alco81

Zaczęty przez alco81, 02 Wrzesień 2010, 18:06

alco81

mam na imię Tomek i zajmuję się utrzymaniem ruchu (generalnie odnosi się to do sieci komputerowej na około 200 stanowisk)

prywatnie jestem maniakiem "mocy komputerowej" i co rusz składam "lepszą" maszynę


moim osobistym osiągnięciem jest "odkrycie" (niestety, jak na razie tylko jednej) liczby pierwszej w PrimeGird: http://primes.utm.edu/bios/page.php?id=2178


dawno dawno temu (czyli w roku 2001), gdy S@h było odrębnym, wyłącznie tekstowym programem (i o ile się orientuję nie było innych, popularnych platform rozproszonych) naliczyłem się sporo jednostek na Pentium 200 MMX... potem moja aktywność spadła, ale nigdy nie wygasła całkowicie, a na poważnie do liczenia na dużą skalę wróciłem od czasów "i7 core" czyli od listopada 2009

nie traktuję "liczenia" jako sposobu na życie, nie dostaję gorączki bo spadłem o jedno miejsce, po prostu nie lubię jak komputer marnuje moc, gdy ja wykorzystuję niewielką jej część






Płyta: ASUS Rampage II Extreme
CPU: Intel Core i7 920 (Bloomfield) @ 2.67GHz
GPU: ASUS GeForce 9400 GT 512MB (w pełni pasywna) paść do wymiany myślę o dwóch (ew. trzech) kartach z serii GTS 2xx (bo seria 4xxx jest nadal zboczenie droga)
Cooler: Scythe NINJA2
RAM: 2GB @ 1333 (w jednej kości firmy A-Data) paść do wymiany realnie myślę o 3x2GB Kingston HyperX @ 2000; marzeniem jest 6x4GB (płyta obsłuży, ale koszty)
Elektrownia: be quiet! Dark Power PRO (P7) 850W (zasilacz modularny - przygotowany pod ew. 2xGPU)
Obudowa: ANTEC Three Hundred  
HDD: WD VelociRaptor 320GB 10.000RPM (HDD o wydajności porównywalnej z SDD)
OS: Win 7 HP 32-bit (na razie tak, ze względu na małą ilość ramu) paść do wymiany będę myślał o zmianie, jak ilość ramu przekroczy magiczne 3.5GB
"Prawda jest jak dupa - każdy ma swoją" Józef Piłsudski           moja wizytówka


Tomasz R. Gwiazda

witamy :)

Zapodaj konfiga (np. tak jak ja mam w swojej wizytowce :P )

Tomasz R. Gwiazda

Cytatmyślę o dwóch (ew. trzech) kartach z serii GTS 2xx (bo seria 4xxx jest nadal zboczenie droga)

nie oplaca sie....
kup jedna ATI nawet 4850 i wiecej pkt da niz Gtx260 :)
No a najlepiej cos z serii 5xxx :)


Szopler

Win7 pójdzie nawet na S3 Virge na PCI, tylko bez wodotrysków - sprawdzone ;).
64 bit spokojnie pójdzie na 2GB ram, ale liczyć BOINC ani korzystać z programów innych niż Excel ;) będzie ciężko.

Co poza tym?

WITAMY w drużynie %)

apohawk

No good deed goes unpunished.

Troll81

 :parrrty: witaj w drużynie

Jeśli nie zamierzasz liczyć GPUGRID lub innych projektów ściśle związanych z NV to polecałbym zakup kart ATI. Więcej punktów natrzepiesz i szybciej obliczenia zrobisz. Napisz skąd jesteś (dołączymy cię do rankingu województw :D ) i jak do nas trafiłeś (pomoże nam to zweryfikować strategie marketingowe ).

Sprzęcik masz solidny i wróżę ci co najmniej top 30 w naszym teamie jak odpowiedni zmodernizujesz sprzęcik :D

alco81

#6
nie należę do ludzi, dla których "coś" z Biedronki jest komputerem... zawsze solidnie inwestuję w sprzęt i wybieram hi-endowe rozwiązania, choć zwykle przy tym sporo przepłacam... ale jaka to duma mieć najlepszego kompa "na wiosce"... a może i w całej okolicy (ale to tak dla własnej, cichej satysfakcji)


jak sprzedawałem swój ostatni komputer, to kupujący się oburzył czemu tak drogo (znalazł podobny zestaw złożony z części "no-name") tylko biedny nie wziął pod uwagę, że ja poniżej najwyższej półki nie celuję nigdy...

jak mówił jeden z najbłyskotliwszych moich profesorów: BIEDNEGO NIE STAĆ NA BYLE CO !! i miał rację... doliczając koszty napraw i serwisowania podzespołów "no-name" w dłuższym okresie czasu kupienie towaru z najwyższej półki wychodzi zdecydowanie na plus

napisałem już w "rankingu" województw, że jestem ze śląskiego, a jeśli chodzi o moją historię.... to umieściłem ją w pierwszym poście :)
"Prawda jest jak dupa - każdy ma swoją" Józef Piłsudski           moja wizytówka


AiDec

Yo   :parrrty:



Cytat: alco81 w 02 Wrzesień 2010, 18:06
(...)ASUS Rampage II Extreme(...)
(...)marzeniem jest 6x4GB(...)

Jako wlasciciel pieciu (do niedawna osmiu) Rampage II Extreme (plus do tego Strikery II Extreme, P6T6 WS Revolution i inne tfu ASUSy...) i postawionych na nich kompow, nie polecam konfiga z 24GB RAM. 24GB jest obslugiwane praktycznie tylko na papierze - wiecej z tym mialem problemow niz bylo warto, obecnie siedze na 12GB przy 12-watkowym procu i naprawde nie trzeba wiecej.


Cytat: alco81 w 02 Wrzesień 2010, 18:06
(...)myślę o dwóch (ew. trzech) kartach z serii GTS 2xx (bo seria 4xxx jest nadal zboczenie droga)(...)

Jesli moge cos doradzic (jako byly wlasciciel 3x 280GTX, dwoch 260GT, a obecny wlasciciel 2x 280GTX i jednej 465GTX... i kilku mocnych graf ATI...):

1. Lepiej jedna 4xx niz dwie 2xx (powodow tak wiele ze az nie ma co wymieniac) i najlepiej zeby to jednak byla 480GTX (naprawde nie warto rozmieniac sie na drobne i kupowac 465 - bedziesz pozniej zalowal)
2. Wyjatek od punktu 1. - dwie 280GTX (jesli uda Ci sie gdzies dorwac) sa po prostu doskonale, ciche, wydajne, swietnie sie kreca.


3. Oczywiscie tylko i wylacznie jesli koniecznie chcesz Nvidie. Bo ja, milosnik zielonych, od dwoch lat kupuje juz tylko grafy czerwonych - takie czasy :(.




Cytat: alco81 w 02 Wrzesień 2010, 18:06
prywatnie jestem maniakiem "mocy komputerowej" i co rusz składam "lepszą" maszynę

Jestesmy podobni...


Cytat: alco81 w 02 Wrzesień 2010, 18:06
nie dostaję gorączki bo spadłem o jedno miejsce

...a jednak sie roznimy  XP.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

alco81

#8
panie ekspert... to może mi powiedzcie, czy lepiej 3x4 czy 6x2 :)

i dla-czemu czerwoni są lepsiejsi :)
"Prawda jest jak dupa - każdy ma swoją" Józef Piłsudski           moja wizytówka


AiDec

- 6x2 bezapelacyjnie (i kupisz bardzo tanio Kingstony - polecam). Z reszta rzuc okiem na memory compatibility list dla tej mobo i porownaj producentow, dostepnosc i ceny
- od czasu ATI 5xxx i Nvidiowych 4xx czerwoni miazdza konkurencje, wydajnosciowo, cenowo itp. (z drobnymi wyjatkami - gry pisane `pod Nvidie` np. Crysisy)
- czerwoni daja w BOINC 5-10 razy tyle punktow co zieloni





Zaden ekspert. Po prostu czlowiek doswiadczony. Ciezko doswiadczony. Ciezko doswiadczony przez ASUSa  XD



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Waldek1989

Witam  :parrrty: