[Forum] Reputacja

Zaczęty przez GRID, 06 Listopad 2011, 18:11

Jak reputacja powinna być na forum ?

Daj mu piwo i zgań
17 (47.2%)
Tylko daj mu piwo
19 (52.8%)

Głosów w sumie: 36

GRID

Postanowiłem doszlifować temat reputacji
Jeszcze przed chwilą jednej osobie można było dać plusa lub minusa co 1h teraz ustawiłem 3h.

Jako że człowiek potrafi być mściwy pomyślałem też że można by ustawić ile trzeba mieć minimum napisanych wiadomości na forum.
Większość tematów na naszym forum kręci się w okół BOINC. W wraz ze zmianą doświadczenia zmienia się pogląd na dane tematy.
Jednym emocje przechodzą szybko innym w ogóle.
Więc pomyślałem że warto ustawić niewielką wartość napisanych wiadomości pozwalających na dawanie piwa lub zganiania.

Powiedzmy na 50 ? Co o tym sądzicie ?

Myślałem również o usunięciu zgań a zostawieniu jedynie Daj mu piwo. Wydaje mi się że nagradzanie zawsze jest emocjonalnie lepsze niż karanie.

Pigu

dyskusyjne - nie pozwoli to nowemu dać piwka za poradę, a to chyba oni mieli właśnie dawać, nie klub starych pryków wzajemnej adoracji  %)

GRID

#2
ok to min wiadomości odpada (nie pomyślałem o tak ważnej kwestii jak podziękowania nowych użytkowników).
Ale co myślicie u usunięciu zgań. Na innych forach widziałem tylko np pomógł itp Rodziło by to tylko pozytywne emocje, przez co było by mniej negatywnych. A przecież poztytywne emocje są nam potrzebne w każdej płaszczyźnie życia.

Tobas

Dokładnie nawet FB ma tylko like, chociaż aż się prosi czasem kliknąć unlike  XD

GRID

Dodałem ankietę. Dwie możliwości.

Pigu

a może zgań z limitem postów, piwko bez? hmm

GRID

Nie ma takiej opcji.

Pigu

cóż - przynajmniej warto pamiętać, że gdy za jakiś czas uznamy, że źle wybraliśmy zawsze możemy to zmienić

GRID

Zauważyłem dopiero teraz że niema tylko pozytywnej reputacji. Ale za to jest całkowita. Nadal można dawać minusa ale teraz wynik się sumuje. Dla tych którzy będę klikać minusy aby klikać nie będzie to się tak opłacać.


Troll81

ktos mnie ostatnio mocno znielubił  XD

AL

Cytat: Troll81 w 14 Listopad 2011, 15:02
ktos mnie ostatnio mocno znielubił  XD

No w końcu sam masz w podpisie "Stworzony by wygrywać :D" - tylko ja bym se osobiście wybrał inną kategorię! XD

Troll81

raczej mnie interesuje kto aż tak mnie znielubił :D no i za co :D nie żebm jakoś płakał za większa reputacją. Ale to oznacza ze na następnym zlocie myszę 2 kraty piwa postawić :D

Tomasz R. Gwiazda

ilosc nielubiacych wprost proporcjonalna do ilosci twoich komentow :) lol

pszyklejony

-42? buahahaha, coś Ty nawywijał  :P

AL

No a ja widziałem już i 44!

Sir_Behemoth

Cytat: Troll81 w 14 Listopad 2011, 15:28
raczej mnie interesuje kto aż tak mnie znielubił :D no i za co :D nie żebm jakoś płakał za większa reputacją. Ale to oznacza ze na następnym zlocie myszę 2 kraty piwa postawić :D
Kto? Przynajmniej wiemy z jakiego team'u są :closedeyes:

Svistak

Trollu - zdolny jesteś :) ... no dobra Kamraci - każdy Trollowi klika po piwie, bo w kompleksy chłop wpadnie  ;D

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Mchl

A może jak na StackOverflow? Kto daje minusa, sam też dostaje z automatu ;) Trzeba by pewnie troche popracować nad proporcjami, ale mogłoby zadziałać.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Mchl

PS. "Daj mu piwo"??? Ma być "Rumu mu!" :attack:

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

popieram opcje rumową :D  :parrrty:

krzyszp

Ja się chyba domyślam, czyja to sprawka, ale pewności nie mam.
Na wszelki wypadek zacznę chyba logować, kto i za na jakim poście minusuje  ;)

Rum zaraz ustawię  :parrrty:

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Svistak

za taką opcję - dostałeś go  :parrrty:  ... a Troll musi poczekać 23 godziny :( ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Cyfron

a może trochę większy odstęp między "rumu mu" a "zgań" ? może zróżnicować też tego kolory/czcionkę, żeby się różniło?
a może zamiast "zgań" to "przeciągnij pod kilem" albo coś podobnego, w klimacie "rumu" ?

krzyszp

Cytat: Cyfron w 14 Listopad 2011, 22:34
a może trochę większy odstęp między "rumu mu" a "zgań" ? może zróżnicować też tego kolory/czcionkę, żeby się różniło?
a może zamiast "zgań" to "przeciągnij pod kilem" albo coś podobnego, w klimacie "rumu" ?
W ustawieniach nie ma takiej opcji, trzeba by w kod forum zajrzeć, nie bez znaczenia jest też długość tekstu (coś więcej niż "zgań" już się za bardzo nie mieści).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

tylko proponuję :) nie musi się dziać, tak jak ja chce - może ktoś poda krótszy tekst, będący w "klimacie" :) może "Pod kilem go!" ?

