[Pomysł] Boinc z palucha

Zaczęty przez goofyx, 03 Czerwiec 2011, 22:41

goofyx

Czy jest możliwe takie przygotowanie palucha, aby wystarczyło auto start wystarczył do:
1. uruchomienia boinc z ustawieniem działania non-stop
2. podpięcia się pod wskazane konto w BAM z konkretną nazwą komputera nadaną np.: w parametrach
3. Wszystko bez instalacji <- zarówno program jak i katalog na pliki projektów miałby być na paluchu
4. Z palucha nie można nic ręcznie usunąć i tylko program boincowy może modyfikować jego zawartosć

Wiem, że sam program auto startu można przygotować to nie problem, ale co na to boinc.

Taka wersja, dla mega leniwych ;)

Troll81

wersja BOINCPortable juz jest. Kwestia skonfigurowania go by był podpięty od razu pod odpowiednie konta. Nie wiem jak z zakazem modyfikacji.....

Cyfron

od siebie powiem, że świetny materiał reklamowy - lepszy niż płytka z czymkolwiek na niej :)

Szopler

To ja proponuje jeszcze użycie Linuksa PLD z bocianem w logo!

goofyx

Wersje linuksową można zrobić, ale ten pomysł jest dla windy <- ktoś wkłada palucha odpala autostarta i klika uruchom i zapomina o boincu.

Szopler

TJM is a master of AutoIt ;)
Ask him. :P

goofyx

Cytat: Szopler w 03 Czerwiec 2011, 23:14
TJM is a master of AutoIt ;)
Ask him. :P
Napiszę :)

Troll81

Peny są droższe od płytek :(

może tak skonfigurować BOINCa portable by uruchamiał się z płytki?

TJM

1. Kwestię startu powinien załatwić autorun, o ile nie jest wyłączony. Jeśli jest, to po ptokach. Odpalać trzeba managera, on sam odpali klienta z odpowiednimi opcjami.
2. Jeśli klient na nośniku jest już skonfigurowany, to nastąpi to z automatu. Konfiguracja może być częściowa, tj. można ją przygotować na jakimś wzorcowym blaszaku a potem pokasować ręcznie trochę danych i przygotować instalację-golasa, reszta (np. dane dotyczące konkretnego kompa) sama się powinna uzupełnić.
3. Najlepszy do tego celu jest klient tzw "HALowy", ale z takich czy innych względów (biblioteki) nie każdemu zadziała. Dodatkowo od jakiejśtam wersji (6.10 ?) parę opcji z HALowców trafiło do 'fabrycznych' klientów, polecam lekturę boinccmd --help, jest dużo fajnych opcji.
4. Wątpię w taką możliwość, musiałoby to się wiązać z uprawnieniami i userami, a tego odpalając soft jako mobilny raczej nie da się zrobić.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.