[Forum] Reputacja

Zaczęty przez GRID, 06 Listopad 2011, 18:11

Jak reputacja powinna być na forum ?

Daj mu piwo i zgań
17 (47.2%)
Tylko daj mu piwo
19 (52.8%)

Głosów w sumie: 36

aborek

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 15 Listopad 2011, 15:15
osobiscie uwazam jakiekolwiek ocenianie za zbedne...
:p_arr:

Tomasz R. Gwiazda

ocenianie mialo by sens jakby to byl serwis formatu ask.com czy yahoo answers czy jakos tak
gdzie experci dostaja oceny za pomoc i chyba cos z tego maja


ewentualnie opcja postaw piwo, powinna byc realna :)
jest jakas stronka w pl ktora to zalatwia :)

krzyszp

Ja widzę jakąś zmasowaną akcję minusowania ludzi bez sensu, przykładem Troll, którego staty jakie są, każdy widzi.
Pomysł był ciekawy, ale widzę, że ktoś się po prostu zabawia...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

jakby co to ja za malo na minus mam :D
jestem swiadom ze jestem conajmniej tak jak Troll wkurwiajacy (Trollu to komplement dla Ciebie) :)

kotfryc

o Troll, ale Cię ktoś nie lubi haha ...   ;) mogę jakieś makro strzelić i Ci podreperować opinię, to prawie jak spamowanie katalogów, ale dużo łatwiejsze...  8)

Edit; a z siebie ulubieńca od razu bym zrobił  %)

Arthusp

Cytat: kotfryc w 15 Listopad 2011, 15:57
(...)

Edit; a z siebie ulubieńca od razu bym zrobił  %)

Challange accepted!  :attack: Wreszcie będę miał swoje stadko botów na naszym forum.  %)

krzyszp

Nie zapomnieliście, że tu od czasu do czasu admini i moderatorzy zaglądają?  :whip:
;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

pawg

Zrezygnować z minusów



mimeq

Cytat: krzyszp w 15 Listopad 2011, 15:51
Ja widzę jakąś zmasowaną akcję minusowania ludzi bez sensu, przykładem Troll, którego staty jakie są, każdy widzi.
Pomysł był ciekawy, ale widzę, że ktoś się po prostu zabawia...


http://i41.tinypic.com/e6616f.jpg
http://i40.tinypic.com/6sf0ie.jpg


:ahoy:


krzyszp

Cytat: mimeq w 15 Listopad 2011, 17:07
Cytat: krzyszp w 15 Listopad 2011, 15:51
Ja widzę jakąś zmasowaną akcję minusowania ludzi bez sensu, przykładem Troll, którego staty jakie są, każdy widzi.
Pomysł był ciekawy, ale widzę, że ktoś się po prostu zabawia...


http://i41.tinypic.com/e6616f.jpg
http://i40.tinypic.com/6sf0ie.jpg


:ahoy:
Właśnie o tym pisałem...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

mimeq

I bez zadnej napinki bo ja raczej nie jestem anty ktokolwiek. Po prostu suchy fakt bo wszyscy pisza ze ktos cos - bez urazy koledzy z PNT  :ahoy:
Pewnie zejde w gleboki minus  ;)


krzyszp

Dlatego chyba zrobimy wątek ze statystyką, kto najbardziej minusuje i plusuje ludzi, po przejrzeniu bazy danych forum wiem, że wnioski będą co najmniej interesujące :)

Aha, zamierzam wrzucić moduł informujący kto, za co i od kogo dostał plusa lub minusa, dostępny dla moderatorów.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

tylko mi sie wydaje ze my nie chcemy wogole takich statystyk... i mechanizmu ktory spowoduje zeby one sie pojawialy....

albo dac piwa/rumu tylko

albo nic

krzyszp

Dlatego moderatorzy tylko powinni to widzieć, niestety, ale nie zamierzam nie reagować, jeśli ktoś sobie z nas jaja robi na naszym podwórku.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ufol

Nasze forum jest otwarte dla ludzi z poza załogi. Ma to oczywiste wady i zalety, ale w tym przypadku przeważają minusy. Będziemy zmuszeni zrezygnować z tej zabawy. Kilku chamów może bowiem całkowicie zdestabilizować oceny Kamratów. Załużmy, że codziennie ktoś będzie dostawał naganę od pięciu, tych samych, użytkowników. Swoimi, prostackimi, naganami zniszczą czyjąś reputację. Dlatego, z przykrością, postuluję zakończenie całej zabawy. Wszystko miało by sens, gdyby uwzględnić moje uwagi wyrażone w poprzednim wpisie. Nie!!! dla anonimowości ocen.
Jeżeli chcesz kogoś oceniać, to powiedz mu to w twarz. W tym przypadku, każdy wie kto go zganił lub pochwalił i za jaki wpis.
W przeciwnym razie wszystko zmieni się w wygłupy kilku "mend internetowych".
( Cytat z publicystyki Rafała Ziemkiewicza, który w ten sposób scharakteryzował takie zachowania. )

muminek

I kto mi podskoczy z reputacją  :ahoy: 5 min roboty (tu drugie wcielenie KotFryc na potrzeby testu)  %)
Pozdro All

krzyszp

No i zmusiłeś mnie do wyłączenia reputacji.
Dzięki za unaocznienie problemu, szkoda tylko, że przez kilku debili musimy zrezygnować z tego dodatku.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

krzyszp: ale skad to przekonanie ze kazdy kolejny dodatek to jakas wartosc dodana ?
wg. mnie ten modul jest naprawde zbedny w naszej wersji forum

sknd

ja tez. ewentualnie może jakieś "pomógł" x razy by mogło być

mimeq

http://boinc.pl/forum/viewtopic.php?f=106&t=421&sid=0c3fd8591f6729d322a8291e5bed8872   

Co zlego to nie my, chyba za malo screenow dalem   ;D


krzyszp

Cytat z ich forum:

CytatTak obserwuje wątek w ultrasuperdopieszczaczoforum o "Reputacji" i tak sobie myślę - do czego oni pieją. Np "nasz boincowy" spamer Troll81 (ponad 15k wiadomości) oraz krzyszp wyłapali kilka "mynusów" oczywiście w domyśle to my - no bo kto?.

Dla Waszej (Panowie z PNT) wiadomości, wyłapałem 86 minusów od trzech osób... w dwa dni (plusów 6). I naprawdę nie chce mi się dalej szukać...

Cytat...albo nie wchodzić w paranoiczną dyskusję z krzyszp
Ani razu nie wskazałem nikogo palcem, nie widzę też, gdzie zachowałem się "paranoicznie" - proszę o linki, cytaty.

CytatKiedyś już ktoś mówił ktoś, że wszystko co najgorsze to zawsze PNT (wcześniej inne zespoły). Tak więc pewnie nie zakończą swojej "kłótni".
Ale to ja mam paranoję :)
CytatJak już robią "+" i "-" to niech będą jakoś sensownie ustalone
A co WAS to ma obchodzić, jak MY mamy to ustawione?
CytatNiech patrzą na nas, używamy przede wszystkim IRC, jedynie ważne rzeczy zapisujemy na forum
A co NAS ma obchodzić Wasze forum???

Ja naprawdę nie wiem, kto wszczyna kłótnie i gdzie...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Krzyśku daj spokój. To nie ma sensu. Niektórzy po prostu tak mają i tego nie zmienisz. A walczyć z tym nie ma sensu bo tylko znów smród będzie.

phobos

Aah, ciąg dalszy kłótni PNT z BOP (lub też BOP z PNT, jeżeli ktoś preferuję alternatywną wersję). Ciągle to samo, ale emocjom nie ma końca. Jak w dobrej telenoweli  :)

Tomasz R. Gwiazda

no jak kogos podnieca wrzucanie srubek w trybiki to prosze bardzo :)

apohawk

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 15 Listopad 2011, 15:15
osobiscie uwazam jakiekolwiek ocenianie za zbedne...
Rumu mu!  %)

Pomysł fajny, ale nie wyszło, zostawmy ocenianie wyłączone.
Zostawienie tylko pozytywnej reputacji też może się zemścić. Anegdota chyba z basha:
- ostatni raz piszę na facebooku, że jestem chory
- dlaczego?
- 25 osób to lubi
No good deed goes unpunished.

Troll81

Szkoda tylko ze to psuje zabawę. Właściwie skoro tak im się nasze forum nie podoba. I tacy jesteśmy źli. To czemu se po prostu nie pójdą w cholerę i zapomną że istniejemy? Co oni jacyś masochiści są? włażą na fora gdzie im się nie podoba? Czytają posty które ich irytują? ja nie wchodzę na ich forum bo nie ma tam dla mnie nic ciekawego.

Svistak

Niektóre typy ludzkie tak mają - upierdliwce pospolite - potrafią wszystko zniszczyć, nawet tylko zabawę :( ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

3Rni

najpierw cytuje nasze wpisy, potem przychodzi na kanał i udaje ze nic nie rozumie, ze nie zamykane sa watki, ze nie kasowane posty, bo jego logi nic nie wskazują, na koniec wychodzi bo nie ma z kim, czy o czym dyskutowac - mimo kilku osób z którymi pisał, na koniec reaktywacje fuzji...

wiesz krzyszp nie wiem co o tobie myslec - albo udajesz albo mówiąc delikatnie nic nie rozumiesz

ps. Troll szczecie dla nas ze nasze forum nie interesuje Ciebie - szczególnie patrząc na twój licznik - aż strach się bać

krzyszp

Wyszedłem po osobistych wycieczkach. Nie siedzę tam, gdzie mnie nie chcą.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Ale dlaczego nasze forum interesuje ciebie 3rni? Tak nuda wieje na waszym? Nie masz o czym czytać w internecie?

3Rni

nigdy nie napisałem ze wieje tu nuda - /znajdź dostaniesz piwo/
a skoro zaglądam to znaczy ze znajduje tu interesujące wypowiedzi
wiesz tez ze boinc siedzę od "prehistorii" wiec chyba nie dziwne ze tu zaglądam

Cyfron

czy taki oftop może być nazywany oftopem, wycinany z wątku i wywalany do brudnopisu? bo na prawdę jest bez sensu takie oftopy wielkie ciągnąć (jak jestem zwolennikiem trzymania wszystkich wiadomości tam gdzie były na pisane)

A co do tematu - ja bardzo żałuje, że zrezygnowano z "daj rumu" ... bo doskonale było widać, że milion postów nie przenosił się wprost na ilość "zasłużeń" - no i odwrotnie - Svistak przecież bardzo szybko uzbierał pokaźny zestaw "piw" i to zupełnie zasłużenie - jestem mocno przekonany, że takie coś niektórych ludzi by bardzo motywowało (a zapewne Svistakowi to nie przeszkadzało ;) )

Svistak

Nie przeszkadzało, motywowało - nawet na zasadzie dobrej zabawy, ale motywowało... bo każdy z nas ma coś w sobie, że lubi jak coś robi, nawet czysto bezinteresownie - ale że inny w tym czasie choć się tym interesuje i nie musi wcale chwalić... a dla mnie "piwa" od Was uzyskane cały czas są prostym sygnałem - myśl człowieku, co tu jeszcze pokombinować z czujką, bo Kamraci nie tylko to widzą, ale nade wszystko tego chcą... to taki dobry doping, nawet w chwilach kiedy "czułem", że Szopler jest "smutny" bo Zona okazała się być "okrutna", a Troll "kopie" bo nigdy z polskiego nie byłem dobry... no teraz to bym dostał "zjazd na zęzę" - znowu się rozpisałem  :wacko:  ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

krzyszp

Właśnie taki zamiar motywowania mi przyświecał, jak uruchomiłem reputację... Niestety, "starałem się jak mogłem, a wyszło jak zawsze"...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

kotfryc

Reputację udało mi się właściwie przez przypadek nabić, spamując wątek - Forum GRA - Kto ostatni napisze tu posta wygra!!! ; nie do końca był taki zamiar - podejrzewam że baza danych jest zryta, chłopaki w wątku meldują o różnych problemach związanych z wątkiem... także błąd chyba nie tkwi w skrypcie reputacji jako takiej, ale gdzie indziej...
Ale czystej ludzkiej złośliwości i tak nic niczym nie zmienisz...

GRID

Reputacja wróci, jak naprawi się tych kilka bugów. Szczególnie ten pokazany przez kotfryca i dopracujemy kwestie reputacji na forach pl.