ostrożnie z chomikuj.pl

Zaczęty przez resux, 07 Lipiec 2010, 09:44

resux

wydawcy multimedialni szykują pozew zbiorowy przeciwko chomikuj.pl
informacja z di
nie tak dawno zamknięty został serwis wymiany plików odsiebie.pl
policja zapowiadała, że najaktywniejsi użytkownicy będą osądzeni
nie wiem jak faktycznie się to zakończyło bo brak dalszych informacji
tutaj można jeszcze przeczytać to co pozostało po tamtej akcji

żeby nie otwierać nowego wątku przy okazji jeszcze coś o świadomości polskiego społeczeństwa
protesty w sprawie elektrowni wiatrowych
firma, która miałaby podjąć się budowy ma już jedną z największych elektrowni wiatrowych w Europie, dzięki niej gmina zarabia 4mln. rocznie, u nas widocznie nie lubią zarabiać i oddychać czystym powietrzem, taki to już beztroski kraj |-?

Rysiu

No cóż...

CytatW Polsce jest ok. 300 elektrowni wiatrowych. Nasycenie wiatrakami należy do najniższych w Europie. Moc zainstalowana w energetyce wiatrowej na mieszkańca wynosi 0,012 kW – 26 razy mniej niż w Niemczech.

Tomasz R. Gwiazda

z tego co wiem to elektrownie wiatrowe sa deficytowe.... bez doplat nie maja szans zeby istniec
pamietam przyklad hiszpanii gdzie byl wielki boom na wiatraki a gdy skonczyly sie doplaty 85% farm padla na pysk

Mori

I ponoć te wiatrowe nie są takie zdrowe, ptaki w nie wlatują i giną - albo jakoś podobnie słyszałem. Wolałbym elektrownie wodne, ale chyba nie mamy na nie miejsca...

A co do chomikuj - logują każdy Twój dostęp do każdego pliku, a że teraz się pobierać bez konta, i to najlepiej płatnego, za bardzo nie da... Powodzenia z tym.

Rysiu

Cytat: Mori w 07 Lipiec 2010, 10:05
I ponoć te wiatrowe nie są takie zdrowe, ptaki w nie wlatują i giną - albo jakoś podobnie słyszałem
A wodne pewnie rybom się nie podobają - Panowie tak można krytykować dosłownie wszystko.

resux

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 07 Lipiec 2010, 09:59
z tego co wiem to elektrownie wiatrowe sa deficytowe.... bez doplat nie maja szans zeby istniec
pamietam przyklad hiszpanii gdzie byl wielki boom na wiatraki a gdy skonczyly sie doplaty 85% farm padla na pysk
ale gmina, która została podana za przykład ma duże zyski
może wydajność nowych elektrowni w stosunku do kosztów jest większa
i dobre zarządzanie też ma pewnie znaczenie
dobrze, że o tym napisałeś
trzeba będzie trochę więcej poczytać jak to jest teraz

Tomasz R. Gwiazda

ogolnie prawo zwiazane z elektrowniami wiatrowymi (tymi przydomowymi np) jest jakies totalnie pojechane.
jesli sie nie myle to jest tak
masz wiatrak przy domu, legalnie mozesz tym pradem co wytworzysz ogrzewac tylko wode....
jakbys chcial uzywac do innych celow to masz obowiazek sprzedac to zakladowni energetycznemu a potem od niego kupic prac (nie mam pojecia jak jest z cenami sprzedazy, zakupu i jak to sie kalkuluje)

resux

jeśli chodzi o polskie prawa to chyba już nic nie zdoła mnie zdziwić
układy polityki z biznesem ponad wszstko
najważniejsze, żeby oni mieli dobrze :attack:

Waldek1989

Tzn. prąd możesz sobie robić na własne potrzeby ale nie możesz podłączyć sie do KSE, gdybyś chciał to wiąze się to z dużymi problemami poczynając od ekspertyz czy twój prąd jest "dobry" (zgodny w fazie itd). Elektrownie wiatrowe jak i wodne zaliczane są do elektrowni szczytowych. Nie są to elektrownie zawodowe.

Troll81

Przy całym moim proekologicznym nastwaienie jestem przeciwnikiem masowego stosowania woatraków. Niszczą krajobraz, utrudniają wędrówki ptakom, i wcale nie sa tak ekologiczne. Bo te energię trzeba jakoś odebrać i rozdysponować a przecież w tym czasie elektrownie tradycyjne nie wygaszą piecy. O wiele lepsze byłoby powszechne pozwolenie na posiadanie mikro elektrowni wiatrowych przy własnym domu. A wielkie farmy wiatrowe tylko w połączeniu ze zbiornikiem wodnym pracujacym na zasadzie elektrowni szczytowo pompowej. Wiatraki pracują jak wieje i pompują wode do górnego zbiornika. A jak trzeba prądu i elektrownie tradycyjne nie wyrabiają to wtedy woda na turbinę i heja :D

Tomasz R. Gwiazda

ale elektrownie watrowe to tez nie sa zbyt fajne i ekologiczne :)
nie dosc ze utrudniaja migracje rybom w gore rzeki to jeszcze spietrzenia wody w jednym rejonie powoduja wysychanie innych terenow

Troll81

dlatego warto inwestować w mikro elektrownie wodne. NIe wywieraja one tak silnego wpływu na środowisko. a specjalne przepusty umożliwiają rybom i innym stworzeniom migrację. Kiedyś na Prosnie było kilkadziesiąt młynów i stawideł. Reformy komunizmu to zniszczyły. Teraz nie ma tam nic..... a wtedy nikt nie narzekał że sucho.....

OxyOne

Hehehe super - jestescie mistrzami płynnego zmieniania tematu.

Chciałem sie dowiedziec o chomikuj.pl a czytam o wiatrakach, pompach, ptaszkach i rybkach... XD :parrrty:

dobre...


Pozdrowienia z Wrocławia
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

TJM

Szkoda by było jakby przez piratów zamknęli chomika, całkiem fajny serwis na backupy i udostępnianie różnych pierdół.
Btw, każdy kto ma udostępnione dużo plików, automatycznie ma dożywotnio darmowe konto - chomik explorer to ledwo 25 tysięcy punktów na miesiąc, tyle to się zbiera zapewne po wrzuceniu jednego odcinka jakiegoś popularniejszego serialu.
Tak więc płacą raczej tylko ci, co sami nic nie udostępniają. Dopóki nie ściągają softu, są legalni w świetle prawa.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Mori

Jak płacą za towar to można pewnie podciągnąć pod paserstwo.

Anyway - masz "dożywotnio" darmowe konto - a oni mają zanotowane, co wrzuciłeś, kiedy i ile osób pobrało. A to już karane u nas jest zdecydowanie.