[Pomysł] Film promujący nasz team :D

Zaczęty przez Troll81, 19 Lipiec 2009, 23:22

Troll81

Patrząc na filmy promujące inne teamy BOINC, dostępne na YuTube. Chciałbym zachęcić tych spośród nas, którzy mają uzdolnienia i trochę wolnego czasu. Do stworzenia podobnego filmiku, który mógłby reklamować nasz team :D Ten wątek ma służyć dyskusji na temat scenariusza jak i realizacji :D Może jedna osoba nie stworzy całości... ale wspólnymi siłami osiągnąć można wszystko.... o czym świadczy SKB@P.

Tomasz R. Gwiazda

zeby rozpoczac by sie przydalo stworzyc liste hasel ktore chcemy tam umiescic (tak jak pokaz slajdow)

Troll81

Chciałbym przedstawić najpierw ideę BOINC jako coś co łączy ludzi różnych od siebie, a potem nasz team jako drużynę która odnosi sukcesy i zapewnia wsparcie swoim członkom.

misiek

Ja proponuję najpierw ujęcia pokazujące znane superkomputery (Roadrunner, Blue-Gene, Cray), przeplatane z grafikami przedstawiającymi jakieś skomplikowane obliczenia. Ujęcia te przy spokojnej muzyce. Następnie przejście w dynamiczną prezentację wielu typowych zestawów komputerowych, typowych, domowych stanowisk pracy. Druga część przeplatana z wygaszaczami BOINC i oprawiona w dynamiczną i nowoczesną muzykę.

Ot, pomysł ;)

Troll81

Trzeba to złożyć w jakiś sensowny scenariusz. Bo inaczej lipa.... Myślę że niegłupim pomysłem byłoby ukazanie poszczególnych liczydłowych :D (wystarczy popatrzeć na filmiki WCG). Mam juz nawet pewnego pomysła do realizacji... ale wymagałby on posiadania kamerki internetowej przez wielu naszych liczydłowych :)

Pantarhei

Cytat: misiek w 20 Lipiec 2009, 10:30
Ja proponuję najpierw ujęcia pokazujące znane superkomputery (Roadrunner, Blue-Gene, Cray), przeplatane z grafikami przedstawiającymi jakieś skomplikowane obliczenia. Ujęcia te przy spokojnej muzyce. Następnie przejście w dynamiczną prezentację wielu typowych zestawów komputerowych, typowych, domowych stanowisk pracy. Druga część przeplatana z wygaszaczami BOINC i oprawiona w dynamiczną i nowoczesną muzykę.

Ot, pomysł ;)

Proste i przede wszystkim nie nużące. Popieram  :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

Pytanie, kto się podejmie realizacji....

misiek

Na początek trzeba by pomyśleć o technice realizacji. Film można stworzyć na podstawie statycznych grafik (zdjęcia) przedstawiających komputery, członków zespołu itd., dynamicznych grafik przedstawiających obliczenia oraz napisów. W napisach można zawrzeć statystyki zarówno superkomputerów jak i BOINC (zużycie energii, cena, moc obliczeniowa).
Jeżeli wstępnie zdecydujemy się na prostszy projekt, oparty w większej części na statycznych grafikach, to produkcja nie będzie problemem. Trzeba by jedynie poszukać, omówić i dobrać odpowiednie grafiki. Napisać scenariusz. Wybrać muzykę i napisać teksty. :)

Pigu

muzyka - Behemoth "Conquer All"  %)

Troll81

a może zrobilibyśmy tak że każdy kto ma kamerkę internetową nagrałby 10sek materiału o sobie i o tym dlaczego liczy :D można by takie filmiki wrzucać na YouTube

Szopler

Coś w stylu... "Cześć! Tu Szopler. W 1999 zacząłem od SETI i dalej samo poszło. Teraz liczę projekty... Więcej informacji na www.boincatpoland.org yoł!" ??  XD

Troll81

#11
raczej jak http://www.youtube.com/watch?v=6rfFFnZ-RmI

Troll81

Takie filmiki można nagrać nawet komórką...... zlepić to w całość mogę i ja :D  powiedzmy ze każdy ma 10-20 sekund na zrobienie swej wypowiedzi :D  filmiki wrzucimi na rapidshare albo inny serwis :D byleby można to zassać. A montażem zajmę się ja.


Troll81

widzę że od odzewu aż huczy.... Panowie podejdźmy do tematu poważnie. Nie ma co siadać na laurach......

Pantarhei

Widzę, że jednak ktoś zebrał się:  http://www.youtube.com/watch?v=5JL-Elr1q74

Ale to chyba nie o to, panie i panowie, chodziło. To jakaś niechlujna amatorszczyzna.
Pomijając, kwestie fatalnej jakości wykonania, to wypadało by, żeby taki film miał sens. A ten... Co to, w ogóle, ma być?
:deadman:
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

S6X

Całkiem nieźle Pantarhei  XD ale nie wiem czy ktoś ośmieli się zainstalować boinc, jak zobaczy w filmiku jak szybko tarcza licznika potrafi się kręcić  XD

Troll81

 XD

błagam..... dajcie namiary na autora.....

Pantarhei

Cytat: Troll81 w 22 Luty 2010, 19:37
XD

błagam..... dajcie namiary na autora.....

Pewnie krzywdę chcesz mu zrobić.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

gigi2000

O kurde, ale czad  XD normalnie pobeczałem się ze śmiechu, a moja siora dała max ocenę na YT :)  :D i te daw wiatraczki na końcu buahahaha  XD

Rysiu

Haha - nie powiem - niezłe. Troll ma niezłą myśl tylko jak widać z realizacją ciężko [chociaż już jednej produkcji się doczekaliśmy  :deadman:]

Janek

Ktoś nas nie lubi  :wth: Namiar na autora jak najbardziej potrzebny. Z drugiej strony istnienie takiego filmu potwierdza, że jesteśmy mocną ekipą i ktoś najwyraźniej się nas boi :attack:

BOINC@POLAND[HA$]

chyba elektrownia, że im trafo siadnie....

gigi2000

Cytat: Jan Stenzel w 22 Luty 2010, 21:32
Ktoś nas nie lubi  :wth: Namiar na autora jak najbardziej potrzebny.

;D O ile dobrze skumalem autorem jest kolega, który podał nam linka i zrobił filmik na szybko i dla beki  XD

Troll81

#23
http://www.youtube.com/watch?v=IJxRLfsKXSE

o proszę jak się postarali.....

Kryniek

Cytat: Troll81 w 04 Marzec 2010, 00:05
http://www.youtube.com/watch?v=IJxRLfsKXSE

o proszę jak się postarali.....

Hehe no i Pan GG ma darmową reklame swojego teamu przy okazji XD

Troll81

Na serio nie ma nikogo uzdolnionego filmowo??

Pantarhei

Cytat: Troll81 w 04 Marzec 2010, 09:49
Na serio nie ma nikogo uzdolnionego filmowo??
Nie denerwuj mnie.
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

SzaMoT🍀

Cytat: Pantarhei w 04 Marzec 2010, 18:00
Cytat: Troll81 w 04 Marzec 2010, 09:49
Na serio nie ma nikogo uzdolnionego filmowo??
Nie denerwuj mnie.

Jek dla mnie traszka humoru jest wskazana ;). Jak kupię straconą kamerkę (utopiłem na rybkach) to cośik zapodam, ale może być to kontrowersyjne z lekka. XD

Pantarhei

Cytat: momi76 w 04 Marzec 2010, 18:14

Jak kupię straconą kamerkę (utopiłem na rybkach) to cośik zapodam, ale może być to kontrowersyjne z lekka. XD

Wybitny twórca poradził by sobie tanim aparatem kodaka  XP. 
;)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

SzaMoT🍀

Cytat: Pantarhei w 04 Marzec 2010, 18:24
Cytat: momi76 w 04 Marzec 2010, 18:14

Jak kupię straconą kamerkę (utopiłem na rybkach) to cośik zapodam, ale może być to kontrowersyjne z lekka. XD

Wybitny twórca poradził by sobie tanim aparatem kodaka  XP. 
;)

To w takim razie zaprzęgam do pracy Nokię 6120, żeby nie było, że "amatorsko".

Pantarhei

Cytat: momi76 w 04 Marzec 2010, 18:35
To w takim razie zaprzęgam do pracy Nokię 6120, żeby nie było, że "amatorsko".

Oczy-wiśnie się zgrywam. Fajnie by było jakby ktoś to zrobił maksymalnie profesjonalnie.
Ps.
A film z jajem być musi.  :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81


SzaMoT🍀

Cytat: Pantarhei w 04 Marzec 2010, 18:48
Cytat: momi76 w 04 Marzec 2010, 18:35
To w takim razie zaprzęgam do pracy Nokię 6120, żeby nie było, że "amatorsko".

Oczy-wiśnie się zgrywam. Fajnie by było jakby ktoś to zrobił maksymalnie profesjonalnie.
Ps.
A film z jajem być musi.  :)

Obecnie posiadam cztery jajka, może coś się zrodzi w jesienne wieczory?

Ps. Mam pewną koncepcję, ale to wymaga niestety czasu, może wyrobię się w "deadline"  XD

Troll81

Odświeżam temat. Jest ktoś uzdolniony choć troszkę filmowo???

Troll81

#34
http://www.youtube.com/watch?v=vpR_Ckg3q6s

no i to jest profesjonalny filmik reklamujący. W związku z tym że ostatnio sporo młodych dołączyło do teamu. Ma ktos z was talent filmowy??

Limol

No ja coś tam niby lepie w windows mobie maker i jakieś proste animki też umiem robić ja osobiście zakończenie widze tak żę wjeżdżą limuzyna z niej wysiada Obama i mówi "Yes we can" :D oczywiście wszystko zanimowane taka scenka na koniec moim zdaniem była by dobra

PZD
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D


Troll81

Nadal nie ma nikogo z nadmiarem czasu i talentem do zrobienia filmiku??

Ok. To ja propunuję coś takiego:
Każdy moze nagrać filmik (choćby i komórką) 10-15 sekund. Należy się w nim przedstawić, powiedzieć coś o sobie (co robimy na codzień, ile mamy lat) i powiedzieć dlaczego liczymy w B@P. Następnie filmik w jakimś chrześcijańskim formacie do mnie :D. A ja postaram się coś z tego sklecić.....


Troll81

Na pomysł filmiku wpadłem już dawno temu. Ale jakoś chętnych nie ma. A jak głosi stare porzekadło - chcesz coś mieć, zrób to sam. ięc jak nikt nie ma pomysłu to może ja sam coś sklecę.... tapetka wyszła mi nawet nietragicznie...

Limol

ja tam jakoś tego nie widze że 5000 liczydłowych sie przedstawia ja bym zrobił coś z "jajem" jakieś bajerki zklipował i gites malines no i barak na końcu Yes we can
http://www.youtube.com/user/TOMVANLIMEN welcome :D