BricsCad V9

Zaczęty przez Pigu, 28 Czerwiec 2009, 14:21

Pigu

ktokolwiek używał, ktokolwiek wie?  :P szef mi szykuje taką zagładę (bo tańszy od autocada) i chciałbym zebrać opinie

Waldek1989

maiałem z tym styczność jakieś 3 lata temu ale nie pamiętam z którą wersją. Podobny do autocada, prawie to samo tylko inne ikony. Problem jaki wtedy zauważyłem to błędy w wyświetlaniu grafiki i z wymiarami. Nie wiem, może v9 jest poprawiona. Ale wtedy to był shit! Brakowało oczywiście oprócz tego kilku opcji które były w autocadzie.
Ze swojej strony wolałbym starszego acada niż to co szef chce Ci wcisnąć.

ksysju

Hi

A do czego to ma służyć? 2d , 3d ?

Jakiś czas temu próbowałem znaleźć jakiś zamiennik, ale każdy podobny program miał jakieś ale.

Ostało się przy  AutoSketch'u , a domu pod linuksem  Qcad.


ksysju

Pigu

2d - skomplikowanych rzeczy nie robimy - nanoszenie planów instalacji hmm powiedzmy teletechnicznych na plany budynku

Waldek1989

jak nie będzie rysunków 3d to powinien Ci wystarczyć

Pigu

zgodność formatów z auto cadem jest? importuje się bez problemów?

Waldek1989

tego nie jestem pewien. Musisz zapytać dostawcę. Wiem ,że czyta dwg i dxf. Jeśli chodzi o dxf to pewnie nie będzie żadnych problemów. Natomiast co do dwg to nie mam pojęcia czy nie wystąpią jakieś problemy.  :(

Mchl

A ja jak zobaczyłem AutoCad 2009 to się zacząłem zastanawiać, czy nie zacząć szukać zamiennika :P

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Tomasz R. Gwiazda

z tego co slyszlaem to w Autocadzie z roku na rok coraz wieksze bledy sa :) Kolejne wersje wydawane nie wiadomo po co, gdy zasadnicza funkcjonalnosc niewiele sie zmienia.

Troll81

jak to po co?? żeby dodać nowe błędy :D

Waldek1989

mi najlepiej odpowiadał 2007