Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

[Pomysł] Bajer ;)

Zaczęty przez Szopler, 08 Luty 2009, 19:07

Szopler

Czy jest możliwość, aby projekt BOINC'a np. Climateprediction liczył się na jednym kompie, a jego wygaszacz lub zmaksymalizowane okno pokazujące grafikę było generowane na innym (niezbędne dane przesyłane przez LAN) ??

Do czego piję... wymyśliłem sobie tani mały LCD 15" wiszący na ścianie i pokazujący wyniki z jakiegoś projektu, ew. statystyki itp. live ;).
Taki bajer, dekoracja pokoju itd... (Można też wykorzystać do promocji BOINC, wieszając taki LCD w widocznym miejscu np. w firmie ;) - pewnie część ludzi się zainteresuje heh co to?!).

Powiecie pewnie, weź kartę z 2 wyjściami i podłącz 2 monitor, ale nie o to chodzi... ;).
I nie będzie działać... przynajmniej jeśli chodzi o climate - przeniesienie okienka na 2 display powoduje, że jego zawartość znika lub przestaje się odświeżać...

mindc

jeśli by chodziło tylko o aspekt dekoracyjno/propagandowy
to można byłoby po prostu nagrać ileś tam minut takiego wygaszacza, a później puszczać w pętli na innym kompie  XD

a inny pomysł...
jeśli byłby to komp z windowsem, to zapuścić na nim "windows media encoder" w trybie łapania pulpitu
i wysyłać to w sieć w strumieniu, na innym kompie to odbierać i już
(pomijam zużywanie dodatkowych zasobów na kodowanie)

kolejny pomysł...
na zdalnym kompie uruchomić VMWare z gościem liczącym jakiś projekt z wygaszaczem
później zdalnie się podpiąć do "konsoli" i jej zawartość wyświetlać na innym kompie

ale ja to wolno kumam, chyba najprościej będzie po VNC (jeśli to nie będzie coś w 3D)


TJM

Po VNC to trochę lipa, bo przesyłanie zawartości jakiegoś większego okna gdzie coś się ciągle zmienia z sensowną liczbą FPSów wciąga więcej mocy procesora niż zakodowanie tego samego do strumienia (u mnie np. kodowanie okna 640x480 zajmuje 4-6% czasu jednego rdzenia, da się jeszcze niżej zejść używając szybkich kodeków) i odtworzenie na zdalnej maszynie. Chyba że można by spróbować VNC w opcji 'display only', z tego co kojarzę wciąga wtedy sporo mniej CPU niż w trybie interaktywnym.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

mindc

Cytat: TJM w 09 Luty 2009, 14:49
(...) u mnie np. kodowanie okna 640x480 zajmuje 4-6% czasu jednego rdzenia

Dokładnie, teraz przecież mocniejsze kompy są niż kiedyś - ostatnio bawiłem się WME na athlonie 2400+ :)
Ja to chyba jeszcze w jakichś prehistorycznych czasach żyje  ;D