Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Polecenie IF dla BM

Zaczęty przez tito, 01 Styczeń 2013, 23:27

tito

Da się zrobić w BM lub jakiejś nakładce coś takiego:
IF
GPU liczy POEM
THEN
CPU work suspendend
ELSE
CPU resumed
?
Nie mam obecnie dostępu do mojego kompa, a jeśli POEM nie ma próbek dla GPU to CPU pozostaje ustawione dla POEM i nic nie liczy.
3jajka się marnują, bo GPU liczy distrrgen.

Szopler

Dać projektom CPU przydział zasobów 0, a POEM >> 0
Taka pierwsza myśl ;]

tito

W sumie...
Jeszcze jakieś pomysły?
Muszę znać jak najwięcej opcji, bo dostęp będę miał tylko zdalny przez 2-3 dni. Żoneczka niestety niekumata i nic nie pozmienia sama.  ;)

tito

#3
Niedobrze.
ustawiłem wykorzystanie maksymalnie 75% procesorów.
I dalej już pod górę.
Sat@home - nie można ustawić przydziału na 0
Yoyo to samo
Oprojekt można (ale tu nie ma check pointów a komp nie chodzi 24na dobę)
Dodatkowo niestety wykorzystuje tylko 1 jajo - 2 pozostają bezczynne.     (edit - czynne, czynne, ale ALX coś chrzani - jak się zbuforowały 3 duże to liczy 3 duże).
Jakieś pomysły?
Teraz tylko kwestia - jeśli zassa próbki POEM to czy przestanie liczyć na CPU, czy będzie musiał przeliczyć je do końca?

AL

Jak nie da się 0 to daje 0,1. Niestety chyba raczej najpierw przeliczy do końca na cpu to co będzie miał.

tito

0,1 w WCG zadziałało (zmieniłem backup z distregena na HCC - walić pkt, nauka też ważna)
0,1w SAT niby przyjęło, ale niestety pobiera próbki na zapas. ( a ustawienie 0,0 mówi BM, aby nie pobierał na zapas).

Ustawienie "używaj nie więcej niż 75% CPU" przy WCG nie działa poprawnie. 1 CPU niezajęty wogóle, 1 CPU zajęty dla WCG, 2 liczą projekty CPU. W związku z czym zmieniłem na 100%.
A podstawy pytania nawet nie jestem w stanie przetestować, bo nie ma próbek dla POEM-CL.

tito

Ogólna szeroko rozumiana ...a Ciężko nawet opisać co się dzieje.

Inny pomysł i czy to może zadziałać?
Uruchamiam 2 instancje boinc dzięki temu:
<allow_multiple_clients>0|1</allow_multiple_clients>
Na jednym BM uruchamiam tylko poem z odpowiednimi parametrami
Na drugim resztę rzeczy z tym:
<exclusive_app>filename.exe</exclusive_app>  dotyczące app POEM.
Do mądrych: jeśli to ma szanse powodzenia, to jak przy pomocy komendy 1 uruchomić 2x BM ?
Trzeba 2 razy zainstalować?

ksysju

Hi

Pomysł dobry , sam tak mam, bo najmniej problemów z podziałem zadań.

Nie trzeba 2 razy instalować ( pytanie czy można odpalić instalkę z opcją innego portu do pracy ?)
Pisane było na forum i to nie raz.

krótko:  kopiujesz klienta boinc i resztę do innego katalogu,  odpalasz z numerem poru i katalogiem danych.
mgr używasz jednego.
ksysju

tito

Dobra - jakoś się udało.
Podpierając się tym http://vyper.kafit.se/wp/index.php/2011/02/04/running-different-nvidia-architectures-most-optimal-at-setihome/
i innymi stronami działają mi 2 BOINC - tylko ten nadprogramowy jest uruchamiany z pliku bat i jest otwarte okno DOSowe.
Da się temu jakoś zaradzić?
poemcl_1.3_windows_intelx86__opencl_ati_100.exe ten plik to jest plik uruchamiany przez POEM CL? (dałem go jako warunek  wstrzymania nadprogramowego BOINCa).

tito

Lubię sobie odpowiadać. Podbudowuje mnie to psychicznie.
Ten plik to ten plik, ale niestety tam nie może być kropki między 1 a 3 . Windows traktuje go wtedy jako plik poemcl_1 z rozszerzeniem 3..........
Pomogła zmiana nazwy pliku i wyedytowanie app_info.
Teraz drugi BOINC robi suspend work kiedy pierwszy liczy POEM, w pozostałych przypadkach oba sobie hulają.

Szopler


3Rni

Cytat: tito w 05 Styczeń 2013, 21:14
tylko ten nadprogramowy jest uruchamiany z pliku bat i jest otwarte okno DOSowe.
Da się temu jakoś zaradzić?

dodaj: -detach

tito

Cytat

dodaj: -detach
O. Dzięki.  :parrrty: