Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

[Pomysł] Dział i wątek witający na forum

Zaczęty przez Troll81, 13 Maj 2011, 14:26

Troll81

Może by na samym szczycie forum stworzyć dział/wątek witający nowych? Mówiący co i jak na forum, Zapraszający do zakładania wizytówki, Podawania swojego województwa, informujący o naszej wiki i innych stronach oraz o naszych inicjatywach (projekt miesiąca, top ten, wyścigi). Tak zeby osoba świerzo przychodząca do nas wiedziała co i jak.

Na pewno powinno się tam znaleźć:
informacja o naszych stronach:wiki, irc, facebook, techblog, nasz serwer statystyk i pozostałe ma to za zadanie zachęcić nowych do rozejrzenia się
informacja o tym by stworzyć własna wizytówkę, zaznaczyć się na mapie, podać nam swoje wojewodztwo, no i tutorial jak podpiąć własną sygnaturkę.
informacja o naszych inicjatywach, czyli o skb@p, projekcie miesiąca, klubie top 10, dziale hobby i innych
zaproszenie do aktywności na naszym forum, pisania newsów, artów i udzielania się w ogóle.

Tomasz R. Gwiazda

a nie mamy forumowego bota co pisze i wita nowych uzytkownikow? cos widzialem takiego co pisal zeby zakladac wizytowki etc :D


Jestem za. + kopia tego na naszej stronie glownej
Co do wizytowki to moze tez "JAK" ja stwozyc w boincstats aby miec bajerancki obrazek ze statsami

mysle ze w tym watku mozemy dawac propozycje jak i gotowe texty i wspolnymi silami sie to "napisze"

GRID

Ja uważam że dla celów tego pomysłu możemy poświęcić link pomoc

Większość wykasować a dać to co proponuje Troll. Za każdym razem jak ktoś się zaloguje dostaje wiadomość na priv trochę opisującą nasza sytuację i trochę motywującą. A reszta w linku do tej podstrony.

No i najważniejsze - wykonanie pomysłu. Jeżeli chodzi o mnie mógłbym przerobić dział pomoc ale z racji innych priorytetów musiał bym dostać już gotowy materiał. No i przydało by się żeby ktoś zadbał o wiadomość powitalną. (czyli znaki zachęty i pomocy)

Troll81

CytatWitamy na naszym forum. Skoro już tu zawitałeś pozwól że cię oprowadzę. Nasze forum istnieje już dosyć długi czas i nie jest jedyna strona naszej drużynych. Zapraszam cię więc na poczatek do założenia własnej wizytówki w dziale "wizytówki" na naszym forum. Napisz nam coś o sobie. Skąd jesteś jak się dowiedziałeś o BOINC i BOINC@Poalnd. Jeśli podasz nam link do swoich statystyk oraz województwo w którym mieszkasz to ujmiemy cię w rankingu województw. Możesz się też odznaczyć na naszej mapie.

Oprócz forum istnieją także inne strony naszej drużyny. Mamy wlasną wikipedię, kanał IRC, chat, jesteśmy też obecni na Facebook, Orkut, Twitterze, Blip, Mamy własny techblog

Do swojego podpisu w profilu możesz dołączyć sygnaturke z Boincstats, pełny opis jak to zrobić znajdziesz tu ->

Jako członek naszej drużyny możesz brać udział w wielu inicjatywach naszej drużyny takich jak
Wyścig miesiąca
Klub Top10

Zachęcamy cię też do udzialeania się w innych działach naszego forum (jak na przykład hobbby).
Jako ze BOINC to nie tylko liczenie zachęcamy również do innych form aktywności, Takich jak tłumaczenia artykułów z języków obcych na Polski, pisanie newsów itp.

czego tu brakuje? Co jeszcze dopisać?

Tomasz R. Gwiazda

a czy przy zakladaniu konta na forum nie dostaje sie welcome lettera  co przychodzi na maila ?

moze tam by tez wrzucic to?

Troll81

Mozna by :D ja się rejestrowałem tak dawno temu ze nie pamiętam.....

GRID

Jest ok :p_arr:
Wyciąłbym drugie zdanie
CytatNasze forum istnieje już dosyć długi czas i nie jest jedyna strona naszej drużynych.
Trzeba się starać aby tekst był jak najbardziej krótki i praktyczny.
Cytat
Mamy wlasną wikipedię, kanał IRC, chat, jesteśmy też obecni na Facebook, Orkut, Twitterze, Blip, Mamy własny techblog
To zdanie zamieniłbym na
Zapraszamy każdego do czytania i pisania na naszych serwisach pokrewnych : WIki, Kanał IRC, Facebook, Orkut, Twitterze, Blip, Techblog. Nikt nie zostanie wyśmiany a każdy pomysł i działanie jest dobrze widziane.

CytatDo swojego podpisu w profilu możesz dołączyć sygnaturke z Boincstats, pełny opis jak to zrobić znajdziesz tu ->
No tego jestem przeciwnikiem. Raczej dopisałbym to przy wizytówkach

CytatJako członek naszej drużyny możesz brać udział w wielu inicjatywach naszej drużyny takich jak
Wyścig miesiąca
Klub Top10

Zachęcamy Cię też do udzielania się w innych działach naszego forum (jak na przykład hobbby).
Jako ze BOINC to nie tylko liczenie zachęcamy również do innych form aktywności, Takich jak tłumaczenia artykułów z języków obcych na Polski, pisanie newsów itp.
To zamieniłbym na to.

Jako członek naszej drużyny możesz brać udział w wielu inicjatywach naszej drużyny takich jak:Wyścig miesiąca, Klub Top10, SKB@P ...
Jako ze BOINC to nie tylko liczenie zachęcamy również do innych form aktywności, takich jak tłumaczenia artykułów z języków obcych na Polski, pisanie newsów, promocja BOINC, hobby itp.

Troll81

Proszę o jak najwięcej uwag. Ten tekst ma być dopicowany do błysku :D Z góry dziękuję za konstruktywną krytykę :D

kotfryc

CytatJako ze BOINC to nie tylko liczenie zachęcamy również do innych form aktywności, Takich jak tłumaczenia artykułów z języków obcych na Polski, pisanie newsów itp.
mamy też kamieniołomy, pole do zaorania itd...  ;)

Ja bym nie pisał nowym co mogą zrobić dla drużyny, przyjdzie czas sami doczytają/zapytają i zaczną działać, na wstępie można ich tylko zniechęcić, że się od nich czegoś oczekuje...

- W trakcie gdy Twój komputer będzie wykonywał obliczenia, dla umilenia czasu zapraszamy Cię do działu hobby w którym będziesz mógł dzielić się swoimi pasjami.
W dziale ciekawostki zawsze znajdziesz ciekawe nowinki ze świata nauki i technologii...
- czy coś w ten deseń bym napisał.

Poruszyłbym też temat korzyści płynących z bycia aktywnym na forum. Wiele osób tu obecnych posiada fachową wiedzę, a będąc użytkownikiem wystarczy zapytać...  :) Jeśli samemu się jest zaawansowanym, można wymienić doświadczenia...  :dunno:


GRID

Cytat: kotfryc w 15 Maj 2011, 22:00
CytatJako ze BOINC to nie tylko liczenie zachęcamy również do innych form aktywności, Takich jak tłumaczenia artykułów z języków obcych na Polski, pisanie newsów itp.
mamy też kamieniołomy, pole do zaorania itd...  ;)

Ja bym nie pisał nowym co mogą zrobić dla drużyny, przyjdzie czas sami doczytają/zapytają i zaczną działać, na wstępie można ich tylko zniechęcić, że się od nich czegoś oczekuje...

- W trakcie gdy Twój komputer będzie wykonywał obliczenia, dla umilenia czasu zapraszamy Cię do działu hobby w którym będziesz mógł dzielić się swoimi pasjami.
W dziale ciekawostki zawsze znajdziesz ciekawe nowinki ze świata nauki i technologii...
- czy coś w ten deseń bym napisał.
To może że jest także kącik szydełkowania.  :)
Wiele osób przyciąga możliwość wspierania różnych akcji. Na tym bazuje GNU/Linux. Uważam że zdanie Troll81 wcale nie będzie odstraszało, jedynie nie będzie przyciągał tych którzy wolą sobie umilać czas w typowy sposób. Ważne jest każdy nowy członek ale równie osoby tłumaczące, lub piszące newsy . Oczywiście to jest moje subiektywne zdanie i mogę się mylić.

Troll81 przydało by się żebyś trochę zreasumował tekst. Bo nie wiadomo już jaka jest jego obecna forma.

Troll81

dziś wieczorem postaram sie to zrobić. Ale zgłaszanie uwag mile widziane cały czas :D

Troll81

Temat zawisł. Jakies uwagi?

Troll81

#12
Cytat
Witamy na naszym forum. Skoro już tu zawitałeś pozwól że cię oprowadzę. Zapraszam cię więc na początek do założenia własnej wizytówki w dziale "wizytówki" na naszym forum. Napisz nam coś o sobie. Skąd jesteś jak się dowiedziałeś o BOINC i BOINC@Poalnd. Możesz tam zamieścić sygnaturkę z Boincstats. Jeśli podasz nam link do swoich statystyk oraz województwo w którym mieszkasz to ujmiemy cię w rankingu województw. Możesz się też odznaczyć na naszej mapie.

Zapraszamy każdego do czytania i pisania na naszych serwisach pokrewnych : WIki, Kanał IRC, Facebook, Orkut, Twitterze, Blip, Techblog. Nikt nie zostanie wyśmiany a każdy pomysł i działanie jest dobrze widziane.

Jako członek naszej drużyny możesz brać udział w wielu inicjatywach naszej drużyny takich jak:Wyścig miesiąca, Klub Top10, SKB@P ...
Jako ze BOINC to nie tylko liczenie zachęcamy również do innych form aktywności, takich jak tłumaczenia artykułów z języków obcych na Polski, pisanie newsów, promocja BOINC, hobby itp.
W dziale ciekawostki zawsze znajdziesz ciekawe nowinki ze świata nauki i technologii...
Zresztą rozejrzyj się sam po naszym forum a odkryjesz tu kopalnię wiedzy o BOINC i przetwarzaniu, Znajdziesz również sporo informacji o sprzęcie komputerowym, ale przede wszystkim poznasz fantastyczną ekipę ludzi którzy potrafią się dobrze bawić dając światu coś z siebie. Bo BOINC to coś więcej niż liczenie i ounkty. BOINC to ludzie którzy go tworzą, każdego dnia...


GRID

Super tekst. :p_arr: Aż mnie uspokoił (czekam na spóźnialskiego klienta).
Jedynie pozbył bym się tego
CytatDo swojego podpisu w profilu możesz dołączyć sygnaturkę z Boincstats, pełny opis jak to zrobić znajdziesz tu ->
a po zdaniu
CytatNapisz nam coś o sobie. Skąd jesteś jak się dowiedziałeś o BOINC i BOINC@Poalnd.
dodałbym - Możesz tam zamieścić sygnaturkę z Boincstats.

Troll81



GRID

#16
Jeżeli niema żadnych obiekcji ? to ustawiłbym z krzyszpem tą wiadomość.
Ludzie dostawali by ja emailem od razu po rejestracji.

przykład na or7.eu/smf

Troll81


GRID

Dzisiaj dostałem uprawnienia admina FTP. Więc mogę zapodać ten tekst bez pomocy Krzyszpa.
Jest tylko mały problem. Wiadomość wysyła w formie tekstowej, również (linki).
Więc pytanie czy ta treść może być bez linków ? Jeżeli byłby większy nacisk na to żeby w tej wiadomości były linki to poszukam sposoby ma wysyłanie wiadomości witającej w formacie HTML.

Troll81


Troll81


GRID

#21
Żeby zrealizować ten plan potrzebny jest nam SMF 2.0. które niebawem będzie.
W tedy będzie więcej możliwości w  kwestii ustawienia powitania.

krzyszp

Można by umieścić krótką informacje o serwerze statystyk oraz małe info, że można tam pprzypisać się do województwa i/lub pod-drużyny...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

to zacytuj mnie i umieść odpowiednie zmiany na czerwono :D

Tomasz R. Gwiazda

krzyszp: z linkiem od razu do rankingu wojewodz oraz tam gdzie mozna sie zapisac

ReallyGrid

Jako, iż jestem tu nowy to pozwólcie, że się wypowiem w tej kwestii:

1.
CytatJeśli podasz nam link do swoich statystyk oraz województwo w którym mieszkasz to ujmiemy cię w rankingu województw. Możesz się też odznaczyć na naszej mapie.
Do dzisiaj nie wiem o jakie statystyki, a w szczególności o jaki link do statystyk chodzi. Kiedy zapytałem się Troll81 czy jest to link do sygnaturki, którą mam w podpisie to napisał, że ,,Sygnaturka w zupełności wystarczy by namierzyć twoje aktualne wyniki." Czyli zakładam, że wystarcza ale nie jest to o co prosił, dlatego umieściłbym też na wyrazach ,,link do swoich statystyk" odnośnik do tutoriala mówiącego co to za link do statyk i jak go poszukać. Przy okazji jest to pytanie dla mnie cały czas aktualne.

2.
CytatZapraszamy każdego do czytania i pisania na naszych serwisach pokrewnych : WIki, Kanał IRC, Facebook, Orkut, Twitterze, Blip, Techblog. Nikt nie zostanie wyśmiany a każdy pomysł i działanie jest dobrze widziane.
Każdy z tych wyrazów powinien być od razu odnośnikiem do tej strony do której nawiązuje. Nie pamiętam (na razie nie pamiętam) jaki jest adres IRC i nazwa kanału bo jestem tu od niedawna i na IRC wchodzę poprzez wyszukanie strony z informacją o nim.

3.
CytatJako członek naszej drużyny możesz brać udział w wielu inicjatywach naszej drużyny takich jak:Wyścig miesiąca, Klub Top10, SKB@P ...
Nie mam sensu dawać trzykropka. Wymienić wszystkie jak leci. W końcu tak dużo ich nie ma, a z drugiej strony całą wiadomość powitalną przeczyta się pewnie tylko raz więc nie musi być ona skrajnie jak najmniejsza. Poza tym jw. nazwy wątków uważam powinny być jednocześnie linkami.

4.
CytatZresztą rozejrzyj się sam po naszym forum a odkryjesz tu kopalnię wiedzy o BOINC i przetwarzaniu
Przydało by się zdanie o zapoznaniu się z podstawowymi terminami używanymi w projekcie BOINC, konkretnie mam tu ma myśli TĄ STRONĘ, którą ,,odkryłem" dopiero przed chwilą. Uważam, że nie można spokojnie poruszać się po forum i BOINC nie mając opanowanego podstawowego aparatu słownikowego w postaci tych terminów. Już w pierwszym swoim poście spytałem się o terminy WU i Wrapper bo nie wiedziałem, co one oznaczają. Miałem też dziś napisać kolejnego posta co to znaczy RAC i BS-RAC ale na szczęście przed chwilą, jak napisałem, znalazłem stronę z tymi terminami. Uważam że zapoznanie się z nimi sprawi, że korzystanie z BOINC i forum będzie łatwiejsze i przede wszystkim efektywniejsze.

Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

Troll81

1. Twoja sygnaturka zawiera nazwe usera pod jaką widniejsze na BOINCstats oraz ID usera http://www.boincstats.com/signature/user_2247006.gif wystarczy podanie którejkolwiek informacji

Link do statystyk wygląda tak: http://boincstats.com/search/all_projects.php?cpid=b0e56bdb10538164978903c0b50a775b

At 2 racja.

At 3. Inicjatyw mamy więcej. Wymieniłem tylko te stałe bo niektóre się pojawiają i kończą a niektóre są periodyczne. Propozycja wstawienia linków jak wyżej. Zostanie wykonane :)

At 4. Naprawdę cenna porada. Jestes supergość że od razu tak konstruktywną krytykę dajesz. Serio większość ludzi nie odzywa się wcale Mam nadzieję na więcej takich twoich uwag bo to naprawdę cenne widzieć spojrzenie kogoś z boku.

Troll81

Witamy na naszym forum. Skoro już tu zawitałeś pozwól że cię oprowadzę. Zapraszam cię więc na początek do założenia własnej wizytówki w dziale wizytówki na naszym forum. Napisz nam coś o sobie. Skąd jesteś jak się dowiedziałeś o BOINC i BOINC@Poalnd. Możesz tam zamieścić sygnaturkę z Boincstats. Jeśli podasz nam link do swoich statystyk oraz województwo w którym mieszkasz to ujmiemy cię w rankingu województw. Możesz się też odznaczyć na naszej mapie.

Proponuję też zapoznanie się z terminologią BOINC , co znacznie ułatwi komunikację i zrozumienie niektórych wypowiedzi.

Zapraszamy każdego do czytania i pisania na naszych serwisach pokrewnych : Wiki, Kanał IRC, Facebook, Orkut , Twitterze, Blip, Techblog . Nikt nie zostanie wyśmiany a każdy pomysł i działanie jest dobrze widziane.

Jako członek naszej drużyny możesz brać udział w wielu inicjatywach naszej drużyny takich jak: Projekt miesiąca, Klub Top10 , SKB@P , i wielu innych.
Jako ze BOINC to nie tylko liczenie zachęcamy również do innych form aktywności, takich jak tłumaczenia artykułów z języków obcych na Polski, pisanie newsów, promocja BOINC, hobby itp.
W dziale ciekawostki zawsze znajdziesz ciekawe nowinki ze świata nauki i technologii...
Zresztą rozejrzyj się sam po naszym forum a odkryjesz tu kopalnię wiedzy o BOINC i przetwarzaniu, Znajdziesz również sporo informacji o sprzęcie komputerowym, ale przede wszystkim poznasz fantastyczną ekipę ludzi którzy potrafią się dobrze bawić dając światu coś z siebie. Bo BOINC to coś więcej niż liczenie i punkty. BOINC to ludzie którzy go tworzą, każdego dnia...

ReallyGrid

#28
Cytat: Troll81 date=1312896964Jeśli podasz nam link do swoich statystyk
Zamieniłbym na:

Jeśli podasz nam CPID (swój identyfikator międzyprojektowy)
lub w kodzie
Jeśli podasz nam [url=http://www.boincatpoland.org/wiki/CPID] CPID (swój identyfikator międzyprojektowy)[/url]

Tak po prawdzie chodzi właśnie o CPID. Słowa "link do statystyk" mogą trochę przerażać tym bardziej, że początkujący nie wiedzą z pewnością o jakie statystyki chodzi. BOINCstats podaje wiele statystyk. Szczegółowe, do poszczególnych projektów, zespołowe. Po drugie wątpię, żeby początkujący wiedział, że link do statystyk ma kojarzyć z CPID'em. Wówczas otrzymasz CPID a jedyne co zrobisz do dokleisz na początku "http://pl.boincstats.com/search/all_projects.php?cpid=" i będziesz mieć link do statystyk, ten o który Tobie chodziło. Tym bardziej, że jak kliknie w link to dowie się jak szukać tego CPID'u. Samo podanie informacji "Jeśli podasz nam link do swoich statystyk" nie mówi nic jak szukać tego linku a jedynie jak on wygląda.
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