Troll81

mnie tam osobiście wisi -pierdyliard. Ale jak komuś innemu tak dowalą to się moze podnerwić. Można by powiadomienia sypać na PW że "dostałes rumu od". "zganił cię" i link do posta :D

Mchl

Cytat: Cyfron w 14 Listopad 2011, 22:54
tylko proponuję :) nie musi się dziać, tak jak ja chce - może ktoś poda krótszy tekst, będący w "klimacie" :) może "Pod kilem go!" ?


Krótko i zrozumiale: 'Do zęzy!'

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81


GRID

Do zęzy ? A co to znaczy ?  :)

Mchl

To znaczy, że załogant został wyznaczony do niezwykle przyjemnego zadania polegającego na usunięciu poza pokład jednostki wód zęzowych. patrz także: szambo

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

GRID

A co to znaczy poza pokład jednostki wód zęzowych ? :)

emik



krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Arthusp

Coś licznik limitu otrzymanego alkoholu przez kamratów szwankuje - wczoraj jak przeglądałem forum, chciałem dać jednemu kamratowi piwo. I dałem. Później przeczytałem innego, dobrego posta i chciałem dać temu samemu kamratowi drugie piwo, a co! Dwa przednie posty, to dwa piwa. Ale dostałem po oczach "spróbuj za 23h". No ok, poczekam. A dziś rano, kiedy nie minęły 23 godziny, a co najwyżej 13, chciałem ponowić próbę i dać, tym razem nie piwa, a już rumu i znowuż dostałem po oczach: "poczekaj 23". To jakiś bug czy ficzer?

GRID

Można powiedzieć że bug jest jedynie w informacji ile czasu masz poczekać. Po prostu ustawiłem że raz na 23h można dać komuś punkt reputacji.

można zmienić info:
CytatPrzepraszamy, nie możesz powtórzyć operacji na reputacji, poczekaj 23 godzin.
Np na
Przepraszamy, możesz powtórzyć operację na reputacji  raz na jeden dzień.

Tomasz R. Gwiazda

ale chyba zawsze sie wyswietla 23 godziny :)

watpie ze akurat trafilem 2x tak przypadkiem ze 23h sie wyswietlily

Ufol

Cytat: Troll81 w 14 Listopad 2011, 23:01
mnie tam osobiście wisi -pierdyliard. Ale jak komuś innemu tak dowalą to się moze podnerwić. Można by powiadomienia sypać na PW że "dostałes rumu od". "zganił cię" i link do posta :D
Podzielam pogląd Trolla. Jestem przeciwny skrajnej anonimowości. Jeżeli ktoś mnie krytykuje lub nagradza, to powinienem módz wiedzieć kto i za co.
Poza tym, powinno być widoczne, ile ktoś otrzymał rumu a ile kursów do zęzy. Dobrze gada 1, co to oznacza?
Zarówno nagrodzony 10 razy i zganiony 9, jak i nagrodzony raz, będą mięli tyle samo punktów. Gdyby ilość nagród i nagan była widoczna, to pozwalało by to na minimalną identyfikację użytkownika. Wiedzielibyśmy, czy czyjeś wypowiedzi wzbudzają duże emocje.

Arthusp

Cytat: Ufol w 15 Listopad 2011, 12:45
Cytat: Troll81 w 14 Listopad 2011, 23:01
mnie tam osobiście wisi -pierdyliard. Ale jak komuś innemu tak dowalą to się moze podnerwić. Można by powiadomienia sypać na PW że "dostałes rumu od". "zganił cię" i link do posta :D
Podzielam pogląd Trolla. Jestem przeciwny skrajnej anonimowości. Jeżeli ktoś mnie krytykuje lub nagradza, to powinienem módz wiedzieć kto i za co.
Poza tym, powinno być widoczne, ile ktoś otrzymał rumu a ile kursów do zęzy. Dobrze gada 1, co to oznacza?
Zarówno nagrodzony 10 razy i zganiony 9, jak i nagrodzony raz, będą mięli tyle samo punktów. Gdyby ilość nagród i nagan była widoczna, to pozwalało by to na minimalną identyfikację użytkownika. Wiedzielibyśmy, czy czyjeś wypowiedzi wzbudzają duże emocje.

Zgodzę się z powyższym, ale mam jedno "ale". Wydaje mi się, że takie mechanizmy działają lepiej przy pełnej anonimowości. Ale to może mi się tylko wydawać.

Trochę offtop: a myśleliście może, aby pójść w inną stronę: aby oceniać posty, a nie użytkowników? I ewentualnie gdzieś tam, głęboko w opcjach kamrata była sumaryczna informacja, a może nawet info kto, kiedy i czym (rumem/zęzą) nagradzał?

Tomasz R. Gwiazda

osobiscie uwazam jakiekolwiek ocenianie za zbedne...