R. Gwiazda

jak konstrukcja cepa....
musisz miec baze sql (jesli masz hosting to na bank masz)
wrzucasz instalke wp
a potem odpowiedni link i instalacja poprzez wypelnienie kolejnych krokow przez www (podanie adresu bazy, login, hasla, ect)

do tego potem warto poinstalowac troche plug-inow (wewnatrz systemu jest taka opcja) - antyspamowe, edytory html, bookmarki czy tez roznego rodzaju przyciski share ktore umozliwa od razu cytowanie artykulu na fb i innych stronach

najwiecej pracy to zrobienie wlasnego unikalnego template, bo darmowych to sa tysiace

Cyfron

jednak postawiłem na bloggerze - nie chce mi się bawić w stawianie swojego, zwłaszcza, że nie mam hostingu, tylko samą domenę :)

endriu888

tu masz za darmo,bez słowa opłaca się :)
możesz trzymać pliki i mieć bloga.

www.ux1.eu

dominicys

Posiadam serwer dedykowany.
Mogę za darmo hostować tobie bloga.
Kontakt: PW lub nasz IRC

Cyfron

blog już od dawna jest (link w podpisie). Ale dzięki za info :)