Ufol

Zanim zadasz pytanie rozejrzyj się po stronie i forum. Wiele rzeczy już opisano i przedyskutowano. Oczywiście żadne mądre pytanie nie będzie wyśmiane czy zostawione bez odpowiedzi.
Pytania głupie, to takie, które nic nie wnoszą do dyskusji, gdyż odpowiedzi na nie już udzielono. Nie pisz zatem postów w rodzaju:
" Jak przyłączyć się do Boinc? lub
Czy są jakieś inne projekty niż Seti? "
Jeżeli znajdziesz wolną chwilę i czujesz się na siłach, to pomóż w rozbudowie naszej Wiki. Prosimy oto, ponieważ jest ona tym lepsza, im więcej zawiera informacji. Wiele z nich z czasem się dezaktualizuje. Dlatego każdy wkład ma wielkie znaczenie.

Troll81

Nie ma głupich pytań. Czasem po prostu zbyt trudno znaleźć odpowiedź :D

ReallyGrid

Generalnie wydaje mnie się, że są to już postanowienia szczegółowe. Można nawet napisać, że powszechnie stosowane w regulaminach na forach. W poście powitalnym powinno się powitać (jak sama nazwa wskazuje), a nie pisać jakie są ograniczenia. To można dać w regulaminie szczegółowym. Ale do jednej rzeczy pozwól, że się przyczepię i proszę nie miej mi tego za złe. Taki jest mój punkt widzenia
Cytat: UfolJeżeli znajdziesz wolną chwilę i czujesz się na siłach, to pomóż w rozbudowie naszej Wiki. Prosimy oto, ponieważ jest ona tym lepsza, im więcej zawiera informacji.
Właśnie lepiej, żeby początkujący nie edytowali wiki. Niech zajmą się tym ludzie, którzy posiadają wiedzę z BOINC na rozsądnym poziomie a nie człowiek który ledwo co się zarejestrował na forum (a być może pierwszy raz zarejestrował się na platformie wiki). Najpierw niech pozna jak działa BOINC, dowie się czegoś o projektach. Niech zdecyduje które projekty go pociągają i łyknie trochę wiedzy, a nie zabiera się od razu za edycję portalu.

Pozdrawiam

Edit: Trzeba mieć przede wszystkim na uwadze, że ma to być wiadomość powitalna, a nie wycięty fragment regulaminu. Nic nie może przysłonić tej myśli przy projektowaniu szablonu tej wiadomości!
Moja wizytówka


Na wojnie zwycięstwo,
W pokoju czuwanie,
W śmierci ofiara.

krzyszp

CytatMożesz także zaznaczyć, dla jakiego województwa chcesz liczyć oraz wybrać (lub założyć) swoją własną drużynę, będącą częścią naszego teamu (pod-drużynę) - zrobisz to poprzez rejestrację i wybranie odpowiedniej opcji na stronie http://statystyki.boincatpoland.org

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Sergeant

Wiesz ReallyGrid, tak zająłeś się pomocą przy liście powitalnym, że nie masz czasu napisać swojej wizytówki i odznaczyć się na mapie. Uzupełnij to.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Troll81

Bez przesadyzmu. Nie jest to wymóg. Jak będzie chciał to napisze i się odznaczy. My nie nakładamy obowiązku a tylko zachęcamy.

Propozycje zmian do maila witającego mile widziane wciaż.

GRID

Ważniejszy jest w kład poprawę wymiany informacji z nowymi członkami BOINC niż wizytówka albo mapa.
Wielu starszych użytkowników forum już dużo zmieniło na wiki i forum i często wypalili się w tym temacie, świeża krew która chce wprowadzać zmiany jest jak najmilej widziana.  :p_arr:
Te wszystkie 4 edycje ReallyGrid uważam jak najbardziej ok.