Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Pojawił się nowy menadżer 7.0.25

Zaczęty przez Krzysiak, 27 Marzec 2011, 20:52

Krzysiak

Pojawił się nowy menadżer 6.10.60 będzie ktoś testował ?
Ja mam próbki Seventeen or Bust w trakcie liczenia i nie chcę nic  namieszać  ;D

Co nowego się pojawiło ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Cyfron

pobieram, zaraz zainstaluje i będziemy testować

AiDec

#2
IMHO raczej nalezaloby napisac ze 6.10.60 jest zalecany przez BOINC. 6.10.60 pojawil sie bardzo dawno temu (tak dawno ze az trudno napisac kiedy :) - jakos kolo czerwca 2010). Najnowszym BM jaki sie pojawil jest o ile dobrze pamietam 6.12.19.

Ja polecam wersje 6.11.7. Btw, zmian jest na tyle duzo ze nie sposob je tutaj opisac.
https://www.adrive.com/public/26bb84ebae85529baf86bd48fab41b918fb6763db9dcdce0d6d8bb5477120f76.html



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

6.10.60 ?
6.11.7 ??

Ja już od miesięcy mam 6.12.8 ... a jest już 6.12.19

andy101fah

Cały czas używam 6.12.15 pod win 7 64 bit i chodzi stabilnie jak skała. Na drugiej maszynce pod Ubuntu 10.10 64 bit jest 6.10 58, nowszego w repozytoriach nie ma.

ichmis

Możesz sobie ściągnąć ze strony 6.12.18 o stąd http://boinc.berkeley.edu/dl/boinc_6.12.18_i686-pc-linux-gnu.sh
Instalacja nie jest z tego co widzę trudna ja zrobiłem tylko:

chmod +x boinc_6.12.18_x86_64-pc-linux-gnu.sh

/bin/sh boinc_6.12.18_x86_64-pc-linux-gnu.sh

Utworzył się katalog iii jak to zwykle bywa musiałem odpalić z konta roota i to przez dokładną ścieżkę  :)
W moim przypadku:

/home/tomek/Pobrane/BOINC/boincmgr

andy101fah

Dzięki za linka, mam pytanie, czy posiadając poprzednią wersję BM można podczytywać ten sam projekt i to samo konto użytkownika do obydwu managerów ?  Chciałbym przetestować różnice w wydajnościach pomiędzy nimi.

ichmis

To znaczy odpalić 2 managery czy mieć 1 konto i korzystać z niego na 2 managerach?
1) 2 managerów na raz i tak nie odpalisz bo może działać tylko jeden boinc (jak masz działający w tle to będziesz musiał zabić proces)
2) jedno konto na 2 managerach będzie działać bez problemów (no chyba, że coś się pozmieniało)

P.S.
Na wydajności udało mi się kiedyś zyskać korzystając z mało wymagającego środowiska (fluxbox) nooo iii oczywiście odpalając czystego boinca tylko w samym wierszu poleceń bez żadnej powłoki tutaj wydajność mi skoczyła z tego co pamiętam o kilkanaście procent (ale ja mam procesor 3000+ więc łatwo uzyskać taki wzrost bo procek ma wydajność praktycznie żadną). Wydaję mi się, że jakby odpalić projekt na CUDA w wierszu poleceń też można by kilka punkcików urwać. Testów porządnych nie przeprowadzałem bo na komputer dopiero zbieram :)

P.S. 2
Wątpię żeby był jakiś w ogóle zauważalny przyrost mocy dzięki nowemu managerowi.

eclipse99


kret

czyli od 6.12.19 polecacie bardziej wersję 6.11.7?

czy raczej nie ma to znaczenia?

ichmis

Kiedys zdarzylo sie tak, ze udostepnili nowa wersje, a pozniej po kilku dniach zrobili downgrade. Ja osobiscie z ciekawosci bym przetestowal nowsza przez kilka godzin czy wogole dziala, a potem w razie czego zrobic sobie downgrade bo co to w koncu za problem? W przypadku linucha to juz w ogole bo przecierz masz nowsza 'instalacje w katalogu', a z repozytorium boinca nie musisz odinstalowywac.   

AiDec

Cytat: ichmis w 29 Marzec 2011, 09:36
Kiedys zdarzylo sie tak, ze udostepnili nowa wersje, a pozniej po kilku dniach zrobili downgrade.

Nie raz i nie dwa razy tak bylo :). I bardzo czesto nowsze wersje byly gorsze od starszych - najlepszy przyklad 6.5.0 (wspaniala wersja BM dla CPU!) gdzie az do 6.10.x bylo mnoooostwo BM a zaden nie dzialal jak powinien  ;D


Cytat: kret w 29 Marzec 2011, 07:53
czyli od 6.12.19 polecacie bardziej wersję 6.11.7?

czy raczej nie ma to znaczenia?

Jako ze wiele razy przejechalem sie na niepoprawnie dzialajacych BM i jako ze tylko jakies 5% BM jest udostepnianych przez BOINC jako zalecane, zachecam do korzystania ze sprawdzonych wersji. Ja wersje 6.11.7 sprawdzilem na wielu kompach, swoich i nie swoich, x64 i x86, z roznymi Win, pod GPU i bez, pod ATI i Nvidie... itp. itd. I dlatego z czystym sumieniem ja polecam.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

kret

jakieś znaczące zmiany w porównaniu do 6.10.58 której teraz używam?

lepiej odinstalować i instalować na czysto czy nałożyć wersje?

AiDec

Lepiej zainstalowac od nowa. Zmian sporo - za duzo by wymieniac.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Krzysiak

Pojawił się nowy menadżer 6.12.26 zmian dużo czy na lepsze to się okaże
Na razie wszystko pozamieniane miejscami
Szkoda że nie dodali nowych opcji związanych z wykorzystaniem GPU i CPU

A jak tam wasze odczucia ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

a czy ktos mial problem... ale to chyba zwiazany z boincstats. Dolaczam do projektu na stronie, odswiezam klienta i dupa, nie ma nowego projektu, tak samo odpielem 1 projekt a z hosta mi nie zniknal

PanStaszek

Ja na razie nie miałem z tą wersją problemu, ale irytuje mnie że Event log został przeniesiony z zakładek do menu.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Szopler

Ja mam zawsze najnowszą wersję managera ale i tak korzystam z BOINC Tasks.
No i do skrótu Shift+Ctrl+E się też przyzwyczaiłem (już).
:D

Krzysiak

I zainstalowałem nową wersję 6.12.33

I zapomniałem o wygaszaczu ekranu 3 razy

I za każdym razem komputer się powiesił  więc BRAWO dla Boinc  :fright:

I po jakiego oni dalej pchają ten wyświetlacz  :wth: - niech ktoś mi wyjaśni



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

PanStaszek

Z tym wygaszaczem to ogólnie sprawa dziwna, bo co włączenie kompa to boinc screensaver error na dzień dobry, wiec powróciłem do starszej wersji.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Nawiedzony

Dzisiaj wyskoczył mi komunikat, że jest nowa wersja: 6.12.34 - zainstalowałem i działa  ;)

Krzysiak

Jako że pojawił się nowy testowy menadżer 6.13.1

Z nowości w preferencjach pojawiła się zakładka "Exclusive application"

Wie ktoś może jakie to będzie miało lub ma zastosowanie ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

emik

boinc będzie przerywał obliczenia w chwili uruchomienia aplikacji z listy


PanStaszek

Chyba chłopakom z berkeley coś się nie powiodło z wersją 6.13.X bo wszystkie trzynastki dla Win i Mac zniknęły z pobieralni.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Telefax

A od kilku dni tu http://boinc.berkeley.edu/dl/ do pobrania 6.13.4. Ale jeszcze nie testowałem.

AL

Mnie zdenerwowali przeniesieniem zakładki wiadomości gdzieś głęboko do menu - dla mnie to nie dopuszczalen szczególnie w trybie zaawansowanego widoku. Z tego powodu wydaje mi się, że na dłużej zagości u mnie wersja 6.10.60.

PanStaszek

Cytat: AL w 23 Wrzesień 2011, 20:00
Mnie zdenerwowali przeniesieniem zakładki wiadomości gdzieś głęboko do menu - dla mnie to nie dopuszczalen szczególnie w trybie zaawansowanego widoku. Z tego powodu wydaje mi się, że na dłużej zagości u mnie wersja 6.10.60.

Zgadza się, jest to irytujące, dlatego teraz częściej korzystam z BoincTask (http://www.efmer.eu/boinc/boinc_tasks/) niż z samego managera, a przy okazji kontroluję wszystkie maszynki.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Krzysiak

Pojawił się nowy menadżer 7.0.25

- Chrome strasznie wolno staruje (mam tylko tą przeglądarkę) + dodatkowo jakby net wolniej chodził - zapychał się
- Moo na GPU nie che starować - podobnie z Milką

Testowane na dwóch systemach WinXP i Win7 64 różne komputery
WinXP powrót do starej wersji problemy ustąpiły
Win7 - dalej testuje ale chyba będzie powrót do starej wersji

Jakie wasze spostrzeżenia ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

lolek

milka i poem działają, komp jest stabilny. Ogólnie żadnych problemów nie zauważyłem. System Win 7.

PanStaszek

A sprawdzał ktoś co z DistrRTgen ? Na głownej było info że:
Cytat
Validation errors?
To those of you whom are running the 7.x development client, you will get validation errors. To fix this problem, please downgrade your BOINC client to 6.12.34 which is the recommended version 9 Feb 2012 | 12:11:35 UTC · Comment


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

mimeq

Ja narazie 7.0.20. Validate error mam na ATI w 1 przypadku - przerwania i wznowienia probki (np po sterownik ekranu odzyskal ...) przy nv tego niezuwazylem poprostu wtedy jest podany na www czas WU po wznowieniu.


stiven

#31
Takie małe ostrzeżenie:
CytatIncompatibility warning for return to BOINC 6

Due to changes to BOINC on how client_state.xml is written to, once you have gone over to 7.0, you cannot return to 6 without getting problems. We strongly suggest making a backup copy of the data directory before upgrading to the new build just in case something happens and you need to roll-back to an earlier build of BOINC.

To clarify, when you upgrade to BOINC 7.0.25 or later, everything should work as normal; work in progress will continue to run. When you downgrade from 7.0.25 or later to an earlier 6.x.x version, work in progress will disappear. You'll still be attached to all your projects. The client will fetch work from them, only if the project has 'resend lost work' on, will it be reissuing the previous lost work, which will start from the beginning.

Else you set No New Tasks under BOINC 7.0 and run all work in cache to its end, then upload & report it.
Next uninstall 7.0, then delete client_state.xml and client_state_prev.xml from your BOINC Data directory.
Next reinstall BOINC 6.x.x, then set Allow new tasks.
źródło: http://boinc.berkeley.edu/wiki/Release_Notes#BOINC_7_incompatible_with_Domain_Controllers
Ja się jeszcze trochę wstrzymam z upgradem tym bardziej, że rewolucyjnych zmian nie widzę (po co było numerek z przodu zmieniać?). No chyba, że "OpenCL Support" powoduje magiczny wzrost wydajności?

mimeq

Niektorych projektow nie uruchomisz na GPU bez wersji 7.x.x


Krzysiak

Cytat: mimeq w 10 Kwiecień 2012, 17:02
Niektorych projektow nie uruchomisz na GPU bez wersji 7.x.x

Np wspomniany DistrRTgen nie chciał mi wystartować na wersji 6.34.x


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Pigu

win 7 x64 na ten moment bezproblemowo na i7 i atomie

MajkPascal

A u mnie przestało pobierać chyba próbki CPU dla PrimeGrid. To co miałem doliczyło do końca, odesłało, ale nowych nie dostałem. Dla GPU nie sprawdzałem gdyż chwilowo mam je wyłączone.
Z DistrRTgen takich problemów nie mam.
Co do WCG nie mam pewności gdyż w logach pokazywało mi że dla "Help Conquer Cancer" chwilowo nie ma próbek, więc czekam na przeliczenie tego co już mam by zobaczyć czy dostanę coś nowego czy nie.

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

KrzychuP

U mnie na razie bez większych problemów. (1xWinXP / 1xVista. Oba tylko CPU)

Zauważalna zmiana to ilość na raz pobieranych próbek z danego projektu i rozdział pracy zgodnie z przydzielonymi zasobami i ilością zapasów. We wcześniejszych wersjach gorzej to u mnie funkcjonowało (często bywało, że który projekt pierwszy się zgłosił, ten zapychał bufor próbek na cały przewidziany okres)

sknd

postanowiłem zatestować, ale na moją dystrybucję oprócz szóstki znalazłem tylko wersję svn, pisze że to 7.1.0 pre realase, działa jak na razie bez zarzutu, nawet rozetkę odpala bez problemu (ostatnio jak sprawdzałem siódemkę były problemy), więc zostaję przy tej wersji  ;D

MajkPascal

Drobna poprawka (uzupełnienie) do poprzedniego postu:
Po dłuższym przyglądnięciu się, zaobserwowałem zmianę sposobu zarządzania próbkami. Zamiast tak jak dotychczas uzupełniać próbki na bieżąco (pobierać je mniej więcej w stosunku 1:1 do ilości próbek odesłanych), teraz sytuacja u mnie wygląda następująco. Pobierany jest pewien zapas próbek z kilku projektów, przeliczany w całości (tak że nie zostaje prawie nic), i dopiero wtedy dostaję nowe próbki. Dotyczy to w zasadzie tylko projektów CPU, i muszę zgodzić z tym co napisał KrzychuP odnośnie podziału zasobów,

"MajkPascal - BOINC combined"
Więcej sygnaturek: w wizytówce
"MajkPascal - Badges"
Projekty, które mogą na mnie teraz liczyć:
"MajkPascal - RakeSearch""MajkPascal - World Community Grid"

dziubas

tak było już w wersjach testowych, o czym się przekonałem przy okazji PM w POEM. Teraz w preferencjach BM jest dodatkowo możliwość ustawienia minimalnego buforu próbek

http://www.worldcommunitygrid.org/forums/wcg/viewthread_thread,32530
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *